Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Поне така ще се упражнява и когато пада ще се учи от това, вместо да му отчита загуби, които да го дърпат назад когато позадобрее.

Link to comment
Share on other sites

Поне така ще се упражнява и когато пада ще се учи от това, вместо да му отчита загуби, които да го дърпат назад когато позадобрее.

 

Той като задобрее ще направи 10 лесни победи после 10 недотам лесни след това ще почне да го пуска срещу хора от по-горни лиги с повече точки и накрая пак ще го засили където му е мястото. То така работи - като падаш ти дава по-лесни и по-лесни и те сваля надолу в лигите и обратно

Link to comment
Share on other sites

Ee, Psy как може да паднеш от qck пак. Излагаш расата. ":д

15 hatch, късно видях бункера = gg.

Плюс това той сигурно е далечен роднина на qxc, така че е нормално да падна от такъв талант :)

Link to comment
Share on other sites

Най-важното нещо в тази игра е скаутването! Току що играх с един протос на Шакурас. Газ/пуул, скаутвам фордж ФЕ. Вместо а) роуч олин и 90% победа; или б) стандартна игра и 100% загуба, аз избрах в) веднага трета база и мас дрончета. После с едно оври видях старгейт по средата, веднага пускам хидра ден, по 2 спора и още кралици. Идват фениксите - яж ми гъзаааааа! Малко след това с друго оври виждам роботикс бей -> спайър + 6 газ. С трето оври виждам армията му - мас зелът, войд, колос. След малко ми се налива, посрещам го с 20+ мута и го омазвам. Следва контра с подкрепления от мас лингс = gg.

 

Одеве пък скаутвам доста сентрита в началото + пилон под рампата. Убива ми лингчетата, но аз хитро съм скрил едно зад минералите. Постоянно надзъртам - няма нексус. Пуцай яко линг/роуч. След малко идва с въпросните сентрита, малко стокъри, зелъти и 2 имортала - яж ми гъзааааа! :) Дори не изчака да контрирам, направо излезе.

 

Когато играя с мисъл, доста добре се нареждат нещата. А сутринта след три поредни загуби срещу протос бях готов да напсувам всички протоси от френдс листата ми :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам ама някак нечестно добра е био армията на терана. Мачкат се с колоси и темплари които пък се контрират с викинги и ЕМП... И за терана е някак нечестно лесно а+click + T(stim) и дотам докато аз трябва да избирма сентритата да пускам ФФ, да избирам темпларите да пускам сторм, да снайпвам шибаните викинги за да не избият колосите първи и въобще трябва да имам апм от 250 нагоре докато терана всичко което трябва да се сеща чат-пат е да даде move леко напред че да стрелят всичките а и EMP-то... И не прави 18 различни вида юнити а основно 2 + 3 за поддръжка.

 

 

------------

 

Току-що направих игра с описание подобно на тези на PSY :) Гледам го - пуска 2 гейта без газ. Веднага пуска forge и хронобууствам първия зелът. Малко преди да стане гледам го влиза неговия първи зелът при мен а кулата още не ми е станала. Той тръгна да бие кулата ама като стана моя зелът се отказа (груба грешка). Стана кулата влизат още зелъти ама и аз имам вече 1-2 с малкоп микро единия го спасих на червено но оцеля. Май успя да ми убие 1 или 2 проби и дотам. Правя армия и слизам от рампата и забелязвам как е дал rally point на неговите зелъти пред моята база - проверявам "зад храстите" и виждам 1 бягащ зелът. Още 1 кула още 3 зелъта ха hold на входа + 2 стокъра зад тях а с другите бегом в неговата база и типа ми се налива може би с 25 зелъта ама аз имам 2 кули, стокъри и зелъти на рампата. Яж ми гъзаааааа. Ragequit + ignore... КЕФФФФФ :lol:

Link to comment
Share on other sites

е това пък за протоските АПМ-и не трябваше да го казваш,чесно:laughing:

 

90% от протосите в ладъра изобщо спират да правят сентрита щом се доберат до колоси,даже не им трябва армията да си контролират в битката.

 

в далечния лейт гейм пак 1а на цялата армия и после натискат 2 и помпят Т - ебем ти микрото,чесно.

даже май и 2 не трябва да натискат,щото на един контрол като хванеш всичко май точно темпларите са ти подръка

 

 

пробвай ей така за спорта да видиш колко е лесно това стим+1а,че и ЕМП-та да наливаш отзат,че после и армията да си контролираш да не я размажат зелотите или стормовете.:)

Link to comment
Share on other sites

Абе то как е и как изглежда май са различни неща. Тоя същия го хванах на лаф после ми обясни че бил лимит (аз изгледах риплея - аз съм на около 130 като почна битката) отделно бил 3 бази хващал 4та (то и аз ама явно съм бил с доста по-малка армия). То при такова положение верно няма нужда от много микро. Явно засили гостовете първи да направят EMP оттам насетне отнесе и архони и темплари... останалите са ясни...

 

Иначе си прав - темпларите са точно под ръка за сентритата натискаш таб. Но викингите ако не ги отстреляш а става само със стокъри или ако имам феникси (ама нямах) с друго не.

Link to comment
Share on other sites

Не знам ама някак нечестно добра е био армията на терана. Мачкат се с колоси и темплари които пък се контрират с викинги и ЕМП... И за терана е някак нечестно лесно а+click + T(stim) и дотам докато аз трябва да избирма сентритата да пускам ФФ, да избирам темпларите да пускам сторм, да снайпвам шибаните викинги за да не избият колосите първи и въобще трябва да имам апм от 250 нагоре докато терана всичко което трябва да се сеща чат-пат е да даде move леко напред че да стрелят всичките а и EMP-то... И не прави 18 различни вида юнити а основно 2 + 3 за поддръжка.

 

 

Ами аз това от кога го разправям :)Но вече ги лекувам, като начало повече зийлоти, а от скоро им прилагам една хватка: тонове сентри и тонове имортали и така, докато си хванеш експото и после 2 старгейта с нонстоп хроносбууст на войдовете и иморталите. Кам ту папа..

Link to comment
Share on other sites

Ами аз това от кога го разправям :)Но вече ги лекувам, като начало повече зийлоти, а от скоро им прилагам една хватка: тонове сентри и тонове имортали и така, докато си хванеш експото и после 2 старгейта с нонстоп хроносбууст на войдовете и иморталите. Кам ту папа..

 

Абе то и аз така ама одеве онзи като игра изглеждаше като А+click ама излезе че не е баш тъй като изгледах риплея пък и 200 лимит срещу 130 е ясна работата освен ако не говорим за марини срещу колоси примерно.

 

Иначе е интересно - идва терана да те тормози с марини и мародери (средно с по 3-4 от всеки) - ти имаш 3 зелъта и 2 имортала. Докато застрелят единия зелът бягайки (ако изобщо имат стим) иморталите са отнесли поне 2 мародера и той тръгва наобратно както е дошъл :) Ако съм успял да направя и сентри пльосвам зад тях ФФ че да не бягат надалече :)

 

Проблема ми е като дойдат с 20 марина, 20 мародера и 6 медивака отгоре, има стим и някакви ъпгрейди. А и викинги за колосите. Ей тогава въпреки че имам по-голяма армия и обикновено губя битката... или поне аз си мисля че ми е по-голяма.

 

 

 

ПС: гледам описанието на последния пач:

 

Fixed an issue that prevented players from loading in-mission campaign saves created while patched at version 1.2.0.

(*) *Note* As a result of this fix, in-mission campaign saves created while patched at version 1.2.1 will no longer be usable.

 

Едно нещо ми напира да им кажа: "НЕКАДЪРНИЦИ" - който го е писал и евентуално тествал това освен да го ошамарят. Първо преебали старите campaign saves, после новите. Не че ми пука конкретно за това изобщо ама чак пък толкова да е трудно че да го омажат 2 пъти подред...

Link to comment
Share on other sites

http://www.teamliquid.net/tournaments/admin/?action=bracket&id=938

 

TL Open # 14

 

Да видим дали Zeerax ще успее да повтори успеха си от предишния турнир. Кalin също участва, предстои му мач срещу Lalush.

 

Полуфиналите и финалите ще се кастват от Artosis и Chill.

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/Ipp

http://www.teamliquid.net/video/streams/TheGunrun

 

Потенциален мач между Zeerax и TLO!

Link to comment
Share on other sites

Яко. Да го настигне няма да е лесно, но пък може и да го надмине. :)

 

---

Тия дни на няколко пъти гледах може би най-противния играч евър - Nericho. Супер мазно парче - играе срешу Merz/Diestar/Sjow бие ги, но не престана да намила колко имба бил терана, друга игра: срещу БелияРа - бие го, но в една от битките в които влезна мега глупаво, наля пак един тон помия, от сорта колко ОП бил протоса и как се надявал скоро да я оправят от Близард.

Да не говорим, че всички игри в които го гледах би, и то само с линг/блинг и мута/коруптори. Много се дразня от подобни противняци.

 

---

Някой ако види друг, различен стрийм от горните, на който дават Зийракса да свирка.

Мисля си за ТЛО сега и затова, че е може би най-непредсказуемия играч въобще /не само защото е рандъм/. И ще има среща между най-предсказуемия /поне предния път беше/ и най-непредсказуемия.

И вече са БО3 така че ще има какво да се види 100% .

Link to comment
Share on other sites

Втората игра е била кратичка... 7 минути. :) За съжаление нищо не видях.

А тая Sun сега като видя ZeeRax:TLO 2:0 така изохка, че трябваше да я запиша. Вкарва някаква еротика в кастването де. :)

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/TheGunrun

 

ZeeRax:dde - точно започват на ЛТ е сет1 и дай боже да видим друг билд от Зий.

Хах 1:1:1 няма нужда от друг билд, явно този е универсалния тосс билд. :)

Link to comment
Share on other sites

Трябва да го види на к'во е замязал самия Зийракс покрай тоя всичкия цикъл и тогава всякаква еротика ще се изпари от нея за неизвестно дълъг период от време...

Link to comment
Share on other sites

Според бракета този теран е dde (никак не е слаб). Ако успее да мине през него, после среща победителя от Socke vs Morrow. После евентуално Sjow... аз бих се скрил в банята при такива перспективи :D

 

Socke vs Morrow от гледната точка на Socke: http://www.teamliquid.net/video/streams/TaKeSeN

 

Сега прочетох графика на MrBitter за идващата седмица - освен редовния iNcontrol (collosus/void counter) в шоуто ще дойдат TLO (infestor play) и Cella (mutalisk play)! Рили, рили осъм!

Link to comment
Share on other sites

Мороу и Соке направиха хубава първа игра.

Зий нещо... първия сет срещу дде поне беше много скучен. Една атака и гг...

 

Сет2: Соке и Мороу... такова опълчение не бях виждал... направо не можах да повярвам колко време удържа загубена игра. А малкия мишок Мороу даже микро на лингите вкарва /вади от битката този с най-малко кръв и го връща после.../, микрото му е много много силна страна наистина.

1:1

 

Сет 3 след над милион битки Мороу спечели войната. Като го гледам този мишок и зерга ми се вижда ОП :), тия коруптори не дават никакви колоси да има на бойното поле.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...