Jump to content
BulForum.com

Soundbar-ове


w00x

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако включиш слушалки в изхода на монитора чуваш ли аудиото от Xbox-а?
Ако го чуваш, значи ще стане и със саундбара.

Link to comment
Share on other sites

Дойде.

Не мога да кажа, че съм супер доволен, но 1) има AUX вход (и в общи линии няма нущо друго) и 2) влиза перфектно под монитора и е почти центриран спрямо него.

 

Но на aux има един брум, свистене. Има ли как да се оправи през някакви настройки?

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че изчезва. Само на aux просъства. Аз си мислех (понеже четох за него), че ще се чува само, когато е на stand by, но според мен се чува постоянно. 

Link to comment
Share on other sites

Е, не се разбира. Може и постоянно да е там ако идва от друго място, а не от калпав кабел.

Сложи по-хубав кабел и ще се оправи. Как си ги навързал? Лаптоп (HDMI) > Монитор (AUX 3.5") > Саундбар?

Link to comment
Share on other sites

лаптопа по HDMI към монитора и aux към soundbar-а.

 

а нещо друго - има няколко различни начини да усиля звука - монитора през джойстика, windows volume control-а и soundbar-а, който има само 1 светеща лампичка и не знам на колко процента е усилен. Как е най-добре?

Link to comment
Share on other sites

Нов кабел значи. По-дебеличък, че този явно прихваща смущения, особено ако минава близо до захранващи кабели. Поне не трябва да е много дълъг и по-добре.

 

Най-добре усили Windows volume control на около 95% и си контролирай силата от саундбара. Мониторът го ползвай възможно най-малко. Надали има качествени компоненти вътре.

 

Я за тест пробвай да включиш AUX кабелът директно в лаптопа, а не в монитора и виж дали го има пак този паразитен шум.

Link to comment
Share on other sites

Усилих монитора на макс.

 

Цъках копчетата на саундбара до някакво приемливо ниво и тъй като от 1 до друго цъкване нивото на звука се променя прекалено слабо, реших да го контролирам от windows-а. Сега не чувам нищо, но ще се опитам да върна настройките като тези от преди малко и ще включа кабела към лаптопа за пробата. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Взех Bower and Wilkins Panorama 3 - соундбарчето е прилично като за 1400 лв. Има вграден subwoofer, който има силен бас. Има upfiring говорители и звуците са хубави, но не още не съм му обърнал много внимание. 

 

Ся проблема е, че дистанционното не включва кутията на Виваком и т.к. има само 1 hdmi вход, не мога да го вържа към саундбара. Там е вързан телевизора. Има ли решение този проблем? Вероятно е свързано с тия CEC настройки.

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2023 at 9:45 PM, w00x said:

Предните включваха ли кутията на Виваком?

 

май не.

 

Така, имам ъпдейт.

 

Специално за @RaptoR - върнах Bower and Wilkins hahaha

и сега съм собственик на Bose Soundbar 900 - разликата е ограмна, това е моят саундбар. Баса е стабилен дори без bass module, но планирам да закупя такъв в по-нататъшен период, защото имам опит с него и ми харесва как звучи (модел 500).

 

Apa там има настройки - ако не се включва, избери това; ако се включва, обаче не се включва... - избери това. Обаче и той не успява да се справи или може би опцията важи за дистанционното на бара. Не знам, вероятно трябва да прочета повече в интернет. Той дойде вчера, още ми е пресен, но впечатленията са ми много добри, много ми харесва и няма да го връщам. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Добре де, излиза че тази екстра "dolby atmos" съпорт е маркетингов трик. Той не може да се ползва почти по никакъв начин без blue-ray плейър или въпросния nVidia Shield. Не за друго, ами разликата в парите не е незначима. 

Link to comment
Share on other sites

Той е маркетингов трик, но не по тази причина.

 

Нетфликс, ХБО, Дисни, Амазон Прайм. Все услуги, от които ще получиш Атмос без проблеми. Релийси с DDP Atmos също. Просто не може да ти проиграва TrueHD и това е проблем с плейъра (телевизора).

Link to comment
Share on other sites

Проблема ми е сега, че саундбарът започна да се изключва. Изключих standby-а. И пак. Не се включва както трябва. Нямам късмет със саундбарите и гледам нещо по-бюджетно, защото явно Dolby Atmos не ми трябва. Сигурно ще съжалявам, ама си мисля да го сменям. Евентуално може би JBL 1000. Попринцип бях решил да е той заради многото входове - евентуално се надявам като всичко е в една верига: виваком бокс - саундбар - ТВ; и да се включват наред. Не ме кефи буфера - малко ми е прекалено голям. Табуретка. Но той има единствен толкова входове и има задни. Тоя nVidia Shield не знам къде да го сложа - жена ми не иска да качуля неща по шкафа под ТВ. Да, саундбара е там, ама е това е друга бира. Та:

1) не се включва

2) като се включи, понякога се изключва.

включването е тегаво понеже понякога дистанционното на саунбара изключва телевизора, обаче същото не го включва. Не мога да разбера какъв е проблемът, защото като сменя входовете на ТВ и после ги върна пак на HDMI и работи. Това с изключването може и да е само когато е включено някакво приложение - YouTube, Plex и т.н. 

Някаква идея?

И препоръка за друг модел/марка (деба)?

Link to comment
Share on other sites

Ами, като начало пробвай да изключиш всякакво CEC и виж дали проблемът продължава.

Трябва да разбереш дали имаш дефектен модел или проблем с връзката/инструкциите.
Пробвал ли си по-качествен ХДМИ кабел?

Link to comment
Share on other sites

И всичко вързано все към един и същи телевизор? Пробвал ли си тези проблеми дали ги прави с друг? Няма как така все да нацелваш неработещи бройки и толкова проблеми със всякакви марки и модели.

 

Link to comment
Share on other sites

Това ми е телевизора. Имам и друг, но не стоя в тази стая за да му обръщам по-дълго време внимание.

 

edit:

дори и да се включи, телевизора не изпраща сигнал към саундбара. Вероятно има конфликт с виваком бокса. И за съжаление нямам свободен hdmi, за да го включа в една верига. 

ся прочетох, че много хора имат такъв проблем и не е от телевизора

Bose 900 - n Soundbar not turning on with TV - LG OLED C1 : bose (reddit.com)

 

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

CEC на телевизора не може да се изключи, защото спира да работи саундбара изцяло. Оказва се, че трябва да е включен.

Ако ще ползвам 3 дистанционни и да разчитам, че всяко ще работи както трябва, по-добре да го върна, имам още 1 седмица. Този саундбар колкото и великолепен звук да има, не е на всяка цена. Месеца си занимавам и вече ми писна. Просто се надявах, че тази марка идва с качеството си. Всъщност колкото по-известна и скъпа е една марка, толкова по-малко разчитат на хората зад качественият контрол. И това носи своите последици. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...