Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Рено напускат, ако новите двигатели не влязат от 2013 г.

 

Президентът на ФИА Жан Тод сподели, че от отбора на Рено са го информирали, че ако промените в двигателите не влязат в сила от 2013 година, ще напуснат Формула 1. Първоначалната идея на Международната автомобилна федерация бе за въвеждането на четирицилиндрови турбо двигатели с работен обем от 1.6 литра, които трябва да заменят сегашните 2.4-литрови атмосферни V8 двигатели. Ферари и Мерцедес твърдо се противопоставиха на решението за 2013 година и се очаква да се разрази огромен скандал. Според Тод двата водещи отбора искат отсрочка и не са против промените.

 

"Отборите бяха тези, които предложиха промените в правилата за двигателите, а ФИА само се съгласи с тях. Новите правила не паднаха от небето, направихме 11 срещи с всички представители на отборите от Формула 1", заяви Жан Тод. "Говорих с представители на Рено и те обявиха, че ако новите 1.6-литрови турбо двигатели не влязат в сила до 2013 година, ще се оттеглят от Формула 1. От Ферари и Мерцедес пък поискаха от мен отсрочка от две или три години на въвеждането им. Увериха ме, че не са против промените, просто искат отсрочка. В следващите дни ще продължа лично да разговарям с тях и ще стигнем до най-доброто решение за всички", завърши французинът.

 

Формула 1 иде към своя край...или може би ще се промени коренно от това, което беше и била!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ferrari, Мерцедес и Косуърт са на другия полюс.

Косуърт бяха големи радели, но не им бяха излезли сметките и от 30 млн евро казаха, че ще им струва над 70....честито.

Версията, която предлагат от Ферари е 20 млн евро.

 

Свинщина

Link to comment
Share on other sites

Наскоро казах, че се обезсмисля гледането на квалификациите. Днес се отплеснах и гледах последните 15 мин - отлично се получи.

 

Като че ли Ферари се посъбудиха, видя се още в тренировките. Винаги се радвам, когато са пред сивите laughing.gif

 

Утре дано се получи добро и интересно състезание. beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Наскоро казах, че се обезсмисля гледането на квалификациите. Днес се отплеснах и гледах последните 15 мин - отлично се получи.

 

Като че ли Ферари се посъбудиха, видя се още в тренировките. Винаги се радвам, когато са пред сивите laughing.gif

 

Утре дано се получи добро и интересно състезание. beer.gif

 

Имат нови компоненти + това се ползват комплекти гуми, които се разбират със шасито.....с тая прогноза обаче имам лошо предчувствие за състезанието.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Утре дано се получи добро и интересно състезание. beer.gif

 

Дотук поне нещата са изключително интересни и динамични. Аз съм изцяло доволен, защото мангала замина отрано. С интерес очаквам коментарите относно поведението му, като моят е следния - мръсно, долно циганско говедо. Как може някой да бъде фен на тоя отпадък - не знам...

 

Оттук до края каквото и да се случи, без циганин на пистата всичко е по-спокойно. Жалко за Дженсън, който моментално отнесе наказание за нарушението си, а мангалската сган все още няма пенал...

 

----------------------------

 

Докарахме я и до червен флаг beer.gif

 

----------------------------

 

Ще помним Канада 2011 и с 20 години дъжд! Иде потопа! Хахахахахахаха

 

Няма такива малоумници!!!

Link to comment
Share on other sites

Дотук поне нещата са изключително интересни и динамични. Аз съм изцяло доволен, защото мангала замина отрано. С интерес очаквам коментарите относно поведението му, като моят е следния - мръсно, долно циганско говедо. Как може някой да бъде фен на тоя отпадък - не знам...

 

Оттук до края каквото и да се случи, без циганин на пистата всичко е по-спокойно. Жалко за Дженсън, който моментално отнесе наказание за нарушението си, а мангалската сган все още няма пенал...

 

----------------------------

 

Докарахме я и до червен флаг beer.gif

За инцидентите нямаше вина. В началото Уебър беше виновен, понеже реши да затвори Хамилтън и се завъртя. При втория удар Бътън го затваряше но явно не беше видял къде точно е Хамилтън. На наказанието на Бътън е ясно указано какво точно е наказанието за такова провинение.

Link to comment
Share on other sites

Баси и късмета - аз веднъж в последните 2 месеца да имам възможност спокойно да гледам формулата и те да я спрат. :woot

 

А и оня другия коментатор, дето не му знам името (не тоя дето говори бързо, а оня дето се лигави и прави ужасни интонации с гласа си), така ме дразни и вече почти ме отказа да догледам обиколките. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Не те ли е срам да говориш подобни глупости? Тоя мангал е за изгонване от спорта като цяло - трети път го казвам.

 

Бътън си следваше траекторията, никой не бие по тъпата черна тиква оня боклук да се навира между него и стената! Удара с Уебър вече втори път го отиграва в тоя стил - пак му се разминава.

Link to comment
Share on other sites

За инцидентите нямаше вина. В началото Уебър беше виновен, понеже реши да затвори Хамилтън и се завъртя. При втория удар Бътън го затваряше но явно не беше видял къде точно е Хамилтън. На наказанието на Бътън е ясно указано какво точно е наказанието за такова провинение.

Хахаха. Уебър остави целия свят свобода на Хамилтън..следващия завой е ДЕСЕН...и си беше в перфектната позиция, докато заводски тЕмния не реши да го блъсне.

Link to comment
Share on other sites

Ето случай, в който е нужна армия цигани с гумени бърсалки! laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

Във Форс Индия се видя ясно как се решават подобни казуси - визирам цигането, което носеше чадъра на Люци. tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Тва за мен не са пилоти, да ги пускат, които може да кара, да кара. То кала за сигурност, червени флагове...

Link to comment
Share on other sites

Тва за мен не са пилоти, да ги пускат, които може да кара, да кара. То кала за сигурност, червени флагове...

в тоя дъжд СК е по-бърза от болид от Ф1....заради дървената планка от долу стават като един сърф на 4 колела ;)

Link to comment
Share on other sites

Кво ти пука и без тва има много баберек, малко да се поопразни пистата.

Защо винаги коментаторите на Ф1 са идиоти?

Link to comment
Share on other sites

Ще помним Канада 2011 и с 20 години дъжд! Иде потопа! Хахахахахахаха

Хак им е на монреалци, щото само повтарят колко валяло дъжд във Ванкувър. Сега им се връща тъпкано. :tongue

Може би няма да е зле да им вържат по една перка отзад и да ги пуснат да обикалят пистата откъм реката. :lol:

Кобаяши е пич!

Ред.: Голема издънка на Алонсо.

Link to comment
Share on other sites

тия сиви отрепка ще спрат ли да блъскат....колко повече място да му оставят на това бледолико леке

 

набедения щампион си продължи направооооооооо...глупак

Link to comment
Share on other sites

Старото куче или по-скоро пиле не е забравил как се кара на мокро - изключително добро изпреварване едновременно на Маса и Кобаяши! Може и да вземе подиум в това състезание, ако устиска до края. Чудесно завъртане на Маса.

Мдам, Фетел не можа да издържи и се издъни в последната обиколка. Честита победа на Бътън!

 

Не може да бъде обвиняван - това е страхотно напрежение, съчетано с мокри участъци и малшанс. :f1:

Абсолютно така е. Отново се получи изключително интересно състезание. За отбелязване е също класирането на Петров преди Маса!

Link to comment
Share on other sites

Мдам, Фетел не можа да издържи и се издъни в последната обиколка.

 

Не може да бъде обвиняван - това е страхотно напрежение, съчетано с мокри участъци и малшанс. :f1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...