Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Няколко СЪЩЕСТВЕНИ проблема, които ме дразнят и които ако не бъдат разрешени в най-скоро време, ще доведат до смяна на доставчика:

 

1. Бутона за настройка на ДУ изключва звука. Странно, но факт.

Обяснението на ТиВи.бг: Ами повечето наши клиенти имат проблем с новите МАГ-ве и поради това така го направихме.

Реплика от мен: След като Инфомир произвеждат куци нови модели, ние нормалните хора с какво сме виновни?

Предложение: направете два портала: един за нормално работещите приемници и друг за експерименталните такива (новите модели).

 

Научете едно: техниката е ТОЧНА наука, като математиката. И не може да си сменяте функционалността ей-така, защото ВИЕ не може да направите нещо. Защо в другите портали е направено? Командировайте си програмистите там, да се научат.

Вашата е все едно ако си пусна водата в тоалетната, тя да не потече, но за сметка на това да тръгне асансьора в съседния вход.

 

2. Бутони за усилване и намаляване на звука. Звукът до 80% е един и същи и слаб. Усилването на нивото се усеща след 80-те процента.

Обяснението на ТиВи.бг: Ами повечето наши клиенти имат проблем с новите МАГ-ве и поради това така го направихме.

Реплика от мен: След като Инфомир произвеждат куци нови модели, ние нормалните хора с какво сме виновни?

Предложение: направете два портала: един за нормално работещите приемници и друг за експерименталните такива (новите модели).

 

3. Когато се зададе опция при включване на приемника да се включи на последният гледан канал, той се включва на основното меню?!

Обяснението на ТиВи.бг: Ами повечето наши клиенти имат проблем с новите МАГ-ве и поради това така го направихме. Техните приемници забиват ако се изключи само телевизора и за да заработи бокса, трябва да се включи и изключи от захранването?!

Реплика от мен: След като Инфомир произвеждат куци нови модели, ние нормалните хора с какво сме виновни?

Предложение: направете два портала: един за нормално работещите приемници и друг за експерименталните такива (новите модели).

 

4. Приемника, ако не се сменя канал се изключва автоматично след 5 часа. Функция на портала! Обаче!, има хора инвалиди, които НЕ МОГАТ да превключват канали по обясними причини. Те гледат само това, което им се пусне и както им се нагласи.

Обяснението на ТиВи.бг: Ами повечето наши клиенти имат проблем с новите МАГ-ве и поради това така го направихме.

Реплика от мен: След като Инфомир произвеждат куци нови модели, ние нормалните хора с какво сме виновни?

Предложение: направете два портала: един за нормално работещите приемници и друг за експерименталните такива (новите модели).

 

5. Видеотеката: ми то там няма нищо?! Защо съществува? Или и това е проблем на новите приемници?

 

6. Таймшифта. Защо, бе джанъм, да няма превю и да не може да връща малко по-назад от началния час на предаването? И аз как да разбера кога свършват рекламите за да си пусна предаването да продължи? Аз затова ползвам таймшифта: да пропускам рекламите. 

 

7. Бутоните за смяна на каналите от ДУ работят само се намирате в групата "Всички канали" или Фаворитната листа. Ако отидете на секция Спорт (например), те не работят.

Обяснението: Те били уникални (ТиВи.бг) и никой друг ИП провайдър нямал раздели ?!, обаче за да има раздели трябва да се лишим от възможността за смяна на канали от ДУ.

Коментар: В дълбока грешка сте, драги. Смяната на канали работи при другите доставчици. И при тях разделението е същото, защото явно е функция на развойната среда.

 

Да беше едно нещо, две неща - да преглътне човек.

Вземете се в ръце. Ако ИПТВ не ви е от голямо значение, просто го финиширайте този проект и се насочете там, където можете.

Украинците като не могат да правят приемници - внасяйте китайски. И без това умственият капацитет на украинците е като на македонците.

 

Приемете този пост както искате: като критика, заяждане, каприз, както искате - така. Но, до края на месеца ако не си оправите бакиите - губите 2 абонамента.

Вие представяте ли си всяка една техника да работи с префасонирани функции на бутоните си. Потребителят ще превърти, бе хора. Вие видели ли сте автомобил на който като му натиснеш спирачката да увеличава газта? С обяснението на производителя така му идвало по-удобно да го направи, или че повечето му клиенти не си различавали десният крак от левия и затова?!

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 Вие видели ли сте автомобил на който като му натиснеш спирачката да увеличава газта? С обяснението на производителя така му идвало по-удобно да го направи, или че повечето му клиенти не си различавали десният крак от левия и затова?!

 

Хахахах, това беше яко! :D  :D  :D

Link to comment
Share on other sites

Хахахах, това беше яко! :D  :D  :D

 

Никак не е яко. Примера е точно от същото естество. За по-малко пари мога да се прехвърля и на Булсат и пак ще гледам с това качество и почти същите канали. Нищо, че сигнала на Булсат е компресиран, визуално не можеш да разбереш разликата. Вече правих сравнение.

От друга страна съм на крачка да поканя кака Шер да се върне у нас. И без това цените на шера паднаха драстично и вече е някакви стотинки на месец. А и сателитното оборудване си стои, готово за включване от дистанционното.

После, що българите били пирати. Ми така, щото като излезеш на светло и те правят навсякъде на глупак. И ти прибират безумни цифри отгоре на всичко. Затова: бира, секс и рокенрол..., както се казваше в една известна песен.

 

 

Тези пари, така или иначе всеки месец излизат от моя джоб. Обаче къде ще отидат. Това е въпросът.

 

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

За по-малко пари мога да се прехвърля и на Булсат и пак ще гледам с това качество и почти същите канали. Нищо, че сигнала на Булсат е компресиран, визуално не можеш да разбереш разликата. Вече правих сравнение.

 

 

Сравнявал си сателита или фюжъна ? Mое виждане e, че сателита е невероятно мазало,а фюжъна е тотална трагедия. Няма как да рестартирам някакъв келяв бокс, по-често от компютри, телефони и т.н. При булЯ главата няма идея къде са краката. Едно просто сравнение- основен пакет на оператор Х е 15 лева, добавяме ХБО и Диемите,нещата отиват над 30 лева. Да не говорим, че при Бул-а ХБО е мит.

Link to comment
Share on other sites

Ясно, но Фюжъна вече няколко години няма нормално работещ time shift, да не говорим за разни други дребни, но много дразнещи дЕфекти. Аз поне го пробвах за няколко месеца и не искам да чуя повече за това недоносче. Андроид боксче за 5$ със възможно най-куцият софтуер. 

Link to comment
Share on other sites

За непретенциозни потребители е ок. Ние сме с много изисквания и за нас е зле. Дай Фюжън на бай Генчо, да видиш дали е зле - гледа си мача, пие си ракията с Планета, жена му си гледа сериала на шифт и всичко е ток. Таргетът на Булсатком не е хора като нас. За масовката дали е 720p или 1080 изобщо няма разлика. Важното е да е прилична картината и да не плаща много. Дай ми пример за по-евтин пакет - няма. Няма и по-евтин нет за 10лв. при това оптика.

Link to comment
Share on other sites

Момент!,

Тук говоря не за цени и качество на картината. Тук говоря за неща, които прегазват всички приети технически стандарти като товарен влак.

Дори китайците и турците не си го позволяват. Как е възможно в 21 век да се произведе приемник с липса на CEC поддръжка и после чрез софтуерната развойна среда да се правят интерпретации на CEC. И когато тези интерпретации са в ръцете на знаещи и можещи хора - ОК, ще ги направят както трябва, но когато се правят от ръцете на хора които не знаят какво правят се получава горната ситуация.

Сега за качеството. Всички канали освен българските се свалят от сателит. Булсат ги компресира, М-тел и Виваком - също. Обаче, аз като си бодна чинията - не ги компресирам. И ще гледам това, което се гледа и от ИП провайвъра. Даже ще бъде и по-добре. И ще струва по-малко.

Но, това няма нищо общо с повдигнатите от мен въпроси, които са на апаратно ниво. Пак казвам: има СТАНДАРТИ и те трябва да се спазват.

Инфомир не са единствената фирма в света която произвежда приемници за ИП телевизия. Но се купуват нейните приемници защото операторите ги предлагат и поддържат среда за тях. И когато има проблем, операторът е този който трябва да изисква от Инфомир неговото отстраняване. А те не го правят. А са длъжни. Ще си купя аз телевизор за 2 бона и половина, ще си купя HDMI кабел за 200 лв. и накрая ще си купя някакъв пиклив бокс за 120 лв., работещ по НИКАКВИ стандарти само защото с него мога да гледам. И ще търпя всички тези неща защото едните не могат да произвеждат приемници а другите ни продават точно същите приемници. Ай стига де.

 

Виж китайците какви приемници правят:

https://www.satshop-bg.com/cart2/Приемници

Виж им хардуера, виж им възможностите и ЦЕНИТЕ.

И работят отлично, без забиване и с качество на картината като на "марковите" им събратя по 1 бон и нагоре.

ИП провайдърите не могат да подкарат този приемник ли?:

https://www.satshop-bg.com/cart2/Приемници/IPTV-приемници/EDISION-PRIMO-IP-S2-MULTISTREAM-H265-HEVC

или не могат да се договорят за производство на подобен на МАГ?

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

за какво става въпрос колега

Приемете този пост както искате: като критика, заяждане, каприз, както искате - така. Но, до края на месеца ако не си оправите бакиите - губите 2 абонамента.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

аз съм в процес на проучване на различни варианти за доставчик на телевизия или комбинирано с интернет, понеже сегашната ми телевизия на Мтел е с много разочароващо качество.

 

   Преди бях на OnlineDirect и освен малко по-високата цена, нямам никакви забележки, телевизията е със страхотно качество, интернета е стабилен.

   Малкият проблем е, че няма timeshift, а аз забелязах че покрай ежедневието си съм намалил гледането и реших или да прекратя телевизията или да имам превъртане, за да нагаждам ТВ-то по мен, а аз да си нагаждам графика по нея (превъртането на реклами също е уникална функция).

   От Виваком и Мтел избрах Мтел, защото и GSM-а ми е при тях - интернета им е без забележки, но качеството на телевизията е доста зле. Отделно зависи човек в кой квартал е, понеже при родителите ми в Оборище много често в час пик има накъсвания за по секунда-две, пикселизация...

 

   Понеже сайта ма tivi не е много изчерпателен (нито кои канали са включени, нито кои се превъртат), реших да ви питам вас, понеже тази дискусия е една от малкото за оператора, която изскочи в Google.

 

   Повечето канали на мтел имат timeshift. С различно време назад, но масово има. По-горе някой каза, че SD канали се превъртат, а HD - не. Може ли повече информация за превъртането? Съмнявам се някой да има търпение да преписва от телевизора кое точно се превърта, но все пак ориентировъчно - дали оператора ми върши работа щом това е ключова функция за мен - иначе бих се върнал към OnlineDirect

 

   Освен това някой ползва ли и интернета им, дали има отзиви какви са реално постижимите скорости?

   За високият битрейт, който има tivi, колко bandwidth би бил достатъчен - в момента от мтел имам 75 Mbps абонамент, което реално е около 8 MB/s стабилно, предполагам телевизията надали ще използва повече от половината от това?

   Питам, защото нещо много улесняващо е ако си остана на мтел и само сменя set-top-box-а с този на tivi и му вкарам интернет - без прокарване на нови кабели в нас.

Edited by Vegetto
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някой с липсващ превод на NGC и Аuto Motor und Sport?

При мен NG SD и HD са си с българско аудио(NG Wild SD и HD също). Auto Motor und Sport го няма в моя план и не мога да потвърдя какво е положението.

Edited by television
Link to comment
Share on other sites

При мен от днес са решили да са с английско аудио, без субтитри и не виждам опция да променя аудио пътечката... 

 

Да отбележа, че след рестарт на боксовете всичко си дойде на мястото. 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Пуснах си услугата им и всичко е добре с едно изключение - MAG322 много често забива при смяна на канала... Работи си съвсем нормално, натискам си ОК на дистанционното, разхождам се по списъкът с канали и в момента, в който натиска ОК, за да тръгне канала, stream-а от предният канал спира и преди да се покаже в прозорчето новият, всичко замръзва. STB-а не приема команди от дистанционното, даже диода не премигва като се кликне нещо по дистанционното както е нормално.

 

След рестарт (изваждане на зарядното) някой път се оправя, някой път става пак същото (помни кой канал е избран последно). Някой път след рестарт като се избере специална папка и не може да пусне последният канал, отива на друг канал и някой път е ок.

 

Забелязвам, че това е склонно да става повече на HD канали, макар и някой път и на SD канали да се е случвало. След рестарт, преди на пробвам пак ТВ, съм проверявал скоростта на интернет-а през менютата на MAG-a - последно показа 60 и нещо, така че не е това проблема. Пробвал съм го и на място с 7 kbps като скорост и просто HD пикселизира и накъсва, SD работи ок. Забиване тогава точно не стана.

 

Някакви съвети? Да не би да имам дефектен MAG? Взет е от Зора, да го връщам гаранционно? Или нещо по настройките? Или нещо лагва от сървърите на ТиВи понеже не съм с нет от тях (на мтел съм) - може би ако ми дават и нет, реално stream-овете ще са от вътрешната им мрежа и няма да ошашква STB-а? Да се обадя на телефона им за поддръжка ако е нещо от техните стриймове? Някой с такъв проблем?

Edited by Vegetto
Link to comment
Share on other sites

Аз съм с два Маг-а 254 и един TH100 на Евролан и не съм забелязал подобни проблеми.  Също не ползвам интернет от тях.

Link to comment
Share on other sites

Пуснах си услугата им и всичко е добре с едно изключение - MAG322 много често забива при смяна на канала... Работи си съвсем нормално, натискам си ОК на дистанционното, разхождам се по списъкът с канали и в момента, в който натиска ОК, за да тръгне канала, stream-а от предният канал спира и преди да се покаже в прозорчето новият, всичко замръзва. STB-а не приема команди от дистанционното, даже диода не премигва като се кликне нещо по дистанционното както е нормално.

 

След рестарт (изваждане на зарядното) някой път се оправя, някой път става пак същото (помни кой канал е избран последно). Някой път след рестарт като се избере специална папка и не може да пусне последният канал, отива на друг канал и някой път е ок.

 

Забелязвам, че това е склонно да става повече на HD канали, макар и някой път и на SD канали да се е случвало. След рестарт, преди на пробвам пак ТВ, съм проверявал скоростта на интернет-а през менютата на MAG-a - последно показа 60 и нещо, така че не е това проблема. Пробвал съм го и на място с 7 kbps като скорост и просто HD пикселизира и накъсва, SD работи ок. Забиване тогава точно не стана.

 

Някакви съвети? Да не би да имам дефектен MAG? Взет е от Зора, да го връщам гаранционно? Или нещо по настройките? Или нещо лагва от сървърите на ТиВи понеже не съм с нет от тях (на мтел съм) - може би ако ми дават и нет, реално stream-овете ще са от вътрешната им мрежа и няма да ошашква STB-а? Да се обадя на телефона им за поддръжка ако е нещо от техните стриймове? Някой с такъв проблем?

 

Надали е дефектен, просто са такива. Има възможност да си попаднал на менте, но надали верига ще си позволи това. Качи му последния фърмуеър от вътрешния портал и би трябвало да се оправи. Ползвам един 322W1 за тестове и си работи като пич без НИТО ЕДНО забиване. Не вярвам да има съществена разлика от 322. На друг доставчик, но надали е от ТиВи проблемът ти. Да не кажа, че те разбутаха всичко, за да работят тези 322.

Link to comment
Share on other sites

Още преди да активирам портала на TiVi обнових до последната версия. Даже си мислех дали да не върна на предната версия... Иначе се чудех дали не е от тях, понеже преди да се абонирам, пуснах на декодера този демо портал:

http://www.rn-tv.com/kak-da-gledam-programite-na-rn-tv/

 

И за половин-един час разцърване не се случи да бъгне. Вярно, че не е показателно за толкова кратко време, ама знам ли

Link to comment
Share on other sites

Пиши на съпорта им. Надали е общ проблем. Ще го решат /надявам се/.

 

Edit: Пусни един тест на мрежата. Виж има ли загуби. Иии това е 322 чист, нали? Тоест гледаш го с кабел към рутера, а не по ВиФи?

На кой интернет доставчик си? 

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...