Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Състезание МЕД :)...Въпреки, че то се реши пак от гумите, тук си пролича, каква е разликата и в двигателите на отделните отбори. На моменти имаше и изпреварвания без плейстешънските копчалъци, които навя на спомен, поне за миг! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Рус въпрос : Ъ?

Стефчо, много бой ти трябва на теб. И въпреки него, резултатът далеч не е гарантиран... :pirate

 

само ако е по дупето. Аз сам се наказах, че не запомних фамилията на едно слънчице 83 набор...още ме е яд :angry1

 

 

И сега цитирам един от бившите модератори в КлубС1: "Тримата на подиума са тези, които онова френско лайно помете преди 7 дни" :blush:

 

2010 ще се повтори май. И Алонсо отново ще остане с пръст в уста.

 

казах, ти по-рано, че не мога да рисувам, освен това и ме мързи: http://clubs1.bg/novina.php?n=24263 -> тоя човек не го мързи. Сега би трябвало да разбереш защо едната стратегия проработи по-добре от другата ;). Дори Бътън да не бе отпаднал, той също щеше да стане жерта на Перес.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

казах, ти по-рано, че не мога да рисувам, освен това и ме мързи: http://clubs1.bg/novina.php?n=24263 -> тоя човек не го мързи. Сега би трябвало да разбереш защо едната стратегия проработи по-добре от другата ;). Дори Бътън да не бе отпаднал, той също щеше да стане жерта на Перес.

 

Виж ся, явно ме разбираш погрешно ще се постарая да го обясня по-просто. Въпреки, че съм за Ред Бул, се старая да не отричам постиженията на другите пилоти. Алонсо направи добро състезание, но Перес се представи блестящо. Дразня се, че всичкия акцент пада върху Алонсо, все едно е Господ Бог и е бил възпрепятстван да спечели, нещо, което беше невъзможно за него дори да беше тръгнал от по-предна позиция.

 

Все едно да кажа, Фетел и Уебър имаха добро темпо и щяха да вземат добри точки ако не бяха отпаднали, да ама отпаднаха. Така, че и оправданията, че Алонсо е загубил време зад Шумахер и Фетел не важат.

 

Колкото и добре да се представяше болида на Ферари този уикенд, не беше достатъчно за победата, състезанието го показа.

Link to comment
Share on other sites

само ако е по дупето. Аз сам се наказах, че не запомних фамилията на едно слънчице 83 набор...още ме е яд :angry1

 

Пак не разбрах. Какво общо имаше това с другите ми писаници?

Пиян гъз, ти сам си го каза в другата тема. Пък за к'во ти е 83 набор?

Link to comment
Share on other sites

Много добро състезание, при стеклите се обстоятелства освен да спечели Хамилтън не вуждам какво друго трябваше да стане.

 

Кими последните състезания не ме кефи, днес въобще

 

Виж ся, явно ме разбираш погрешно ще се постарая да го обясня по-просто. Въпреки, че съм за Ред Бул, се старая да не отричам постиженията на другите пилоти. Алонсо направи добро състезание, но Перес се представи блестящо. Дразня се, че всичкия акцент пада върху Алонсо, все едно е Господ Бог и е бил възпрепятстван да спечели, нещо, което беше невъзможно за него дори да беше тръгнал от по-предна позиция.

 

Все едно да кажа, Фетел и Уебър имаха добро темпо и щяха да вземат добри точки ако не бяха отпаднали, да ама отпаднаха. Така, че и оправданията, че Алонсо е загубил време зад Шумахер и Фетел не важат.

 

А чакай малко, това го обесняват за Фетел навсякъде. Как бил по-добър от Шумахер, детето чудо и дрън дрън глупости. Както обичам да казвам той си е посредствен пилот. Едно време ми се смееха като го казвах за Маса, но времето ще покаже, че и Фетел е такъв.

 

Тая година ако не стане Алонсо СШ просто ще е голяма загуба. Никой друг не заслужава повече от него.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

 

 

А чакай малко, това го обесняват за Фетел навсякъде. Как бил по-добър от Шумахер, детето чудо и дрън дрън глупости. Както обичам да казвам той си е посредствен пилот. Едно време ми се смееха като го казвах за Маса, но времето ще покаже, че и Фетел е такъв.

 

Тая година ако не стане Алонсо СШ просто ще е голяма загуба. Никой друг не заслужава повече от него.

 

Двукратен СШ няма как да е посредсвен пилот.

 

А за Алонсо, колкото кара, толкова и мрънка! Държа се стабилно от начало на сезона, до Спа. Отпадна там, на Монца имаше най-бързата кола и не спечели и започна да мрънка, също както Хамилтън. Лошото за него, че няма във всяко състезание да отпадат главните му противници.

Link to comment
Share on other sites

Двукратен СШ няма как да е посредсвен пилот.

 

И какво от това, с най-добрата колата от 1-ви 1-ви и Вилньов можа да е СШ, зора е да покаже какво може с по-слаба кола.

Link to comment
Share on other sites

И какво от това, с най-добрата колата от 1-ви 1-ви и Вилньов можа да е СШ, зора е да покаже какво може с по-слаба кола.

А 2010? Или е лесно да се забрави?

Link to comment
Share on other sites

Виж ся, явно ме разбираш погрешно ще се постарая да го обясня по-просто. Въпреки, че съм за Ред Бул, се старая да не отричам постиженията на другите пилоти. Алонсо направи добро състезание, но Перес се представи блестящо. Дразня се, че всичкия акцент пада върху Алонсо, все едно е Господ Бог и е бил възпрепятстван да спечели, нещо, което беше невъзможно за него дори да беше тръгнал от по-предна позиция.

 

 

точно така...победата си беше напълно възможна. Само дето стабилизиращата щанга "реши да се счупи". Едно е да тръгнеш 10-ти и да се изпреварваш, а друго е да тръгнеш от ПОЛ или от първа редица. Силно ме съмнява Алонсо да беше показал по-слабо време от Маса при здрава кола. И тогава Перес ако ще СУПЕР СОФТ да беше сложил - все тая. Ако не забравяш Фетел го наказаха за това, че ИЗБУТА Алонсо от пистата на мястото където Монтоя в един петък на лето 05-то удари 372 км в час.

 

Пак и пак гумите дадоха разликата и то такава сериозна разлика, че една от най-бързите коли на грида да не може да я компенсира дори на половина. Това да не ти е Ф1 от преди 15 години дето може 20 обиколки да караш на сичката гаС...ся направиш 2 изпреварвания и после... "пази гумите"

 

Пак не разбрах. Какво общо имаше това с другите ми писаници?

Пиян гъз, ти сам си го каза в другата тема. Пък за к'во ти е 83 набор?

 

тайна :blush:

 

Двукратен СШ няма как да е посредсвен пилот.

 

А за Алонсо, колкото кара, толкова и мрънка! Държа се стабилно от начало на сезона, до Спа. Отпадна там, на Монца имаше най-бързата кола и не спечели и започна да мрънка, също както Хамилтън. Лошото за него, че няма във всяко състезание да отпадат главните му противници.

 

На СПА го торпелираха, а с един подиум там нещата щяха да са далеч по-комфортни за него. И главните му противници за титлата са Бътън и най-вече Хамилтън. Не Фетел и Уебър.

 

И какво от това, с най-добрата колата от 1-ви 1-ви и Вилньов можа да е СШ, зора е да покаже какво може с по-слаба кола.

Много изпреварвания му се наложи да направи и на Фетел...и много бързо си ги направи. Да сравняваш Вилньов(ЖАК) с Фетел...е смешно. Просто момчето преигра на "курва гранде" и след случката в Бахрейн беше ясно, че ще си отнесе шамарите ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

На СПА го торпелираха, а с един подиум там нещата щяха да са далеч по-комфортни за него. И главните му противници за титлата са Бътън и най-вече Хамилтън. Не Фетел и Уебър.

 

 

Много изпреварвания му се наложи да направи и на Фетел...и много бързо си ги направи. Да сравняваш Вилньов(ЖАК) с Фетел...е смешно. Просто момчето преигра на "курва гранде" и след случката в Бахрейн беше ясно, че ще си отнесе шамарите ;)

 

Имах в предвид точно Маковете и както казах няколко поста по-назад, те си върнаха скоростта и за мен са основните претенденти за титлите. И да си крадат точките помежду си, Хамилтън и Бътън за сега, печелят повече от Алонсо.

 

Ред Бул, след като им бяха орязани на няколко пъти крилете, хах колко смешно звучи, май се отказаха да развиват колата. След Монако, Германия и Унгария болидът им си остава непроменен.

 

Малко излишно наказание на Фетел, но се оказа без значение, така или иначе не завърши.

Link to comment
Share on other sites

че ИЗБУТА Алонсо от пистата на мястото където Монтоя в един петък на лето 05-то удари 372 км в час.

 

Избутал, ИЗБУТАЛ!!!! ХАХАХХАХАХА

 

Стефчоооо, Стефчо, обърках се - срам нямаш... Тва е от чалгата....laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Избутал, ИЗБУТАЛ!!!! ХАХАХХАХАХА

 

Стефчоооо, Стефчо, обърках се - срам нямаш... Тва е от чалгата....laughing1.gif

youtube е твоя сайт ;) :rolleyes:

 

 

Доменикали: Правилата са достатъчно ясни

09.09.2012 , Иван Тенчев, Монца; снимка: | 0 коментара Алонсо и Маса

 

Шефът на Ферари Стефано Доменикали заяви, че промените в правилата този сезон за ситуации като тази между Фернандо Алонсо и Себастиан Фетел са ясни и че при положение, че съперникът ти е до теб, трябва да оставиш място. Той обясни, че ще коментира случая без емоции и че от кадрите ясно се вижда, че това не е така в този случай и това се е видяло дори в реално време.

 

Италианецът покани журналистите да видят колата на Алонсо, която била със сериозни повреди отзад в ляво след излизането от пистата и имала и механични счупени компоненти, като те не били сигурни дали той ще завърши.

 

Доменикали сподели още, че в тима на Ферари в ключовия момент от състезанието около смените на гуми е имало срив на системата и практически са били без никакви данни и за двете коли, не само за тази на Маса, както стана ясно. Той говорел с Маранело по телефона, за да следи данните, но в крайна сметка бе видимо щастлив от крайния резултат днес, като подчерта, че и шампионатът на конструкторите остава отворен при нулата за Ред Бул днес.

 

- Изключително сме горди от състезанието на Фелипе днес – заяви шефът на Ферари, коментирайки представянето на бразилския си пилот, но подчерта, че днешният ден нито ускорява, нито ще забави разговорите, които се водят с него.

 

Доменикали изказа поздравления и за Серхио Перес, който е пилот от академията на Скудерията, но също подчерта, че чудесното му каране не го доближава или отдалечава от тима.

 

Според боса всички претенденти в борбата с Алонсо се ползват с изключително уважение от него и ходът на шампионата е такъв, че ситуацията се променя бързо, като с постоянното си силно представяне и Кими Райконен се е превърнал в опасен съперник.

 

На волана на Алонсо беше изписана цифрата 7, а на Монца това значи над 320 км в час на 4 места от пистата....едно от тях е "curva grande"

 

В крайна сметка, за да спрете с коментарите отностно правилното наказание - НЕ МИ ПУКА. Не ми пука ако ще Берлускони да се е обадил на стюардите, не ми пука ако Доменикали е платил. Не ми пука щом НЕ засяга Ферари. Надявам се вече сме ясни по този въпрос.

 

fia.com ->rules и другото ви е ясно - четене, четене

 

Виж по-горе в клипчето какво казва Фетел.... :laughing1:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Професор Сид Уоткинс почина на 84-годишна възраст

13.09.2012 , Калоян Петров; снимка: Getty Images Shell | 0 коментара

Професор Сид Уоткинс – един от хората, допринесли най-много за подобряването на сигурността във Формула 1 – почина снощи на 84-годишна възраст.

 

Неврохирургът изкара 26 години като медицински делегат на ФИА. След оттеглянето си от този пост оглавяваше института за сигурност на световната федерация, докато не се пенсионира окончателно в края на 2011 г.

 

Сид Уоткинс завършва университета в Ливърпул през 1956 г. След това служи в армията в Западна Африка в продължение на 4 години. Първото автомобилно състезание, на което присъства като медицинско лице, е картинг надпревара на Брандс Хеч. Впоследствие голяма част от свободното си време изкарва като лекар на Силвърстоун. Дори в периода си като шеф на неврохирургията в щатския университет в Ню Йорк работи в тази насока – на Уоткинс Глен.

 

Бърни Екълстоун, с когото са приятели от дълго време (професор Уоткинс познава баща му), го кани да стане официален лекар на Формула 1 през 1978 г. През 1981 г. е избран да оглави медицинската комисия на ФИСА (спортният департамент на ФИА).

 

Преживял редица фатални катастрофи на пилоти, професор Уоткинс изживява може би най-трудния си уикенд на Имола през 1994 г. Опитите му да спаси Роланд Ратценбергер са безуспешни, а само ден по-късно загива трикратният световен шампион Аертон Сена, с когото са близки приятели. Още преди катастрофите той работи заедно с Макс Мозли за подобряване на сигурността и усилията стават още по-упорити след това. Създава специални комисии за изследване и проучване не само за Формула 1, но и за картинг, и за ралита, които са обединени след това в института на ФИА.

 

- Сид е забележителен човек, с когото сме приятели от над двадесет години – написа трикратният шампион Джеки Стюарт в предговора си за втората книга на професора Beyond the Limit. – Винаги съм бил готов да подкрепя каузата му за по-голяма сигурност. Той се сблъска с някои доста сериозни предизвикателства, понякога се изправяше срещу назначилите го на тази работа институции, но и те – също като мен – го уважават. Знае къде да упражни натиск, как нещата да се получат както той иска. Сид е и достъпен за всеки в падока в моменти на тревога, инцидент, контузия или болест. На него може да се разчита изцяло, има лукаво чувство за хумор и то личи и в повествованието му.

 

Нека почива в мир.

Link to comment
Share on other sites

Кубица е катастрофирал отново. Този път със Субару(състезателна кола). Отсякъл е няколко дървета....дали не е знак да сложи край на състезателната си кариера?

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Кубица е катастрофирал отново. Този път със Субару(състезателна кола). Отсякъл е няколко дървета....дали не е знак да сложи край на състезателната си кариера?

 

Ако продължава така, май ще успее да се спре и без да го иска непременно. Колко пъти ще вади късмет, мислиш.

Link to comment
Share on other sites

Сравняваш кола която печелеше титли с такава която не е спечелила нищо. Браво. Свали си червените очила.

За вторият клип няма да коментирам. Аз колко клипове мога да ти кача на ферарита дето се движат с 20...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...