Jump to content
BulForum.com

Монтаж на газова уредба в Пловдив - идеи?


vkirov

Recommended Posts

Каквото и да правиш, смени рейката или по-точно подобието на такава. С тая рейка, настройката ти важи за 5-6 км. и оттам е за нова. За около 70лв. има доста прилични италиански и полски инжектори, които не са компромис.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Такава ще е...въпроса е в настройката после...а още по-кривото е, че съм със изгоряла ламбда...а освен това пък още по-шибаното е, че няма смяна...има де, но ще ми излезе златна и за това не съм я сменил...абе накрая ще я засиля в реката и ебал съм я в дъртата кошница...шса извинявам за езика...

Link to comment
Share on other sites

Ламдата не ти е такъв проблем. Да, добре е да работи, но може и без нея да се настрои, ако този, който я настройва, знае какво прави. Не си първата, нито последната кола с мудна или неработеща ламбда...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

На Голф 5, 1.4 TSI може ли да се сложи газчица? Успешно ли е и горе-долу какви пари върви?

Link to comment
Share on other sites

На Голф 5, 1.4 TSI може ли да се сложи газчица? Успешно ли е и горе-долу какви пари върви?

Колко километра правиш на година? Какъв разход ти дава?

На БРЦ стистем за TSI , TFSI, FSI e 2350лв - http://brc.bg/sistems_SDI .

Вариантите са 2: 100% газ или 80%газ+20%бензин перманентно зависи от двигателя.

Има и по-евтини варианти в диапазона 900-1400лв.

Ако в града ти дава 8-9 бензин, а извън града пада на 6-7 дали си заслужава да слагаш?

Пак се връщаме на въпроса колко километра правиш на година, какъв разход ти дава и градско или извънградксо правиш повече?

Link to comment
Share on other sites

Колата за момента не е моя, обмисля се варианта. По думи на собственика гори 9-10 градско. Ще се кара предимно градско. Съвсем грубо казано 14 000 на година.

Забравих да спомена, че колата е автоматик, 140 кс.

Link to comment
Share on other sites

На някои 9-10 им е извънградското, а и 14к годишно не са кой знае колко и мисля, че на този малък двигател ефектът на спестяването няма да е кой знае колко при тези цифри. Все пак щом колата не е твоя - човекът сам си решава, но е добре все пак да тегли една черта и като извади цената на газовата с монтажа (и евентуалните бъдещи настройки), да си прецени колко ще спестява на година и за колко време ще му се изплати цялата тази хава...пък и се очаква бензинът пак да тръгне нагоре. ;)

Link to comment
Share on other sites

На Голф 5, 1.4 TSI може ли да се сложи газчица? Успешно ли е и горе-долу какви пари върви?

За можене-може ама собственика ще реве после...Тоя мотор е доста икономичен на бензин,макар и с автомат-не си струва упражнението...

Link to comment
Share on other sites

http://lpg.ccvarna.com/ - за колко време ще се избие системата груби сметки
http://reagas.bg/84-kalkulator-razkhod-gazmetanbenzin - доста груба сметка с кое гориво колко ще минеш

Като за груби сметки стават. Поразрови се в http://forum.vwclub.bg/index.php всичко има и е дискутирано доста пъти.

Link to comment
Share on other sites

http://lpg.ccvarna.com/ - за колко време ще се избие системата груби сметки

 

Това калкулаторче ще му е от полза - според него би трябвало да си изплати газовата за 2-3 години и след това ще започне да спестява. Хубавото е, че са сложили и допълнителните разходи, за които не всеки се сеща предварително.

 

Годишна амортизация на АГУ при 5г. живот - 150 лв. (макс. 75% от първоначалната стойност)

Годишни разходи за поддръжка в т.ч. ускорена амортизация на ауспух и по-честа смяна на свещи и кабели - 50 лв.

Увеличен разход на газ спрямо бензин - 10% при газов инжекцион, 20% при обикновена АГУ

Корекция на разходите за газ поради почти неизбежното студено палене на бензин - 3%

Link to comment
Share on other sites

Като искаш да караш на чесън, не си взимаш мотор с директно впръскване. 1.4 с директно впръскване на фауве, не е от най-безпроблемните мотори, дори и само на бензин. Не, че не може да се направи на газ, но работата е фифти-фифти. Съотношението газ/бензин при конвенционален ГИ с изпарител е много условна величина и се променя според редица фактори и не е статично, а е динамично през цялото време. Може и само на газ, но цената на уредбата е космическа  и за мен лично е неоправдана инвестиция с много неизвестни. Само една марка газови може да предложи уредба , с която да се движи 100% само на газ и това е Виале. Жабарите в това отношение са се отказали за момента или да монтират в България, или въобще да развиват уредби с директно впръскване.

Link to comment
Share on other sites

Това калкулаторче ще му е от полза - според него би трябвало да си изплати газовата за 2-3 години и след това ще започне да спестява. Хубавото е, че са сложили и допълнителните разходи, за които не всеки се сеща предварително.

Няма спестяване :D Кара се повече. Аз кьорав лев не съм видял от тая икономия... 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...