Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Преди десет години игрите с велика графика бяха Doom, Shadow Warrior, Duke Nukem 3D. Тогава 3D ускорителите тепърва навлизаха като концепция. Но че StarCraft беше и продължава да е явление - едва ли някой спори. За да направиш игра, която да е продължение на нещо такова, да е достойно продължение и да те спечели, за да спреш да играеш единицата и да минеш на двойката - доста пот трябва да се излее. Blizzard вероятно все още си спомнят, че немалко про играчи се върнаха пак на StarCraft, след като War3 им писна... Така че... нормално е пот да се лее, нормално е да се бави. Предполагам, че в момента играчи от ранга на Fisheye, Yellow, BoxerS, Ra, Grrr се късат да играят пре-бетата и да споделят на близард кое мирише, кое е imba и т.н. И като излезне бетата - ще минат поне шест месеца, ако не и повече, преди да се осмелят да пуснат официалната версия. И след нея - ако е достатъчно добре направена - ще минат години и ще продължават да доизкосуряват балансите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply
ще минат години и ще продължават да доизкосуряват балансите.

 

Нормално. Един елементарен уеб сайт го скъсахме от тестове 5ма човека, оправихма каквото се сетихме, тествахме 2ри път и ужким всичко беше 6+... ужким... като го пуснахме и изскочиха още маса неща не всичките от които "дребни подробности"... и това вече 2ри месец излиза по нещо през ден.

Link to comment
Share on other sites

Проблема е, че в игри като уоу-а не може да има баланс вече. Играта прекали с термина epic и стана на epic fail. Единственото с което забавлява играта сега е pvp-то. А и то затъпява. Прави сте, че не графиката е играта. Но вече просто не ми се играят игри като диабло и ск и т.н. На нови и нови пц-та. Искам повече ефекти, повече движения, по-яки текстури и по-богат свят. Искам и стария геймплей, по-скованите каст анимации и още много неща. Ей ся скоро като излезна hon-a 10 часа рових нета докато си намера покана за бетата и влезнах най-накрая. Изражението ей така :ohmy: добре беше започнато, щяхме да преживеем 2-3те нови героя за дотата, но те майна не спряха продължиха да го тъпчат с неща различаващи се от дотата, сигурно няма и лан да има и то ти се присира тогава с някви нещастници да играеш в тъпото им подобие на бнет. А играта е без коментар, уникат, удобно управление като на дота, подобрена като екстри и невероятна графика. Ама има време може да я доизкусурят след като излезне.

Link to comment
Share on other sites

Абе човек, къде сложи WoW при игри като Starcraft... айде моля те, не ставай смешен. Все едно да сравняваш бозата и двигателя с вътрешно горене...

Едното е farm-ене до пълно издебиляване, циклене с денонощия до доизкусуряването на даден герой, за да разбереш че едикой си друг клас го бие с "по-евтина" екипировка, докато това, за което ние говорим е баланса на бойните единици (и комбинацията им) в игра, която започва всеки път от нула и се развива в рамките на 20-40 минути обикновено...

Като ти се обсъжда лол - ето ти една прекрасна тема.

 

Искай си хубава графика - играя Crysis. Хората, които ценим съдържанието, а не опаковката - все още "припалваме" от време на време StarCraft.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

OMFG тва ще може да се играе на кошница от преди 8 години.

 

ЕДИТ: хаха един от коментарите:

 

Those are the requirements for merely playing the intro movie, right?

 

Come on, that's gotta be bullshit.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

[update: Guess we should have known they were too good to be true, eh? These specs aren't the real deal. Rather, they were meant to be a placeholder until Blizzard gets around to starting the beta.]

StarCraft We have not finalized #StarCraft2 beta system requirements yet, but will do so when beta starts. #SCUpdate

Link to comment
Share on other sites

ОМГ това ще върви на стария комп. Нереано е за мен, но ако е истина са я окастрили здраво играта откъм красоти.

 

Мда, грозничка е ... направо няма да има смисъл да се играе. Пък и като не може да погледа човек през очите на някой войник да трепе гадовете с пушката или направо с резачката въобще каква игра е това

Link to comment
Share on other sites

Да бе, друго си е да хвърчи кръв, да ти остава на пръски по монитора, да можеш да срежеш черепите на гадовете по няколко възможни начина, да хвърчат вътрешни органи, к'во е т'ва - някакви човечета. Тъпа работа, не разбирам к'во толкова й харесват хората...

Link to comment
Share on other sites

От филмчета които съм гледал е нереално да е толкова лека играта, това искам да кажа. Как очаквате игра която има 4-5 пъти повече полигони от да кажем WC3 да е 2 пъти по-тежка? При условие че съм се убедил че WC3 е супер опитимизирана и лети на всеки компютър, да не кажа че е най-оптимизираната модерна игра. Магическа пръчка да имат от Близард не мога да я направят да върви на 1.3 процесор антика 512 рам и да каже нещо от рода на радеон 9550, освен ако под върви не разбират да може да се влезне в главното меню. Не очаквам феноменална графика ама това са изисквания на 5-6 годишна стратегия, за 2010 година са нереални, освен ако не са орязали графиката и няма общо с това което се виждаше на филмчетата досега.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали знаеш, но тази дето е супер оптимизираната и най-оптимизираната съвременна игра, WC3 демек, пак са я правили Близард. Ако има фирма, която да се занимава да оптимизира максимално игрите си, това точно тази фирма. Графиката ще е феноменална и въпреки всичко играта ще е лека, както могат да бъдат повечето съвременни игри, стига отдела по продажбите да не рита девелопърите по топките да я свършат колкото се може по-бързо. В Близард това няма как да се случи, така че вервай ми, играта ще е лека. Знам че е шокиращо да видиш как хората ги правят правилно нещата, но на хубавото се свиква, нема се пуашиш.

 

П.С. Не помня коя година излезна Уаркрафт 3-ката, но съм абсолкютно сигурен, че вървеше на машини с 2-3 години по-стари. Да не бяха и по-стари кочините в залата тогава. 99% съм убеден че съм подкарвал WC3 на 350MHz Klamath със 128MB RAM.

Link to comment
Share on other sites

П.С. Не помня коя година излезна Уаркрафт 3-ката, но съм абсолкютно сигурен, че вървеше на машини с 2-3 години по-стари. Да не бяха и по-стари кочините в залата тогава. 99% съм убеден че съм подкарвал WC3 на 350MHz Klamath със 128MB RAM.
С много клизми съм я подкарвал на селерон на 400, 128 рам, Риба ТНТ 16МВ. Без звук, всичко на мин, при битки сече. Но вървеше.

Същото беше на времето със Starcraft. Първия компютър, на който съм играл SC беше 486-ца на 100 MHz. С 16 MB RAM. Хората си бяха играли да рисуват всяка една бойна единица от ненамсиколко различни ъгли, за да е хем лека графично, хем да изглежда добре. А реално в една напрегната битка, едва ли някой ще обърне внимание, че бойната му единица не й е идеално плавна анимацията. А битките на SC са си напрегнати и още как...

Не, дано тая игра излезне след края на активния сезон :D

Link to comment
Share on other sites

Според мен има някакъв "заговор" между повечето производители на игри и тези на хардуер :)

Кой ще даде 500$ за видео карта/CPU , при положение че най-новия хит на пазара, върви добре и на такава за 50$?

Как ще се избият парите вложени в развиването и производството на този нов хардуер, освен ако той не е необходим на голяма част от потребителите за да се глезят :) Доста често явление е като излезе игра с 1000-2000 сийдъра и 500-600 коментара, в 100тина от тях да се прочете:

"Копеле тая игра цепи мрака, но на мойта щайга нещо лагва много брутално :angry:.Утре отивам за нова видео карта :tongue .Това няма начин как да не се играе!"

Link to comment
Share on other sites

Хехе, те си имат договори от много години. Почти всяка компания за игри има договор или с Ати или нВидиа. Същото важи и за Интел и АМД. Близард са една от малкото компании, които не правят компромиси в оптимизирането. Затова съм сигурен, че Старкрафт 2 ще е оптимизирана до дупка. Говорим за техническата част. Баланса в играта ще се доизкусурява през годините с хиляди пачове и експанжъни и т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Не е баш така. Просто е много по-лесно писането на програми "през просото". Оптимизациите освен че не са лесна работа са до време, след това трябва да се сменя алгоритъма или да се направят много основни реформи което е почти същото. Оптимизациите обикновено са в проценти а друг алгоритъм може да подобри бързодействието десетки пъти (и нагоре). А промяна на нещо централно когато всичко е почти готово връща назад много неща и трябва една камара тестове да се правят отначало защото не е ясно при "оправянето" на едно нещо дали не се е "счупило" друго. Та за да не се налага да се прави играта 3 пъти повече време (съответно заплати за програмистите) се пуска както е пък хората да си купуват по-добри видеокарти.

 

Не мога да се сеят кой ми обясняваше наскоро, че най-новите видеокарти процесорите им имат повече транзистори от I7 :)

Link to comment
Share on other sites

Хехе, те си имат договори от много години. Почти всяка компания за игри има договор или с Ати или нВидиа. Същото важи и за Интел и АМД. Близард са една от малкото компании, които не правят компромиси в оптимизирането. Затова съм сигурен, че Старкрафт 2 ще е оптимизирана до дупка. Говорим за техническата част. Баланса в играта ще се доизкусурява през годините с хиляди пачове и експанжъни и т.н. и т.н.

 

Те нека имат, лошо няма да се прави реклама в интрото на играта или дори играта да е оптимизирана до някъде за дадена платформа/марка.Но едно е да върви с глезотийките на 9800GT, друго е на ENGTX295.

Както каза по-горе Дядо Мраз :) за да се оптимизира освен, че ще трябва да платят кажи-речи още толкова колкото за направата на играта, а и се гонят срокове, защото конкуренцията не спи :bgrin:

Единственото положително е, че големите изисквания за игрите водят до увеличаване печалбите на производителя, който от своя страна налива повече пари за ъпгрейд на вече съществуваща технология или за разработването на нова такава.

Link to comment
Share on other sites

Според мен има някакъв "заговор" между повечето производители на игри и тези на хардуер :)

 

Ти да не мислиш че целия свят дърпа игрте от торентите и всеки месец ъпгреидват заради изискванията на някоя игра :lol:

ако беше обиколил малко из Белия свят и можеше да видиш малко по далече от носа си щеше да резбереш че то първо само един от 10 компютъра в света може би се изпозват основно за игри и второ

те хората си играят игрите на конзолите :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ти да не мислиш че целия свят дърпа игрте от торентите и всеки месец ъпгреидват заради изискванията на някоя игра :lol:

ако беше обиколил малко из Белия свят и можеше да видиш малко по далече от носа си щеше да резбереш че то първо само един от 10 компютъра в света може би се изпозват основно за игри и второ

те хората си играят игрите на конзолите :laughing:

 

А ти като виждаш по на далече, сучайно да си мяркал някъде из Белия интернет, че всички тестове на нов хардуер се правят на игри?!?

Те, че конзолите се играят се, ама нали се сещаш или пък не, че няма игра за конзола която към дата 10.2008 да има "11 million players worldwide", който кихат всеки месец $.Както и такава при която играещите да пукнат от преиграване/недоспиване/недояждане :bgrin:

ПС-тата и конзолите са доста... "различни".Конзолите са оптимизирани изцяло за игри и когато се прави игра за тях, се знае предварително на каква архитектура/хардуеър ще върви даденото нещо, докато при ПС-тата не е така!

Link to comment
Share on other sites

Гледам, както обикновено lada_1500 отново е специалист по всичко и най-компетентния. Чък Норис на нашите форуми ;)

...а и се гонят срокове, защото конкуренцията не спи :bgrin:
По мои наблюдения Blizzard отдавна са избили конкуренцията в някои жанрове. Тъй че не им трябва да бързат. Щото в момента има стотици хиляди, да не кажа милиони хора, които чакат да излезне SC2 за да го купят. И ще чакат и ще им плющят ушите, щото такава игра няма. Същото е и с Diablo3. Така че Blizzard спокойно могат да си доизкусуряват нещата до дупка.

 

Не знам колко от вас са ги виждали, но аз съм виждал screenshot-и на първоначалната версия на Starcraft - беше си буквално warcraft2 в космоса - същия графичен двигател, същия облик, просто малко по-различно изглеждащи единици. При което, това не бива одобрено и отива в коша и се започва всичко отначало. Което забавя играта с години, но пък резултата определено си струва. Така че се съмнявам Blizzard да бързат.

Link to comment
Share on other sites

То преди да излезе warcraft 3 Близард подготвяха друга игра от поредицата - в дисковете за w3 или диабло 1 имаше трейлъри. И понеже нещо не ги изкефи - затриха целия проект и почнаха наново и изкараха 3-ката.

 

Не мога да се сеят кой ми обясняваше наскоро, че най-новите видеокарти процесорите им имат повече транзистори от I7 :)

Ми за GTX 8800 ги дават към 680 млн, аз I7 към 730 млн. Ама от 8800 има 9 серия и после следващата коя беше не я помня. Та нищо чудно и да е прав. Като се има в предвид, че между 8 и 7 серия има над 2 пъти повече транзистори.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...