Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Аха.... И викаш..., това с голямата стъпка ще хване водата, та да я понамачка, че да стане по-мека за онова с малката стъпка, дето пък да я даде на омекотителя ли?

 

П.п. ...Абе..., хора..., пообразовайте се малко, бе....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Гледам да спазвам инструкциите на ръководството. Затова. В моя случай тая врътка си беше както трябва да е, обаче ако се наложи да се върти ми е интересно как. Защото виж го с средата какво е странно.

Link to comment
Share on other sites

Отиваш в Технополис и питаш, като искаш да ти покажат на място.

 

Там са станали едни показвачи, думи нямам.

Преди две седмици бях да ми покажат, е показаха ми, къде се намират съдомиялните и си тръгна човека. Оттам нататък сам си я обръщах, четох, снимах и готово.

И накрая от онлайн магазин по-добра цена и така се оправи работата.

Link to comment
Share on other sites

Гледам да спазвам инструкциите на ръководството. Затова. В моя случай тая врътка си беше както трябва да е, обаче ако се наложи да се върти ми е интересно как. Защото виж го с средата какво е странно.

 

Ми то ти е написано какво да направиш черно на бяло - колкото и изилишно да е то. ...

Link to comment
Share on other sites

Ся и аз да кажа - мисир. Знам, че пише. Ама и аз питах - някой с идея как/с кво се врътка туй? Щото виж го от снимката кво е странно - вътре с нещо ли се бърка да го завърти, на ръка ли, с клещи ли?. Не ща да я напъвам на 20 дена да я прецакам. Пише се върти, проблема е с какво аджеба.

Link to comment
Share on other sites

Ами натискаш посочения бутон и въртиш на ръка, шнур слакърски! Това явно е просто оста. Иначе щеше да си пише с какво по-точно да се върти и/или да има съответен инструмент с машината. 

Link to comment
Share on other sites

Ми то ти е написано какво да направиш черно на бяло - колкото и изилишно да е то. ...

Друг е въпросът, кой, аджеба, ще му измери твърдостта на водата, та наш Мирчо да знае как да си нагласи врътката.....

Щот, тва да се нагласи прецизно врътката е от първостепенна важност, предвид страховитата цена на килограм, морска сол.... И тук ми иде на акъл една чуденка. Кой е по-за онождане, неукият юзър (дет не ебава да се ограмотява, пък дори и за обща кОлтура) или малоумното говедо, което в изблик на псевдо инженерно изстъпление (или чисто търгашко) си е позволил да си прави подобни пишки!?!

Link to comment
Share on other sites

За инфо - 'твърдостта' на водата в Пловдив е една степен под максималната...сиреч, ако ви е разграфено примерно от 0 до 6, слагате 4 или 5.

 

А иначе к'во викате за морската сол - става ли вместо "специализираната", да не прецаква я филтър, я нещо друго...

Link to comment
Share on other sites

Един вид мързеливия ми избор да си ползвам таблетките си е съвсем правилен :)

 

Ъхъ....

За инфо - 'твърдостта' на водата в Пловдив е една степен под максималната...сиреч, ако ви е разграфено примерно от 0 до 6, слагате 4 или 5.

 

А иначе к'во викате за морската сол - става ли вместо "специализираната", да не прецаква я филтър, я нещо друго...

Ъхъ....

Link to comment
Share on other sites

Относно моето "ъхъ", залагам 70% че "става", 20% че "прецаква я филтър, я нещо друго" и 10% че водата в Пловдив е твърда....отивам до морето за сол значи...ама пък като не виждам засъхнали петна и капки по съдовете...карай, ще сложа...да има. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

За определяне на твърдостта имаше тест лента. Тя каза 2. За ограмотяването - то трябва да се прочете/каже някъде. Исках да се ограмотя тук, затова и питах тук - не става, явно е нещо сложно или не се знае, никой нищо не казва. Ще послушам Лъки и ще ида до Технополис, поне да си реша проблема с въртенето му. Защо трябва и какво точно прави, явно ще трябва да живея до края на живота си неинформиран и в неведение. Мъка, мъка.

Link to comment
Share on other sites

Оффф

Типичния български форум....задаваш въпрос и ти отговарят колко си прост (modedit: и какъв си слакър) и нищо не разбираш и т.н.... :lol:

 

Виц, виц, ама колко истина си има в него...

 

Край на оффф-а.

Link to comment
Share on other sites

Относно моето "ъхъ", залагам 70% че "става", 20% че "прецаква я филтър, я нещо друго" и 10% че водата в Пловдив е твърда....отивам до морето за сол значи...ама пък като не виждам засъхнали петна и капки по съдовете...карай, ще сложа...да има. :popcorn:

  Ъхъ...

 

За определяне на твърдостта имаше тест лента. Тя каза 2. За ограмотяването - то трябва да се прочете/каже някъде. Исках да се ограмотя тук, затова и питах тук - не става, явно е нещо сложно или не се знае, никой нищо не казва. Ще послушам Лъки и ще ида до Технополис, поне да си реша проблема с въртенето му. Защо трябва и какво точно прави, явно ще трябва да живея до края на живота си неинформиран и в неведение. Мъка, мъка.

Начи, виж са... Важното е това, което въвеждаш в панела! По - горе вече го казах. Врътката изобщо не я пипай. Просто се грижи да имаш сол в казанчето. Колкото до обясненията... Ще трябва да правя блог, а честно казано , хич не ми се занимава.

От мен толкоз.

Link to comment
Share on other sites

Друг е въпросът, кой, аджеба, ще му измери твърдостта на водата, та наш Мирчо да знае как да си нагласи врътката.....

Щот, тва да се нагласи прецизно врътката е от първостепенна важност, предвид страховитата цена на килограм, морска сол.... И тук ми иде на акъл една чуденка. Кой е по-за онождане, неукият юзър (дет не ебава да се ограмотява, пък дори и за обща кОлтура) или малоумното говедо, което в изблик на псевдо инженерно изстъпление (или чисто търгашко) си е позволил да си прави подобни пишки!?!

 

Треа да има опции!!! Иначе как ще накараш слакър да си вовре главата в миялната!!!

 

Един вид мързеливия ми избор да си ползвам таблетките си е съвсем правилен :)

 

Аз не знам таблетките да съдържат сол. Освен това, както казах, се случва да намериш таблетката цяла след цикъла... От гел по-добро в момента не се сещам. Цената е напълно нормална. 

 

Пламене, ти тури сол от морето, българска, тури да видиш едно ъхъ изотзадзе... :)

Link to comment
Share on other sites

 ПЛамене, ти тури сол от морето, българска, тури да видиш едно ъхъ изотзадзе... :)

 

Освен това, както казах, се случва да намериш таблетката цяла след цикъла...

 

Ъхъ...ще взема, йодирана даже.  И да ме извиняваш - НИКОГА не съм намирал дори остатъци от таблетка ако ще и на 40 градуса да ги мия...разтварят се на 100%.

 

И кога ще минеш да си прибереш тая стойка, че вече пак ще стане време да изчезвам от Пловдив......

Link to comment
Share on other sites

Таблетка евентуално може да остане цяла,ако не я плиска добре водата.

 

 

 

Мултифункционалните таблетки Finish Quantum и Finish All In One, съдържат препарат за изплакване и сол. Въпреки това, ако съдомиялната машина работи с много твърда вода препоръчваме използването на сол, както и препарат за изплакване, за по добра защита на вашата съдомиялна и за постигане на по добри резултати.

От сайта на Finish ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ...ще взема, йодирана даже.  И да ме извиняваш - НИКОГА не съм намирал дори остатъци от таблетка ако ще и на 40 градуса да ги мия...разтварят се на 100%.

 

И кога ще минеш да си прибереш тая стойка, че вече пак ще стане време да изчезвам от Пловдив......

 

 

Не съм дал генерално заключение, казах ПОНЯКОГА. В моя стар Аристон се случваше, в сегашната ми дето я взех пак се случва понякога и в крайна сметка опцията таблетки я отсвирих тотално. Гелчето е пълна класика. Естествено всеки сам си решава.

 

Не мога да дойда преди вторник - в Банкя съм цяла седмица. Ако пак ще ми изчезваш, остави стойката на сина ти. Ще се разберем с него, той е добро момче :)

Link to comment
Share on other sites

Пламене, ти тури сол от морето, българска, тури да видиш едно ъхъ изотзадзе... :)

ГлуупОстии.....

Отново се изказваш леееко неподготвен. Явно и от омекотители за съдомиални разбираш точно толкова, колкото и от хотели.

Link to comment
Share on other sites

Аха.... И викаш..., това с голямата стъпка ще хване водата, та да я понамачка, че да стане по-мека за онова с малката стъпка, дето пък да я даде на омекотителя ли?

 

П.п. ...Абе..., хора..., пообразовайте се малко, бе....

Господин голям майстор, айде намери си ръководство на Electrolux esf 43010 и прочети колко варианта има за настройка на омекотителя. Мисля, че си достатъчно образован да успееш сам. Ако пък се затрудняваш, ще ти пратя снимка със съответните позиции и стойности на твърдост на водата. Аман от 'всичколози'. В оторизиран сервиз ми взеха пари за смяна на двигател на хлебопекарна, на която всъщност беше се разпаднал ремъка .... и пак блокира. ... естествено след като изтече гаранцията на мотора с 3 дни.

 

П.П. 'врях' си главата там, защото не изплакваше добре съдовете. От тогава харчи осезаемо повече сол. Ти обясни как го прави, не ми е в интересите и професионалната квалификация.

Edited by lubo1972
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...