Jump to content
BulForum.com

Само въпрос за собствениците нa мишки "Logitech"


Recommended Posts

Значи от три години съм клиент на Лоджитех.

Мишките, със които имам проблеми са: M305, M505. Боря се да остана със здраво съзнание, но тъпата мишка не реагира под Линукс!!! Също и под Уиндоус!!Инсталирам на Лоджитех програмата под Уиндоус, всичко нормално. До следващият ребуут под Линукс. Линукс е направен, човек да полудее от губене на нерви и от разбиране на реалността.

Свалих програмата за конекшъм на мишката, парите за закупуване обратно получени. Инветирал съм поне 200 евро в Лоджитех досега. Имаха добър хардуъер, но напоследък е боклук ...

 

Изглежда, ако не са с незареждаеми батерии, да нямат проблеми. Въпроса е да не са слага никога досега. При мен два вече случая. натискам левия бутон веднъж, не реагира, втори път реагира. С времето човек се нервира ...

Link to comment
Share on other sites

Не само ти не разбра.

Аз разбрах, че автора на темата е дал над 200 евро за мишки който не отговарят на изискванията му.

Да иде в първия му срещнат зоомагазин и да си избере една с опция връщане на парите, ако не му отговаря на изискванията.

 

 

И ако някой може да ми обясни изречението

Свалих програмата за конекшъм на мишката, парите за закупуване обратно получени.
сериозно черпя бира.
Link to comment
Share on other sites

Аз като гледам въпрос няма - човека иска да си сподели болката.

 

Бях голям фен на Logitech даже още имам поне 5-6 мишки техни но откакто на майтап се сдобих с една на razor хвана ли пак лоджитека и нещо неадекватно ми се струва. Не мога да обясня какво и как но някакво едвам доловимо забавяне ли има, нещо хваща по-различно движението ли но като подместя razor-a става точно това което искам да стане... докато logitec-a понякога като че ли не реагира съвсем моментално и като че ли не дотам прецизно. Иначе колелцата които са сложили на MX Revolution , MX 1100 и VX Revolution са просто уникално удобни. Razora-a в това отношение ряпа да яде (както и тъпите бутони за смяна на резолюцията които ги натискам без да искам понякога - хубавото е че нямат особен ефект но все пак).

 

Razor-a e от най-малките ужким bluetooth но го ползвам с кабел - сложа ли батерия става доста по-тежък и не реагира толкова прецизно а учудващо кабела ИЗОБЩО не ми пречи и не го усещам (закачен е за USB-то на монитора ми и не виси надолу)

Link to comment
Share on other sites

Тва като с уеб транслатор е написано :D :D ...всъщност ако беше от транслатор нямаше да има толкова правописни грешки - остава човека да не знае добре български или да го мързи да мисли, затова да реди произволни несвързани думи :woot

..................

Единственото смислено нещо, което намерих във поста е, че не правели проблеми със "незареждаеми" батерии - по-новите безжични мишки са икономични, следователно не се налага да се сменят батерии през 3 дена и има логика да са проектирани да работят нормално със 1,5V, а не със акумулатори, които са 1,2в, затова и никоя нова мишка няма зарядно, та е възможно да правят проблеми със "зареждаеми" батерии, признак за което са нереагирането и огромния лаг ;)

 

"програмата за конекшъм на мишката" не е необходима, аз я ползвам единствено за да си настроя бутоните на скролера, но и без нея си прави конекшъМа.

Със една не зареждаема батерия изкарвам 2-3 месеца (мишката е направена за две паралелно свързани, но става много тежка и я ползвам само с една).

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам 2 мишки на Logitech - едната в 'кит' с клавиатура, а другата към лаптопа. 'Радио' мишки са не, не Bluetooth, но проблем нямам нито под Windows, нито под Linux (Suse, Ubuntu). Драйвер за основните функционалности не ми е бил нужен никога.

Да, правят проблем с презареждаеми батерии (почти всички, които съм виждал са 1,2V, a другите са 1,5V) - курсора не се движи всеки път, 'успива' се понякога, ако не я движа 1 2 мин. и така. С нормални батерии нямам тези проблеми.

Много малко вероятно е да се получава някаква несъвместимост...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Вдигам тая тема, за да не правя отделна само за един въпрос.

 

От 2 години работя с мишка Logitech MX700. Възможно ли е да харчи батериите за ден-два най-много? Имам предвид нещо с черпенето на енергията й да не е наред, защото го прави с абсолютно всички марки и модели батерии. Старата ми мишка е A4Tech Office 8K, която е точно копие на външен вид и форма както MX700 и тя също харчи батериите за ден-два, но преди да взема Лоджитека, го отдавах на фирмата A4Тech. Сега обаче когато вече имам за сравнение тези "разнояйчни близнаци" си мисля, че просто моделът на Лоджитек не е излязъл читав, а A4Tech са го изкопирали 1:1, барабар с недостатъците...

 

 

up.jpg mouse.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз я продавах точно по тази причина и те предупредих, че не държи... това естествено ми го спести човека от който я купих (пак от форума) :dry:

Не знам електрониката ли не е наред или просто защото е стар модел мишката... иначе е много удобна, G5 и MX-518 са със същата форма, но с кабел - бих си потърсил такава.

 

...след това си купих тоя евтинджос:

41JaU93j7TL._SL500_AA300_.jpg

С една алкална батерия (както писах по-горе, направена е за две, но работи и с една) изкарва 2-3 месеца, но не е толкова удобна.

 

Накрая взех дърт модел на Microsoft от началото на оптичните мишки, защото геймърите много го хвалят:

 

70237.jpg

И съм много по-доволен. Максимално упростена без циганиики, така пасва в ръката, че не усещам че работя с мишка B)

Link to comment
Share on other sites

Midex, явно са си такива, колкото до презареждаемите, е точно така. И аз от доста време карам на безжични лоджитеци, и с 1.2 волтови акумулаторни нещо не е наред и бързо падат. Карам само с алкални и наистина траят по 2-3 месеца (и аз съм с една, защото са паралелни вътре и може само с една). Интересното е че работят перфектно до края и в момента в който просто се изключи мишката, батерията я вадя на 0.9 волта. Т.е. до под 1 волт работи мишката без забележки, докато не се изключи от изтощение.

Но да кара 2-3 дена мишка, на такъв тормоз никога не бих се подложил. Бях сложил една ААА от малките за проба, стана малко по-лека мишката, но изтрая едва 3 седмици с клизма. Явно ААА са доста по-неиздръжливи. Като сметна че са и по-скъпи, с такива ми излиза около 5 пъти по-скъпо да захранвам мишката, за минимална разлика в общото тегло.

 

Относно лага - тук аз лично съм малко объркан. Защото последните 2-3г. ми минаха доста мишки през ръцете, и общо взето съм много чувствителен към всякакви лагове, особено на движението на курсора по екрана. Всичките лоджитеци са ми се държали еднакво в това отношение, независимо жични или безжични. Някакви А4-ки също пробвах, безжични. Без разлика с другите. На моя комп усещам лаг по принцип в курсора, но него го знам вече откъде идва (пробвах с много мишки) - от монитора, делл особено по-старите се славят с известен input lag от около 30-35ms. Правил съм доста опити и ина други машини, не намирам разлики в лага. Единственото на лоджитеците, които съм имал, е че понякога имат проблем с тракването на някои повърхности. Включително изтъркани бюра и подложки. Лазерът им е едно от слабите места. Вероятно оттам идва леката непрецизност, за която говори дядомраз. Аз от почти всички лождитеци съм разочарован в един или друг аспект(и), само MX1100 намирам за почти перфектната и скоро не мисля да я заменям с друга. Както и да я погледна, си ми е перфектна, особено формата. Вече колко.. 2-3 години с нея. От останалите съм разочарован, вкл. Revolution. Като цяло мислени мишки, но повечето са с ниско качество на изпълнение на това или онова... макар не и в външната изработка, пластмаси и т.н. Но то със същото май се славят и доста модели на razer. Доста от тях имаха проблеми през годините, къде софтуер, къде бутони, скрол или фърмуер..

Link to comment
Share on other sites

Аз я продавах точно по тази причина и те предупредих, че не държи... това естествено ми го спести човека от който я купих (пак от форума) :dry:

 

Аз не се оплаквам - просто попитах за информация. :)) Иначе не ми пречи кой знае колко през ден да й сменям батериите, защото съм си купил една торба с батерии (имам поне 10 уреда, работещи с АА или ААА), пък и освен зарядните за мишките имам още няколко други, в които постоянно има по някой чифт. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз не се оплаквам - просто попитах за информация. :)) Иначе не ми пречи кой знае колко през ден да й сменям батериите, защото съм си купил една торба с батерии (имам поне 10 уреда, работещи с АА или ААА), пък и освен зарядните за мишките имам още няколко други, в които постоянно има по някой чифт. :)

 

Ти ако през 2 дни сменяш по 2 батерии дето струват 1,50, къде ще ти излезне сметката с тая мишка? Нали си има док за зареждане?

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, хората наистина ще излезнат прави, че не четеш внимателно... :read:

 

Защо мислиш, че завърших изречението с "...пък и освен зарядните за мишките имам още няколко други, в които постоянно има по някой чифт.".

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, хората наистина ще излезнат прави, че не четеш внимателно... :read:

 

Защо мислиш, че завърших изречението с "...пък и освен зарядните за мишките имам още няколко други, в които постоянно има по някой чифт.".

 

Чета, но много ми дойде четенето, а това изречение просто го прехвърлих, но не го разбрах. Но при положение, че имаш зарядно/док за мишката, където можеш да я оставяш, докато не я ползваш, защо ти са други зарядни? Да не би да я ползваш повече от 2 дни продължително? Модела е стар. Не очаквай чудеса. Мисля, че е първия безжичен на Logitech със зареждаеми батерии в док... Според мен 2 дни за мишка, която се зарежда са достатъчни. Само дето батериите трябва да се сменят на 1 година, защото цикълите ще се изхабят за отрицателно време.

Link to comment
Share on other sites

...Да не би да я ползваш повече от 2 дни продължително? ...защо ти са други зарядни?

 

Не, но понякога просто забравям да я сложа на дока, а другите зарядни, както споменах, са ми за батериите, които ползвам в другите уреди, работещи с тях.

Link to comment
Share on other sites

Тогава е нормално. Че MX Revolution след 5 дена отиваше на зарядното при мен! Оттогава намразих мишки с вградени презареждаеми батерии. А е мишка от последните поколения и струваше ~200 лв.

Сега е такова удовлетворение, 3 месеца да не мисля за батерии, а като дойде момента, за 10 сек просто вадя старата и слагам новата и продължавам за още 3 месеца. Да не говорим че като светне червената лампичка, имам още поне 2 седмици докато изгасне напълно. А тия презареждаемите имаш по-малко от седмица от пълен заряд до последно издихание. Какво да говорим.

Link to comment
Share on other sites

Midex, явно са си такива, колкото до презареждаемите, е точно така. И аз от доста време карам на безжични лоджитеци, и с 1.2 волтови акумулаторни нещо не е наред и бързо падат. Карам само с алкални и наистина траят по 2-3 месеца (и аз съм с една, защото са паралелни вътре и може само с една). Интересното е че работят перфектно до края и в момента в който просто се изключи мишката, батерията я вадя на 0.9 волта. Т.е. до под 1 волт работи мишката без забележки, докато не се изключи от изтощение.

Но да кара 2-3 дена мишка, на такъв тормоз никога не бих се подложил. Бях сложил една ААА от малките за проба, стана малко по-лека мишката, но изтрая едва 3 седмици с клизма. Явно ААА са доста по-неиздръжливи. Като сметна че са и по-скъпи, с такива ми излиза около 5 пъти по-скъпо да захранвам мишката, за минимална разлика в общото тегло.

 

Относно лага - тук аз лично съм малко объркан. Защото последните 2-3г. ми минаха доста мишки през ръцете, и общо взето съм много чувствителен към всякакви лагове, особено на движението на курсора по екрана. Всичките лоджитеци са ми се държали еднакво в това отношение, независимо жични или безжични. Някакви А4-ки също пробвах, безжични. Без разлика с другите. На моя комп усещам лаг по принцип в курсора, но него го знам вече откъде идва (пробвах с много мишки) - от монитора, делл особено по-старите се славят с известен input lag от около 30-35ms. Правил съм доста опити и ина други машини, не намирам разлики в лага. Единственото на лоджитеците, които съм имал, е че понякога имат проблем с тракването на някои повърхности. Включително изтъркани бюра и подложки. Лазерът им е едно от слабите места. Вероятно оттам идва леката непрецизност, за която говори дядомраз. Аз от почти всички лождитеци съм разочарован в един или друг аспект(и), само MX1100 намирам за почти перфектната и скоро не мисля да я заменям с друга. Както и да я погледна, си ми е перфектна, особено формата. Вече колко.. 2-3 години с нея. От останалите съм разочарован, вкл. Revolution. Като цяло мислени мишки, но повечето са с ниско качество на изпълнение на това или онова... макар не и в външната изработка, пластмаси и т.н. Но то със същото май се славят и доста модели на razer. Доста от тях имаха проблеми през годините, къде софтуер, къде бутони, скрол или фърмуер..

Аз за това направо прескочих другите мишоци и взех направо 1100.Много доволен вече втора година.

 

Тогава е нормално. Че MX Revolution след 5 дена отиваше на зарядното при мен! Оттогава намразих мишки с вградени презареждаеми батерии. А е мишка от последните поколения и струваше ~200 лв.

Сега е такова удовлетворение, 3 месеца да не мисля за батерии, а като дойде момента, за 10 сек просто вадя старата и слагам новата и продължавам за още 3 месеца. Да не говорим че като светне червената лампичка, имам още поне 2 седмици докато изгасне напълно. А тия презареждаемите имаш по-малко от седмица от пълен заряд до последно издихание. Какво да говорим.

3 месеца? :confused С батериите от комплекта (сложих ги двете заедно) изкара към 10 месеца.Вече слагам само по една (че по-лекичко) и изкарва около 5-6 месеца.Работи се около 4 часа средно на ден...

Link to comment
Share on other sites

10 месеца & 4 часа на ден!!!!:confused :confused - я погледни да не би целият горен панел на мишката да е всъщност слънчева батерия, та затова да държи толкова...:D

Това направо ми се вижда свръх-нищожно потребление на енергия. Както и да го смятам - това са над 1000 часа с 1 комплект, а при мен издържа най-много 2 дена по 10 часа, което си е 20 часа: разлика 50 пъти!

Link to comment
Share on other sites

От над 3 години ползвам Logitech RX700, батерии сменям на над 4 месеца при интензивна работа по около 4 часа на ден (домашния комп)

 

Нямал съм проблем нито с Windows нито с Ubuntu

 

ab9c45015118d544.JPG

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с AnywhereMX последно и ме кара около месец при доста над 4часа работа... а той едва ли тормози мишката колкото аз докато работя... значи него с тази мишка би го карала същата мишка поне 3 месеца с 1 батерия.

Link to comment
Share on other sites

Аз за това направо прескочих другите мишоци и взех направо 1100.Много доволен вече втора година.

Това е мишката! :beer:

3 месеца? :confused С батериите от комплекта (сложих ги двете заедно) изкара към 10 месеца.Вече слагам само по една (че по-лекичко) и изкарва около 5-6 месеца.Работи се около 4 часа средно на ден...

Именно, и аз карам с по една и изкарва 3 месеца, само че с по около 10ч. на ден търкаляне :) . С 2 изкарваше двойно повече, ама наистина ставаше тежичка.

 

10 месеца & 4 часа на ден!!!!:confused :confused ...

Да, нормално. При мен с 2 батерии откарва 6 месеца, а с 4 часа на ден работа е очаквано да отиде на 10 месеца.

Ти си свикнал с 2 дена и това ти се струва извънземно. :laughing: Защо мислиш сме останали с тая мишка, а явно всички лоджитеци със сменяеми батерии от по-последните години траят много. MS мишките също съм чувал че траят много месеци. Останалите марки ако се доближават някои до тия периоди, обикновено го правят с кофти методи, автоизключване през 5 минути, трудно събуждане и други пречещи механизми, които ме отказваха набързо да си тровя нервите.

 

От над 3 години ползвам Logitech RX700, батерии сменям на над 4 месеца при интензивна работа по около 4 часа на ден (домашния комп)

 

Нямал съм проблем нито с Windows нито с Ubuntu

Без Back/Forward бутони? Че как е възможно да се работи с такава мишка :) .... Аз без тях съм като сакат, не, направо това не е мишка. Програмирал съм си ги (с autohotkey) на функции във всички програми, които имат табове, и така превключвам табовете, без тази функция съм като сакат. И др.

Link to comment
Share on other sites

Аз в офиса карам с някаква Лоджитек за 20лв с 2 батерии. От както съм я взел - около 2 седмици - още не съм сменял батериите, а са обикновени евтинджоси от 1лв (двете). :D

Link to comment
Share on other sites

10 месеца & 4 часа на ден!!!!:confused :confused - я погледни да не би целият горен панел на мишката да е всъщност слънчева батерия, та затова да държи толкова...:D

Това направо ми се вижда свръх-нищожно потребление на енергия. Както и да го смятам - това са над 1000 часа с 1 комплект, а при мен издържа най-много 2 дена по 10 часа, което си е 20 часа: разлика 50 пъти!

Амм мислех го, но се сетих че ръката ми я покрива и не става работата. :lol: Абсолютно нищожно е.А има и комфортната опция да се самоизключва след около 4-5 мин. без движение.Абе умна мишка. :laughing:

 

Аз съм с AnywhereMX последно и ме кара около месец при доста над 4часа работа... а той едва ли тормози мишката колкото аз докато работя... значи него с тази мишка би го карала същата мишка поне 3 месеца с 1 батерия.

Със сигурност не я тормозя колкото теб, но има дни в които и взимам акъла....Особено като се зарибя по някоя игрица.

 

Това е мишката! :beer:

 

Именно, и аз карам с по една и изкарва 3 месеца, само че с по около 10ч. на ден търкаляне :) . С 2 изкарваше двойно повече, ама наистина ставаше тежичка.

Да, това е мишката.Само дето я спряха от производство, а не виждам достоен заместник.

С една батерийка е добре...

Link to comment
Share on other sites

А има и комфортната опция да се самоизключва след около 4-5 мин. без движение.Абе умна мишка. :laughing:

 

Абе тя и моята се самоизключва така и може да трае, докато се саморазредят от седене батериите, но започне ли да харчи в движение - 2 дена и край. Карай свикнал съм й, пък и ми е удобна за ръката, има доста бутони, които мога да си ги програмирам, а и да са живи и здрави китайците, че произвеждат сравнително добри и евтини зарядни батерии. :))

Link to comment
Share on other sites

..се самоизключва след около 4-5 мин. без движение.Абе умна мишка. :laughing:

Всяка безжична мишка прави някакъв вид самоизключване за пестене на енергия. Общо взето повечето мишки не заспиват по-бързо от поне 4-5 минути бездействие, но работата е какво разбират под заспиване и как и колко бързо се събуждат. Според наблюденията ми, MX Revolution и MX1100 имат поне 2 степени на пестене, първото е някъде след 5-6 минути, което е почти неуловимо за човек, а другото е може би след 10 минути бездействие, което според мен закарва лазера в състояние на понижена честота на сканиране на повърхността, може би нещо от сорта на 2 херца. Затова по принцип безжичните мишки от такова събуждане се будят след малко повече движене, обикновено под половин секунда е достатъчна, зависи и в коя фаза на сканирането все пак ще се случи, може и почти веднага да се усети събуждането. Тия две мишки поне в това отношение не са досадни и се будят сравнително бързо с поместване. Други мишки, които съм пробвал, могат да се будят САМО с натискане на един от двата основни бутона, при което натискането се изпраща и към компа, което може да предизвика действие в активния прозорец, а това е недопустимо за мен лично, и такива мишки веднага ги разкарвам. А4 са такива (поне пробваните), а и заспиват прекалено бързо до това състояние. То това си е самоизключване направо.

 

Да, това е мишката.Само дето я спряха от производство, а не виждам достоен заместник.

С една батерийка е добре...

За съжаление да. Не мога да го разбера това, една от най-добрите им мишки (за мен най-добрата, и не само от тази марка, а изобщо), я спират, а един куп други пълни боклуци (само вижте в листата на Ресет какви боклуци предлагат) продължават да пълнят магазините от години, даже по-стари модели техни! Не мога да си въобразя причината.

 

Абе тя и моята се самоизключва така и може да трае, докато се саморазредят от седене батериите, но започне ли да харчи в движение - 2 дена и край. Карай свикнал съм й, пък и ми е удобна за ръката, има доста бутони, които мога да си ги програмирам, а и да са живи и здрави китайците, че произвеждат сравнително добри и евтини зарядни батерии. :))

Явно не ти се занимава да си намериш по-съвременна и нормална мишка, защото сигурно осъзнаваш каква мъка е. Аз смених доста, докато намеря тази.

Но не мисля, че ще минеш през някакъв ад ако все пак опиташ, щом тази ти е удобна, все ще си харесаш нещо съвременно. 2 дена за мен е невъобразимо как я траеш. Това е просто прекалено. Може да имаш една торба батерии, но така или иначе зареждането им е голям гзбол, да се грижиш да ги изключваш, включваш, следиш и т.н., човече, това са близо 200 пъти в годината да сменяш батери на мишката! :wacko:

А ние го правим от 1 до 2 пъти (ако са по две).

Link to comment
Share on other sites

Явно не ти се занимава да си намериш по-съвременна и нормална мишка, защото сигурно осъзнаваш каква мъка е. Аз смених доста, докато намеря тази.

Но не мисля, че ще минеш през някакъв ад ако все пак опиташ, щом тази ти е удобна, все ще си харесаш нещо съвременно. 2 дена за мен е невъобразимо как я траеш. Това е просто прекалено. Може да имаш една торба батерии, но така или иначе зареждането им е голям гзбол, да се грижиш да ги изключваш, включваш, следиш и т.н., човече, това са близо 200 пъти в годината да сменяш батери на мишката! :wacko:

А ние го правим от 1 до 2 пъти (ако са по две).

 

Така е, сменил съм един куп мишки досега и тази (както и двойника на A4Tech) са ми сравнително най-удобни за ръката. Смяната на батериите на мишката ми е най-малкия проблем, защото през толкова време обикновено сменям и зареждам батерии на още доста неща, които ги ползват - мога да изброя поне 10 други уреда, като нямам предвид дистанционните на това и онова, които държат колкото мишката на magdanoz4o. :)

 

Но вероятно след време ще си потърся някаква максимално широка мишка, проблемът е, че не съм виждал такава досега, освен разни тракбол-и, а не искам да ползвам тракбол.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...