Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Става ама съм в Банкя тази седмица, следващия старт ще посрещнем групово вероятно...

 

Между другото се моткам със снимките от предния, а има какво да се види. Като се прибера ще ги кача

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В тая тема май повече се коментират сбирките отколкото Formula 1 :lol:

 

И сега понеже трябва да се заям с Раптор... да попитам великия Кими тая година смята ли да кара, или е решил да прибере кинтите кат за последно във Ферари и по живо, по здраво :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Много сериозен удар за Маса.....Баси, а стъклото на каските трябва да издържа на изстрелян срещу него куршум.... Страшно е

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Да пикая на Унгарците и насраната им писта :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 Нито писта им писта, нито отчитането им отчитане, нито комисарските решения от преди години им са стока.Вън от календара мръсни боклуци!!!!!

 

Браво Алонсо, браво Рено.Ферари трябва много да черпят, че ще имат най-добрият пилот в кервана.А Рено отново показаха, че който ги подценява няма да прокопса много.Тва не е случайна марка.

Link to comment
Share on other sites

Най-тежката катострофа от началото на сезона, но и най-комичната квалификация. Щом се стигна до там да се питат, "Брато, ти кво време имаш? Ми ти?" Дано поне състезанието да е по-добре. Иначе доста добро представяне на Хамилтън и на отбора като цяла, доста подобрения.

Link to comment
Share on other sites

Много гадна работа, дано не е услепял сега с едното око. Още като дадоха първото повторение се виждаше след удара как изпадна в безсъзнание и му се клатушка главата....

 

Иначе дори и да имаше повреда ако беше в съзнание нямаше никакъв проблем да завие, понеже не се движеше кой знае колко бързо.

Link to comment
Share on other sites

Много гадна работа, дано не е услепял сега с едното око. Още като дадоха първото повторение се виждаше след удара как изпадна в безсъзнание и му се клатушка главата....

 

Иначе дори и да имаше повреда ако беше в съзнание нямаше никакъв проблем да завие, понеже не се движеше кой знае колко бързо.

 

Повината кола влезе в гумите, както и една откъсната гума. Доста стабилно и с висока скорост се удари и в гумите, понеже освен спирачка, май е натискал и газта ;)

 

Съмнява ме да кара утре. Според мен едното око ще бъде с оток.

 

Иначе утре първите 5 човека далеч няма да са в този ред на финала. Двойна за Ред Бул и зад тях или Луис или Кими

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Повината кола влезе в гумите, както и една откъсната гума. Доста стабилно и с висока скорост се удари и в гумите, понеже освен спирачка, май е натискал и газта ;)

 

Съмнява ме да кара утре. Според мен едното око ще бъде с оток.

 

Иначе утре първите 5 човека далеч няма да са в този ред на финала. Двойна за Ред Бул и зад тях или Луис или Кими

 

Като цяло ако го нямаше удара в каската не се блъсна с кой знае каква скорост. Вижда се и от самата кола, че спойлера е чупен ама носа си е на място.

 

Маса утре няма кой да го пусне да кара.Имало е инциденти пилота сам да си излезне от колата и да не го пуснат, а Маса е хапсурт.

 

Еми ще видим за първите 5 ;) Кой знае тая година пак може да земем победа ама на тая насрана писта едва ли. Ако имаше пак мръвки щеше да е интересно иначе ще спим. Бива ли да е толкова тъпа тая писта....

Link to comment
Share on other sites

слагам каменичка, че Алонсо е най-лек от всички ...мисля, че има най-малката разлика между времето му в К2 и К3

 

http://f1.f-e-n.net/?step=module_action&am...e=f1&lang=2 - Жоре гледай, че на вдига педала на газта, а набива спирачки и гумите също се удрят в каската. Инцидента си бая сериозен и сега според мен се чудят Жене или Бадоер да пуснат.

 

1 килограм пружина скорост около 250 километра в час. Силата на удара е около 1 тон

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=z0ltCJXSLuw , дига си крака от газта след удара, има някакъв проблем в графиката, след удара в гумите пак показва, че е натисната газта, поне съда по звука на мотора, клипа е с доста добро качество HD, когато това нещо го удря мисля че кара с над 250 км Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=z0ltCJXSLuw , дига си крака от газта след удара, има някакъв проблем в графиката, след удара в гумите пак показва, че е натисната газта, поне съда по звука на мотора, клипа е с доста добро качество HD, когато това нещо го удря мисля че кара с над 250 км

 

не го вдига преди удара, а след това или е блокаж някакъв по системите или от отпускането на тялото педала е все още натистнат =>, че е в безсъзнание...те така и казаха. За утре 99,999% няма да стартира. Маса е бил упоен преди да бъде качен на хеликоптера. Няма счупвания(на пръв поглед), бил е в съзнание, но превъзбуден и докторите са го упоили понеже е имал прорезна рана на главата.

 

Много сериозен инцидент. Преди седмица си отиде Хенри Съртис по такъв начин от удар с КОЛЕЛО.

 

В момента се сещам как през 50-те и 60-те са карали само с очила..........

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Да, може и блокаж да е някакъв, при натискане на спирачката по интезивно да не подава газ, но сега си мисля, че ако беше реагирал някакси по рефлексно в ситуацията и бе завъртял волана с такава висока скорост последницте щяха да бъдат доста по - големи.

 

Ся ще има едни разследвания на производителя на каската, тестове, едно друго, ще направят подобрения след този случай.

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

В безсъзнание е още преди удъра на 100%. Ако видите повторения на удара на Луис на Нюрба от 2008-ма ще видите, че момент преди удара той маха ръцете от волана и ги кръстосва пред гърдите си. Всички пилоти така са инструктирани. А тука дори дясната ръка от самосебе си пада от волана

 

Да, може и блокаж да е някакъв, при натискане на спирачката по интезивно да не подава газ, но сега си мисля, че ако беше реагирал някакси по рефлексно в ситуацията и бе завъртял волана с такава висока скорост последницте щяха да бъдат доста по - големи.

 

Ся ще има едни разследвания на производителя на каската, тестове, едно друго, ще направят подобрения след този случай.

 

а според мен след удара с пружината Маса е просто "чувал", няма реакция няма нищо....просто от отпускането на тялото натиска спирачката според мен.....та за това и не моха крака от газта защото е или в нок даун или в безсъзнание

 

Няма по-надежни каски от тези във Ф1. Мисля, че дори са класи над тези във МотоГП ;). Способни са да издържат на тонове натиск(тва е по памет и мога да греша), но характеристиките им са зверски

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

аз съм на пистта във фотографската стая за тези които незнаят кой съм, казвам се Любомир Асенов и съм фотограф на списание КлубФ1

Понеже прочетох какви ли не неща искам да ви кажа някои неща.

 

СНИМКАТА е 100% истинска, направена е от Унгарски фотограф и съм я видял с очите си на апарата му 10 мин след инцидента,

 

Маса вече има тъбичка в гърлото през която диша и до края на сезона е АУТ - информацията е от личния фотограф на Фелипе, плюс отток на главата и не е ясно дали ще успеят да спсят окото му, към всичко това прибавете тежкия комоцио и нататък спирам.

 

Утре тестпилота ще кара и това 99% ще е Марк Жене който е тук.

 

Зверската тишина между втора и трета квалификация беше ужасяваща защото никой незнае какво се случва, и никой не смееше да продума.

 

Това е, пожелавам ви никога да не изпитвате наживо това чувство.

 

Официално, Фелипе пропуска състезанието утре(дано да е само то)...Дано се оправи

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Много лоша катастрофа... как пък точно в него ще падне тая част ... по всичко личи, че утре няма да стартира, но чак до края на сезона - много ми се вижда. Дано да се оправи по-скоро...

Link to comment
Share on other sites

Много лоша катастрофа... как пък точно в него ще падне тая част ... по всичко личи, че утре няма да стартира, но чак до края на сезона - много ми се вижда. Дано да се оправи по-скоро...

Едни казват, че е добре, но се подържа в състояние на изкуствена кома...Докторите също най-ги притеснява ситуацията с окото и да ли ще го спасят

Link to comment
Share on other sites

Травмата на Фелипе Маса изисква операция25.07.2009, Румен Папазов, снимкa: Л. Асенов

 

Преди минути тимът на Ферари оповести в изявление, че Фелипе Маса ще трябва да се подложи на операция, след което ще трябва да остане под лекарско наблюдение в реанимацията на болница AEK в Будапеща за неопределено време.

 

Оказва се, че черепът на бразилеца е засегнат от удара на частта от колата на Рубенс Барикело, която връхлетя каската му в квалификацията на Хунгароринг, като също така той е претърпял и сътресение на мозъка.

 

"След инцидент по време на квалификационната сесия в Гран при на Унгария, Фелипе Маса бе закаран с хеликоптер до болница АЕК в Будапеща. Фелипе бе в съзнание при пристигането си в болницата и неговото общо състояние остава стабилно.

 

След пълен медицински преглед стана ясно, че той е претърпял разрез на челото си, травма на черепа си и мозъчно сътресение. Тези проблеми трябва да се оперират , след което той ще остане под наблюдение в реанимация", се казва в изявлението на скудерията.

 

От тима също така съобщиха, че по-късно вечерта ще бъде разпространена допълнителна информация по случая.

 

Познах. Алонсо в 13-тата обиколка е в бокса, Бътън в 25-та, а Кими в 19-та. За мен това е грешка на Рено, тъй като те нямат и КЕРС и нищо чудно някой да го прескочи на старта

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Според спортал.бг Маса е карал с над 280 км в час при удара с предмета...

При удара с предмета може....Понеже там ползват и КЕРСА, а и ускорението си е бая длъжко започва се още от средата на втори завой.

Link to comment
Share on other sites

Според мен след удъра, когато изпада в безсъзнание тогава леко отпуска газта и затва скоростта намалява.

Link to comment
Share on other sites

Официално, Фелипе пропуска състезанието утре(дано да е само то)...Дано се оправи

 

Бат тъпия журналя, ще напише "не знам" заедно... 2 пъти :Д, ай сиктир вече :Д.

 

Според официалния айт на Формула 1 му няма нищо сериозно - комоцио, рана на челото и пукната костица, това е... Оперирали са го, всичко е точно.

 

Тоя пеераз вече а у дали ще му спасят окото, пък гъза... стига ве, майна... утре ще кажат, че са го стеляли, аман от пишман журналя и разбирачи...

Edited by Blitz^^
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...