Jump to content
BulForum.com

War Thunder


kotora

Recommended Posts

Вече официално съм японец!

Смело твърдя, че американците на късно четвърто и почти цялото пето ниво не ги бива....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вече официално съм японец!

Смело твърдя, че американците на късно четвърто и почти цялото пето ниво не ги бива....

Доволно си си поиграл :) 

Link to comment
Share on other sites

И още ще си поиграя :)

Поръчах си ей това нещо http://www.gplay.bg/thrustmaster-t-flight-hotas-%D1%85-%D0%B4%D0%B6%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA и до два дни го чакам да дойде.

Специално заради реактивните самолети го взимам, а и мисля да минавам на симулаторно ниво на сложност. Е, ще ми се наложи по-нататък да купувам и педали, ама като дойде време, тогава ще го мисля.

То не, че не се продават и такива комплекти, ама за цената си от около 1400 лева ще трябва и свирки да могат да правят, а те не го могат :))

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм, с джойстика е медец. Отначало е малко хахаво, като си цъкал само на клавиатура, ама след товааа

Link to comment
Share on other sites

Че нали онези милиони С.Л. с руснаците ги направих именно с джойстик :)) Обаче нейде по средата на немското развитие започна да се държи доста странно и да прави каквото си поиска. След десетина разглобявания и пренастройки го треснах в пода, щото ми писна след всяка от тях да кара по между час и ден-два, преди да започне да се държи отново шантаво.  Е... в последствие се оказа, че гадната боза ми ги е въртяла тази номера, та преинсталирах :laughing:

 

П.п. Хуу, де... Редно ли е бомбардировач от първо ниво да иска цели 40 000 р.п.!?! Какво като е с 10 кули (пет 20мм и пет 7мм)? Все пак си е смахнат хидроплан и на фона на другите самолети от същото поколение 2к-3к-4к, някак тези 40к са меко казано... прекалени...

 

ce144b01bed89dde.jpg

Ей за това нещо говоря.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Сичко може :D Аз уж развивам немчолята. Ама съм надънил всички до-та от 3то ниво, а нямам един читав бомбардировач развит :D 

Link to comment
Share on other sites

Дорниерите от крайно трето и цяло четвърто по принцип с един нальот си бутат база кат седи, та гледай! Явно ти имаш проблеми с прицела и развитието на наземния персонал.

А ако под читав бомбър имаш предвид, такъв, дето трудно да се бута и да е злобно спрямо атакуващите животно... Объркал си нацията. Американските бомбардировачи може и да са келяви от към бомбен товар, но почти винаги загивайки, отнасят по един-двама мющерии със себе си :) Японските на горните нива са същата работа. От руските Ил-4 и Пе-8 също са трудни за бутане и мъстят жестоко. Англичаните естествено като едни държащи на педалщината си меки китки, никъде нямат нищо читаво. Единствено спитовете им от LF  и F22 - 24 сериите стават за нещо и с това се изчерпват като цяло.

 

П.п. Дорниерите спокойно можеш да си ги ползваш и като дайв бомбъри ;) Прекрасно запазват енергията си в спускане и после я използват за възстановяване и добавяне на височина.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Май прешасссс...
81K9VV3CB8L._SL1500_.jpg

Нещото се оказа далеч по-качествено от очакванията ми. Като почнеш от изцяло програмируемите му бутони, минеш през заредените в него пресети за някои игри, възможността за настройка на твърдостта на щурвала и стигнеш до скритото в долната му част имбусно ключе.  :punk

При разделено положение на двете части, свързващият ги кабел е към метър и половина. И като цяло, нещото тежи и не се плъзга. Преди да го поръчам имах възможността да държа в ръцете си един подобен Лоджитек. Ами... Не знам дали съм случил на бройка, въпреки, че аз му разпечатах кутията, но ме изуми с гадната си изработка, скърцанията и луфтовете си.

Та така... Имах възможност сам да се убедя в истиноста на хорските приказки, че Лоджитек са една доста надценена марка.

 

П.п. А разликата в цените е извън всякакъв коментар.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Са остава да се сетя как ставаше фатката да не ми се върти целият хоризонт, ами да е статичен, а фъркалката да ми се върти и сме шест.... Мамка му... вие ми се свят....

Link to comment
Share on other sites

Намаляш с по 50гр. всяка вечер, докът са стабилизира хоризонта :D Честита придобивка :)

 

:laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Като му се затумани гарнизонта и чортики пред глаза!

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер преживях най-нелепото си сваляне в историята ЕВЪР! Гръмна ме наша зенитка, докато бранех летището от противников бомбардировач... Ама не като да съм отнесъл някой шрапнел по случайност, ами си изядох едно чисто и директно попадение, мамка му. Яд ме е, че не сейвнах риплей (толкова бях бесен), защото това нещо в рубриката Епик Фейлс на Уортъндър шоу (Ютръб) щеше да ми донесе 5000 златни орлета със сигурност!

Link to comment
Share on other sites

Ей така ги разбирам аз нещата :)
b55df622d33b8d99.jpg
А тази вечер имах и Мишън мейкър, Сървайвър и едновремено Антимех и Терор ъф дъ скай :punk

 

И изобщо, въпреки, че джапанките ги гледах доста под око и въпреки тоталната им липса на армър до момента, тия се оказаха егати и злобните копелета, майна!

 

П.п. Фраговете тук са 6 (правил съм с тия и по 12). Кефя се, ако и още да не съм успял да подобря швабският си рекорд от 16....

 

П.п.2 А, да... И вече знам как да освобождавам целия бомбен товар наведъж :)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Това има смисъл само в симулатор мод. Инак в аркейд и риъл, джойстикът е нужен точно, колкото кихавица в скафандър. Тоест, клавиатура и мишка се постига далеч по-голяма маневреност. И не, това не е противоречие. Понеже в риъл, хеле пък в симулатор,  всяка една погрешно изпълнена маневра или пък такава, изпълнена при гранична скорост, или пък под кофти ъгъл може да те остави без закрилки, елерони, кормило или колесник. Отделно дето ми се е случвало да загубя и цяло крило заради претоварване :))

Link to comment
Share on other sites

Аз онзи ден пробвах танковете. Едната игра направих 3 кила още в началото, на другата ми сцепиха гъза. В крайна сметка си попуцах с Немските самолети. Ама още съм пълен нуб. Трябва да се фокусирам върху тактиката и маневрите. Boom'n Zoom ми е малко чужд и трудно успявам да го направя като хората, но стане ли, почти винаги утрепвам някой :) 

Link to comment
Share on other sites

За момента жъна с дръпнатите, просто за да ги вдигна малко.... Не преставам да се учудвам как има наивници, които вярват с кредитна карта могат да си купят умения.. Последния път с бомбър имах повече свалени самолети, отколкото останалите с файтъри...

Link to comment
Share on other sites

Аз онзи ден пробвах танковете. Едната игра направих 3 кила още в началото, на другата ми сцепиха гъза. В крайна сметка си попуцах с Немските самолети. Ама още съм пълен нуб. Трябва да се фокусирам върху тактиката и маневрите. Boom'n Zoom ми е малко чужд и трудно успявам да го направя като хората, но стане ли, почти винаги утрепвам някой :)

Б/З не става с всеки самолет. Това първо. Второ, ако не можеш да прецениш паралакса и да нацелиш подходящото предварение, в тази маневра стреляй от позиция в кокпита! И най-важното - Избягвай да влизаш в догфайт, когато бумзумиш! Просто скоростта ти става прекалено висока за да можеш да маневрираш като хората. Аз лично, когато използвам тази тактика, след като започна атаката отнемам газта до нула, пускам откос или два и давам пълна газ докъдето стигне за издигането. Ако те сгащят през това време обаче и не можеш да ги надфъркаш, влизаш в хоризонтален полет или в пикиране и започваш да се превърташ на дясно (ролрейтът на дясно е по-висок при едномоторните), като през цялото време държиш натиснат и бутона, с който държиш носа нагоре и отново отнемаш газта до нула. Заради спиралата в която влизаш ставаш изключително трудна за прихващане мишена, а заради рязката загуба на скорост в 90% от случаите врагът е принуден да прекъсне атаката за да не се блъсне в теб. А ако отработиш добре това измъкване, направо ще се шашнеш колко често ще имаш възможността безнаказано да се лепнеш на задника на мераклията и да го сцепиш :)

Естествено тази маневра съвсем не е панацея и трябва да се използва с акъл.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...