Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Аеродинамиката също играе доста голяма роля в серийните автомобили. От изключителна важност е в електрическите такива. На мен ми писна да чета как все от един и същ отбор се оплакват...И то за какви неща се оплакват. Ф1 е състезание, а не място за правена на разработки за серийните им автомобили. Като не им харесва да се махат и това е.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аеродинамиката също играе доста голяма роля в серийните автомобили. От изключителна важност е в електрическите такива. На мен ми писна да чета как все от един и същ отбор се оплакват...И то за какви неща се оплакват. Ф1 е състезание, а не място за правена на разработки за серийните им автомобили. Като не им харесва да се махат и това е.

 

не съм ватман майна....дай да си говорим за коли :laughing1:

 

хубаво го написа, че Ф1 е състезание....в момента трудно може да се нарече така....мноооого трудно дори. Ама щом намесихме тролейчетата няма смисъл да говорим повече.

 

В случая е безсмислено да питам кой е първия в тази т.нар. вечна ранглиста, но по-интересното е кой всъщност я е измислил? :laughing1:

 

в случая изобщо не трябва да питаш ;)

Link to comment
Share on other sites

Само дето бъдещето не е в двигателите с вътрешно горене. В един момент това ще засегне и Ф1. Ако имаше тролейче което да може да изминава 750 километра с едно зареждане досега да съм ви взел такова.

Link to comment
Share on other sites

Сега прочетох цялото интервю на маркиза. Все едно, че аз съм ги казал тия думи. 1:1 мислим.

 

Ди Монтедземоло не харесва идеята за електрически автомобили в спорта (екология в F1 е пълен абсурд) и смята също така, че разходите са прекалено високи. Освен това не одобрява напълно излизането на Формула 1 на борсата в Сингапур.

 

Знам, че нетруут и грийн пийс няма да харесат това....ама все тая.

 

Жалко е два болида в средата на правата да ударят прекъсвач на едни и същи обороти

Link to comment
Share on other sites

Гледайки днескашната тренировка, имаше един коментар доста на място, по повод ръкомаханията на Бруно и детинското държане на Хамилтън и неговото поведение от както е в спорта: В момента Ф1 е повече момчешки спорт отколкото мъжки, с нововъведенията и вдигане на безопасноста на спорта, всички пилоти се изнежиха, и всички очакват пред тях червен килим, по който те да пилотират. Е, не може така, в света, когато тези пилоти имат повече часове на плейстейшън симулатори и момента, когато пред тях има по-бавен пилот се чудят какво да направят и в не малко случей има ръкомахания без никаква причнина.

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Липсата на тестовете е голям проблем....освен това трябва по-строг контрол в ГП2.

 

 

Алонсо на свой ред записа най-добро време, като изпревари Хамилтън с 0,055 сек. Маса пък изпревари Бътън.

 

Люис поиска от тима си да прегледа колко широко Алонсо излиза от Аскари, за да потърси къде точно е загубил тези хилядни! От тима му отговориха, че задната му дясна гума е била на 1 фут извън линията или отклонение от 30,48 см!

 

Квалификацията ще е жестока. Черешките е добре, че ги няма на камерите. Мкл обаче са бая бързи.

Link to comment
Share on other sites

Знам, че нетруут и грийн пийс няма да харесат това....ама все тая.

Жалко е два болида в средата на правата да ударят прекъсвач на едни и същи обороти

Не говоря за екология. Електрическият двигател е с много по - добри параметри.

Link to comment
Share on other sites

Не говоря за екология. Електрическият двигател е с много по - добри параметри.

 

ел двигател и Ф1 ми звучи като девствена проститука ;). Такова животно нЕма. Ако утре на старта има болиди задвижвани от ел. двигатели....то ти и още един двама ще гледате "състезанието" :laughing1:

 

недей моля те споменавай тая ерес, че бая хора ще се обърнат в гробовете заради тая глупост.

 

 

От 10-тата секунда започва интересното. Звука от "гадната бензинка" някак си ще привлече повече зрители

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Едва ли е с по-добри параметри, единстеният плюс чисто спортно е може би това, че се развърта мигновенно. Но нямам си идея, една съпоставка с в8, 2.4 литров/700Hp, колко ще тежи, каква мощост ще даде и какви батерии ще има и за колко дълго.

Link to comment
Share on other sites

- Нещо се счупи в колата в Q3 – каза Алонсо за скъсаната стабилизираща щанга. – Мисля, че загубихме най-лесната първа позиция за годината, защото аз дадох 1:24.1 мин без особено усилие, а Люис (Хамилтън) бе на 1:24. Ние очаквахме да стигнем 1:23.5 или някъде там. Затова казвам, че изтървахме най-добрия си шанс за полпозишън, но това е положението

 

За първи път чета такова интервю на Алонсо. До сега винаги казваше, че липсва скорост, че не са фаворити....демба и лошия късмет

Link to comment
Share on other sites

За първи път чета такова интервю на Алонсо. До сега винаги казваше, че липсва скорост, че не са фаворити....демба и лошия късмет

 

Еми време беше да се осъзнае малко, че става смешен с изказванията си колко е слаба колата.

Link to comment
Share on other sites

Еми време беше да се осъзнае малко, че става смешен с изказванията си колко е слаба колата.

 

най-лошото в случая е, че беше прав. Ако Ферарито беше бързо колкото Мака от началото на сезона....сега вече всичко щеше да си приключва и да мислят за колите за сезон 2013 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Така е, но в последните 4-5 старта колата си му е на ниво, даже в някои отношения по-добра от другите. От тук нататък всичко е в неговите ръце. Маковете обаче си върнаха скоростта и ако продължават в същия дух нищо чудно накрая да се поздравят с двете титли.

Link to comment
Share on other sites

Ще го направят платен шампион. Бътън "случайно" отпадна, наказаха Фетел... Нямам думи. Тия от Ферари срам нямат. И накрая ако не стане шампион дори и с плащане и ще се махнат от Ф1 с предтекст, че "вече не е същия спорт".

Link to comment
Share on other sites

Сбогом калинкеееееееееееееееееееееееееееееееее!

 

Ферари дори намериха кой да доставя дефектни материали за РедБул. Ще спечелят титлата и това си е. Парите какво ли не правят.

 

Важното е шоу да има и бира да се лее!

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

ОЧЕВАДНО тикане на Алонсо с абсолютно незаслуженото съсипване на състезанието за Фетел! Долни помиярски кретени!

 

 

Ще го направят платен шампион. Бътън "случайно" отпадна, наказаха Фетел... Нямам думи. Тия от Ферари срам нямат. И накрая ако не стане шампион дори и с плащане и ще се махнат от Ф1 с предтекст, че "вече не е същия спорт".

 

 

В следващите минути очакваме "FERNANDO IS FASTER THAN YOU!"

 

Дано Перез бие и ми напълни душата и дано Алонсо се блъсне!

 

 

Сбогом калинкеееееееееееееееееееееееееееееееее!

 

Ферари дори намериха кой да доставя дефектни материали за РедБул. Ще спечелят титлата и това си е. Парите какво ли не правят.

 

Важното е шоу да има и бира да се лее!

:laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1:

 

нали знаете, че това НЕ е вашия спорт :rolleyes: както ядрената физика не е моето поприще :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Браво на Перез. Бътън е крайно време да я вземе онази японка и да и направи деца. Така поне ще има предтекст, че се маха и оправдание, че се осира. Не знам сам ли се прецаква, някой го поеб*ва ли, ама съм бясна.

Link to comment
Share on other sites

Знам, че нямаш какво да кажеш. То би било много срамно и да се опитваш.

ooo neee....много мога да говоря, НО НЕ искам. Няма смисъл да откривам колелото и топлата вода и да ви отварям очите ;). "Който не знае правилата - минава през бокса, за да си ги припомни" ;)

 

Браво на Перез. Бътън е крайно време да я вземе онази японка и да и направи деца. Така поне ще има предтекст, че се маха и оправдание, че се осира. Не знам сам ли се прецаква, някой го поеб*ва ли, ама съм бясна.

 

това е причината :bowdown:

 

едит: извинявам се на хората по центъра, че ме чуха да викам, когато Бътън се присъедини към грийн пийс....както Фетел и Уебър. :blush:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

това е причината :bowdown:

Рус въпрос : Ъ?

Стефчо, много бой ти трябва на теб. И въпреки него, резултатът далеч не е гарантиран... :pirate

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...