Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Game 2 - terran.png Boxer vs BabyWerra Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png

Фалшив Боксер с много висок рейтинг срещу бебе зергче :)

Set 1 - Lost Temple: close air positions. Два бързи нюка от ръба на експото, без жертви. Трети, този път 5 мути го спират. Мута/блинг срещу марини/викинги. Дроп с марини, зергът губи всички дрони и спайър. При контрата обаче зергът разчиства - ГГ!

Set 2 - Metalopolis: cross positions. ФЕ и за двамата. Бейнлинги срещу мародери? FAIL! Бейби не се отказва и прави още три опита да разбие защитата. FAIL! Контра с марини и танкове - ГГ! Много тъпо от страна на зерга :(

Set 3 - Jungle Basin: Роуч ръш! Бункер и танк за терана, тек за банши. Атака с марини, танкове и банши - ГГ. WTF!? Зергът направи 6 роуча и 6 бейнлинга тази игра. Изключително слаба игра!

 

Game 3 - terran.png Apple vs PhoenixWerra Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png

Още едно TvZ, този път очаквам победа на зерга - гледал съм му стрийма, много е добър, играе и в американския сървър под името kOre.

Set 1 - Shakuras Plateau: close positions в долната част на картата. Мута/блинг/инфестор срещу марини/танкове - какво ли ще стане? :) ГГ!

Set 2 - Xel'Naga Caverns: две бързи факторита, син пламък зе хелионите. Атака със 7 хелиона - ужасен контрол, спайновете разчистват. 4 ракс + армори. Роуч/мута/бейнлинг за зерга. Мощна атака, хваща танковете неразпънати и изрива всичко - ГГ.

 

Game 4 - terran.png TLO vs BabyByebye protoss.png

Пригответе се за TLOWNAGE! Оказва се, че този Бейби е някакъв легендарен протос SangHo, за който не съм чувал. Може би няма да е толкова лесно за Дарио.

Set 1 - Xel'Naga Caverns: 2 ракс + фактори срещу 2 гейт + робо. Експо за протоса. Експо и армори за теран. ТЛО постоянно стимва и надниква в експото, не харесва какво вижда и се дърпа. 5 имортала! Страйк канон за торовете! WOW! Колоси с рейндж. И двамата пускат втори експанд почти едновременно. Викинги за колосите. Намирисва ми на зверска битка. ОМГ - торовете падат, преди да могат да се нагласят за страйк. Бейби просто разпиля армията на ТЛО. ГГ!

Set 2 - Steppes of War: Отново торове за ТЛО, този път Бейби няма имортали, но има дарк шрайн. Пуш с 2 тора и марини! Чудесна атака - бункери и турет в базата на протоса, ДТ не правят нищо - ГГ! ТЛО се връща в играта!

Set 3 - Jungle Basin: 4 гейт с прокси пилон срещу банши тек. Пуш с 4 стокъра от една страна и сентри/стокър от другата, бункерът на входа пада, баншито излиза точно между стокърите и умира веднага - ГГ! ТЛО е елиминиран! Траурен ден в цяла Европа! :)

 

Следва почивка от около 2 часа и половина, след което Ro64 продължава с още интересни двубои!

Link to comment
Share on other sites

Да му еба майката. Тъкмо се бях надъхал след омазването, което беше игра #2, на всичкото от горе не спах повече от 15 часа за това. Добре поне, че ТЛО ще ни радва с/у Сен на Близкон където ще играе Зерг!

Link to comment
Share on other sites

Game 5 - protoss.png Choya vs Rain terran.png

Set 1 - Blistering Sands: 5 ракс марин ол-ин! Йей!

Set 2 - Xel'Naga Caverns: бързо армори за терана, дарк шрайн и експо за протоса. Пуш с един тор и марини - FAIL! Втори пуш с 4 тора, рейвън и марини срещу много зелъти, 2 имортала - още по-голям FAIL! ГГ!

Set 3 - Lost Temple: close ground positions. Експо и 3 ракс за терана, старгейт за протоса. 4 войда и малко гейт юнити срещу доста марини, 3 бункера. Люта битка, войдовете падат като круши. 6 ракс за терана, нещата изглеждат трагични за Чоя. Отчаяна атака, Рейн с лекота я отблъсква и контрира - ГГ!

 

Game 6 - protoss.png Suzy vs Ensnare terran.png

Ensnare = ЗВЯР!

Set 1 - Lost Temple: close ground positions. Феникси за протоса, марини, танкове и викиниги за терана. Експо и за двамата. Второ фактори, още 2 гейта + чардж + хай темплари. Пуш с торове, танкове и био. Уау, Сузи спира без проблеми и масира зелъти. Втори експанд за протоса, втори пуш за терана + мас сцв. Много неточни стормове, био армията оцелява и помила всичко = ГГ!

Set 2 - Xel'Naga Caverns: ФЕ за Ensnare, дарк шрайн за Сузи. Теранът е подготвен, ДТ не убиват нищо. Мас био пуш. Добри ФФ за Сузи, но Ensnare има прекалено много мародери. Краят е близо. ГГ!

 

Game 7 - protoss.png Ace vs Kyumer terran.png

Поредното PvT.

Set 1 - Metalopolis: cross positions. 2 ракс марини и експо срещу 2 гейт стокъри и експо. Колос тек за Ейс, още ракс за Кюмер. Втори експанд за протоса, мас викинги за терана + 2 гоуста. Голяма битка - протосът е в по-добра позиция и избива всичко по въздуха, спасяват се няколко мародера. Ейс напада второто експо на терана, но губи катастрофално срещу МММ. Трета, последна битка - мас био + малко викинги срещу много зелъти, много стокъри и много колоси - Ейс разчиства без проблеми и му остават 15+ стокъра. ГГ!

Set 2 - Scrap Station: 2 старпорта с теклаб, рейвън и банши, мас марини, но протосът скаутва! 3 гейт + робо за Ейс. Брутален пуш - 5 банши, много марини, ПДД - стокърите измират за секунди. ГГ!

Set 3 - Xel'Naga Caverns: прокси дарк шрайн - защо толкова често протосите тръгват за ДТ срещу теран??? Този път може да се получи - теранът няма ибей, но има 2 орбитала. Уорп призм! Ейс уорпва ДТ в главната база на терана и нанася тежки поражения. 50 проби - 30 сцв. Мас чарджлоти + сентри и малко стокъри разбива малката био армия на терана. ГГ!

 

Game 8 - protoss.png HongUn vs Kyrix Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png

Един от най-добрите играчи на Prime срещу неизвестен зерг.

Set 1 - Metalopolis: ФЕ за зерга, прокси пилони за канон ръш, но Кайрикс убива пробата! Много добра реакция на зерга! +1 атак за ХонгЪн, зерглинг спийд за Кайрикс. Хлебарки и мас линг срещу блинк стокъри. Второ експо и хидри за зерга. И стриймът се разпадна...Очевидно зергът е спечелил, хидри > гейт юнити.

Set 2 - Xel'Naga Caverns: 3 гейт експо за протоса, линг роуч за зерга. Мощен натиск с лингове, пристигат и хлебарки, второ експо за зерга. ГГ! For the SWARM! Кайрикс взима голям скалп!

 

Game 9 - terran.png HopeTorture vs Flint terran.png

Финалистът от GSL 1 срещу екзекутора на Tester!

Set 1 - Lost Temple: Уау, Флинт се подигра с ХТ! Мощен пуш с танкове, марини, банши и рейвън с ПДД! Изнася главната база, пуска команден център за гавра, ХТ не се предава, мести се в северната част на картата с надеждата за обрат, но Флинт е прекалено напред, атакува с танкове и марини и отново пуска команден център! BM от най-висока класа! :)

Set 2 - Metalopolis: cross positions. HT отвръща на удара! ФЕ, скаутва и спира опит за хелион дроп, Флинт атакува с танкове и ММ, междувременно ХТ избива всички работници с хелиони, поставя танкове пред експото си и с лекота спира атаката - ГГ!

Set 3 - Steppes of War: Точно копие на сет 1, но този път Флинт оплесква позиционирането на ПДД и танковете му се стопяват за миг. 2 бази срещу 1, въпрос на време е ХТ да прегази наглия си опонент. БЕЙС РЕЙС! Флинт се предава! Уау, това беше доста напрегнат сет! Сладка победа за ХТ след БМ в първия сет!

Link to comment
Share on other sites

53тия е първи в моята девизия... Има към 500 точки повече от втория и след това всички сме през 30тина точки. Вчера му изброих над 30 игри за един ден...

Link to comment
Share on other sites

53тия е първи в моята девизия... Има към 500 точки повече от втория и след това всички сме през 30тина точки. Вчера му изброих над 30 игри за един ден...

 

Което не е най-добрия начин за трупане на точки. Много по-лесно се вдига рейтинга когато имаш 1 камара бонус точки

 

ПС: PDD прихваща ли изстрелите от танковете? А от колосите?

Link to comment
Share on other sites

Не. Трупането на точки е така, но задобряването и оставането във форма - за това си трябва игра. Аз имам прибл. 30 игри за последните 2-3 дни...

Link to comment
Share on other sites

Донякъде е така. Но примерно аз играя повече от теб, което не значи че ставам по-добър, защото половината време малоумно правя едни и същи неща... Примерно с протос на едната карта винаги правя експанд после блъскам зийлоти и маса войдове по някое време и 2ри експанд ако още не е свършила играта. И 60+% някъде тактиката печели. Ако ми е добър партньора не успяват да го изнесат преди да се включа и аз... но остават едни 40% когато ни скаутват правилно, и ни ръшват как си трябва и ни размазват. Което не ме спира следващия път да направя същото просто защото ми е кеф като ги отнеса грубо с 30+ войда

Link to comment
Share on other sites

Artosis и Tasteless заминават за Blizzcon и един от заместниците ще бъде...wait for it...IdrA! Очаквам епични коментари! Още повече, че има цели 4 зерга - 2 ТвЗ и 2 ТвП.

Link to comment
Share on other sites

Day9 също ще шауткаства Близкон, така че игрите дори и да не са добри кастинга ще бъде на световно ниво. + State of the Game #16

Link to comment
Share on other sites

Да използвам момента да благодаря на PSY че ни информира така подробно особено такива като мен които не следят толкова форумите и рядко гледат stream-овете. Много ми хареса как ги беше коментирал игрите преди ден-два. Имаш 1 виртуална бира от мен (щото реална както знаеш е много тежко не че нямам желание ама си и в София доколкото съм разбрал та съвсем сложно става да те почерпя на живо иначе желание не липсва) :)

 

 

PS: За последните 3 дни съм направил 32 игри... мислех си че съм се скъсал от игране то по 10 игри на тем само... и що си мислех че вчера е било неделя не знам :)

Link to comment
Share on other sites

Чудех се дали някой си прави труда да чете :) Днес трябваше да комбинирам гледането с работа и пропуснах обзора, тъй като нямам достатъчен АРМ :D Но така или иначе днес игрите не са особено впечатляващи. Срамота е, че хора като Тестър и ТОП не се класираха за сметка на някои от играчите, които продължиха в Ro32.

Btw, IdrA се представи доста добре на коментаторския стол - аз лично си взех няколко бележки. Жалко, че остана само за 2 игри.

 

+ State of the Game #16

Това също е интересно: http://www.ustream.tv/recorded/10269069

Link to comment
Share on other sites

Мхм, за него нямах време - в петък :) Различно ли е от 2та мини епизода преди-след МЛГ?

 

Също така, grudge match b/w Drewbie, Catz http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=162397

 

Ако не сте гледали, има един гръддж мач коментиран от дей9 на бруудуор -

Link to comment
Share on other sites

Днес се упражнявах с темплари. Това са най-великите юнити в цялата игра просто. Особено срещу зерг и теран (т.е. срещу био армия). С минимални усилия размазах такива войски че просто ми идеше да изкрещя от кеф. Нещо срещу което биха ми трябвали поне 4 колоса и доста друга войска за да не ги очистят а темпларите бяха само 4 + няма и 7-8 сталкъра а почистих терена по-бързо отколкото биха го направили колосите. То не бяха бейнлинги, то не бяха муталиски то не бяха марини и мародери.

 

А само 3 темплара и един сталкър какви поразии направих... красота просто. Срещу теран след зийлоти с чардж темпларите ми стават любими

 

Признавам - уцелих срещу някакви идиоти да играя с почти никакво микро които след като спряха първата ни атака едвам едвам продължиха да правят същото, 2ри път загубиха 1 камара войска и пак не си взеха поука... при втората ни атака обаче освен темпларите направих и колоси та гледката стана съвсем грозна :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мхм, за него нямах време - в петък :) Различно ли е от 2та мини епизода преди-след МЛГ?

 

Също така, grudge match b/w Drewbie, Catz http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=162397

 

Ако не сте гледали, има един гръддж мач коментиран от дей9 на бруудуор -

Различно е като съдържание, но пак са лиготии :)

 

На drewbie и Catz се смях с глас на всичките им простотии.

 

A това на Д9 е класика - "Bear Semen Energy Drink" FTW! Бих инвестирал! :D

 

Btw, снощи имаше КотХ между Ret и Naniwa - Ret сваля Naniwa от върха след 4:2 - сега ме е яд, че не си направих кафе да остана. Днес се очакват водове, ще ги постна тук.

Link to comment
Share on other sites

10gslbanner.png

 

DAY 4

Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png Nestea vs KangJi terran.png

terran.png ParkJong vs NEXChief protoss.png

Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png EGIdrA vs ChickenCombo terran.png

protoss.png ReXZanDarke vs oGsGon terran.png

-------------------------------------------------------------

 

Game 1 - Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png Nestea vs KangJi terran.png

Set 1 - Xel'Naga Caverns: опити за харас със сини хелиони, но Нестий се защитава чудесно и се развива за спайър. Теранът обаче теква до БК! Бейс рейс - много хлебарки срещу БК и малко био! Мутите излизат и спират атаката - ДжиДжииииии! Теранът се отказа от експо, забави се с БК - FAIL!

Set 2 - Jungle Basin: този път ФЕ и за двамата. 3 ракс, 2 реактора - очаквам зъл тайминг пуш. Роучове и бейнлинги за Нестий - чудесен "сляп" каунтър. Кангджи напада с около 20 марини, вижда бейнлинги и се отказва. Голяма грешка - спийд е почти на 100%. И напълно очаквано - Нестий контрира с роуч и спийд бейнлинги - хваща армията извън базата на терана. Подготвя се за разбиване на входа. Милиони бейнлинги влизат в базата, маринките са на пюре, центърът пада! Теранът дропва два медивака с марини в третата база на зерга, след това в главната, но там вече има бейнлинги. На това му се казва изнасилване! :) ДжиДжиииии!

 

Game 2 - terran.png ParkJong vs NEXChief protoss.png

NEXChief е голяма красавица :D

Set 1 - Lost Temple, close air positions: 1 ракс -> ФЕ, бърз старгейт за протоса. Рийпър скаут, убива 5 проби, но пропуска старгейта! Войд срещу 1 маринка! Ах, идиот, оставя 2 кули в минералите и не дърпа войда. Идват още 2 обаче, но и те падат по идиотски начин. През това време протосът експандва. 5 ракс срещу 4 гейт + чардж. Протосът се защитава много добре, издържа поне 6-7 производствени цикъла, но в крайна сметка губи експото, пристигат и медиваци - ДжиДжиииииииииии! Ужасен контрол на войдовете, направо ме заболя сърцето :(

Set 2 - Scrap Station: "Double barracks on the way this time, this is strange" "No, this is a refinery" "Oh..." Новите коментатори са много зле :) Отново старгейт, този път феникси. Теранът кацва с фактори на острова, пуска теклаб и праща старпорт на мястото на факторито - хитроооо! МАДЪРШИП! Невидими баншита! Теранът скаутва пламъка на нексуса, няма как да не знае за какво става дума. Мас рикол! 1 hp на мадършипа!!! 1 hp на нексуса!!!!!!!!!!!! ООО, мадършипът пада, стокърите остават на острова, а в главната на протоса има 3 баншита!!! ОМГ, ДжиДжиии! Протосът се предава! Беше на косъм от велика победа, но вместо да опази базата си отиде да трепе старпорта на острова. Точно секунда, преди да падне старпорта, излезе викинг, Чийф не го фокусира и загуби мадършипа. Това определено е играта на турнира засега!

 

Game 3 - Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png EGIdrA vs ChickenCombo terran.png

Идра, Идра е герой, ако той не може, кой ще може! :D

Set 1 - Scrap Station: БК ръш! Теранът обаче глупаво загуби всичките си марини при дроп. Спайър почти на 50%. Пеееерфектна защита, използва бързината на кралиците върху крийп и разиграва БК, докато се родят мутите. Без загуба на кралици! Мутите излизат и довършват БК. Контра със спийдлинги и мута срещу 1 БК с мас рипеър! Идра фокусира сцвтата и теранът се предава! ДжиДжиииии!

Set 2 - Jungle Basin: 2 прокси ракс пред рампата на Идра! Играта свърши, виждал съм риплей на Идра със същата ситуация! 10 роуча разбиват бункерите, теранът лифтва бараките, но вече е прекалено късно. Хлебарките влизат в базата, преди бункерът на рампата да е готов. 8 роуч срещу 1 мародер - ДжиДжиииииии! Железен!

Set 3 - Metalopolis: честно, наистина ли някой мисли, че ще има Set 3? :)

 

Game 4 - protoss.png ReXZanDarke vs oGsGon terran.png

Set 1 - Scrap Station: Газ преди гейт? Хммм. Прокси фактори и робо след кор. Хмммммм. Ръш с 2 мародера, 2 марини, сцв и хелион - тотален FAIL - 1 имортал и 5 стокъра. Експо за терана, колоси за протоса. Много добри дропове с мародери - цъква пилонче и се прибира. Дарк обаче има масивна армия и напада през скалите. Чудесен контрол от страна на Гон - викинги отстрани и много добре разделени мародери отпред. Тотално разчистване, ДжиДжиииии!

Set 2 - Xel'Naga Caverns: отново газ преди гейт - не съм виждал друг протос да прави това. Този път пуска втори гейт преди кор. Теранът успява да промъкне 1 хелион в минералите и избива 9 проби, преди да бъде свален от стокъри! 1 обикновен хелион - 9 проби! Невидимо банши, но протосът вече има обс. Дарк е много зле, горкият - губи още 9 проби от банши, не може да си намери обс...Пуш с мас био, мас банши и ПДД. Бляяя, изключително слаба атака - баншитата са далеч от ПДД, падат от стокъри, биото е зад ФФ - пада от колоси. Втора атака с био, гоуст и викинги, този път успешна - ДжиДжиииии!

 

Това е засега, от 13 часа очаквайте MVP (номер 1 в ладера в момента), Zenio (бивш номер 1 зерг в Корея), NADA (който не знае кой е Nada, да си ходи, моля :) ), Iron (JangMinChul - бивш номер 1 в ладера) и TheWind!

Link to comment
Share on other sites

DAY 4, part 2

 

terran.png SoundWeRRa vs mvp terran.png

terran.png Jjakji vs oGsZenio Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png

terran.png cargo vs NaDa terran.png

protoss.png Overthezero vs oGsMC protoss.png

protoss.png LoveRip vs oGsTheWinD Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png

 

Game 5 - terran.png SoundWeRRa vs mvp terran.png

Да видим дали 2600+ точки в ладера ще помогнат на mvp да премине този кръг.

Set 1 - Delta Quadrant, close positions: Невидими баншита за МВП, марини и танкове за Саунд. Доста загуби и за двамата - баншито избива десетина сцв и адони, но през това време Саунд влиза с марини и танкове. МВП дърпа своите сцв, успява да спре атаката и да запази баншито си! Контра с малко марини, още банши - Саунд е много назад в икономиката - ДжиДжи!

Set 2 - Metalopolis, close ground positions: сини хелиони за Саунд, отново банши за МВП. Хелион дроп - МВП е подготвен и губи 1-2 сцв. Страхотно микро на баншитата - досега не е загубил нито едно. Атака с танкове и марини на Саунд - МВП го пресреща, преди танковете да сийджнат - ДжиДжи!

Лесни и общо взето скучни победи на МВП.

 

Game 6 - terran.png Jjakji vs oGsZenio Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png

В предишното издание на GSL Zenio трепеше командни центрове с бейнлинги за закуска - да видим дали ще приложи същата тактика.

Set 1 - Xel'Naga Caverns: сини хелиони -> тор за терана, спийдлинги и роуч за зерга. Интересно - фейк дроп, Зенио мести армията си и в този момент в експото влизат 3 сини хелиона, но в крайна сметка не отнасят достатъчно дрончета. Оверлорд спийд, роуч спийд, бейнлинг спийд :). Теранът масира мек. Инфестор енерджи, бъроу, танълинг, керъпейс - ъпгрейди FTW! Джакджи атакува с 5 танка, 3 тора и хелиони, през това време роучове отнасят всички работници от експото. Страхотен съраунд с роучове - мек армията няма шанс! ГГ!

Set 2 - Blistering Sands: Джак да рийпър потегля към експото на Зенио, през това време ФЕ за терана. Зенио обаче скаутва експото и подготвя спийдлинг/роуч тайминг пуш. Трети хач и бейнлинг нест, стим пуш за терана. Минава покрай тауъра и не вижда хачерито! Теранът се оттегля след два стима, Зенио разбива скалите. Там няма депо за видимост...WHYYYYY!??!?!? Бейнлингите хващат сцвтата, роучовете разчистват био армията, а през другия вход налазват кучета - красота! Зенио пуска голд експо, спайър, инфестейшън пит и 15000 ъпгрейда. Джакджи налита на първото експо в момента, в който бейнлинг спийд е готов - касапница! Зенио малко се олива - губи 4 оврита и е с червен съплай. Дроп в главната на зерга, найдъс в главната на терана, съраунд на мек армията по средата - лудница! ГГ! За момент Зенио изглеждаше разколебан, но все пак 4 бази срещу 2 бази - краят беше предопределен! For the SWARM! :)

 

Game 7 - terran.png cargo vs NaDa terran.png

Уви, изпуснах сет 1. :(

Set 1 - Нада повежда 0:1.

Set 2 - Xel'Naga Caverns: Неусешен банши харас от страна на Нада, двамата се оттеглят и се окопават. Карго взима голд експо. Нада напредва с тежка мек армия, Карго едва сега има сийдж. Карго прави отчаян дроп - тоест опитва се да направи отчаян дроп. Нада го скаутва и пристига с викинги. Мачът приключи, Карго се прави на тъп и не излиза. ГГ!

 

Game 8 - protoss.png Overthezero vs oGsMC protoss.png

Миналата седмица МингЧул доминираше в отборния турнир с участието на oGs и днес изглежда плува в увереност. Дори не е изключил карти от списъка! Дали няма да се удави? :)

Set 1 - Scrap Station: ФЕ за Зиро, стокър пуш за МС. Прокси пилон в базата на Зиро - гейм оувър! ГГ! Отлично микро на стокърите!

Set 2 - Jungle Basin: gas steal от страна на МС, 3 гейт за Зиро, туайлайт за МС. Зиро отново решава да експандва, МС пуска дарк шрайн. Хм, Зиро спира нексуса и прави робо. Шесто чувство? Прокси ДТ и фронтална атака, Зиро успява да се справи благодарение на по-голяма гейт армия. Отново стартира нексус, 5 гейт и блинк за МС. Перфектен тайминг - МС атакува от две страни, приклещва армията на Зиро и с блинк микро го унищожава. ГГ!

 

Game 9 - protoss.png LoveRip vs oGsTheWinD Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png

Последният представител на oGs - TheWind! Нелош зерг, надявам се да преодолее този неизвестен протос.

Set 1 - Xel'Naga Caverns: 14 пул, 15 хач - гейт, кор. Още два гейта + туайлайт за Лаврип, роуч и зерглинг спийд за Уинд. Фордж експанд, +1 атака. Уинд вижда това и пуска 14 дрона. В същото време някакси успява да вкара десетина спийдлинга в главната на протоса и спира миньорската дейност. Втори експанд + инбейс хач. Лаврип заклещва роуч армията с перфектни ФФ и я сваля наполовина. Блинк и имортал за протоса, Уинд още стои на хлебарки. Лаврип изнася второто експо на зерга, но през това време тонове бъроу хлебарки се наливат пред неговото експо. Спира ги с ФФ и блинк, но идват още тонове хлебарки. Време е Уинд да премине на нещои друго май. Уви, макс съплай роуч помита всичко :) ГГ! Много добро макро на зерга!

Set 2 - Scrap Station: 6 пул! На Скрап Стейшън??? Супер бърз скаут на протоса, НО НЕ ВЛИЗА В ГЛАВНАТА, а отива да пречи на експото! Зерглингите излизат, Лаврип пуска втори гейт пред рампата! Дърпа пробите! Първият зелът излиза, Уинд не е загубил зерглинг досега! Лаврип се окопитва, 3 зелъта срещу 5 зерглинга. Пуска фордж, Уинд експандва. Атака с 4 зелъта, които биват набързо изядени от глутница кучета. 4 гейт срещу мас роуч/линг. Инбейс хач и спайър за Уинд, дарк шрайн за Лаврип. Уинд вижда сянката на ДТ и пуска овърсиър - страхотен поглед! Много късно експо за протоса. 60000 роуча разбиват скалите и по средата срещат мас гейт юнити. Влиза през задния вход на експото, бута нексуса - ГГ! Мутите дори не се включиха в битката! Въпреки неуспешния 6 пул Уинд успя да натрупа дрони и хачерита, след което роучовете се раждаха като гъби след дъжд.

 

 

Никакви изненади днес - 9 чисти победи с по 2:0! С това приключва Ro64, а утре започва Ro32 - хич не си поплюват с графика :) След малко ще постна бракета.

Link to comment
Share on other sites

GSL 2, Ro32

 

45287420.png

 

11 zerg, 13 terran, 8 protoss - досега май не е имало толкова близко процентно разпределение на расите в турнир!

 

Някои от по-интересните срещи: Inca VS Tankboy, Idra VS Gon, mvp VS Zenio, TheWind VS Maka.

Link to comment
Share on other sites

Да ви осведомя : от упражненията ми с темпларите стигнах до извода че срещу протос със сталкъри и имортали не се представят особено добре обаче срещу био армия на теран и всякакви зерги просто размазват наред. 5-6 темплара за секунда две унищожиха в последната игра такива колосални армии че сигурно им се приплака на противниците. А в SC2 е толкова лесно да се ползват чак се чудя защо не съм ги ползвал досега. Малко са бавни гадовете и трябва да се изчакват да не вземат да дойдат като свърши битката чак но те, малко зийлоти и малко сталкъри са 1 път. Кой каза че хидри било > гейт юнити? Може би гейт юнити без сентрита и темплари щото сентритата като пуснат по някоя илюзия на колос да шашка противника а темпларите изсипат 2-3 сторма от хидрите не остава много и действат толкова абсолютно деморализиращо - дрън 3 пъти, всички хидри на червено а стокърите и зийлотите ги доубиват с по 1-2 шамара :) Същото е с марините и мародерите. Една игра ми идват 2мата със зийлоти стокъри и mothership... аз имам имортали, зийлоти малко стокъри и 10тина темплара + 3 обзървъра... цялото поле светкавици, няколко фийдбака и не остана нищо което да се спасява - май успяха да блинкнат 5-6 стокъра а беше армия сигурно лимит и 2мата, а моя човек беше някъде назад с армията си не знам успя ли да се включи изобщо... ей за такива моменти играя тази игра :)

 

 

Psy, Какво е БК?

Link to comment
Share on other sites

батъл крузър.

Темпларите са си добри само с/у био/лайт армия, иначе другото много добро приложение им е фийдбака на единици с енергия.

Днес сутринта пробвах с/у зерг рани аркони вместо сторм и доста добре се получи, макар че загубих поради по-слабо макро и пропуснат ъпгрейд (и обсървъри де), дори и с/у хлебарки. 2 Аркона > 6 мути (без никакво микро от двете страни и без ъпгрейди), мисля че доста по-ефективно за цената ще бъде с/у Мута-линг да се прави аркон-зелът с малко сталкери или сентрита за вкус. Също така това директно отваря пътя за текване към сторм и колоси когато напълниш 2рата база са работници и започнеш с третата.

Link to comment
Share on other sites

PSY без твоите репорти удоволствието е наполовина. :)

 

Да попитам аз дали някой знае кога двамата хубавци Флаш и Джае ще минат на 2-ката ? Предполагам, че поиграват тайничко, но все ще трябва в един момент да преминат официално.

Изключително съм любопитен какво биха направили те двамата предвид класата която имат. И дано да си запазят расите.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...