Jump to content
BulForum.com

Общи въпроси за хардуер


Mockingbird

Recommended Posts

  • Replies 364
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, kotora said:

Е имам само 4 ленти, а пък и как да хвана малките кабели за кутията ? 

Вземи си ленти като тия бе човек и ще се родиш.

 

Значи по отношение на PCI 4.0 и M.2 слотовете - няма такова нещо като твърда 4.0 поддръжка и 3.0 диск да не може да захапе. Първо, за да стане 4.0 слота, трябва едновременно и дъното, и процесора да поддържат стандарта. Второ, ако не е бъзикан БИОС-а, далаверата (разпознаването и съответно конфигурирането на точния стандарт) става автоматично. Ако диска не се разпознава от слота, значи има някакъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

Поръчах за тъщата един Ryzen, за който пише, че : System Memory Specification:  2667MHz

Поръчах и памет на 2667, но нещо се бавят.

Въпрос:

Ако сложа памет с честота 3200, как смятате, ще има ли проблеми? Трябвали нещо ръчно да пипам тайминги и т.н от биос-а или той ще си ги засече тези неща и паметта ще работи, просто на по-ниската честота и няма да има проблеми?

Че на всичко от горе и 3200 паметта е по-евтина от 2667 с 50на лв. И ако нещата са ок, направо ще върна тая 2667 и ще купя 3200

 

 

Link to comment
Share on other sites

Директно трябваше да поръчаш 3200.

Сигурно е райзен от първата серия. До 2666 ги дават, останалото се води "овърклок", работят си идеално, просто трябва да пуснеш в БИОС D.O.C.P (XMP) и ако е по-последна версия биоса, трябва да си зареди стойностите, че и съответните напрежения на процесора за да работи нормално (да, и на процесора едни напрежения се покачват леко), всичко това в safe граници. Има шанс да има някакъв проблем със съвместимостта, но винаги можеш да си ги пуснеш на дефолтните. За паметта така или иначе всичко над 2133 ще е овърклок, с някои изключения, има и памети с 2666 по SPD.

Link to comment
Share on other sites

AMD Ryzen 5 1600 AF е процесора.

MSI B450M PRO-VDH MAX - от името се вижда, чипсета В450

Та май директно ще поръчам сега и памет, а онази ще я върна.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, да ви попитам,

Има ли как хард диск с уиндоус на него от предишна машина, да се боотне и да се подкара на друго дъно с процесор, поне за начало, понеже търсих инфо, но все ме съветва с формат и нова инсталация, а за момента няма как да ги направя.

Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

Има. Просто го свързваш и буутваш от него. Ако е с Уиндоус 10, ще си намери всичко сам.

 

Да, с 10-ка е;тоест, отивам в биоса и само давам буут от въпросния хард ли!?

Питах, защото последните ми такива опити бяха на старият ми комп с дъно от 2008-ма година и не се получиха.
Благодаря ти!

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

От вин7 насам съм подменял хардуери много пъти на няколко различни инсталации без проблеми, вкл. между реални и виртуални машини (в двете посоки).

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

Да.

Аз съм го правил поне 4 пъти на различни машини. Никакъв проблем.

 

Благодаря ти и извинявай, но имам последен въпрос.

Рамта ми е кит от 4 плочки; има ли някакво значение, коя двойка плочки в коя двойка слотове слагам, тоест според слотовете трябва ли да гледам нещо, някаква номерация или просто ги забивам на дъното и толкоз.

Link to comment
Share on other sites

ми не са ли еднакви? Ако са еднакви слагаш наред както дойде, нямат номерация. Има значение само ако са 2 тогава се слагат на определени слотове

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2021 at 8:59 PM, w00x said:

Да.

Аз съм го правил поне 4 пъти на различни машини. Никакъв проблем.

 

On 12/9/2021 at 9:14 PM, tedy said:

От вин7 насам съм подменял хардуери много пъти на няколко различни инсталации без проблеми, вкл. между реални и виртуални машини (в двете посоки).

 

Здравейте, опитах просто със поставяне на SSD-то - не се получи.

Опитах с разни команди през command prompt, на които ми даваше acces denied - и не се получи.

Пробвах с repair  чрез буутваща Win10 флашка - но отново не се получи.

Явно аз съм някакъв карък и ще се наложи да преинсталирам...

А последно да попитам за някакви други опции които вие конкретно сте ползвали, поне има ли как да стигна до информацията и да я преместя на друго място.

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Какво става, когато се опиташ да буутнеш?

 

Опциите за прехвърлянето на информацията, за които аз се сещам, са чрез закачане на друг компютър, чрез някаква Live Linux дистрибуция, чрез външна кутия и закачане през USB на друг компютър.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, w00x said:

Какво става, когато се опиташ да буутнеш?

 

Опциите за прехвърлянето на информацията, за които аз се сещам, са чрез закачане на друг компютър, чрез някаква Live Linux дистрибуция, чрез външна кутия и закачане през USB на друг компютър.

 

Опитах всички опции от това клипче и никоя от тях не реагира, дори и тази на 10:45мин от ето този КЛИП в youtube.

Като се прибера ще опитам да махна fast boot-а на дъното, понеже разбрах, че може и заради него да не реагират командите през cmmand-а. В краен случай ще опитам да вляза в диска чер някакво life windows чрез флашка и да си прехвърля информацията на друг хард и в края на краищата да го форматирам и преинсталирам, защото до колкото разбирам от видеата; дори и да го подкарам, нямало да работи съвсем адекватно, понеже старите драйвери от предното дъно щели да пречат на новите, защото не ми позволява да пусна cleanup на драйверите и ми дава acces denied.

Явно съм си някакъв карък.

Link to comment
Share on other sites

Ти какво виждаш, когато се опитваш да буутнеш? Уиндоус логото и текста, че се опитва да оправи инсталацията?

Предишните ти дискове на AHCI ли бяха настроени или на IDE?

Как опитваш да пуснеш клийнъп на драйверите като не можеш да влезнеш в Уиндоус?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Ти какво виждаш, когато се опитваш да буутнеш? Уиндоус логото и текста, че се опитва да оправи инсталацията?

Предишните ти дискове на AHCI ли бяха настроени или на IDE?

Как опитваш да пуснеш клийнъп на драйверите като не можеш да влезнеш в Уиндоус?

Клиинъп се пуска през cmd prompt с команда, която се получава на човека в ютуба, но на мен дава acces denied.

Ух не помня дали на AHCI ли бяха настроени или на IDE... :(

Виждам само и единствено тези опции, било то ако съм буутнал през харда, било то през уиндоус репаира на флашката и еднакво и през двете няма никаква реакция.

Screenshot 2021-12-14 at 15.16.50.png

Screenshot 2021-12-14 at 15.17.11.png

Screenshot 2021-12-14 at 15.17.26.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 12/14/2021 at 3:22 PM, Ton4o said:

Виждам само и единствено тези опции, било то ако съм буутнал през харда, било то през уиндоус репаира на флашката и еднакво и през двете няма никаква реакция.

 

Най-вероятно постът ми вече няма да е актуален за твоя проблем, но го оставям като вариант за евентуално решение.

 

Ако настройките на предишната машина са били за Boot to UEFI Mode, при прехвърляне на другия компютър, BIOS невинаги успява да намери UEFI bootloader-а.

Трябвало е да избереш "Startup Settings", след това "UEFI Firmware Settings" и Restart.

От boot-настройките трябва да му се посочи ръчно къде се намира и тогава има шанс да тръгне. 
Тук има описание (с картинки) как се прави.

 

On 12/14/2021 at 3:28 PM, w00x said:

Загубеното време не си заслужава просто.

Изгубеното време за тази операция ще са още 1-2 мин., така че си струва да се опита.

Link to comment
Share on other sites

Ами, да беше дал малко повече пари и да му сложиш един по-хубав. Нямаше да е фатално да изкараш още 2-3 дни с фабричния.

Фабричният не е нищо особено, но не е чак толкова лз.е Сигурен ли си, че не сте му сложили прекалено много или прекалено малко паста? 

Link to comment
Share on other sites

Фабричния си идва с паста :) Затегнат е както трябва, просто толкова си може. Пък и warzone Не е от най-оптимизираните игри.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...