Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Съгласен съм с Пешо. Лошото за зерга беше, че малко рано опита 3тият експанд. А да... и когата имаше временно надмощие, той по никакъв начин не се опита да се възползва. Между другото 2 фотонни оръдия са крайно недостатъчни, за да издържат едно поне малко обмислено нападение. Тези кучета дето ги плюеше май само той им виждаше смисъла.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Ми не знам ама с тия banelings що един път не ги наля на самата база да отнесе на протоса експанда примерно не знам. А не е като да нямаше...

Link to comment
Share on other sites

Какво говориш... базата да не му беше срутил, можеше поне пробите да му избие до крак. Ама то за това не трябва само армия... иска се и акъл :)

Link to comment
Share on other sites

В една напредната игра, между противници с добро микро, въображение може да прояви само играч, който отлично познава играта и притежава железни нерви. Доста е трудно да 'мислиш', когато едновременно трябва да водиш битки и да се занимаваш с производство...

Link to comment
Share on other sites

В една напредната игра, между противници с добро микро, въображение може да прояви само играч, който отлично познава играта и притежава железни нерви. Доста е трудно да 'мислиш', когато едновременно трябва да водиш битки и да се занимаваш с производство...

 

Дам. И на мен това ми е проблем. На всяка стратегия. Като почна да водя битка, развитието отива в киреча. С едното или с другото се справям добре, но двете са ми трудни за съчетаване в повечето случаи.

Link to comment
Share on other sites

Дам. И на мен това ми е проблем. На всяка стратегия. Като почна да водя битка, развитието отива в киреча. С едното или с другото се справям добре, но двете са ми трудни за съчетаване в повечето случаи.
Те за това най-бавните корейци имат 200 apm*. Има terran-и и с над 400...

___________________________

* apm = actions per minute. Тоест действията(кликания, команди), който правите в рамките на една минута. За да видите своето - сваляте bwchart и зареждате някой replay, в който играете.

Link to comment
Share on other sites

Те за това най-бавните корейци имат 200 apm*. Има terran-и и с над 400...

___________________________

* apm = actions per minute. Тоест действията(кликания, команди), който правите в рамките на една минута. За да видите своето - сваляте bwchart и зареждате някой replay, в който играете.

Мда...аз пък мога да ти кажа, че можеш да си сигурен, че всеки, който има над 250 апм припомпва.Има играчи(ToT)Testie) например и за още 2ма 3ма се сещам, които са постигали доста големи успехи, Тести даже и шампион беше а играе с 150-200 апм.

Аз в най-добрата си форма като бях цъках нормално някъде с 190-210, но ако припомпвам мога да ги направя 320-330 :bgrin: .... Имам едно приятелче от Бургас, дето ми е спаринг партньор за ПвТ(най добрия терран, който познавам) цъка с 300-350 апм, но 80% от игрите го бия :Д

Апм не прави играча.

Link to comment
Share on other sites

Вадиш ми думите от контекста на конкретната дискусия. Никога не съм казвал, че apm-то прави играча, във WGT съм бил играчи с доста по-голямо от моето, както и съм падал от други с по-ниско (140-180 осреднено, стигал съм и 210 средно за игра)...

Иначе чушката си го беше казал - над 150 си е спам...

Редакция:

Още от едно време като беше с дълга коса...
Подозирам, че го бъркаш с Ахо...
Link to comment
Share on other sites

Покрай дискусиите за apm се разгледах в ютубата за разни клипчета от турнири, за да ги видя аджеба как точно го правят. Оказва се, че за да си добър играч, трябва да си пианист :D

Дърпам сега BroodWar, за да си припомня за какво ставаше дума.

 

Хехе, даже бих един протос за цели 12 минути :D

Link to comment
Share on other sites

Вадиш ми думите от контекста на конкретната дискусия. Никога не съм казвал, че apm-то прави играча, във WGT съм бил играчи с доста по-голямо от моето, както и съм падал от други с по-ниско (140-180 осреднено, стигал съм и 210 средно за игра)...

Иначе чушката си го беше казал - над 150 си е спам...

Чушката го познавам :laughing: от 98ма година играе Стар Крафт това момче :Д :Д Още от едно време като беше с дълга коса :Д Много поздрави му прати ако имаш връзка с него. ;)

 

Покрай дискусиите за apm се разгледах в ютубата за разни клипчета от турнири, за да ги видя аджеба как точно го правят. Оказва се, че за да си добър играч, трябва да си пианист :D

Дърпам сега BroodWar, за да си припомня за какво ставаше дума.

 

Хехе, даже бих един протос за цели 12 минути :D

Точно така дали ще гледаш един кореец с 350 апм или мене примерно в дясната ръка движенията са едни и същи с мишката, работата идва от лявата ръка или т.нар. хоткий, който корейците така често дори бих казал излишно използват и припомпват.Примерно на 1 си слага нексуса да прави проби, на 2ката си слага скаут работника, на 3ката си слага първия гейт(дотук окей) и 4 и 5 са му 2 пилона примерно, които той като няма какво да прави и има свободни секунди(в първите 10 минути на играта имаш доста такова време) редува 4ката и 5цата през няколко стотни и по тоя начин припомпва и апмметъра полудява. :) Точно затова казвам от опит че като играеш вс някой мн добър нямаш време да припомпваш. ; )

P.P.

Ето малко от това, за което говориш

, само че тоя ползва и стрелките, което за мене е излишно.Дори старт бутоните са изкарани :Д
Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбирам, чувствителността на мишката му е много висока, затова използва стрелките за по-прецизни движения.

Link to comment
Share on other sites

Дори старт бутоните са изкарани :Д

 

 

Аз колко пъти вместо Ctrl без да искам натискам start бутона... кофти хава. Правилно ги е изкормил :)

Link to comment
Share on other sites

Иначе чушката си го беше казал - над 150 си е спам...

Редакция:Подозирам, че го бъркаш с Ахо...

Той Чушката как се пишеше? Върти ми се, че беше нещо от Мортал Комбат, ама не съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

Той Чушката как се пишеше? Върти ми се, че беше нещо от Мортал Комбат, ама не съм сигурен.

ZeeRax май беше...

Link to comment
Share on other sites

ZeeRaX му е най-най-основния. Иначе в HoFF-а едно време се пишеше biva_gore-dolu, че със 'ZeeRaX' никой не искаше да играе, освен разните хиксове, Мартовци и Дидита :)

Link to comment
Share on other sites

Tва е върха. Как няма да има ЛАН бе. Tия нормални ли са. Доста драстична мярка за предпазване от пиратство.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...