Jump to content
BulForum.com

Само въпрос за собствениците нa мишки "Logitech"


Recommended Posts

Пламене, имам доста добра колекция мишки. И ако не се бъркам ръката ти е по-малка от на теди - т.е. по-удобна ще ти е някоя от по-малките мишки (MX Anywhere, Razer Orochi, Logitech VX Revolution - тези трите ми допадат най-много на мен)

 

На мен МХ 1100 ми идва прекалено голяма. И по-тумбестите ми натоварват ръката повече

Link to comment
Share on other sites

....И ако не се бъркам ръката ти е по-малка от на теди - т.е. по-удобна ще ти е някоя от по-малките мишки ....

 

Ха..ха...това беше вицът на годината...освен ако Теди не е започнал да хваща едновременно до-ла с първи и пети на клавиатурата на пианото, ама пък ако е успял случайно - бая зор ще трябва да е видял, понеже в последните 20-30 години не съм срещал някой човек, дето да може да го направи. :P

Link to comment
Share on other sites

При мишки като VX Revolution пръстите ми чак се опират в бюрото от другата страна на мишката, след бутоните, и за да натискам бутоните, трябва да си ги сгъвам под прав ъгъл. Очевидно това е неудобно и натоварващо.

А ръката ми не е чак толкова голяма (не е лапа). Затова предпочитам палм грип повече, пред другия вариант като паяк да захващам мишката.

Midex, педята ми е 23 см, не е грамадна. Понякога съм си мислел, дали не е мааалко по-големичка, с една идея, от колкото бих желал.. по-скоро палеца е скрит в улей на самата мишка, което понякога ми се струва, че не е много добра идея, защото по принцип прецизността изисква понякога пръстите да докосват пада от двете страни, отдясно го правят, но и палеца ако го правеше.. но като се замисля колко мишки смених и че тая ме удовлетвори във ВСЯКО отношение, и предната мисъл е може би има 1-2 % тежест, и че пръстите от дясната страна все пак се опират и помагат за прецизност, не го мисля повече.

А да, металният скрол е номер 1, както каза Дядомраз. Не ползвам фрее спин-а никога, но се върти доста с по-малко усилие така или иначе, и метала дава усещане за маховик, доста приятно.

Midex, сещам се поне за фотоапарати, които често им се сменят батерии. Но както и да е, досадна работа е, още повече като го правиш на 10 уреда :pirate

 

"Значи се бъркам ... склерозата поне е забавна - запознавам се с нови хора по-често от останалите :lol:"

- Хаха, чак сега прочетох по-детайлно поста ти и загрях майтапа :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

....

 

И моите са с улей в който влиза палеца, но отдясно я подпирам с 4-я пръст и ако не трябваше със средния пръст да натискам десния бутон, този пръст щеше да е на мястото на 4-я и тогава наистина щеше да ми е удобна, да не говорим, че кутрето остава абсолютно неизползваемо, защото нямам копчета от дясната страна. Педята ми е 25 см и почти всички мишки ми идват тесни.

 

Off/ А за уредите...трябва да зареждам всякакви - лазери, Cree-прожектори, телeфони, GPS, самобръсначки, Go-duster-ри, фотоапарати, камери, електронни цигари, 9V-ви батерии за микрофони и преносими миксери и още един куп подобни уреди...;)

 

Едит: Пфу, току що клавиатурата ми започна да пропуска букви - и нейните батерии трябва да сменям...тя обаче поне държи с месеци, за разлика от мишката.

Link to comment
Share on other sites

И моите са с улей в който влиза палеца, но отдясно я подпирам с 4-я пръст и ако не трябваше със средния пръст да натискам десния бутон, този пръст щеше да е на мястото на 4-я и тогава наистина щеше да ми е удобна, да не говорим, че кутрето остава абсолютно неизползваемо, защото нямам копчета от дясната страна. Педята ми е 25 см и почти всички мишки ми идват тесни.

 

Off/ А за уредите...трябва да зареждам всякакви - лазери, Cree-прожектори, телeфони, GPS, самобръсначки, Go-duster-ри, фотоапарати, камери, електронни цигари, 9V-ви батерии за микрофони и преносими миксери и още един куп подобни уреди...;)

 

Едит: Пфу, току що клавиатурата ми започна да пропуска букви - и нейните батерии трябва да сменям...тя обаче поне държи с месеци, за разлика от мишката.

И моята е толкова и MX-а ми легна просто перфектно в шепичката... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Вие сте баси гигантите :laughing:

Мидекс, ти си баси безжичния :lol:

 

При такава педя не виждам как тия по-големите MX ще са ти малки, явно трябва да ги пробваш.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам малка лаптопска безжична мишка Логитех, която с една батерия само. От както съм я купил от около 3-4 месеца със спорадично ползване все пак е на лаптоп, но се събират 200-250 часа по моя сметка с батерията с която идва, някакъв дюрасел е изхарчила 20% от нея, което е доста добре за мишка с една батерия. От ония маратонските серии им дават 3 пъти повече пестене спрямо старото поколение което ако е вярно дори при използване по цял ден ще работи половин година.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...