Jump to content

Photo

Star Wars VII: The Force Awakens

Spoiler ALert

• Please log in to reply
200 replies to this topic

#1 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9640 posts

Posted 18 December 2015 - 01:14

Най-добре е ако някой има да пише нещо за филма да го прави тук, вместо в общите теми със спойлери.

Та утре сутринта съм в IMAX на частна прожекция, организирана само за фирмата ни. Накараха ни да подписваме NDA с една камара условия и забрани. :lol:

Сигурен съм обаче, че силата е била с J.J. Abrams и очаквам епична продукция! :punk

#2 netrootbg

netrootbg

Technical Diver

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9120 posts

Posted 18 December 2015 - 01:23

Тъкмо щях да ти пиша в другият раздел колко много завиждам. Спомням си още когато се похвали. Утре да напишеш как е бил филма. Появиха се на много места спойлери, но не искам да ги чета за да си разваля удоволствието. Само някакви леки моменти :). За какво са ви накарали да подписвате? Филмът вече официално се излъчва на всякъде.

Аз също съм имал проблеми с М-тел, но съм ги решавал с тях, и смея да твърдя, че към момента по-коректен оператор в България няма.

#3 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9640 posts

Posted 18 December 2015 - 01:36

И аз това се чудя за какво. Не е някаква предварителна прожекция да речем, вече филма тръгна масово из цял свят. Нямаш право да вадиш телефони и други устройства с камери вътре в киносалона. Не можеш също така да даваш обстойни интервюта с разказване на сюжета и ей такива глупости. Аз не мога да разбера що за идиот трябва да си, за да скрийнваш с трепереща ръка над два часа филма, за да може след това някой още по-голям идиот да свали "качествената репродукция" безплатно. :lol:

#4 chorbaka

chorbaka

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 18 December 2015 - 03:37

Току що се връщам от киното със смесени чувства. Филмът не беше лош, има доста забавни моменти , но някак си ми липсваше изненадата. Всичко изглеждаше доста начертано и повтарящо се от самото начало. Имаше и доста моменти , които не изглеждаха логични, може би в следващите части ще ги обяснят ...

#5 netrootbg

netrootbg

Technical Diver

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9120 posts

Posted 18 December 2015 - 08:30

Сега се сетих нещо. Не знам дали сте се интересували, но J.J. Abrams ще се занимава само с първата част. Останалите 2 са поверени на друг, при това доста неопитен...

Аз също съм имал проблеми с М-тел, но съм ги решавал с тях, и смея да твърдя, че към момента по-коректен оператор в България няма.

#6 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24288 posts

Posted 18 December 2015 - 12:45

Останалите 2 са поверени на друг, при това доста неопитен...

Това не винаги е лошо.

J.J.Abrams също беше неопитен преди Lost. Виж Alias примерно. Нищо особено.
J.J.Abrams е добър режисьор, но няма отявлен стил според мен. Не мога да погледна 10 минути сцена от филм и да кажа "това е J.J.Abrams". Не е като Ууди Алън примерно, Стенли Кубрик. Уес Андерсън, Кристофър Нолан и разни други.

Та идеята ми е, че това не винаги е лошо. Може дори да е за добро.

Виж Майк Кахил. Човека има 2 филма. И двата са страхотно режисирани и прекрасно си съвпадат със сценария.

Another Earth и I,Origins.

http://www.imdb.com/.../?ref_=tt_ov_dr

Сега видях кой е режисьора и писателя на Епизод 8 и 9.

Райън Джонсън

Brick до колкото си спомням беше режисиран ок, но като гледам, оценката, която съм му дал е 6/10, което означава, че не ми е харесала особено историята.
Looper пък беше до някъде интересен, но не особено запомнящ се.

Трябваше да дадат трите епизода на различни режисьори щом ще ги сменят. С 3 различни стила на заснемане. От 3 различни гледни точки на едни и същи събития.

Като Flags of Our Fathers и Letters from Iwo Jima.

Явно третият филм (IX) ще е режисиран от трети човек.

Colin Trevorrow
http://www.imdb.com/name/nm1119880/

Jurassic World и Safety Not Guaranteed. Не съм гледал Джурасик Уърлд, но Safety Not Guaranteed е много приятен филм.

Забелязвам обаче, че режисьорите на следващите две части имат предимно драми в портфолиото си, което е странно.

Edited by w00x, 18 December 2015 - 13:04.

RV5uTLe.gif

#7 galaxi

galaxi

Rider On The Storm

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2291 posts

Posted 18 December 2015 - 13:17

Еми ако нещо се разочароваме от идващата трилогия дано поне Rogue One: A Star Wars Story на Гарет Едуардс ни впечатли.Макар,че още не се е доказал започна добре с "Monsters",но интерпретацията му на Годзила не беше особено смислена-лично мнение.

#8 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24288 posts

Posted 18 December 2015 - 13:44

Все пак нека и не забравяме до каква степен една продукция зависи от режисьора. Според мен атмосферата и режисурата на Годзила бяха чудесни. Хората просто не харесаха сюжета, който е почти същия като в оригиналните филми. Не знам какво са очаквали повечето.

RV5uTLe.gif

#9 galaxi

galaxi

Rider On The Storm

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2291 posts

Posted 18 December 2015 - 13:49

Ами на мене Годзила-та ми хареса-само дето не разбрах внушението,че ТО осъзнато спасява човеците :notify:

П.С.В случая исках да кажа,че режисьора има твърде малко изяви без нещо особено интересно като МЕМЕНТО и се чудя с какво е спечелил евентуално конкуренцията за оглавяне на натоварени с очаквания продукции-класики.

Edited by galaxi, 18 December 2015 - 14:01.

#10 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24288 posts

Posted 18 December 2015 - 13:54

То реално не спасяваше човеците целенасочено. То просто се биеше с другото чудовище и не закачаше човеците, които реално не правеха нищо различно от това да се паникьосват.

RV5uTLe.gif

#11 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9640 posts

Posted 18 December 2015 - 23:23

Току-що се връщам от прожекцията - филмът е ЕПИЧЕН и то благодарение най-вече на J.J. Abrams (това, че нямал бил стил е някакъв нескопосан опит за неразбираема шега)!

Spoiler

Това е което мога да кажа на този етап, но тепърва ми трябва да посетя поне още две-три прожекции. :)

#12 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24465 posts

Posted 18 December 2015 - 23:36

Ееее...смятах да пропусна седмица-две и тогава да го гледам, ама сега май ще взема да отида най-много след ден-два. :grin:

#13 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24288 posts

Posted 18 December 2015 - 23:55

и то благодарение най-вече на J.J. Abrams (това, че нямал бил стил е някакъв нескопосан опит за неразбираема шега)!

Факти ще изложиш някакви ли или ще си говорим празни приказки?

Всичко опира и до това какво търсиш в един филм. Ако търсиш ефекти и адреналин, а развитието на героите, кинематографията и диалозите остават неразпознати качества на един филм - няма смисъл да ми отговаряш.

Дори ще те улесня. "С какво Ейбрамс е уникален?" - е краткият въпрос, който задавам на теб, за да ти помогна да аргументираш горното си твърдение. Може да изчакаш да ти мине екзалтацията сега.

Edited by w00x, 19 December 2015 - 00:21.

RV5uTLe.gif

#14 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9640 posts

Posted 19 December 2015 - 00:30

Дори ще те улесня. "С какво Ейбрамс е уникален?"

Най-вече с безпогрешните си умения да възкресява изключително стари легенди. Така направи със Стар Трек, по същия гениален начин го прави и с Междузвездни войни. С невероятна доза драматизъм, балансирайки по тънкото въже между баналното повторение и гениалното развитие на оригиналната рамка, плюс гарнитурата от тънък хумор използващ добре познатите стари герои/поведение. Точно това не съм го виждал постигнато в такива успешни мащаби от нито един друг режисьор. Посочи ми един единствен режисьор, който по този начин възкресява не една ами втора легендарна стогодишна поредица? Това е едно от най-трудните неща, а много популярни режисори дори не искат да се захващат с нещо подобно, защото както вече казах, рисковете са унищожително големи. И всъщност като гледам ти си този, който лаладжийства, защото вероятно дори не си гледал филма, но имаш вече готова и изградена екстрасензорна перцепция по въпроса. :lol:

Spoiler

#15 ARPAnet

ARPAnet

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 19 December 2015 - 01:23

Току-що се връщам от прожекцията - филмът е ЕПИЧЕН и то благодарение най-вече на J.J. Abrams (това, че нямал бил стил е някакъв нескопосан опит за неразбираема шега)! 

Това е което мога да кажа на този етап, но тепърва ми трябва да посетя поне още две-три прожекции. :)

+1111 :)))
И аз сега се връщам от прожекцията. Филма е страхотен, утре все пак ще се възползвам от служебната ни прожекция и ще го гледам пак :D

a.k.a Ranger

#16 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24288 posts

Posted 19 December 2015 - 02:45

Не, не съм. Аз коментирам режисьора, а не филма. Като го гледам след месец, два, ще споделя и конкретно мнение.

Виждам обаче, че нещо те тресе предимно носталгията, което е и разбираемо до някъде. Силно се надявам, че не вярваш, че ХУМОРЪТ в частност е дело на Ейбрамс.

А за възраждането.....не те разбирам. Искаш да ти кажа някой, който е направил филма по-добър или го е запазил същият?
Кристофър Нолън - Черният Рицър.
Тим Бъртън - Батман се завръща.

Една и съща история почти, пресъздадена по 2 коренно различни начина, само и единствено под влиянието на режисурата. Не сценарий. Не актьорска игра. Не писатели. Режисура.

RV5uTLe.gif

#17 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9640 posts

Posted 19 December 2015 - 03:11

А за възраждането.....не те разбирам. Искаш да ти кажа някой, който е направил филма по-добър или го е запазил същият?
Кристофър Нолън - Черният Рицър.
Тим Бъртън - Батман се завръща.

Ъъъъъъ, seriously? Даваш ми за пример филми, които точно 5 минути след като си гледал вече си забравил за какво точно става въпрос? И наричаш това "възраждане на легенди"? Май няма нужда да продължаваме нататък. :Facepalm:

#18 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24288 posts

Posted 19 December 2015 - 03:27

Не се излагай. Това, че ти не помниш нещо, не означава, че е безразлично за всички. Ако не можеш да си обективен, трябва да си го кажеш от началото.

Колкото и да ти е тъжно, повече хора знаят кой е Батман, отколкото Хан Соло.

Аз лично съм гледал само 1, 2, 3 и 4 части от Стар Уорс. Помня само какво ставаше в първата и то единствено защото бях играл и игрите, които излезнаха тогава. 4 го гледах наскоро. Страшно недомислен на моменти, а актьорската игра е толкова неубедителна, че дори не знам как да я коментирам. И това го казвам като филм, който съм гледал 2015 година, защото аз няма как да го гледам и преоткривам през 1977. Изобщо не говоря за ефекти дори.

Стар Трек на Ейбръмс пък няма нищо общо с оригиналната поредица като кинематография и настроение. Не казвам, че е лош. Просто е различен и то много. Това във връзка с горното ти твърдение.

Не казвам и че този филм е или ще е лош. Казвам единствено, че лично не съм видял как Ейбрамс се отличава (за идентичност говоря), че да е толкова спряган като възродител на Стар Уорс и да е проблем, че няма да режисира и другите два.

Аз филма ще го гледам като изцяло нов за мен филм. И ако тогава, без да ме дърпа за носталгията, не изгрее в моите очи, значи просто не ме кефи. Защото аз повечето филми ги гледам като филми, а не като заглавия.

RV5uTLe.gif

#19 Godfather

Godfather

hax0r

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9640 posts

Posted 19 December 2015 - 05:10

Не се излагай. Това, че ти не помниш нещо, не означава, че е безразлично за всички. Ако не можеш да си обективен, трябва да си го кажеш от началото.

Колкото и да ти е тъжно, повече хора знаят кой е Батман, отколкото Хан Соло.

Аз лично съм гледал само 1, 2, 3 и 4 части от Стар Уорс. Помня само какво ставаше в първата и то единствено защото бях играл и игрите, които излезнаха тогава. 4 го гледах наскоро. Страшно недомислен на моменти, а актьорската игра е толкова неубедителна, че дори не знам как да я коментирам. И това го казвам като филм, който съм гледал 2015 година, защото аз няма как да го гледам и преоткривам през 1977. Изобщо не говоря за ефекти дори.

Стар Трек на Ейбръмс пък няма нищо общо с оригиналната поредица като кинематография и настроение. Не казвам, че е лош. Просто е различен и то много. Това във връзка с горното ти твърдение.

Не казвам и че този филм е или ще е лош. Казвам единствено, че лично не съм видял как Ейбрамс се отличава (за идентичност говоря), че да е толкова спряган като възродител на Стар Уорс и да е проблем, че няма да режисира и другите два.

Аз филма ще го гледам като изцяло нов за мен филм. И ако тогава, без да ме дърпа за носталгията, не изгрее в моите очи, значи просто не ме кефи. Защото аз повечето филми ги гледам като филми, а не като заглавия.

:Facepalm:  Значи не е измислен още фейспалм, който надлежно да отрази горния ти напън. Гледал епизод 4 през 2015-та, seriously? Комиксовия герой Батман, създаден през 1939-та бил по-популярен от един от многото герои от филмовата сага Междузвездни войни Хан Соло и то сигурно заради гениалната творба на Кристофър Нолън, от която едва ли някой си спомня нещо. Човече, да не си пушил нещо по-специално тази вечер? Ти като гледаш филм правен през 1977-ма, когато сигурно още не си бил роден, даваш ли си сметка за състоянието на кинематографските технологии по онова време и какво евентуално трябва да се очаква от страна на продукция, ефекти и прочие?

А с коментара ти за Стар Трек всъщност сам без да искаш засвидетелстваш гения на J.J. Abrams, защото точно това му е основната заслуга - възражда една стара легенда (дори по-стара от Star Wars), която в оригиналния си вид е по-скоро лимитирана за специфичната таргет категория от заклети "трекита", докато с възродения формат и визия поредицата минава вече в масовата високоскоростна магистрала на Междузвездни войни.

#20 galaxi

galaxi

Rider On The Storm

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2291 posts

Posted 19 December 2015 - 09:57

Аз лично съм гледал само 1, 2, 3 и 4 части от Стар Уорс.

Стоп.Ти дори не си гледал 5 и 6 филм,а в каква последователност си ги гледал и кога за първи път-дано да не са последните месеци...А н а т е м а :grin:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users