Jump to content
BulForum.com

War Thunder


kotora

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Закъснели за какво? Една група хора се опитва да преебе друга група хора, пък вторите отвръщат със същото на първите...

 

По мисирски не осъзнаваш как първите са първи, отвръщане няма, и общо взето раята бара бахура. Ша върнеш дедовия - колкото бой и ебане.

Link to comment
Share on other sites

И като дойде, та какво?

Няколко танка от шесто ниво, малко по-мазна графика, благодарение на новия Дагор. Наистина не разбирам това ти предоргазмено състояние....

Link to comment
Share on other sites

Коригирам се по отношение на графиката. Изключително много по-мазна е.

Но пък италианската и френската авиации продължават да са жестоко ощетени, а в японската продължават да се мъдрят някои наистина безполезни (в играта) самолети. За сметка на това, смислените им модификации (отново в контекста на играта) продължава да ги няма.

Link to comment
Share on other sites

Има и някакви барнати дребни детайли, дето преди не ми правеха впечатление, с уклон към реалистичност, ама на моменти чак прекаляват.

Link to comment
Share on other sites

Като че ли са пипали по G-толеранса на самолетите... Снощи припаднах и се разбих при една маневра, която и преди съм изпълнявал със същата машина и такова не ми се е случвало. Друго не съм забелязал да е различно в тази насока. Основно разликата е в графиката и звуците. Специално графиката в момента на средни настройки ми е такава, каквато преди беше на ултра.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Имаше някакви разминавания при прицелването, ма явно ми е било от джойстика.... При танковете има промяна в изгледа на мерача...

Link to comment
Share on other sites

Играеш самолети с джойстик!?! Освен ако не си разцъквал на симулатор с фул риъл, то тогава си просто бройка за нечии фрагове.

 

П.п. Одеве проверявайки едни подробности покрай морските битки (че съм преордърнал един навал пак), останових, че уникалните и играещи юзъри са подминали вече двадесете милиона.

Link to comment
Share on other sites

Абе... не съм пораснал още за тотална реалистичност. Просто успокоявам нервички със симулатора.

Link to comment
Share on other sites

Изказването ти за джойстика само за конкретните самолети ли е, или за симулаторите по принцип?

Не разбрах точно какъв е въпроса, но ще разясня на кратко за конкретната игра.

Имаш три основни режима на игра

 

Аркейд - Позволява ти абсолютно всякакви гаври с машината, презареждаш боеприпаси във въздуха известно време след изчерпването им. Стартираш и се респаунваш във въздуха. Ремонтите се извършват на летището, позитивното и негативно G влияе само на пилотите и картечарите. Имаш поглед от извън машината и много широко зрително поле. Като можеш да се прехвърляш в кабината, картечната позиция или на мястото на бомбардира. Джойстикът само пречи при изпълнение на дивашки маневри, а и изключва автоматичното изравняване спрямо хоризонта при хоризонтални маневри.

 

Риъл - Стартираш предимно от земята и се респаунваш пак там. боеприпаси се презареждат само на летище, ремонтите са си както в аркейд. Само че, в този режим претоварванията не съобразени с машината оказват влияние и върху нея, освен върху екипажа. При дивашки маневри е често срещано явление да се наруши структурната цялост на самолета и да започнеш да губиш я колесници, я задкрилки и елерони или пък направо цели крила. Освен това горивото също е ограничено до спецификациите на конкретен самолет. И двигателите започват да прегряват при прекалено чест форсаж. Възможностите на камерата са като при предния режим. При добро познаване и владеене на машината, джойстикът все още не е за препоръчване

 

Симулатор (с под вариант - фул риъл) Всичко относно механиката, горивото, боеприпасите и различните претоварвания е както в предния режим. Камерата е само от позицията на пилота, картечар или мерач за бомбите. Можеш да наблюдаваш само зоните неограничени от конструктивни елементи. Естествено, че можеш да въртиш и виртуалната си глава, та положението с видимостта не е съвсем отчайващо. Грижиш се за всичко по самолета, от контрола на горивната смес, минавайки през непрекъснатия контрол на двигателите, та до всичко по самолета, което трябва да бъде контролирано, настройвано и управлявано. Искам да кажа, че преди да се метне човек на симулатора е добре да издири наръчници за конкретния модел самолет. Другите гъдели и гъзобръци са, че трябва идеално да познаваш контролното табло и копчалъците по него. И за да бъде кефът пълен, липсват цветните отметки над самолетите от двата лагера. Тоест трябва и визуално да разпознаваш моделите. Добрата новина е, че симулаторджиите като цяло се организират в отбори от авиацията на конкретна държава. Джойстикът тук вече е абсолютно задължителен, понеже ти спестява две клавиатури с бутони, а и дори и най-малката грешка в маневрите не остава ненаказана от машината ти.

 

 

Има и още особености между различните режими, но те не са чак толкова важни.

Link to comment
Share on other sites

Изказването ти за джойстика само за конкретните самолети ли е, или за симулаторите по принцип?

 

Опитваш се да говориш с чоглав мисир, който си мисли, че е над ботовете или че системата ще надживее ботовете. Ти тва предста'аш ли си го? Понеже знам, че никак не е глупав, просто го турам в графа невежа. 

 

Знам защо задаваш този отличен въпрос, но дали той знае? 

Link to comment
Share on other sites

Чети Ве, Мисире, чети, Вее.....

Става въпрос за съвсем различни режими, нещо, което на кимафите ви е невнятно. В някои режими джойстикът ти е нужен колкото кихавица в противогаз, а в други е просто задължителен! И, да. Говоря за режимите на конкретната игра. Което пряко кореспондира с репликата ми спрямо Танас. Понеже знам той в какви режими разцъква и ми стана крайно интересно за какво му е джойстик.

От тук на сетне ако имаш какво конкретно да кажеш или попиташ за КОНКРЕТНАТА игра и вид въоръжени сили, насреща съм. Инак не се чувствай задължен да ме репликираш.

Link to comment
Share on other sites

Няма бе, споко, просто за джой си говорим. От времето не Privateer насам... Нищо лично... 

 

Сега кой може и кой не може е друга работа....

Link to comment
Share on other sites

Аз прочетох твърдение, което интерпретирах, сякаш с джойстик си лесен фраг и едва ли не не ставаш. Което ми се стори странно, щото примерно в Elite Dangerous, например, беше ужасна мъка да играеш с друго, освен с flight stick...

Link to comment
Share on other sites

ВИНАГИ, подчертавам дебело ВИНАГИ, от зората на флайт симулаторите, ВИНАГИ сме сваляли шапки пред играещите с джойстици. Хората, които за да имат Thrustmaster си продаваха душата. Никога не съм имал и няма и да имам нерви за подобно нещо, но има хора, които буквално влизат в тоя свят. Ако дъмбелчетата от Гайджин са засрали нещата така, щото да ощетяват такива хора - това е друга тема. Няма да се учудя. Така и така повечето играчи са в диапазона до 15 години... 

Link to comment
Share on other sites

Аз прочетох твърдение, което интерпретирах, сякаш с джойстик си лесен фраг и едва ли не не ставаш. Което ми се стори странно, щото примерно в Elite Dangerous, например, беше ужасна мъка да играеш с друго, освен с flight stick...

Хех... Да, лесен фраг си с джойстик в тази игра, но само в АРКЕЙД режим. А самото наименование на режима говори, че е предназначен за дечурлига или хора влезли просто да разпуснат. И причината е, че този режим е доста далеч от реализъма и самолетът ти не страда заради дивашко изпълняваните маневри при адска скорост, които можеш да постигнеш само с пет бутона. Докато управлявайки с джойстик маневрите стават далеч по-плавни и съобразени с допустимите натоварвания на реалния модел. Което иде да рече, че нямаш никакъв шанс срещу противник, управляващ с опростени команди. Но това важи САМО за този и до някъде за следващия режим.

 

Инак колкото до джойстиците, моят си дойде с вградени пресети за десетина флай симулатора, с отделен дросел за газта и една камара свободно програмируеми бутони. И не бих си и помислил да играя без него в режим симулатор или на някоя от другите игри, които са единствено и само симулатори.

 

Всъщност, Пешо, нищо не ти пречи да и дръпнеш клиента на тази игрица и да разбереш за какво ти говоря.

 

А ето как изглеждат нещата в два различни режима, но с идентични машини.

 

Аркейд:

 

Симулатор: (пичовете са адски зле и явно им е сефте)

 

А тук хората обясняват (на майчиния ви английски при това), каква аджеба е разликата и от де извира топлата вода. При това обясненията са за реалистичния режим и не касаят изцяло симулаторния режим с фул реалистик контрол.

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Всъщност, Пешо, нищо не ти пречи да и дръпнеш клиента на тази игрица и да разбереш за какво ти говоря.

Предпочитам да си остана женен :lol:

Link to comment
Share on other sites

По-голяма мъка е.. В Куейк може и да хванеш фраг...

Седи мирен, че ей ся ще допърха Мисирчо да ти обяснява как се сваля шапка, ако и изобщо да няма идея за какво се говори тук  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...