Jump to content
BulForum.com

Soundbar-ове


w00x

Recommended Posts

Долу вдясно на дистанционното натисни бутон OPTIONS/+ и избери Info от менюто на екрана. Не помня точно как беше изписано.

 

Пробва ли да изключиш повечето от CEC опциите?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пробвах, омотават се. Попринцип саундбара няма бутон за изключване и изглежда, че дистанционното се опитва да го изключи и прекъсва връзката. А саундбарът няма бутон за изключване, т.к. е направен за да може по всяко време да си пуснеш музика през bluetooth или airplay.

Link to comment
Share on other sites

Как се омотават? Кутийката има ли CEC? Пробвай да изключиш повечето опции.

Дистанционното не се опитва да изключи саундбара. То пуска сигнал към телевизора, а от там, сигнал за "изключване" към всички устройства по веригата. Ако някое разпознае сигнала се изключва. Това не трябва да има връзка със свързаността.
HDMI CEC не е стандартизиран протокол и се получават ей такива недомислици. При AV ресивърите е същото. Трябва да се нагаждаш към начина на работа.

 

Докато е в стендбай също можеш по всяко време да си пуснеш музика, не е това причината да не може да се изключва. Някаква друга идиотщина е.

Link to comment
Share on other sites

Върнах го. Ако го пуснат разопакован, може да си го взема обратно :)

За сега ще продължавам да чета варианти. 

 

Отказах се да го мъча, защото вчера се сетих, че не знам кутийката на Виваком дали поддържа Dolby Atmos, заради който купих бара. Ако не го поддържа, то значи нямам нужда от него. Ако всеки път като превключвам източниците и звука спира е много дразнещо. Днес спря докато безцелно ровех из настройките. И си казах "това е". Мога да пробвам с някой друг саундбар, но пак трябва да са някакви сигурни, че ще мога да им го върна. 

 

В един форум ме съветват да пускам постоянно тикети към Филипс. На няколко човека са им върнали парите дори след гаранционния срок. 

Link to comment
Share on other sites

Защо го върна? Заради този проблем? Можеше да го свържеш с оптиката и нямаше да го има. Ако проблемът е заради eARC съвместимостта с телевизора, няма да се разреши с друг саундбар.

 

Решението на проблемът ти е да си сложиш ЕОН на телевизора и да махнеш тая счупена незнайна кутийка.

Не се ли разреши като изключи голяма част от CEC настройките?

Link to comment
Share on other sites

Да, за това го върнах. Четох за оптиката, но в крайна сметка тази седмица ми е последната, в която мога да го върна и т.к. нямам време да си правят тестове, оказа се много натоварена седмица, и реших да го върна. Сега съм малко разочарован от телевизора и нищо чудно да го пусна за продаване lol

 

Не се разреши. Сонос-а не бачка без CEC, той (милия) си няма дистанционно и разчита на тези настройки.

 

Защото не ме кефи без кутията, има канали, които липсват. Не мога да съм сигурен и в качеството. Ползвам мобилното приложение в другата стая, ама там не е основен телевизор и е малък, така че не се разбира какъв точно е сигнала.

 

Знам, че друг саундбар няма да ми оправи проблема; вероято (както вече писах) няма да работи и със саундбар на филипс. От друга страна вече като имам малко опит, бих казал, че следващия няма да е с dolby atmos.... по-скоро с Dolby Digital :)

Link to comment
Share on other sites

Няма гаранция, че с друг телевизор няма да имаш същия проблем.

 

CEC настройките не са с ON/OFF за всичките. Моята идея беше да изключиш всичко, освен възможността за управление с дистанционното. Така щеше да решиш всякакви On/Off/Stand-by конфликти, които може да се пораждат от превключването на произволни китайски Андроид кутийки, OS на телевизора и т.н.

 

Каква според теб е разликата между Dolby Atmos и Dolby Digital? Не се заяждам. Просто за втори път го споменаваш и не разбирам защо.

Dolby Atmos не е кодек в смисъла за такъв. Ако устройството ти няма Dolby Atmos, а пуснеш файл с Dolby Atmos, няма да получиш тишина и отказ от проиграване (както ще стане при липса на аудио кодек), а ще тръгне звук в Dolby Digital.
Dolby Atmos при саундбарите е основно един маркетингов трик и нищо повече. Надпис на кутията и лого, което да ти излиза на екрана да те радва. Нямаш процесинг за тези канали, които физически не съществуват. Ако случайно има отделни говорители за Dolby Atmos, то те не са достатъчно силни, за да създадат реален ефект, който да чуеш. Виртуализацията и усещането за "обем" го има и без да пише Dolby Atmos на кутията. Това е психо-акустика.


Та ако си избираш саундбар по това дали пише Dolby Atmos/Dolby Digital/DTS/DTS:X и т.н. - недей. Достатъчно е само да има основните Dolby и DTS декодери, за да не се налага да се прави разкодиране в телевизора.

Link to comment
Share on other sites

При мен настройките бяха с ON/OFF. Махнах всички и контролирах всяко устройство с неговото си дистанционно. И въпреки това, без никаква причина, звука спря. Саундбара е страхотен. Доволен бях от него и го върнах с голяма тъга, но както ти казах, нямам време да търся къде му е проблемът, пък и срокът ми за връщане е само 30 дена. Които свършват скоро, ако не се лъжа - утре.

 

Знам, че не се заяждаш. Но знам, че съм за подиграване. Като мангалите - искам да пише 500 вата и да е сони. Факт е, че исках да пише Dolby Atmos, поразгледах, попрочетох малко и се оказа, че не ми трябва. Подлъгах се, признавам. Но съм доволен от наученото.

 

На този етап няма да си търся нов саундбар.

Link to comment
Share on other sites

Имах предвид, че настройките са разделени, а не са CEC ON/OFF. Но ти явно си изключил всичко и това пак не е помогнало, което отговаря на въпроса ми.

 

Няма за какво да ти се подиграва някой. Никой не знае всичко и никой не е длъжен да знае всичко, въпреки че някои хора смятат, че знаят ако не всичко, то почти всичко. :D 

 

Как така няма да търсиш?? :D След като си ползвал саундбар, ще се върнеш към звука от телевизора? Не бих могъл да си го причиня.

Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2023 at 2:56 PM, w00x said:

Можеше да го свържеш с оптиката и нямаше да го има.

 

оптиката не поддържа половината кодеци, които използват филмите.

HDMI ARC vs Optical - Which Connection is Better? - Nerd Techy

Link to comment
Share on other sites

Знам. Но мислиш ли, че на този саундбар ще усетиш разлика в качеството между Dolby Digital и Dolby Digital Plus? Или DTS и DTS HD Master?

Тук не става въпрос за съвместимост, защото потоците вървят чифт. Ако свалиш DTS HD филм, а нямаш DTS HD Master кодек на устройството, ще ти пусне DTS. Същото и с Dolby Plus/Atmos > Dolby Digital.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Във връзка с проблемите с eARC, попаднах на това за един модел на Самсунг:

 

https://en.community.sonos.com/home-theater-228993/arc-doesn-t-work-with-samsung-tv-q95t-if-you-want-dolby-atmos-avoid-samsung-flagship-tv-s-6844694

 

За контекст: това е най-високият модел на марката за 2020-та година.


Съвпадение е, че темата е от сайта на Сонос. Търсех нещо съвсем различно и ми излезе това. Проблемите с ARC/eARC са универсални и нов телевизор/саундбар може да реши проблемът инцидентно, а може и да го задълбочи. На произволен принцип. Затова всеки път препоръчвам на телевизорът да се гледа като на екран, а не като на смарт устройство с операционна система.

Link to comment
Share on other sites

Няма да се плашите и аз ядох/ям същия чеп със Самсунг и ресийвър. Имах късмет една фирма да настройва цялата озвучителна система на къщата където бачках та го питах човека как с дистанционното на телевизора да пускам И спирам ресийвъра. Показа ми човека, направих видео какво прави, направих същото вкъщи и... 8 от 10 пъти телевизора пуска и ресийвъра, но НИКОГА не го спира. На мен ми писна на чепа и се отказах да се мъча 

 

 

Ангел и него го тормозих :D

Link to comment
Share on other sites

Нали ти казах как да го настроиш бе? :D Ял съм го и аз това дърво.

Ако си купиш един външен плейър (Chromecast, Apple TV, Nvidia Shield) ще си решиш проблема.

Link to comment
Share on other sites

Явно е на късмет. Чакам да има няква добра оферта и ще си използвам “ваучера” в същата посока по същото направление. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, w00x said:

Нали ти казах как да го настроиш бе? :D Ял съм го и аз това дърво.

Ако си купиш един външен плейър (Chromecast, Apple TV, Nvidia Shield) ще си решиш проблема.

Май пробвах и или не стана, или аз обърках нещата. Накрая мирясах :D

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vikktor said:

Явно е на късмет. Чакам да има няква добра оферта и ще си използвам “ваучера” в същата посока по същото направление. 

 

Да. Аз имах проблем с ARC при една комбинация TV 1 + AVR 1 и друг проблем при комбинация TV 1 + AVR 2.

AVR 1 пък работи по друг начин на TV 2. :D 
Работата е тото отвсякъде.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, w00x said:

 

Да. Аз имах проблем с ARC при една комбинация TV 1 + AVR 1 и друг проблем при комбинация TV 1 + AVR 2.

AVR 1 пък работи по друг начин на TV 2. :D 
Работата е тото отвсякъде.

Аз ше им искам вредни на тия дебили тогава :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Ако си купиш един външен плейър (Chromecast, Apple TV, Nvidia Shield) ще си решиш проблема.

Т.е предлагаш да харесаме телевизора само като матрица, да си вземем един chromecast примерно + саундбар и колони и всичко да минава през каст устройството и то да се грижи за всичко, а тв да е само картина и посредник на сигнала до тонколоните?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mIRCata said:

Т.е предлагаш да харесаме телевизора само като матрица, да си вземем един chromecast примерно + саундбар и колони и всичко да минава през каст устройството и то да се грижи за всичко, а тв да е само картина и посредник на сигнала до тонколоните?

 

Не точно, но да. Общо взето е това. Така ако имаш проблем с кодек/съвместимост/някаква друга софтуерна тъпотия - можеш да чакаш ъпдейт или да смениш устройството без да пипаш телевизора, а телевизорът да си седи години наред.
Тези устройства ще се ъпдейтват много по-дълго и много по-често от софтуера на който и да е телевизор, можеш да си убеден.

 

Nvidia Shield от 2015-та още получава ъпдейти. Провери телевизорите от 2015-та кога последно са получили ъпдейт. Да не говорим, че много от вградените приложения вероятно отдавна не работят.

Link to comment
Share on other sites

В момента съм почти убеден да си взема един Chromecast with GoogleTV и да го бучна в телевизора в хола, който пак е Андроид, но почна нещо да ми лагва ей така от нищото. И без това вече съм на приложения за телевизията, а не сигнал по кабел, та даже в момента чат пат като мискликна нещо на дистанционното и превключва на цифровата телевизия, а такава вече няма.

Link to comment
Share on other sites

Я да питам директно тук да е отварям нова тема. Тези дни ще купувам нов телевизор за спалнята, че стария умря. Харесал съм едно бяло LG щото цялата спалня е бяла, ама като му гледам спецификациите се оказва, че няма аукс, а само s-pdf. Тъ проблема е, че аз ползвам една уредба Шарп за звука. Питането ми е, дали има няква опция за преходник и въобще някой тествал ли е от RCA to AUX да мине към S-PDF? Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

По-евтино ще ти излезе да купиш един DAC или усилвател с вграден DAC. Тия преходници са смотани и внасят шум в системата.

Link to comment
Share on other sites

Някаква препоръка за саундбар. Телевизора го избистрих какво ще взимам. Сега е темата и за саундбар. Бях си харесал един хубав модел на Накамичи, но цената нещо не ми харесва. Според ревютата този модел е добре: Samsung HW-Q990B. Дали да му се мятам или да мисля за някакъв друг?

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...