Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Опитвам се да си намеря възглавница, но вече не знам какво да гледам.

 

Имам възглавница с парчета мемори пяна вътре - много ми е висока и ме заболява врата.

Имам възглавница с някаква синтетична пяна и ролка от мемори пяна като подпора на врата - става, но не ми е на 100% удобна.

Пробвал съм всякакви видове пухени възглавници и просто не са ми удобни, защото или са високи, или не осигуряват опора на врата ми.

Единственото, което не съм пробвал от по-нормалните пълнежи, е възглавница от гъши пух. Виждам, че има такива, които имат ядро от различен материал. Някой пробвал ли ги е?

 

Спя по гръб и на страна, което се явява и проблема, защото възлавницата или ми е добре за спане на страна, но прекалено висока за спане на гръб, или обратното.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Същата работа съм и аз. Нещо не мога да си уцеля читава възглавница. А аз имам проблем и с шийните прешлени... Не съм пробвал само нещо подобно, което се води анатомично:

https://ekon.bg/latex/produkt/vyzglavnica-cool-gel-anatomic/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 10 години случайно обърнах възглавницата така и оттогава само така спя. По-дебелата част съм я изряал с макетен нож, колкото да се изравни с по-тънката.

аертх.jpg

Link to comment
Share on other sites

Пробвал съм такава анатомична, но са ми много високи като легна по гръб... Тази с ролките, която имам, е нещо подобно.

 

DORMEO KOPFKISSEN AIR SMART DUO 60x40 cm WEIß ATMUNGSAKTIV LUFTDURCHLÄSSIG  NEU: Amazon.co.uk: Kitchen & Home

 

Ето такъв тип е, но тук ролката е само от едната страна и е от 2 различни материала. Моята е с по една ролка от всяка страна като едната е от мемори пяна, а другата от дунапрен, за да може да си ги въртиш както ти е по-удобно. Тази мекичката часто, върху което се слага главата обаче, е синтетична и е по-плътна, отколкото ми е приятно.


Този уикенд спах на възглавница от гъши пух и беше почти перфектна. Само една идея по-нисичка и с по-голяма упора да беше... Затова и обмислям тези, които имат ядро от друг материал вътре.

Link to comment
Share on other sites

Аз изобщо не мога да спя на висока възглавница - абсурд! Няма никакво значение ако ще вътре да има и сушени динозавърски ташачета... Вярвате или не, спя на най-евтините възглавници, многократно прани и т.н. Понеже спокойно си спя на 4-5 см височина, ако нещо ми се види повдигната, няколко мощни туката да се оформи хубаво ямка за главата и готово. Всички тия безумно скъпи измислици за мен са тотални боклуци и винаги се чудя като ги оппипвам и мачкам как изобщо спят хората на тях... 

Link to comment
Share on other sites

Щото нямаш драма с врата си....,а вярвай ми, качествената възглавница помага много за намаляването на болките в главата и прешлените, както и напрежението в мускулатурата и жилите... Имам ужасни дни понякога и за това търся решение...

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Mockingbird said:

Щото нямаш драма с врата си....,а вярвай ми, качествената възглавница помага много за намаляването на болките в главата и прешлените, както и напрежението в мускулатурата и жилите... Имам ужасни дни понякога и за това търся решение...

 

Чак някакви съществени драми с врата нямам, но на високо пак ти казвам - абсурд да заспя... Трябва да съм нещо на кило спирт... И пак ще се събудя от неудобство и болка по някое време... Всички тия ортопедични, мемори, незнамсикакви чукундурести възглавници дето минават и 100те лева са невъзможни за мен. Преди 1-2 години ме караха да търся с гъши пух - гледах ги всичките и пак изпаднах в потрес колко са високи и се чудех леля ми защо искат такива. Отделно тва няма пране, а струва бала пари... 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

Изглеждат високи, но се мачкат много. Просто са пухкави и обемисти. Не са чак толкова високи.


Мачкал съм ги всичките - дори и гъшите пак са много високи (поне за мен).

Link to comment
Share on other sites

Значи само да ви открехна - възглавници от мемори пяна вече никога. Главата си иска само и единствено 100% гъши пух. Там ситуацията е малко по-различна от това на тялото върху матрака. Аз поне минах през една камара такива възглавници от най-различни видове и най-накрая им теглих майните и си взех истинска възглавница със 100% гъши пух. Тия са много скъпи (обикновено $200 и нагоре), но не е истина каква огромна разлика е, когато човек се потопи в такова нещо. Иначе има по-евтини варианти, които са комбинирани с пера, примерно 20% пух и останалото пера, но не е същото. Както казах, за мемори пяна възглавница не бих и помислил вече, защото изобщо не е същото като матрака. :)

 

 

On 11/18/2020 at 1:17 AM, RaptoR said:


Мачкал съм ги всичките - дори и гъшите пак са много високи (поне за мен).

Мачкал си какво не е много ясно, мисире. Гъшите са много различни по това какъв процент е чист пух и какъв процент са перата вътре (виж по-горе).

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

Мачкал си какво не е много ясно, мисире. Гъшите са много различни по това какъв процент е чист пух и какъв процент са перата вътре (виж по-горе).


Мачкал съм възглавници от 200-400 лева с гъши пух, проценти не съм гледал. А на тебе требе да ти търсим с мисирски пух!:laughing1:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Godfather said:

Значи само да ви открехна - възглавници от мемори пяна вече никога. Главата си иска само и единствено 100% гъши пух. Там ситуацията е малко по-различна от това на тялото върху матрака. Аз поне минах през една камара такива възглавници от най-различни видове и най-накрая им теглих майните и си взех истинска възглавница със 100% гъши пух. Тия са много скъпи (обикновено $200 и нагоре), но не е истина каква огромна разлика е, когато човек се потопи в такова нещо. Иначе има по-евтини варианти, които са комбинирани с пера, примерно 20% пух и останалото пера, но не е същото. Както казах, за мемори пяна възглавница не бих и помислил вече, защото изобщо не е същото като матрака. :)

 

Поръчах една с гъши пух и пера (Пълнеж: 15% гъши пух; 85% гъши пера.) аз, да видим. Четох, че перата давали опора и твърдост. Бяха на промоция на черния петък. 4бр за 55лв.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Поръчах една с гъши пух и пера (Пълнеж: 15% гъши пух; 85% гъши пера.) аз, да видим. Четох, че перата давали опора и твърдост. Бяха на промоция на черния петък. 4бр за 55лв.

 

 

за тези ли става въпрос: цък

Защото и аз ги грабнах :lol:  Тамън ми трябваха възглавници за село.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, deus_pld said:

 

за тези ли става въпрос: цък

Защото и аз ги грабнах :lol:  Тамън ми трябваха възглавници за село.


Ти па!!! На село кокошки и пера бол бря!!! :laughing1:

Майтапа настрана, но предвид това, което съм гледал из всичките магазини в пловдивската околия, някак съм сигурен, че има заровено куче тука. Само дано буквално не е заровено във възглавницата. :evil

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RaptoR said:


Ти па!!! На село кокошки и пера бол бря!!! :laughing1:

 

Викаш да отивам да скубя пилето, хаха :lol: 

 

Каквото и куче да е заровено, по петнайсе ле'а бройката са, та не е болка за умиране...все за нещо/някой ще свършат работа.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, deus_pld said:

 

за тези ли става въпрос: цък

Защото и аз ги грабнах :lol:  Тамън ми трябваха възглавници за село.

 

Същите. С двама приятели ще си ги делим. 12.50 бройката. :) Все за нещо ще стават. Затрупал съм се с 5 възглавници тука, които не са ми удобни за спане. Ще сменя една от тях с тази и готово. Ще се подпирам на нея, докато гледам телевизия ако не ми върши работа за сън.

 

А миризмата на пиле ще я проветря за 3 часа на тераста.

Link to comment
Share on other sites

Имат и 5лв доставка, затова казах, че излизат по 15лв парчето. Ако са ок- отиват на село, и без това оборудвам спално помещение там. Ако излязат боклук- ще ги подаря на някой, майната му.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:


Приготви се да усетиш кокошия аромат :laughing1:

Мисир, нали се сещаш, че ако има кокоши аромат, това със сигурност означава, че нямат нищо общо с гъшия пух. На тази цена даже почти със сигурност може да се направи такова заключение. :lol:

 

7 hours ago, w00x said:

 

Поръчах една с гъши пух и пера (Пълнеж: 15% гъши пух; 85% гъши пера.) аз, да видим. Четох, че перата давали опора и твърдост. Бяха на промоция на черния петък. 4бр за 55лв.

 

Това дето перата давали опора е, хм, мижи да те лъжем. Единственото, което перата дават е марджин в цената за производителя.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Godfather said:

Мисир, нали се сещаш, че ако има кокоши аромат, това със сигурност означава, че нямат нищо общо с гъшия пух. На тази цена даже почти със сигурност може да се направи такова заключение. :lol:


Ти верно си ВСЕЛЕНСКИ мисир. Нали точно това им казвам на тия мисири!!! Ей го единият - щял да проветрява!

Link to comment
Share on other sites

Ние от край време се мъчим да си намерим високи възглавници, които не се сплескват и не успяваме. От около година имаме тези, като под тях имаме още 1 възглавница да ги повдигаме.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jozo said:

Ние от край време се мъчим да си намерим високи възглавници, които не се сплескват и не успяваме. От около година имаме тези, като под тях имаме още 1 възглавница да ги повдигаме.


Ти направо ме уби - аз де що има изложени все са ми високи

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:


Ти направо ме уби - аз де що има изложени все са ми високи

 

Еми хора всякакви, за това има уж всякави на магазина.... Ние търсихме да са освен по-високи и да са по-голям размер. Миналата година като гледахме все бяха 35 см. или подобни, а ние не искаме такива. За сега уж е добре, но пак не е това, което искаме.

 

С матрака е същото, като купувахме искахме най-твърдия възможен. Има всякакви, дето потъваш тип водно легло, а мен от меки матраци ме боли кръста.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...