Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

 

зарзаватчията бие боксьора 2-0

 

като цяло обаче изобщо не си струва да се гледа умрялия стриим на близард - едно,че почна с ебати грозното закъснение,второ че паузата между мачовете е от порядъка на 45 минути

 

за цялата вечер - 4 мача.....аре не мерси

а,като за капак втората игра между boxer и fruitdealer стриима умря по средата на мача...просто немам думи

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Усещам как някой зерг тук ще получава множество оргазми докато гледа играта на продавача, наистина впечатляващо - добре, че много малко зерги могат да играят така :).

Link to comment
Share on other sites

Е айде сега - виждаш че е писал той и че е за мачовете и не четеш. Чак пък толкова..

 

 

PS: Аз пък много му се кефя на писанията. Перфектно резюме :)

 

 

Ооооо, и аз много му се кефя на писанията. Има талант да ги разказва. Даже като изгледам мача/овете и идвам да чета как го е предал във форума.

 

(и затова сложих доста емотиконки в поста си - да се види, че няма нищо сериозно :bgrin: )

 

:beer:

Link to comment
Share on other sites

Усещам как някой зерг тук ще получава множество оргазми докато гледа играта на продавача, наистина впечатляващо - добре, че много малко зерги могат да играят така :).

Няма да е за първи път :) Аз редовно си гледам това клипче: http://www.sk-gaming.com/video/290368-Cool_aka_Fruit_Dealer_GSL_Highlights__Music_Video

 

А това може би е най-добрата игра на ФД за целия турнир - първи сет срещу LiveForever на полуфинал: http://www.gomtv.net/2010gslopens1/vod/1144

Който не го е гледал, да го изгледа цялото. Иначе за нърдгазми прескочете на 32 мин! "OH.MY.GOD."

 

Хубавото на стрийма на Blizzcon e, че е direct tv, тоест сега мога да превъртя назад и да видя всичко интересно! Довечера хич няма да оставам да чакам!

 

За тези, които не са гледали Boxer vs FruitDealer: Game 1:

___

Как!?!? Как е възможно да се играе така?!? FruitDealer е на път да стане Boxer-а на SC2!

 

Game 2 не знам дали въобще има някакво покритие, тъй като стриймът се изака малко след началото й.

Link to comment
Share on other sites

Явно сериозно са се изложили Близ с организирането нещо.

А пък той ФД си ги мажеше наред и преди последния пач,сега вече не виждам как някой ще го бие. Единствения шанс да не спечели ГСЛ2 е да го отстрани някой друг зерг.

 

Не знам колко сериозно са играли Боксер и ФД вчера, но сега като гледах игрите все едно играе про срещу някой треторазряден ентусиаст.

Ако на СК1 Близ бяха бъфнали терана и нърфнали другите две раси, защото години наред почти нямаше теран играчи и беше най-трудната за игра раса, нямаше никога да видим зерг или протос победа на голям турнир. Нямаше да има Джае Мае и т.н.

Интересно защо сега решиха да засилят зерга, понеже бил труден. Ами нека си е труден де, защо трябва да става както сега стана.

Link to comment
Share on other sites

Dimaga VS White-Ra

http://blizzcon.rayv.com/en/default.aspx

 

Междувременно на финала на WC3 играта дропва след 80 минути! EPIC FAIL!

 

Е бива ли само издънки ? Сега в началото на 2-рия сет картината изчезна. :bgrin: красота

Link to comment
Share on other sites

и гафовете продължават:laughing:

на всичкото отгоре флаш стриима е с 3 пъти по-отвратително качество от вчера,тъй че щеш не щеш инсталираш умрялия rayv...

Link to comment
Share on other sites

Пфууу, днес едва успях да направя 7/11, баси ладъра. Усещам как скоро ще ме върне в голд може би. Обаче да аутмакро зерг си е доста готино усещане, нищо че пича беше сравнително зле.

Колоси, сталкери и зелъти + 2-3 войдрея >> линг, инфестор, ултра + някой бейнлинг. Анимациите на изгаряне на зергите са супер доволно направени и то едва на медиум - кой знае какъв кеф ще е да си ги пържиш на Ултра :Д

 

Blizzcon SC2 Replays

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали някои гледа на ten d-the metal, но като го жидях се омазах, аз стоях снощи да го гледам, но нищо друго не ми хареса. Kaтo 5те класи в d3, простата дота на близард, да не говорим за l2die, а wow отдавна е умряла работа. Освен това много издънки имаше.

 

p.s. http://www.youtube.com/watch?v=9XXqLcQ5vSQ

Link to comment
Share on other sites

За тези, които не са гледали Boxer vs FruitDealer: Game 1:

___

Как!?!? Как е възможно да се играе така?!? FruitDealer е на път да стане Boxer-а на SC2!

 

Game 2 не знам дали въобще има някакво покритие, тъй като стриймът се изака малко след началото й.

2та част

Link to comment
Share on other sites

Как да не се кефя на темпларите като в ей тази игра просто отнесаха такива армии : марини и мародери със сторм, зийлотите ги довършват каквото оцеляло, а баншитата с фийдбек. Просто красота :)

 

Изгледах replay-a - лемури си бяха противниците - 1-2 дропа, няколко фронтални атаки при които едната ако не се бяха върнали можеха да направят повечко поразии (не съм 100% сигурен но все пак доста марини бяха), но те решиха че няма да атакуват, но накрая ми хареса много каква красота беше с баншитата и feedback-a - падаха като гнили круши, а сторм върху марини просто няма по-грозна гледка - гинат от раз

Unsaved.rar

Link to comment
Share on other sites

По някое време тук ще качат риплеите от финала на днешния Go4SC2 турнир - горещо препоръчвам set 5 - три пъти се препотих, не ми останаха нокти за гризане :)

http://www.esl.eu/eu/sc2/go4sc2#/eu/sc2/go4sc2/cup49/match/20225789/

Link to comment
Share on other sites

По някое време тук ще качат риплеите от финала на днешния Go4SC2 турнир - горещо препоръчвам set 5 - три пъти се препотих, не ми останаха нокти за гризане :)

http://www.esl.eu/eu/sc2/go4sc2#/eu/sc2/go4sc2/cup49/match/20225789/

 

PSY хубаво препоръчваш разни работи, ама то банално стана вече зерг да взимат всичко. :) Хубаво че Димага се падна с приятеля си Ра, че някак по приятелски падна, не казвам, че е нарочно, но срещу друг протос не ми се вярва да падне така. С два експанда над протоса и да падне с лекота ?

 

Аз лично след срещата на ФД и Боксер, се чувствам разочарован, някак ми е трудно да си представя дори, че Боксер цяла игра няма да може да си излезе от базата с НЕ, а зерга ще хване абсолютно цялата останала карта (за ЛТ става дума при това, типично теранска карта).

Да го е, ми той ФД с две хлебарки му задържа НЕ поне 2 минути, каква е тая единица с атак рейт като на надрусан марин, бърза като хелион, корава като имортал - и при това заравяща се, самовъзстановяваща се (при това бързо) ? Единственото за което се радвам в цялата работа, е добре че на някой в Близ не му е хрумнало да я направи да лети :bgrin: , но да не казвам голяма дума, че както е тръгнало в следващия пач може и това да стане. :beer:

Link to comment
Share on other sites

В най-гледаните видеота в гомтв.нет ясно личи класацията по популярност в момента в СК2. Убедително пръв the Emperor,което е учудващо предвид на скорошното му влизане в СК2, втори е ФД, тук няма нищо чудно, трети обаче е ТЛО, което е странно за мен. Чак четвърти е Айдра с почти двойно по-малко гледания от първия.

 

ТЛО въпреки неубдеителното си представяне в последно време, наистина е много креативен и интересен играч, което е и причина за голямата му популярност.

Link to comment
Share on other sites

!!! ВНИМАНИЕ !!! Този пост съдържа коментари на игрите в реално време! Ако не искате да знаете резултатите, НЕ ЧЕТЕТЕ!

 

 

51034279.png

 

DAY 2

 

 

 

protosslogo128v.gif sanZenith vs_small.png CheckPrime zerglogo128.gif

 

zerglogo128.gif Leenock vs_small.png NEXSuhoshin zerglogo128.gif

 

terranlogo128.gif oGsNaDa vs_small.png ParkJongHyuk terranlogo128.gif

 

zerglogo128.gif EGIdrA vs_small.png oGsGon terranlogo128.gif

 

Game 1: Сан срещу Чек - двама много стабилни играчи, достигнали Ro16 в миналия GSL (отстранени съответно от Инка и ХоупТорчър). Чек вече смаза един протос в Ro64 и днес сигурно ще излезе уверен в способностите си срещу тази раса. Сан пък имаше малко проблеми в предишния кръг срещу бившия убиец на ТЛО - ХайпърДъб (лол), а и досега не е имал зерг за противник - предполагам, че днес ще бъде по-притесненият от двамата играчи. Очаквам интересни и напрегнати битки и в крайна сметка победа за Чек.

Set 1: Delta Quadrant, close positions. Фордж ФЕ - странно решение като се има предвид рейнджа на роучовете. ЛОЛ - сан блокира мястото за нексус с канон и е принуден да го убие! Чек скаутва всичко това и масира роуч без експо! Чек заобикаля каноните и започва да рине в главната база! ГГ - изключително лошо решение на Сан да ФЕ при тези позиции на ДК.

Set 2: Scrap Station: отново фордж под рампата, отново пул преди хач. WTF? Дали Сан е чел бележките за новия пач - каноните са един ред зад сградите, няма да могат да стигнат роучовете. Чек разбива пилона, спира 3 канона и старгейт, Сан се предава. ГГ!

Очакванията ми за оспорвани игри бяха разбити на пух и прах. Не мога да си обясня решението на Сан да тръгне с ФФЕ и в двата сета. Трудно ми е да повярвам, че не е наясно с новия рейндж на хлебарките. В тази игра зерг не беше ИМБА, протосът беше ТЪП. Даже ми е трудно да се радвам на такава победа.

 

Game 2: ZvZ има потенциал да бъде или супер идиотски микро фест линг/блинг срещу линг/блинг, или надпревара за по-бързи муталиски. Аз лично предпочитам 1 бейс роуч с надеждата, че противникът е тръгнал за ФЕ или бърз леър. И двамата играчи са ми непознати, но Линок отстрани по-известен противник в предишния кръг (ЛигълМайнд) и затова му давам предимство днес.

Set 1: Scrap Station: baneling wars! Линок уинс! :) Доста е трудно да следиш каво става - навсякъде хвърчат слийдлинги, бейнлинги се взривяват...

Set 2: Metalopolis, close ground positions: Изненада, отново baneling wars! Fun times...Линок уинс!

Artosis: blah blah blah banelings blah blah ZvZ

Leenock: this is awesome!

Какво повече да кажа? :)

 

 

Game 3: Нада не успя да накара феновете си да ахнат от възторг в предишния кръг, но все пак се класира без никакви проблеми. Днес пред него стои още един теран, най-интересното нещо за който е обичта към родителите :) В интервюто след победата му в Ro64 го попитаха защо използва името си за ник и той отговори: "Защото родителите ми са ми дали това име и аз го уважавам". Сладур! Разбира се, това няма да му бъде от помощ срещу легендата от BW. Очаквам Нада да е набрал скорост и да го прегази като Caterpillar 789 - новородено теле.

Set 1: Ех, нямам късмет с Нада и това си е - отново пропуснах сет 1. Нада повежда 1:0.

Set 2: Metalopolis, cross positions. Нада отново има надмощие, окупирал е експото на Парк с танкове и марини. Парк атакува през центъра, но Нада е разположил няколко танка до златното експо и пресича атаката. Голяма грешка на Парк, изпуска контрол на единиците си и те се навират точно в танковете, големи жертви! Вместо да контрира, Нада експандва за трети път. Like a boss! Дроп с танкове и викинги в главната на Парк, който също има голяма армия и опитва атака срещу златното експо. Принуждава Нада да вдигне центъра, но това не е проблем - има още 4 бази. През това време танковете на Нада изчистват всички производствени сгради. Парк трябва да се предава вече. Два пъти повече съплай, три пъти повече приходи - играта на теория е приключила. ГГ!

Добро представяне от страна на Парк, но не достатъчно добро, за да отстрани легендата Нада. Стандартно ТвТ във втория сет, много танкове, викинги и марини, много надлъгване. В крайна сметка Нада успя да вземе повече и лека полека смаза противника си.

 

Game 4: Ето го батко! :) Наскоро Идра спечели MLG с безкомпромисна игра, отстранявайки LastShadow (който след смайваща защита и контра на Идра в третия сет заяви: "you're sick good"), qxc, KiwiKaki, HuK и SeleCT. По негови думи TvZ вече не го притеснява, а противникът днес е точно теран. Освен с лошите си маниери, Идра е известен и с чудовищното си макро - поради тази причина доста от противниците му се опитват да приложат силен ранен натиск, за да не се стигне после до 4 base muta/ling/infestor = GG. oGs е бъкан с таланти и съм убеден, че е имало доста отборни дискусии с тема "Как Гон може да бие Идра?". Отговорът според мен: "Не може!". Щом даже наш liquid ще вика за него, нещата са ясни :) 2:0 и титаничен сблъсък срещу mvp в следващия кръг!

Set 1: Jungle Basin: блок на експото с ибей, принуждава Идра да пусне пул преди хач. Доста закъснял втори хач. Няколко маринки тичкат към базата на зерга, а през това време сцв строи център. 3 ракс + фактори: тайминг пуш с марини и сийдж? Спайът и стимпак са на 50%. 8 мута и +1 атака, Гон разумно се прибира в базата си. Бейнлинг + бейнлинг спийд за Идра, щит и +1 атака за марините, + армори. Все още няма медиваци обаче, това може да се окаже решаващо. Идра харасва с мута, Гон се разсейва за секунда и губи депо и 2 танка. Четвърта база за Идра, +1 броня за кучетата. 40 съплай повече за Идра! Муталиските изнасят първото експо на Гон, марините са на километри. 60 съплай повече за Идра! Макро пауър! Хайв + инфестейшън пит. Гон изнася четвъртата база, Идра пристига с мас мута/линг/блинг и изчиства. Нещата няма как да се обърнат в полза на терана, очаквам скоро да се предаде. Още една битка в центъра, след нея съплаят е 180:80. Гон губи и третото си експо - ГГ! Теранът не приложи никакъв харас и впоследствие беше пометен. oGsTOP дава съвети на Гон за втория сет :)

Set 2: Xel'Naga Caverns: Опит за роуч ръш - почти никакви щети, Гон се защитава добре. Сини хелиони, Идра прибира дроните и блокира рампата с кралица и роуч. Още хелиони в експото, но и там вече има хлебарки. Овърсиър вижда 2 факторита и пуска ево чеймбър и оверлорд спийд. Роуч дроп! Трета база за Идра, втора за Гон. Теранът напредва с танкове и марини. Идра обгражда с хлебарки и изчиства. Gon is gone! :) Дроп с два медивака, но Идра има очи навсякъде и премества армията си. През това време се раждат големите слонове! Опит за дроп и от другата страна, но и там има оври. Мощна атака на зерга - ултра/линг/инфестор/роуч - ГГ!

Идра чисто и просто унищожи Гон. Невероятно макро, невероятен контрол на картата с крийп и оврита, просто безгрешна игра. Да, аз съм фенбойче :)

Link to comment
Share on other sites

aaaaaa това вече започва да става дразнещо. Стига вече разочароващи игри между добри играчи Имам чувството че протосите и тераните виждат някаква безизходица срещу новия зерг и почват да правят глупости. Сен се опитва да дръпне рязко в икономиката за да има шанс срещу новия зерг и в крайна сметка две игри по 3-4 минути крайно крайно безинтересно. Продължавам да мисля че да бъфнеш ключова единица като хлебарката много рязко променя баланса

 

А тепърва ще се усеща нърфа и бъфа от последния пач. Още не са усвоили новите възможности пред тях зерг играчите

 

Тук пачът нямаше никаква вина. Фордж ФЕ вече просто не се прави, или ако се прави, определено не по този начин. Това е все едно да видиш, че протосът пуска дабъл 10 гейт и да сложиш 15 хач преди пул при близки позиции на ЛТ. Нали трябва да се мисли в тази игра. :)

 

PSY как да няма пача нищо общо ? Нали точно заради него и заради усещането за имба, играч като сан прави подобни глупости. Точно пача е в основата.

 

И два мирър мача днес. :zzz Като единия от двата немирър беше :sick, а бед нюза е, че очаквам същото и от втория немирър мач по простата причина ,че има зерг.

Link to comment
Share on other sites

Тук пачът нямаше никаква вина. Фордж ФЕ вече просто не се прави, или ако се прави, определено не по този начин. Това е все едно да видиш, че протосът пуска дабъл 10 гейт и да сложиш 15 хач преди пул при близки позиции на ЛТ. Нали трябва да се мисли в тази игра. :)

 

PSY как да няма пача нищо общо ? Нали точно заради него и заради усещането за имба, играч като сан прави подобни глупости. Точно пача е в основата.

Защо хора като WhiteRa, Socke, MaNa, Naniwa, NEXGenious и т.н. не правят подобни глупости?

Link to comment
Share on other sites

nerf-hammera ще удари тоса отново - този път сторм.

http://us.battle.net/sc2/en/forum/topic/902030794

ффс...

 

:) стига вече глупости, ако така продължава ще последвам пътя на този пич:

 

"Oh well, I had fun but time to click that "uninstall" button." :lol:

 

Че и стимпака бил ОП !!! Дано да не е вярно всичко това, но засега всичко показва обратното.

 

Тази игра в момента е единственото забавление от този тип, което си позволявам, но както е тръгнало няма да е задълго май.

 

Усещам как на следващия пач ще се посмея порядъчно, после ще погледам малко звз миръри безкрай и като тотално ми писне ще видим какво.

Освен нърф на пси сторма и стим пака, препоръчвам да добавят лек бъф на хлебарката, jump ability с 15 рейндж. Тъкмо да се разчупи играта още.

Link to comment
Share on other sites

EGIdrA vs oGsGon

 

Поредната игра без никаква интрига. Малко по-дълга, но все така безинтересна. PSY кажи ми че на теб ти беше интересна. След първата битка на мута/бейнлинг/линг срещу теранската армия оцелява около 70-80% от зергската и 0% за отсрещната страна :) .

Link to comment
Share on other sites

Знаех, че ще кажеш нещо такова. Какво очакваше да стане като се има предвид действията на терана? Мута/линг/блинг е hard counter на марини/танкове - много ясно, че теранската армия ще пада като круши. Къде беше харасът от страна на Гон? Къде бяха сините хелиони, дроповете зад минералите, невидимите баншита? Гон остави Идра да развие 4 бази, през това време Идра постоянно тормозеше неговите експота и избиваше сцв-та. ДА, МАКРО ЗЕРГ МАЖЕ! Кой му е виновен на Гон, че се сети да атакува, чак когато Идра беше 180 съплай?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...