Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

От вчера забелязвам нещо странно. Трябва да увелича звука от Маг-а над половината за да се чува нормално,настройката на телевизора не е пипана. Преди още в началото на скалата се появяваше звук,сега е недоловим. 

Link to comment
Share on other sites

Имало е ъпдейт на боксовете. Зареди през другия NAND, там може да е останал предишния фърмуеър и да е ок. В момента не мога да проверя.

Link to comment
Share on other sites

Става с някои андроид боксове. С MAG не става - има само звук...

Като цяло това 4К и тези 4К канали са само рекламни, тоест няма кой знае какво за гледане. Малко като с 3D ще се получи, ми се струва...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

За спорта бях направил експеримент:

Записах на флашка няколко минути от 4к канал, преместих флашката на 4к ТВ и после пуснах записа  - никакви проблеми с гледането  :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От вчера забелязвам нещо странно. Трябва да увелича звука от Маг-а над половината за да се чува нормално,настройката на телевизора не е пипана. Преди още в началото на скалата се появяваше звук,сега е недоловим. 

 

Не е от фърмуера. При друг доставчик няма проблем със силата на звука.

Има още няколко проблема, свързани с функции на дистанционното управление за които писах до съпорта.

Надявам се в най-скоро време да се разрешат.

Link to comment
Share on other sites

И аз установих същото. Съпорта казва, че има промяна (не уточниха каква). С две думи,звука си бил ОК.

Понеже с модел 256 има проблеми и за да удовлетворим комфортното гледане на всички клиенти, звукът е сменен от логаритмичен на линеен и средата на силата на звука вече не е 50%, а 80.  За да Ви е комфортно направете следното: Усилвате звука през декодера до край. Усилвате телевизора до степен да не ви е приятно да го слушата. Намалявате звука през декодера до степен, в която  ви е приятно да го слушате.

Това е един от другите проблеми, който е неприемлив за мен: смяната на функциите на бутоните на ДУ:

 

Бутонът за изключване на звука липсва в новите дистанционни. Затова сме приспособили бутонът за настройки да изпълнява тази функция. Пипането в настройките не е желателно и препоръчително, защото в повечето случаи води до проблеми.

При другият доставчик на IPTV тези проблеми липсват.

 

Разликата в цената не е голяма, така че ще реша на по-късен етап кой ще бъде.

 

Инфомир се насраха тотално с всички боксове след 254. 256/257 са пълен кошмар. 3xx моделите - също.

Според мен е редно Инфомир да си оправят проблемите, а не доставчика да променя функционалността по негово усмотрение и според броя клиенти с 254 и 256.

 

В крайна сметка: големи хора сме и всеки сам си решава. Доставчиците на тази услуга ще се роят в бъдеще, така че място за притеснения няма.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Въпроси имам за този доставчик:


 


-  до колко  дни връщане назад за гледане на изпуснати предавания ?


- как е качеството ?


- ЕПГ и превъртане как е реализирано - на Виваком много ми харесва, на МТЕЛ - НЕ


- може ЛИ  да се записва на флашка - това което се гледа или е върнато назад?


- има ли няколко звукови стрийма и може ли да се превключват съответно


 


 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

От вчера гледането е невъзможно. Определени канали работят, другите са в тръстиката. Тази сутрин е същата боза, със съпорта връзка няма. Определено проблема не е в интернета, защото няма загуби на пакети. Спийдтеста на Маг-а показва над 80 мегабита. ХБО ХД е негледаемо, БНТ СД също,а ХД върви нормално. Как е положението при Вас?  

Link to comment
Share on other sites

От вчера гледането е невъзможно. Определени канали работят, другите са в тръстиката. Тази сутрин е същата боза, със съпорта връзка няма. Определено проблема не е в интернета, защото няма загуби на пакети. Спийдтеста на Маг-а показва над 80 мегабита. ХБО ХД е негледаемо, БНТ СД също,а ХД върви нормално. Как е положението при Вас?

При мен няма такива проблеми на тези канали. Вървят си като останалите - отлично.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

181 имам предвид. При мен от 2 дни е в тръстиката, съпорта явно е на маса и няма кой да ме отрази. Както и да е, след празниците ще ги мисля.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво може да ти помогне съпорта в случая.

Сървъра е един за всички. Рестартирай си рутер, суич, приемник. Изключи ги от контакта и след 2-3 минути ги включи пак.

Кой ти е провайдъра (моя е булсат в момента)? С каква връзка си между приемник и рутер: безжична, с кабел?

Да няма загуби на пакети или лаг между приемника и рутера? Тая скорост дето я мериш през приемника е бошлаф работа. За няма и секунда да се тества скорост...

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Ако съпорта не може да помогне, то не знам кой тогава. Бокса е по кабел, загуби на пакети и скорост няма. Няма логика Бтв Хд да върви идеално, а други канали не. Ако проблема е в исп или домашната мрежа едва ли ще има нормално работещи канали.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...