Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

И сега като се замисля за гран при на Турция, защо аджеба Фетел не го наказаха, като предприе по-опанса маневра, даже се и блъсна и помете и съотборника си с него?..Не си спомням да е имало наказание..поправете ако лъжа?

защото Уебър седеше като БУК на пътя и за това сега водят с толкова малко точки

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Като за начало ще почна с Шумахер.Що за наглост?Ако ще 10 кратен да е шампион си е пълен боклук!!!!Не нарушавал правилника, ами ако беше убил човек?Това в белите страни се наказва с затвор ако ще да е Бил Клинтън.Пълен боклук и кретен.Дано до истинският край на кариерата си в тоя спорт го мачкат и тъпчат.Не можа да се откаже 2004-та ами алчност неземна....

 

 

Браво Уебър!!!Така се кара, превъзходно състезание!!!Заслужава си напълно победата.Със сигурност до края на сезона ще му стискам палци той да стане СШ!Според мен напълно си го заслужава.

 

 

Тоя Петел опа Фетел се перчи точно като петел?Къф е тоя бе да ръкомаха и да притендира за незнам кво? Има правила, тва че той не ги знае си е негов проблем.Нещо нервичките му хич не стават за шампион в момента.А каране определено има.

 

А Фетел определено трябва още 1 победа да дари на Уебър за тъпата изцепка със сблъска, която направи преди няколко кръга.Според мен той си беше виновен, а състезанието си беше за Уебър.

Link to comment
Share on other sites

Man of the Race - Витали Петров. Този младеж мисля, че незаслужено винаги му се подминават усилията (а вече и резултатите). Хвала.

 

(а за оная горната ситуация съм толкоЗ слЕп, че чак мисля поведението на Рубенс за твърде самонадеяно така да търси линия ама... аз съм болен)

 

___________________

 

А сега почивка ли има или? Защото някъде мернах, че другия старт бил на 19ти?!

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Man of the Race - Витали Петров. Този младеж мисля, че незаслужено винаги му се подминават усилията (а вече и резултатите). Хвала.

 

(а за оная горната ситуация съм толкоЗ слЕп, че чак мисля поведението на Рубенс за твърде самонадеяно така да търси линия ама... аз съм болен)

 

___________________

 

А сега почивка ли има или? Защото някъде мернах, че другия старт бил на 19ти?!

Марк Уебър вс Фелипе Маса. Малайзия 08. Потърси в тубата. Същата постъпка от страна на БУКОВАТА талпа Уебър. Никакво мърдане. За това и се удариха с Фетел. Маневрата на Шумахер си беше много добра, но стената я прецака. :(...можеше да стане голяма свинщина. От друга страна Шумахер не е във Ферари, а аз съм болен фен на ФЕРАРИ и се радвам на откраднатите точки от Фетел и жалко, че меките гуми не предадоха Уебър много, много по-рано :(

 

Като за начало ще почна с Шумахер.Що за наглост?Ако ще 10 кратен да е шампион си е пълен боклук!!!!Не нарушавал правилника, ами ако беше убил човек?Това в белите страни се наказва с затвор ако ще да е Бил Клинтън.Пълен боклук и кретен.Дано до истинският край на кариерата си в тоя спорт го мачкат и тъпчат.Не можа да се откаже 2004-та ами алчност неземна....

 

 

Браво Уебър!!!Така се кара, превъзходно състезание!!!Заслужава си напълно победата.Със сигурност до края на сезона ще му стискам палци той да стане СШ!Според мен напълно си го заслужава.

 

 

Тоя Петел опа Фетел се перчи точно като петел?Къф е тоя бе да ръкомаха и да притендира за незнам кво? Има правила, тва че той не ги знае си е негов проблем.Нещо нервичките му хич не стават за шампион в момента.А каране определено има.

 

А Фетел определено трябва още 1 победа да дари на Уебър за тъпата изцепка със сблъска, която направи преди няколко кръга.Според мен той си беше виновен, а състезанието си беше за Уебър.

За в Турция Уебър е изцяло виновен. Фетел за малко в тревата щеше да иде. Ако им бях шеф - до сега щяха да са с титла при конструкторите. Пълни тъпанари.

Link to comment
Share on other sites

Не ми е ясно какво ще разискват...на всичкото отгоре на Жан Тод няма да е там...защото е ял един път тая попара. Тоя човек май наистина ще се окаже, че е пипал повече в кацата с меда от колкото е трябвало....

Link to comment
Share on other sites

За всички хейтъри, да напомним само преди 2 години изпреварването на Маса срещу Уебер..само дето никой не го помни май?! После кажете, че не се вдига шум само щото е Шумахер..и видете ли що пилоти от миналото се изредиха да го нареждат..всички са палячовци, които очевидно завиждат :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=6_zkPpGZZWU

Link to comment
Share on other sites

Смятай щом даже мега клоуна Ървайн си излезе от дупката за да коментира... думи нямам.

 

_________________

 

Четох на бая пилоти изказванията... пълно доказателство, че всички разчитат да взимат точки чрез несъстезателни методи. Ако истинския спорт беше жив всички щяха да оплюят Баричело за твърде рисковата маневра и да защитят пилота действа напълно в правата си да си защити позицията. Ама не. Щото карането 1-1 със нормални и майсторски техники не е на уважение вече. На уважение е да нарушаваш правилника и да лъжеш и после да ставаш световен шампион - да, двете балерини на МакЛарън. Или пък директно да си уреждаш с Бърни всичко - Рено.

Ама ако случайно си по-бърз от всички и караш като истински състезател до ръба на възможното ... баста. Махай се от тука.

 

Сега така ще натирят и Витали Петров ако не му стигнат парите (на ГазПром, де ама се съмнявам). Такъв бил, онакъв... ама никой една дума не каза, че човека е може би най-талантливия новак от години и карането му до сега е супер зрелищно и само малшанса го лишаваше от точки.

 

Е за това ще почна да гледам бейзбол.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Копнах един коментар от другаде и много ми хареса и е много правилен:

 

jofast

04 Август 2010 18:33 ч.

Интересно е, че в този спорт само ПОСРЕДСТВЕНИТЕ Пилоти имат наглостта да коментират великите пилоти :) Говоря за Култард, Ървайн, Брандъл и Лауда, който може да са печелили няколко пъти титлата, но са кухи като градинска лейка... Не случайно му викат "Пеле във Формула 1", защото колкото Пеле познава във Футбола, толкова Лауда познава развръзката във Ф1 (нищо не познават с няколко думи) :) Да си затварят човките там... Вие да сте виждали Шумахер да е критикувал някой, когато беше неактивен? Въпреки че е най-големия в този спорт, не е споменавал лоша дума за даден пилот, а какви ли не случки станаха през тези 3 години и скандали"

 

и още един:

 

This is a classic example of why Rubens never won a WDC. He pulls off the most gutsy overtaking move in the history of formula one and then whinges about it. So no-one will remember his courage only how loudly he cried. To all those of you who are whinging about michael's blocking tactics - if you're not happy watching the pinnacle of motor racing, where drivers are on the limit and face death each time they take to the track - then I suggest you watch something a little less exciting (like paint drying). Some of us actually enjoy watching exciting racing. We have enough boring people making F1 rule changes as it is. No doubt there will be a new rule because of this incedent that will say no driver is allowed to drive closer than 1 foot next to Barrichello next year.

Posted: 04/08/10 7:06am

 

Тва е за рамка даже, мноо ме радва :)

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Смятай щом даже мега клоуна Ървайн си излезе от дупката за да коментира... думи нямам.

 

_________________

 

Четох на бая пилоти изказванията... пълно доказателство, че всички разчитат да взимат точки чрез несъстезателни методи. Ако истинския спорт беше жив всички щяха да оплюят Баричело за твърде рисковата маневра и да защитят пилота действа напълно в правата си да си защити позицията. Ама не. Щото карането 1-1 със нормални и майсторски техники не е на уважение вече. На уважение е да нарушаваш правилника и да лъжеш и после да ставаш световен шампион - да, двете балерини на МакЛарън. Или пък директно да си уреждаш с Бърни всичко - Рено.

Ама ако случайно си по-бърз от всички и караш като истински състезател до ръба на възможното ... баста. Махай се от тука.

 

Сега така ще натирят и Витали Петров ако не му стигнат парите (на ГазПром, де ама се съмнявам). Такъв бил, онакъв... ама никой една дума не каза, че човека е може би най-талантливия новак от години и карането му до сега е супер зрелищно и само малшанса го лишаваше от точки.

 

Е за това ще почна да гледам бейзбол.

Защо Шумахер тръгна да затваря точно тази врата и защо Рубенс искаше ТОЧНО от там да мине......щи подскажа, че е свързано с първия завой. Същото е с Маса и Уебър, същото и с Фетел и Уебър в Турция. Всеки иска да е от вътрешната страна на следващия завой. Нито маневрата на Шумахер е уникална, нито тази на Рубенс......стената направи всички тези коментари. АКо я нямаше сега вече изпреварването нямаше да се коментира ;)

 

Шумахер след Ферари не е този пилот, който аз познавам. Не помня някой да е изпреварвал Шуми....образно казано.

Link to comment
Share on other sites

http://vbox7.com/play:7a2e5fed това беше едно от първите състезания във Формулата ,които гледах и от тогава Шумахер ми е най-омразния пилот. След няколко години отново подобна случка при подобни обстоятелства http://vbox7.com/play:3f1c6285 . За радост втория път плана на германския "пилот" не проработи и Вилньов завърши състезанието. Просто никога не мога да симпатизирам на човек блъснал съперник само и само да стане шампион. След маневрата в неделя Шумахер доказа че за толкова години не му е дошъл акъл в мозъка.
Link to comment
Share on other sites

Начи мразиш и Сена.

 

> http://www.youtube.com/watch?v=MbH5Xinnbsg

 

______________

 

И много хубаво го е казал Сена (само, че не мога да цитирам точно) - никога не кара за 2, 3, 4, 5то и т.н. място... винаги и само 1ви и Световен шампион... и докато има дори и някакъв шанс, то би направил всичко за да е СШ.

 

______________

 

Онази реплика от горе "не познавам Пилето след Ферари"... не кажи си просто, че не ти дреме дали кара педофил, изнасилвач или какъвто и да е за Ферари, щом е за тях. Не се прави сега, че имало "преди" и "сега". Това си е баш същия пилот, същата агресия и безпрецедентно поведение върху пистата. Не се прави на моралист сега пред другите.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Начи мразиш и Сена.

 

> http://www.youtube.com/watch?v=MbH5Xinnbsg

 

______________

 

И много хубаво го е казал Сена (само, че не мога да цитирам точно) - никога не кара за 2, 3, 4, 5то и т.н. място... винаги и само 1ви и Световен шампион... и докато има дори и някакъв шанс, то би направил всичко за да е СШ.

 

Сена е един легендарен пилот ,но за съжеление съм нямал възможност да гледам негови стартове ,освен архивни кадри. Просто първите ми спомени за Формула 1 са от 94-та година и въпросния двобой между Хил и Шумахер. Интересно ми е ако този сблъсък между Хил и Шумахер в последното състезание се случа при сегашните правила дали ще има наказан или отново ще дадът титлата на Михаел.

Link to comment
Share on other sites

Смяташ ли че е нормално да сравняваш правилата от преди 16 години със сегашните ? Ако може да му се размине сега на Шумахер, пак ще го направи ако му зависи титлата от тая работа. Сена бил легендарен пилот. Шумахер сигурно не е, а ?

Link to comment
Share on other sites

Точката >

http://www.youtube.com/watch?v=vLTUW3N28zU&feature=related

 

_________

 

Чефо, не ми се обяснявай като ученичка. Просто недей да лъжеш "тоя Шумахер, оня Шумахер". Същия пилот, скапана (наистина скапана) кола.

 

_________

 

Ако излгедате BEST Motoring сериите ще видите и там същото - максимална атака, максимален риск на всеки завой, на всяка права. Нито сантиметър вън от линията си, нито сантиметър място за противника при защита.

Но това не пречи на пилотите да се уважават един друг. Просто житейската философия истинските състезания, а не това което ни сервират на нас от известно време. Дори и там (Япония) обаче неизбежното е факт, спорта се прецаква от големите бизнес интереси.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Начи мразиш и Сена.

 

> http://www.youtube.com/watch?v=MbH5Xinnbsg

 

______________

 

И много хубаво го е казал Сена (само, че не мога да цитирам точно) - никога не кара за 2, 3, 4, 5то и т.н. място... винаги и само 1ви и Световен шампион... и докато има дори и някакъв шанс, то би направил всичко за да е СШ.

 

______________

 

Онази реплика от горе "не познавам Пилето след Ферари"... не кажи си просто, че не ти дреме дали кара педофил, изнасилвач или какъвто и да е за Ферари, щом е за тях. Не се прави сега, че имало "преди" и "сега". Това си е баш същия пилот, същата агресия и безпрецедентно поведение върху пистата. Не се прави на моралист сега пред другите.

 

Кажи ми колко изпреварвания помниш срещу Шумахер..без да ползваш гуугъл...Само тоя сезон го изпреварват повече пъти от колкото за цялата му кариера. И да...аз съм ФЕРАРИСТ. И ме касаят на първо място пилотите на ФЕРАРИ.

Сена е един легендарен пилот ,но за съжеление съм нямал възможност да гледам негови стартове ,освен архивни кадри. Просто първите ми спомени за Формула 1 са от 94-та година и въпросния двобой между Хил и Шумахер. Интересно ми е ако този сблъсък между Хил и Шумахер в последното състезание се случа при сегашните правила дали ще има наказан или отново ще дадът титлата на Михаел.

Само дето нещата са малко като компоти и компютри. Сегашните правила нямат нищо общо с тия от 94та...+ че грешката на Аделаида си е ИЗЦЯЛО на Хил. Защо....ли..защото НЕ изчака, понеже не е знаел, че Шумахер имаше удар със стената ;)...

Link to comment
Share on other sites

Защо фанатик поства думите на фанатик? Така по-забавно ли ти е?

Далеч съм от фанатик, просто не е честно да се излива толкова тона лайна за човек като Шумахер. Просто не е редно, още повече некви дрисляци да го апострофират и коментират.

Link to comment
Share on other sites

Айде сега след великите да видим какво казва "нИвируятния" >

http://www.crash.net/f1/news/162224/1/alonso_key_is_to_stay_cool_not_try_to_win_at_all_costs.html

double F1 World Champion Fernando Alonso has urged Ferrari to stay 'cool', 'calm' and not to try to 'win at all costs'

 

 

“When you are in the lead, it is very stressful if you lose points, but when you are trying to catch up you are aware that you cannot afford to make any mistakes, even if it is a nice feeling in a team when you know you are starting to fight back. For us, the most important thing from now to Abu Dhabi is to try and always finish on the podium – it won't be vital to win at all costs, but whoever gets six or seven podiums will be champion.”

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...