Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

С изключение на втория сет на Lost Temple, останалите битки наистина не бяха достойни за финал на най-големия турнир по СК2. Но се очакваше да се развият така нещата.

Link to comment
Share on other sites

За първи път спрях тор дроп на Темпъл!!! :D Вярно, теранът не беше от най-добрите, но и аз не съм от най-добрите, така че нещата се балансират :)

Link to comment
Share on other sites

Дайте някакви реплей да гледам, че почвам много да се дразня! Днес влезнах в www.sc2p.com с надеждата, че ще намеря нещо, от което да открадна някоя идея, но от 14 реплея, само в 2 зерга успя да бие и то след ебати клизмите.

 

Между другото, вече нямам търпение да се появи втората част към ладъра - пък дано да влезе още някой кастър към зергите, че само с тия инфестори е смях в залата. Другите раси имат по 2-3 кастъра, а ние само един.

Link to comment
Share on other sites

Дайте някакви реплей да гледам, че почвам много да се дразня! Днес влезнах в www.sc2p.com с надеждата, че ще намеря нещо, от което да открадна някоя идея, но от 14 реплея, само в 2 зерга успя да бие и то след ебати клизмите.

 

Между другото, вече нямам търпение да се появи втората част към ладъра - пък дано да влезе още някой кастър към зергите, че само с тия инфестори е смях в залата. Другите раси имат по 2-3 кастъра, а ние само един.

 

:) Пожелавам ти новогодишен късмет от баницата: още два кастъра + цял чувал бъфове. И дано Дядо Близард те чуе.

Link to comment
Share on other sites

Играя протос срещу теран, който прави ранен експанд, само казарми и 3 бункера на експото. В това време аз имам 3 уорпгейта и робо. Често срещана ситуация, в която протоса като цяло е прецакан.

 

screenshot2010122015270.th.jpg

 

Тук обикновено се атакува ександа, или тръгваш да правиш колос (нали имаш робо), или и ти се експандваш, но моята реакция беше веднага да пусна уорппризъм и да атакувам главната му база, а не експадна с бункерите.

 

screenshot2010122015291.th.jpg

 

Идеята е че цялата му армия е долу, аз съм на рампата и мога да си форсфилдвам колкото си искам, докато си качвам армията и да вилнея в главната.

 

screenshot2010122015301.th.jpg

 

Конкретната игра я загубих, той реши да направи бейзтрейд и отлетя с експото и с сцв-тата, но това е защото нямах опит с подобна ситуация и не бях подготвен за контрата, а много лесно можех да бъда.

 

Мисля си че има 'хляб' в тази ми реакция, ако се рафинира малко и че може да се прилага успешно на всички раси, стига д аимат ранен експанд и да го пазят на всяка цена с кули бункери армия..

 

 

 

Ако сте на мястото на експандъра как бихте реагирали ?

Link to comment
Share on other sites

Това протоса редовно ми го прави, когато не съм си затворил входа както трябва и съм решил да правя ФЕ. Качва се горе с каквото има, обиквено 2-3 зийлота, 2-3 столкъра и още толкоа сентрита. И докато му свръши енергията на сетритата за ФФ на рампата, вече ми е отнесал главната...

Link to comment
Share on other sites

не ми изглежда като особено добра стратегия

 

ако терана има добър юнит контрол теоретически би трябвало да ти строши дропа.

 

от призмата+гейтовете колко ще качиш на рампата - 5 зелота и 3 сентирта,срещу потенциални два мародера+2маринки от казармите и към 24 сцв-та

Link to comment
Share on other sites

Сай, спря да даваш инфо и темата умира.

 

Сега гледам, че са играли и втория уикенд от Европа вс Америка. Интересни резултати са се получили, предполагам и игрите са били хубави и тамън мисля да сваля един два репа да ги видя.

 

NzSgQ.jpg

kzVg8.jpg

A5hYZ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Какво му става на този батълнет - имам чувството че играя срещу противници от среброто пък после като погледна - диамант. За 2:2 говоря.

 

Тръгвам да правя аз глупости - минават винаги. Примерно тръгвам да правя фотон ръш - само 1 път не мина от поне 5-6. Тръгвам за имортали (1 гейт, кор, 2 роботикса) като междувременно пускам 2 зийлота и 2 сентрита - без да ме скаутнат ми се наливат или с хлебарки или с мародери та дори моя човек не се налага да помага защото срещу 3-4 зийлота, 3 сентрита и 4-5 имортала могат да ми дойдат с произволно количество хлебарки или мародери и да се снимат просто. Ако не се налеят с това аз се засилвам обикновено през някой камък и докато реагират аз съм горе и ломя наред, сентритата като пуснат малко ФФ и им разделя армията не само половината сгради спира да ги има ами и от тяхната армия не остава нищо.

 

Одеве реших да се ебавам - тръгвам да правя фотон ръш - човека си сложи 2 фотонки на правилното място и ме спря. Следващото нещо с което дойдох при другия бяха 6 дарк темплара. Междувременно пускам не 1 ами 2 експанда и никой не ме напада. Спират ми темпларите някак аз идвам с камара чарджлоти и излизат. Толкова лесни игри не съм имал от началото на бетата...

 

Който не вярва да се увери: http://eu.battle.net/sc2/en/profile/431728/1/DjadoMraz/matches

 

Я да си взема аз скрийншот че сигурно утре само ще падам :)

 

4ae5b32533a3a5e2.png

 

 

Отделно че преди да ме прати в платината бавно и славно вървях от 40то към 12то място в онази диам. лига и после изведнъж прецени че ще ме праща в платината. Шантава работа.

Link to comment
Share on other sites

2:2 e тотално вгз. Играя с един пич, дето сме злато с него и ни пуска срещу някакви диамантени, че и ни пише нас slightly favored :X

Link to comment
Share on other sites

FUCK!

Току що изиграх една от най-добрите си игри от гледна точка на скаутинг, крийп, дрони, ъпгрейди, защита и какво ли още не. Крос позиции на Метал срещу протос. Той беше на 3 бази, аз пусках 5-та и 6-та и тъкмо му влизах в третата с хидри, коруптори и брудлордове + маса краклинги, които само чакаха армията да се премести и да влязат в главната му...и него го дропна. Дори и да беше издържал, имах милиарди ларви и пари, щях веднага да родя 20 мути и 100 линга...

FUCK!

Link to comment
Share on other sites

Играя зерг - мачкат ме. Играя тосс - мачкат ме. Извод - трябва да бъфнат зерга и протоса, за да може, като играя - да печеля! Това положение е абсурдно!

Link to comment
Share on other sites

Започва специално издание на KOTH на Gisado. Този път от GOM ни дават безплатен HQ стрийм!!!

http://www.gomtv.net/sc2_gisado.php

Естествено, трябва да имате GOM Player :)

 

Ето списък с някои от играчите:

 

- T : ST_Rainbow, MarinKingPrime.WE, TSL_Rain, IMMvp, TSL_Clide

- Z : TSL_FruitDealer, IMNestea, EGIdrA, KirixZenex, LeenockfOru

- P : HongUnPrime.WE, TSL_sSKS, ChoyafOru, ST_GgoBooGie, NSPGenius

 

Няма да има мирър мачове! Днес ще се играят само TvZ, утре - PvZ, вдругиден - PvT.

 

Рестрийм: http://www.livestream.com/emory

Link to comment
Share on other sites

Аз срам, не срам ще попитам някой дали има излишен Guest Pass, че да пробвам на щайгата как върви, преди да си направя я подаря за Коледа :) Ще съм признателен :)

Link to comment
Share on other sites

Играя зерг - мачкат ме. Играя тосс - мачкат ме. Извод - трябва да бъфнат зерга и протоса, за да може, като играя - да печеля! Това положение е абсурдно!

 

Играй с мен. И мен ме мачкат тъпо. Онзи ден един ми игра протос срещу зерг и ме атакуваше с Void Rays... и аз глупака какво се омотах имах хидри и ги загубих тъпо... а void rays се спират толкова елементарно лесно с хидри....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...