Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Иван е прав обаче - щеше да е много интересно да се гледа реакцията и коментарите на Стефчо ако сивите бяха направили тая ОЧЕВАДНА врътка днес. laughing.gif

 

На мен пък изобщо не ми пука какво са си казали в прав или крив текст. Изобщо не е нужно да се слуша какво си говорят. Тотално явни тийм ордърс, които компанията предвидихме на масата 4-5 обиколки преди да се случат. Включително НАРОЧНОТО изоставане на явно по-бързия Лимон, който малко преди това като беше на гъза на танцуващия по пистата некадърник Маса махаше с копитцето в кокпита. То беше ЯСНО какво ще се случи още в тоя момент. Беше въпрос на време.

Същото квото и преди два години го казах. Аз лично бих давал заповеди ако бях на мястото на Доменикали ;). Аз приветствам заповедите. Защото точно заради тяхната липса Рони прееба тима си като каза...ние НЕ се състезаваме с Кими, а със Алонсо. И какво стана. През 07-ма Кими стана шампион. За това ТВЪРДО СЪМ ЗА тимовите заповди и винаги съм ги подкрепял. Само, че сега такава НЯМА. НЯМА. И Фелипе ако иска все още да е пило т на Ферари ще каже, че решението е било ЛИЧНО негово и да го духа ФИА

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ти явно не схващаш, че не е важно дали са го казали директно или не. На всички им беше ясно какво ще се случи след тази реплика, после Маса ясно потвърди с държанието си точно това, което се случи. Да не говорим за пресконференцията, на която каза, че няма какво да коментира - то е повече от ясно. Тъпото е, че Ферари го направиха толкова ясно, нагло и показно сякаш си мислят, че са ненаказуеми и че всичко им е позволено. Сега си заслужават наказанията и една хубава дисквалификация.

Link to comment
Share on other sites

Ти явно не схващаш, че не е важно дали са го казали директно или не. На всички им беше ясно какво ще се случи след тази реплика, после Маса ясно потвърди с държанието си точно това, което се случи. Да не говорим за пресконференцията, на която каза, че няма какво да коментира - то е повече от ясно. Тъпото е, че Ферари го направиха толкова ясно, нагло и показно сякаш си мислят, че са ненаказуеми и че всичко им е позволено. Сега си заслужават наказанията и една хубава дисквалификация.

Напротив. Има огромна разлика дали го казват ДИРЕКТНО ИЛИ НЕ. Ако нямаше разлика в Мкл нямаше постоянно да му свършва горивото на Бътън ;).

Недосегаеми са. Фелипе ще каже, че решението е било ИЗЦЯЛО НЕГОВО. И край. Ако е по-хитър ще го направи. Защото пилота имащ шанс за титлата е Алонсо....колкото и да ми се иска да е обратно

Link to comment
Share on other sites

Колко смешно ми става, с тия смешни доводи в съда, предтсавете си - "Завоелирано рейс инженера на Филипе Маса му каза да пусне по-бързия си съотборник Фернандо Алонсо и затова ви глобяваме 100 хил. долара и Ви дисквалифицирваме" - как звучи само в най-скъпия и най-високо технологичния спорт на света тия приказаки и не запреличва ли на повече от цирк, или панаир. Въздух, въздух под налягане е всичко, а стюардите се доказаха още веднъж, че са жалки. Фелипе веднага каза, че го пуснал по собственна преценка, не се мина време и го направи...така, че коментара става излишен вече...още повече и двамата са на работа във Ферари, ако искат и в боксовете ще го приберат, кощете и завоелирано. Ще му плащам 10 милиона заплата и той няма ме слуша...хайде бегай да си играеш на колички другате, като няма да ме слушаш....

Link to comment
Share on other sites

как звучи само в най-скъпия и най-високо технологичния спорт на света тия приказаки и не запреличва ли на повече от цирк, или панаир. Въздух, въздух под налягане е всичко

 

цирка или панаира беше на пистата, представен от две червени колички от един отбор, който е въздух под налягане

Link to comment
Share on other sites

Колко смешно ми става, с тия смешни доводи в съда, предтсавете си - "Завоелирано рейс инженера на Филипе Маса му каза да пусне по-бързия си съотборник Фернандо Алонсо и затова ви глобяваме 100 хил. долара и Ви дисквалифицирваме" - как звучи само в най-скъпия и най-високо технологичния спорт на света тия приказаки и не запреличва ли на повече от цирк, или панаир. Въздух, въздух под налягане е всичко, а стюардите се доказаха още веднъж, че са жалки. Фелипе веднага каза, че го пуснал по собственна преценка, не се мина време и го направи...така, че коментара става излишен вече...още повече и двамата са на работа във Ферари, ако искат и в боксовете ще го приберат, кощете и завоелирано. Ще му плащам 10 милиона заплата и той няма ме слуша...хайде бегай да си играеш на колички другате, като няма да ме слушаш....

Победа и промяна в класирането със задна дата няма да има. Точките на тима са под въпрос. Майка им нещастна. Да оставят тимовете да си вършат работата. Като има циркаджийски правила...естествено, че ще има и "пестене на гориво" и намек кой колко е бърз.

 

цирка или панаира беше на пистата, представен от две червени колички от един отбор, който е въздух под налягане

понеделника ако не друго започна с виц

Link to comment
Share on other sites

Напротив. Има огромна разлика дали го казват ДИРЕКТНО ИЛИ НЕ. Ако нямаше разлика в Мкл нямаше постоянно да му свършва горивото на Бътън ;).

Недосегаеми са. Фелипе ще каже, че решението е било ИЗЦЯЛО НЕГОВО. И край. Ако е по-хитър ще го направи. Защото пилота имащ шанс за титлата е Алонсо....колкото и да ми се иска да е обратно

Момко, извинявай за ДИРЕКТНОСТТА, но не е зле да потърсиш специализирана медицинска помощ. Настървението, с което се опитваш да преиначиш очевадно черни неща на бели е направо патологичен случай. Само за протокола, да отбележа, че следя без пропуск Формула 1 още от времето, когато сигурно си минавал прав под масата, но такива циркове като тези през последните години не е имало изобщо в цялата история. Това вече определено е доста далече от истинската идея за спортно събитие. Навика да се гледа любимата спортна дисциплина и при мен си оказва влияние с това, че дори на другия край на света не пропускам да продължавам да си записвам и да гледам с повторения на любопитните моменти всички състезания, но забелязвам просто, че вече нагласата е далеч повече като към това да гледаш хумористично-забавно предаване, нещо като поредиците на Джери Сайнфелд. Това усещане особено яко се засилва, като ти чета коментарите след всяко състезание. Пак да кажа, не влагам нищо лично и извинявай, ако с нещо съм те обидил, но опитай се да вникнеш и в моята гледна точка.

 

Edit: Всъщност по-горе май съм допуснал доста сериозна грешка. Очевидно Стефчо изобщо не е бил роден още, какво остава да е ходил прав под масата. Става въпрос за времето, когато Кеке Розберг става шампион и за първите титли на Ален Прост, защото стикерите на тия двамата стояха залепени на ученическото ми легло доста години (тия артефакти тогава се намираха по стрелбищата по онова време). :lol:

 

...

Няма да е зле първо да изясниш за себе си какво аджеба искаш да кажеш с всичко това. ;)

Link to comment
Share on other sites

Още по-интересно ми става, като се почне, кой бил колко голям и от кога гледал, тва въобще не е мерило, че разбираш нещата повече, ама хич.

 

" Само за протокола, да отбележа, че следя без пропуск Формула 1 още от времето, когато сигурно си минавал прав под масата, но такива циркове като тези през последните години не е имало изобщо в цялата история. Това вече определено е доста далече от истинската идея за спортно събитие."

 

Тва си го едитни, щото стана за смях, уж гледаш формула от време оно. Само дето последните десет години се случиха какви ли не неща, то не се крадоха инженерние и технически идей по най-долния начин, то не се блъскаха пилоти чрез заповеди от бокса по радиото, то не се удряха пилоти поради липса на такива, замлако Формулата да се беше разделила на отборчета, след ваяко съсзтезание се пренаписва правилника от ФИА... още веднъж повтаям, Ферари показа как се прави. Винаги са показвали и пак ще показват.

 

---

Ако прочетеш, както по принцип се чете ще видиш, какво имам напредвид

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Момко, извинявай за ДИРЕКТНОСТТА, но не е зле да потърсиш специализирана медицинска помощ. Настървението, с което се опитваш да преиначиш очевадно черни неща на бели е направо патологичен случай. Само за протокола, да отбележа, че следя без пропуск Формула 1 още от времето, когато сигурно си минавал прав под масата, но такива циркове като тези през последните години не е имало изобщо в цялата история. Това вече определено е доста далече от истинската идея за спортно събитие. Навика да се гледа любимата спортна дисциплина и при мен си оказва влияние с това, че дори на другия край на света не пропускам да продължавам да си записвам и да гледам с повторения на любопитните моменти всички състезания, но забелязвам просто, че вече нагласата е далеч повече като към това да гледаш хумористично-забавно предаване, нещо като поредиците на Джери Сайнфелд. Това усещане особено яко се засилва, като ти чета коментарите след всяко състезание. Пак да кажа, не влагам нищо лично и извинявай, ако с нещо съм те обидил, но опитай се да вникнеш и в моята гледна точка.

 

Edit: Всъщност по-горе май съм допуснал доста сериозна грешка. Очевидно Стефчо изобщо не е бил роден още, какво остава да е ходил прав под масата. Става въпрос за времето, когато Кеке Розберг става шампион и за първите титли на Ален Прост, защото стикерите на тия двамата стояха залепени на ученическото ми легло доста години (тия артефакти тогава се намираха по стрелбищата по онова време). :lol:

 

 

Няма да е зле първо да изясниш за себе си какво аджеба искаш да кажеш с всичко това. ;)

Сори пич, но аз съм изгледал повече състезания от над половината учасници в тоя форум на куп. Е и? Формула 1 се промени много и ГЕНЕРАЛНИТЕ промени започнаха след 1-ви Май 1994-та година. За съжаление. Всичко тръгна към безопасност, а после и към пестене на пари....нещо, което за Ф1 е тотален хАбсурд. Съжалявам, но който няма пари за Ф1 - по-добре да го няма от колкото да ми е подвижен шикан. Много сте ми интересни. Къде бяхте когато казваха на Фисикела да клекне на Алонсо в Турция 05 и 06. Къде бяхте когато Хейки два сезона клякаше на Левис?Къде бяхте когато Бътън ЦЯЛ сезон трябва да пести гориво точно когато е по-бърз от Левис. И защо ВИНАГи излиза след Левис от бокса.....Много съм благодарен на Рони, че остави двамата си пилота да се борят до края един с друг през 07-ма...тва даде титлата на Кими...Тва за Раптор, в случай, че не е разбрал как му е дошла титлата на сладоледения. Нищо...и тя седи в статистиката. Ред Бул са жив пример как с кола, с която до сега трябваше да имат контрукторска титла - няма да вземат нищо тоя сезон. Няма значние дали са им казали да пестят гориво или са им разменили местата по по-явен начин. Алонсо колкото и да не ми се иска Е в борбата за титлата. Фелипе НЕ Е. тези 5 точки разлика може да са решаващи на края. И аз искам ролите да бяха разменени и аз искам онзи Фелипе, който се подигра на бледоликия....дано това да стане следващия сезон. А до тогава - нервете се. Аз харесвам победите на Ферари - без значение какви са. Като не те кефи спорта и без това има много безмислени спортове отвърд голямата вода. Защо постоянно казвате, че не ви кефи Ф1, но я следите?

Само за протокола. Ако бяха казали: Фелипе, пропусни Алоно пред себе си - сега Фетел щеше да е победител в ГП на Германия. Сега схванахте ли разликата?

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Сори пич, но аз съм изгледал повече състезания от над половината учасници в тоя форум на куп. Е и? Формула 1 се промени много и ГЕНЕРАЛНИТЕ промени започнаха след 1-ви Май 1994-та година.

За горното си абсолютно прав. Но сектантското ти отношение към Формула 1 ти пречи да видиш иначе елементарни неща, независимо от времето прекарано пред екрана. Освен това Формула 1 не е Ферари и Ферари не са Формула 1. Колкото по-скоро разбереш този елементарен факт, толкова по-лесно ще ти е да дишаш. ;)

Link to comment
Share on other sites

За горното си абсолютно прав. Но сектантското ти отношение към Формула 1 ти пречи да видиш иначе елементарни неща, независимо от времето прекарано пред екрана. Освен това Формула 1 не е Ферари и Ферари не са Формула 1. Колкото по-скоро разбереш този елементарен факт, толкова по-лесно ще ти е да дишаш. ;)

Съжалявам, но точно Ф1=Ферари. Защото ако не беше....нищо нямаше да се промени когато Лука каза, че ще подкрепи алтернативния шампион. Имаше още нещо, срещу което пискаха от БМВ ли бяха..май точно за двойните дифузьори. Ферари отвориха уста и се свикаха пак големите глави да решават дали да ги оставят или не.

 

Няма как тим участвал в първото ГП да не е НАЙ-ТЯСНО свързан със спорта. Та нали над половината купили си билет го правят заради тях. На Бърни това му е ясно, а Бърни определено е човек знаещ как се правят пари ;)

Link to comment
Share on other sites

Ок...

"Пести гориво, НЯМА да ти стигне" или "Без гуми си останал, няма да завършиш ако не намалиш" са по-малко заповед от "Наясно ли си, че си по-бавен съотборника си?" ...

 

А кой какъв е :blink: .

 

3571980695-25072010151302.jpg

 

 

Ферари и Мкл вън от класирането за отбори за тази година - сивите с доживотна забрана за участие в Ф1 щото вече има 21415166 нарушения на правилника.

Да махнат радио връзката - на табелите ще се слагат "намеците" и всички ще са доволни - или да кажат най-накрая, че никой (ама верно никой) не го е еня дали "честно" и всеки може да си прави каквото си иска.

 

______________

 

За това, че "сектанството" е проблем - новия епизод на TG и спешъла за Сена от JK е показателен. Стига някой да си харесва даден пилот е склонен да пречупва всичко през това. Дали е помелил някой за да стане СШ, дали е карал отвъд разумния риск... всичко избледнява пред това, че човек го харесва, че кара бързо и е N1. Много малко са обективно гледащите на спорта хора, хеле пък тук сме са събрали уникалните екземпляри.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Преди осем години същия въпрос зададе на тълпата представители на медиите и тогавашният директор на Скудерията Жан Тод. Без да се трогне особено от враждебността на притисналите го журналисти, французите бе категоричен: той е във Формула 1, за да печели титли и нито зли питания, нито освиркванията на фенове са в състояние да го разколебаят. Снощи Шумахер прозвуча като ехо на стария си шеф:

 

по-точни думи са: Аз съм тук да печеля титли и не ме интересува дали ви е приятно...нещо от сорта, но определено по-грубо. И МНОГО МНОГО точно. Тимови заповеди ТРЯБВА да има и самата им забрана е глупост караща отборите да си "пазят горивото"

Link to comment
Share on other sites

Заради различни снимки на предните крила на автомобилите на двата тима, както и заради някои кадри от онборд камерата на автомобилите, на някои места изглеждаше така, сякаш те се огъват под въздействието на въздушната струя и затова тим-шефът на Макларън - Мартин Уитмарш, изрази съмнение, че не всичко при тези елементи е напълно нормално и съответно легално.

 

Как мразя тази сива сган

Link to comment
Share on other sites

още веднъж повтаям, Ферари показа как се прави. Винаги са показвали и пак ще показват.

 

По принцип - да, показаха колко точно тъпи парчета са. Изложиха се като кифладжии, срам и резил. И малоумник ще се сети в момент, в който тъпака Маса танцува като нещастник по завоите и Лимонсио му е на гъза и ръкомаха, просто да свирне леко по радиото "Пусни го". Никой никога нямаше да се усъмни в нищо. На Весо обиколки преди това му казах, че Лимона ще настигне бездарника и всичко беше въпрос на време. Но явно бетер малоумници са тия и станаха за смях. Аз ако съм отговорно лице бих наказвал и уволнявал за подобна издънка, която срами отбора. РЕЗИЛ.

 

Много съм благодарен на Рони, че остави двамата си пилота да се борят до края един с друг през 07-ма...тва даде титлата на Кими...Тва за Раптор, в случай, че не е разбрал как му е дошла титлата на сладоледения. Нищо...и тя седи в статистиката. Ред Бул са жив пример как с кола, с която до сега трябваше да имат контрукторска титла - няма да вземат нищо тоя сезон. Няма значние дали са им казали да пестят гориво или са им разменили местата по по-явен начин. Алонсо колкото и да не ми се иска Е в борбата за титлата. Фелипе НЕ Е. тези 5 точки разлика може да са решаващи на края. И аз искам ролите да бяха разменени и аз искам онзи Фелипе, който се подигра на бледоликия....Само за протокола.

 

Много фантастика в тия редове. МНОГО. laughing.gif Стефчо, такъв Тейбъл съществува само в комиксите евентуално. Титлата на Кими си я взе той сам, без грам подкрепа от втори пилот, който сра целия онзи сезон. На пистата си е същото бездарно и некадърно дърво. Тъпака, който така и не успя нито веднъж да пребори някого по пистите мъжки (освен шкарто пилотите) и който се насира като види някой да го настига. Особено сив с жълта каска - тогава и припиква. Миналата седмица и Лимона го уплаши и взе да се пързаля като нас на картинг пистата. laughing.gif

 

Тимови заповеди ТРЯБВА да има и самата им забрана е глупост караща отборите да си "пазят горивото"

 

Съгласен съм - нека ги има. Но след като ги няма и след като това важи за ВСИЧКИ е редно да се спазва. А когато се прави смяна на местата има къде къде по-елегантни методи - ОСОБЕНО в последното състезание! И пиян диспечер от ДАП-а щеше да изкара Алонсо отпред без да има скандали и разправии.

Link to comment
Share on other sites

По принцип - да, показаха колко точно тъпи парчета са. Изложиха се като кифладжии, срам и резил. И малоумник ще се сети в момент, в който тъпака Маса танцува като нещастник по завоите и Лимонсио му е на гъза и ръкомаха, просто да свирне леко по радиото "Пусни го". Никой никога нямаше да се усъмни в нищо. На Весо обиколки преди това му казах, че Лимона ще настигне бездарника и всичко беше въпрос на време. Но явно бетер малоумници са тия и станаха за смях. Аз ако съм отговорно лице бих наказвал и уволнявал за подобна издънка, която срами отбора. РЕЗИЛ.

 

 

 

Много фантастика в тия редове. МНОГО. laughing.gif Стефчо, такъв Тейбъл съществува само в комиксите евентуално. Титлата на Кими си я взе той сам, без грам подкрепа от втори пилот, който сра целия онзи сезон. На пистата си е същото бездарно и некадърно дърво. Тъпака, който така и не успя нито веднъж да пребори някого по пистите мъжки (освен шкарто пилотите) и който се насира като види някой да го настига. Особено сив с жълта каска - тогава и припиква. Миналата седмица и Лимона го уплаши и взе да се пързаля като нас на картинг пистата. laughing.gif

 

 

 

Съгласен съм - нека ги има. Но след като ги няма и след като това важи за ВСИЧКИ е редно да се спазва. А когато се прави смяна на местата има къде къде по-елегантни методи - ОСОБЕНО в последното състезание! И пиян диспечер от ДАП-а щеше да изкара Алонсо отпред без да има скандали и разправии.

Изгледай пак Бразилия 2007-ма и ела пак да си говорим. Ще останеш разочарован обаче :) Сам си я взе - нанаец

Link to comment
Share on other sites

Не виждам какво има да се говори по тоя върпос с тия заповеди. Интересите преди всичко са за Ферари, не за Маса или Алонсо...Още повече, че и в на двамата договорите има клауза с която при необходимост могат да станат пилото номер 2. Като не им допада, да ходят другаде.

 

ПС. А и според мен е въпрос на време, тия заповеди да се върнат и да са си "легални"

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Изгледай пак Бразилия 2007-ма и ела пак да си говорим. Ще останеш разочарован обаче :) Сам си я взе - нанаец

 

Той гледа различни състезания от тия дето ние ги гледаме така че няма смисъл да спориш.

 

Организация за неделя ще има ли някаква или се спасяваме поединично ??

Link to comment
Share on other sites

Гледал съм я цялата 2007, спокойно. laughing.gif

 

А помниш ли какво направи Фелипе?

 

Той гледа различни състезания от тия дето ние ги гледаме така че няма смисъл да спориш.

 

Организация за неделя ще има ли някаква или се спасяваме поединично ??

 

Аз има вероятност да съм извън града събота и неделя.

Link to comment
Share on other sites

Тия пак ще се изпотрепят, с най-добрата кола и с най-лошия пиар и мениджмънт в цяла история..ужас..направо не ми се мисли :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...