Jump to content
BulForum.com

Windows 10 - всичко по темата.


Vetim

Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Пък аз още не съм получил месидж да мина на 10-ката... Лицензът ми е платен, тоест всичко си ми е наред, ама... Греда...

Link to comment
Share on other sites

Не точно. Просто за момента, докато си Insider, ще ползваш Уиндоус.

 

Windows 10 Pro

Product activated

 

си беше там от самото начало при мен.

 

Напълно невярно, съвсем друг беше надписа преди 4-5 билда или нещо такова като време. 

 

На жената компа в момента се инсталира 10ката... има си ключ нейния за 7ца Про ... никав яд. 

Link to comment
Share on other sites

Още като ъпдейтнах преди месец и нещо си ми пишеше това. Може на чиста инсталация да е пишело друго.

Link to comment
Share on other sites

Има си вградена опция за чиста инсталация в самия Уиндоус от опции за възстановяване.

Вероятно с някоя от програмите за сваляне на инфо за активация за вин8.1 ще става, не съм се интересувал за 10.

Link to comment
Share on other sites

Как се взима ключа от такава инсталация за следваща чиста инсталация?

 

С Everest или Aida64. Така можеш да видиш активационен код на почти всяка програма.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не е наред, ама не знам кое. С Windows 7 Pro EN x64 съм. Тръгва ми ъпдейта до 10 и ми пише, че понеже съм избрал различен език от този, на който ми е сегашната система /няма такова нещо/, нямало да ми запази настройките и не знам си какво. Това ми го пише на български, тоест явно иска да ми инсталира 10 на български, а изобщо не ме е питал на какъв езин искам. Мога ли да си сваля файла и да си го активирам с кода за Windows 7? Сигурно не, ама да питам.

 

Не знам какво не е наред, обаче на моя комп 64 битова версия няма инсталиране. 8.1 и 7 се инсталират без проблем. При 10, когато започне инсталацията, зареди логото и след 2 секунди крашва и буутва отначало. Това до откат. Качвах на една флашка, на втора флашка - няма братче. Когато направя опит да инсталирам 32 битова версия, си тръгва нормално. Същите флашки, на лаптопа се инсталират в 64 битова версия, без никакви проблеми. Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос от мен купих преди време ново лаптопче с уин7 има стикер на дъното.Разкарах уиндоуса и му сложих линукс,мога ли с тоя стикер да сложа на друга машина пак" лицензиран" уиндоус?Не съм наясно с лицензните тъпотии на микромеките изобщо,признавам си:-)

Link to comment
Share on other sites

"лицензиран" можеш да сложиш и без стикера, но проверката за автентичност няма да мине. Проверката е по ID на системата който се формира от дънна платка  процесор, видеокарта и не занам какви още хардуерни глупости. ID- то е запомнено в сървърите на Майкрософт, та няма начин този сериен номер да мине с друга машина.

 

При мен нетбука се ъпдейтна до Windows10 още на 30 юли. Всичко си заработи, та мисля да го оставя. Машината е Dell Latitude E6510 , i5 , видео Nvidia Quadro NVS 3100M

Link to comment
Share on other sites

Можеш, ще го активираш с ключа от лепенката на лаптопа ти. Само трябва да дръпнеш същата версия.

Тоест ако дръпна 7-ца и я активирам с номера от лепенката ще се получи?

Link to comment
Share on other sites

Хоста, ти е отговорил, ама и аз - да, ще стане, без никакви дертове. Само версията да е същата!!! Примерно на лепенката пише Windows 7 Home Premium x64 и ти трябва да намериш такава.

Link to comment
Share on other sites

Как да оправя прозрачността? Има я в старт менюто, обаче когато отворя някакъв прозорец, примерно Хром и лентата горе не е прозрачна...

Link to comment
Share on other sites

Еее, така много дразнещо... Почвам даже да се замислям дали да не прежаля още няколко часа и да се върна обратно на 7. Чува ли се нещо дали това няма да се промени в бъдеще?

Иначе е много по-пъргава от 7-цата. Поне това са ми първоначалните впечатления.

Link to comment
Share on other sites

Ами търсих много, но това, че всички статии бяха за бетата, ме отказаха да чета задълбочено, понеже предполагах, че става въпрос за активацията на прозрачността, която отсъстваше от бетите...

Edit: Между другото, това се оказа, че не работи.

Link to comment
Share on other sites

Сега ми се показа едно уведомление на лаптопа за 10.

Потвърдих, че искам копие и ще ми кажат до няколко дни или седмици да си го изтегля.

Link to comment
Share on other sites

Как да си направя папките да ми се отварят максимизирани.Примерно цъкам 2 пъти върху някой торент от торент клиента и то ми отваря отгоре едно малко прозорче.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...