Jump to content
BulForum.com

Soundbar-ове


w00x

Recommended Posts

Накамичи ги купи Китайска фирма преди доста време. Изобщо не ги гледай.
Какъв ти е бюджета? Само за саундбар ли имаш място?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, w00x said:

Накамичи ги купи Китайска фирма преди доста време. Изобщо не ги гледай.
Какъв ти е бюджета? Само за саундбар ли имаш място?

Имам място колкото искаш. В темата като цяло не съм компетентен. Искам да имам хубави съраунд ефекти във филмите. Музика като цяло не слушам вкъщи. Инцидентно да се наложи. Ако може да е 2 в 1 ще е още по - добре, но музиката може да се игнорира като цяло. Не съм си определил бюджет. Гледах този саундар е около 1000 евро. Не ми е проблем да ги заделя. Мога и повече ако има нещо интересно.

Link to comment
Share on other sites

А помещението с каква форма е? Диванът и телевизора центрирани ли са в стаята?


Виж Sennheiser Ambeo.

 

Друг вариант е виртуалната система на Сони, но не е много разпространена и държи някакви налудничави цени. - Sony HT A9.

 

Вариант е също да купиш пълна система със саундбар от Sonos. Саундбар + 2 колони за съраунд + субвуфер.

 

Но за тези пари може да се сглоби отделна система с тонколони + ресивер, която ще звучи по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Помещението е кажи речи квадрат и телевизора ще е централно срещу дивана. Единственото което нарушава формата е, че в единият край стената свършва и и се влиза в кухнята.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, charmock said:

Я да питам директно тук да е отварям нова тема. Тези дни ще купувам нов телевизор за спалнята, че стария умря. Харесал съм едно бяло LG щото цялата спалня е бяла, ама като му гледам спецификациите се оказва, че няма аукс, а само s-pdf. Тъ проблема е, че аз ползвам една уредба Шарп за звука. Питането ми е, дали има няква опция за преходник и въобще някой тествал ли е от RCA to AUX да мине към S-PDF? Благодаря.

Извод за слушалки няма ли?

Аз така пусках от ЛГ-то към усилвателя.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, netrootbg said:

Помещението е кажи речи квадрат и телевизора ще е централно срещу дивана. Единственото което нарушава формата е, че в единият край стената свършва и и се влиза в кухнята.

 

 

Значи има някаква вероятност да може да се създаде виртуален съраунд от един централен саундбар. Малко е на кантар обаче какъв ефект ще има това. Ако можеш да го пробваш така - пробвай. Ако не, аз бих заложил на отделни говорители за съраундите.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, w00x said:

 

Значи има някаква вероятност да може да се създаде виртуален съраунд от един централен саундбар. Малко е на кантар обаче какъв ефект ще има това. Ако можеш да го пробваш така - пробвай. Ако не, аз бих заложил на отделни говорители за съраундите.

Идеята ми по принцип саундбар + 2 допълнитени говорителя + бас. Никога не съм имал за идея да е само един централен саундбар и нищо друго. Сега ще разгледам споменатите от теб системи.

А някакви препоръки ако ще е рисивер + тонколони. Как трябва да ги разположа за да се получи съраунд ефекта?

Link to comment
Share on other sites

Разбирам, но теоретично, Ambeo може да създаде ефекта от задните говорители чрез отражения. Затова го споменах.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Извод за слушалки няма ли?

Аз така пусках от ЛГ-то към усилвателя.

Няма, аз съм наясно, че през извода за слушалки си включвам аукса.

2 hours ago, netrootbg said:

Някаква препоръка за саундбар. Телевизора го избистрих какво ще взимам. Сега е темата и за саундбар. Бях си харесал един хубав модел на Накамичи, но цената нещо не ми харесва. Според ревютата този модел е добре: Samsung HW-Q990B. Дали да му се мятам или да мисля за някакъв друг?

Ей тва свири уникално.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, charmock said:

Няма, аз съм наясно, че през извода за слушалки си включвам аукса.

 

Кофти да го ева….:unhappy: Тогава отиваш на DAC-че. Най-разумно е. Както каза и Ангел. 

Link to comment
Share on other sites

Слушайте Ангел... Аз съм такъв музикален маниак, че 3 години след като си купих колата разбрах откъде се наглася бас, високи и тн. Заеби. 

 

Всичката ми техника в нас включително слушалките са ми по негови препоръки. Мед е всичко.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

netroot, гледай това ако не си.

 

https://youtu.be/SYHnEnhpZeQ

Не съм го гледал. Ще го видя малко по - късно. Вчера изтървах sony ht a9 в комбинация с sa-sw5 за 1300 евро... Този който си сложил като линк е другият който загледах. Доста ми харесаха и моделите на JBL на които задните тонколоните са с батерия и се откачат от основното тяло когато искаш да ги ползваш. За съжаление в магазина няма грам акустика и няма как да тествам дали са добри.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic
  • 3 weeks later...

Ами Това е единствения soundbar с wireless говорители. Малко съм скептичен към тях, защото пише че атмоса им не е добър ама стаята ми нито е висока, нито дивана е далеч от саундбара. Не ми харесва буфера защото в много голям. И реално нямам и нужда от толкова голям…. буфер. Босе ми харесва от малкото опит, който имах с него. В нета пише, че съраунда му не е добър и не си заслужава без съраунд спийкъри, които няма да си купя със сигурност. Има голяма възможност обаче да добавя малкия буфер. 

Link to comment
Share on other sites

Ти колко силен мислиш, че е тоя суб? :D 
Почти няма значение накъде е насочен говорителя при субвуфера. Човешкият слух трудно може да локализира звуци под около 120Hz. Не знам на колко е сложен кросоувъра при тоя саундбар.

 

По-голям ефект ще имаш ако отделиш субвуфера от земята с нещо, отколкото ако не му е надолу говорителя.

Също така, високо-честотните звуци се чуват повече при комшиите, отколкото басите. Не случайно чуваш телевизора на бабата в съседство.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...