Jump to content
BulForum.com

Windows 10 - всичко по темата.


Vetim

Recommended Posts

Върнах се на Wndows7 64. Windows 10  престана да ми разпознава преносимия диск, а и като се прибави и затварянето без предупреждение на прозорци от Control Panel при опит да променя някои настройки - вече не ми харесва. Ще почакам да го оправят, и тогава може да пробвам пак...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Какво значи грешката: "The application has failed to start because its side-by-side configuration is incorrect." И после имаше нещо с sxstrace.exe Инсталирах roof cad 5 на уин 10 на комп на няколко дни, не съм имал време да го прецакам дето се вика :)

 

Не съм правил никакви настройки дори по време на самата инсталация не ме пита къде и в коя папка да. С една дума само бутона инстал и после старт съм натиснал. А програмата е свалена от официален сайт, не е пиратска или нещо от сорта.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах пак не става. От техния съпорт ми казаха, че са я пускали на такъв уин. На стария ми комп с уин 7 тръгна без проблем. Ще се уча на стария комп за месец, после в полеви условия ше трябва да я науча.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Най-накрая минах на 10547. Не бях ъпдейтвал от 2 месеца и тва почна да ме заплашва,че ще ми се рестартира компа след 1ви октомври,ако не вляза в Insider програмата...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Преди време си обнових Windows 7 64bit Ultimate до Windows 10 Pro. 7цата беше активирана с активатора на Daz, който доколкото знам не модифицира никакви системни файлове. Инсталира само grub4dos, който като boot-ва OS-а лъже за SLIC ключовете. Всичко хубаво, 10ката си е активирана, обаче много бъгва след това обновление и искам да направя чиста инсталация.

 

Вече е тествано на лаптоп с легитимен Windows, че веднъж обновиш ли го и 10ката ти се активира посредством наличие на интернет, след това можеш да правиш чисти инсталации колкото си искаш и те се активират автоматично при интернет връзка, понеже явно MS запомнят някакви хардуерни хешове.

 

Това, което ме мъчи мен е че, при чиста инсталация този grub4dos ще се изпари и ако е запомнило някакви неща от SLIC ключовете ще изгърмя и ще трябва да минавам с KMS активатори, а не ми се иска.

 

Въпросите са ми следните:

1. Ще се активира ли при чиста инсталация, като хакнатите SLIC ключове изчезнат?

2. Ако 1 не е валидно, какъв е варианта да направя някакъв backup на grub-а заедно с настройките му, за да мога после да го инсталирам? На Daz активатора изобщо не иска да прави нищо като го пусна на 10.

Link to comment
Share on other sites

Малко гадая, но защо не видиш какъв ти е cd-key–а в момента на 10-ката и при чистата инсталация не въведеш същият ? :))

Може и да стане

Link to comment
Share on other sites

http://www.tenforums.com/tutorials/7745-product-key-view-windows-10-a.html

Тук са обяснили цялата ситуация. Наистина МС помнят машините които са били активирани, което е интересно.

Дали са и линк към туулче което ще ти покаже кей-а :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Най-накрая преборих мързела и си оправих прегледника на снимки. Ей тука е обяснено, ако сте с нова инсталация сваляте каквото ви е посочено и нещата заспиват.

 

http://www.howtogeek.com/225844/how-to-make-windows-photo-viewer-your-default-image-viewer-on-windows-10/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

А някой да е получавал съобщение от Майкрософт, че Уиндоус 10 е съвсем безплатен за ограничено време (пълната версия, а не трайълът)?

Link to comment
Share on other sites

За инсталирана пиратска версия говориш предполагам.

 

Аз лично не съм, но и не ползвам пиратско копие на Уин 7/8. На единия компютър ми е лицензиран, на другия съм с Insider Preview. Къде го получи това съобщение? Имаше някаква новина, че ще дадат и на пиратите да ъпдейтват, но ще им искат пари в последствие. Да не се опитват да те измамят нещо? :)

Link to comment
Share on other sites

На активирана с читав лоадер седмица го получих. Долу, от иконката за ъпдейт до уин 10 ми изскочи това.

Link to comment
Share on other sites

Преди седмица четох, че малко по малко от "по избор", ъпдейта към 10-ка започва да става препоръчителен. Ще се премести от едната категория ъпдейти към другата и след време единствения ъпдейт за 7 и 8 ще е този до 10.

 

Тъй като, най-вероятно, не правят разлика как си активиран, са ти пуснали съобщението, за да те подканят да си сложиш по-новата версия.

Link to comment
Share on other sites

За пореден път пробвах да кача 10 на машината, на която преди това не можеше и... пак не става... Явно има хардуерна несъвместимост, а машината е на няма и две години като хардуер... Хитро, а?

Link to comment
Share on other sites

Друга някаква хитринка има, понеже моята конфигурация е от части на поне 6-7 години като технология, подбирани от ниския до среден ценови диапазон и нямам никакви проблеми. На съпругата ми лаптопчето, което е по-ново и с по-добри параметри от настолния ми, обаче бива отхвърлено като не покриващо изискванията още по време на проверката ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ако имате инсталиран Grub или нещо подобно за да имате dual boot с Linux или друг OS и не използвате UEFI setup ъпгрейда ще фейлне. Върнете си bootloader-а на Windows-а от recovery конзолата на диска и ще стане работата.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Десетката все още не става за сериозна работа поради бъгове в поддръжката на хардуера. Майкрософт имат рестриктивна политика по отношение на драйверите на производителите защото искат кинти за да ги "сертифицират", а в същото време не могат да напишат читави такива защото не са наясно с разширените спецификации на устройствата,а само с базовите. Като резултат, поне в областта в която работя - CAD CAM, засега няма програма за която да се препоръчва Windows10, основно поради неправилна работа на десетката с видеото, и затова си стоим на седмицата....

Link to comment
Share on other sites

ахм, с видео чиповете е сериозен батал... поне с енвидия имам наблюдения, дори с интел видео има проблеми

 

но определено е стъпка напред спрямо 8/8.1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...