Jump to content
BulForum.com

Шампионска лига сезон 2010-2011


Stenli

Recommended Posts

Като цяло скучен мач. Не съм привърженик на двата отбора и според мен, червеният картон беше пресилен. Меси както винаги показа класата си, а за мой най-голям кеф Роналдо никакъв го нямаше. Незнам защо, но ми е адски противен тоя тип, по-скоро става за фотомодел, отколкото за футболист

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Не знам на база на какво са претенциите на реал, тоя фал ако нямаше кори директно чупеше крака...виждал съм го с очите си. Гледах само второто полувреме, ама така и не видях реал да застрашат вратата. Не че и барса имаха много положения, ама вкараха 2 гола. Не става само с претенции.

Link to comment
Share on other sites

И да почерпите съдията !

Щом като трябва ще почерпим laughing.gif

 

Иначе наистина какви претенции може да има отбора на Реал при условие, че владеенето на топката беше 71-29%?! А Меси се разходи из защитата ви като на парад, сигурно и за това съдията е виновен :/

 

Айде лека от мен и не се коркайте :)))

Link to comment
Share on other sites

Това с владеенето на топката не е показател. Пример Барселона - Интер. Тогава Барселона загуби. Червеният картон обърна мача.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно равностоен мач се получи, в който имаше малко на брой положения за гол. Съвсем заслужено Барса спечелиха накрая благодарения на гения на Меси. Не мисля, че изгонването на Пепе предреши полуфинала. Неведнъж сме виждали Реал Мадрид да доминират и с човек по-малко над противниците, така че не това беше фатално. По-скоро Меси в края на мача не можаха да го спрат и това направи разликата. Заслужена победа на Барселона. За мен те са по-стойностният отбор от двата.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Ох БарЦа, ох кефbeer.gif

От една седмица се опитвам да убедя РЕАЛистите покрай мен, че Барса много много не ебават кралската купа и затова миналия мач го изиграха на 1/2 обороти, ама не - те си втълпиха, че изведнъж са станали голямата работа....

Просто нещата си дойдоха на място.

Link to comment
Share on other sites

владеенето на топката беше 71-29%?! А Меси се разходи из защитата ви като на парад, сигурно и за това съдията е виновен :/

 

71%, от които реално 4-5% прекарани в атака. Видях ги аз три мача, разцъквания от центъра към защитниците и обратно.

 

А Меси се 'разходи' из защиата, ЗАЩОТО ИЗГОНИХА ПЕПЕ. Не случайно беше сложен там, ако не си разбрал.

 

 

Всеки съдия знае, че мачовете реал-барса са остри, силови и има повече прерикания. Толкова ли не можа да остави Пепе? Нека с 11 души да бият Барса. Миналата сряда се видя, че не могат.

 

Повтарям за sincity,

Меси вкара, защото Пепе го нямаше. В двата мача, в които игра Пепе, Меси беше наблюдател.

 

ЕДИТ:

Верно

Филип Георгиев явно си забравил гола на Ето'о срещу Арсенал на финала през 2006, който бе от 1-2 метра засада, така че не ми говори глупости и всички разбрахме, че си фен на Барса!!!!!!!!

 

ЕДИТ 2:

Елементарен си...

Link to comment
Share on other sites

Глупости ми говориш! Тия ш*бани балерини правят пироет само като ги докоснеш. И Педро и Пуйол и Вия. Наказанието е жълт картон, макс.

Има ли мач с Барса има и червен картон за противниковия отбор. От три мача с Реал, два завършват с 10. Помня финала Арсенал - Барса. Миналата година Интер - Барса. СЪДИЙСКИ ОТБОР!

 

Точно Пепе, който пазаше Меси, който случайно вкара.

 

Видя се на финала за Купата с 11 души кво направиха Барса, дори след гола на Роналдо не успяха нищо да направят.

 

 

И да почерпите съдията !

верно ли

 

http://www.gol.bg/barcelona/2011-03-09/barselona-e-istinskata-jertva-na-sydiistvoto.99818#12996661679531&if_height=229

Link to comment
Share on other sites

71%, от които реално 4-5% прекарани в атака. Видях ги аз три мача, разцъквания от центъра към защитниците и обратно.

 

А Меси се 'разходи' из защиата, ЗАЩОТО ИЗГОНИХА ПЕПЕ. Не случайно беше сложен там, ако не си разбрал.

 

 

Всеки съдия знае, че мачовете реал-барса са остри, силови и има повече прерикания. Толкова ли не можа да остави Пепе? Нека с 11 души да бият Барса. Миналата сряда се видя, че не могат.

 

Повтарям за sincity,

Меси вкара, защото Пепе го нямаше. В двата мача, в които игра Пепе, Меси беше наблюдател.

 

 

Ще се опитам да го обясня максимално елементарно, за да ме разбереш. Владеенето на топката е много важен показател във футболната игра, освен ако не се играе едновремешния английски футбол, с постоянни изсипвания на топката в наказателното поле. Защо този показател е толкова важен? При всеки не достатъчно добре запознат човек веднага в главата му би изникнала мисълта "АТАКА", само че хората пропускат другата страна на футболната игра, а именно - ЗАЩИТАТА. С какво владеенето на топката би помогнало на един отбор в защита? Ами отговорът е много очевиден - ако противника не владее топката няма как да създава положения за гол. Точно за това и положеният да Реал бяха предимно от далечни удари и центрирания след фалове. Днес Барса игра играта на Мауриньо, игра за добър резултат, който беше 0-0 затова и не се хвърли в постоянни атаки. Реал трябваше да бъде отборът, който да търси победата, който да мачка, а какво направиха те? Започнаха без нападател, защитаваха се с 10 човека, въпреки че очевидно Барселона не атакуваха, а просто разиграваха в защита.

 

Относно Меси... Меси вкара, защото е Меси! Или може би в целия отбор на Реал Пепе е единственият човек, който може да го спре?

 

 

Едит: сигурен съм, че голът на Ето'о с течение на времето засадата ще става все по-голяма. Вече сме на 2 метра :lol:

 

 

 

edit: Botev1912, много пъти съм питал хейтърите на Барса точно за прословутия мач срещу Челси защо никой не коментира червения картон на Мота, който беше даден ~30min на първото полувреме, но така и не съм получил един смислен отговор.

Link to comment
Share on other sites

Тази година, Волфганг Щарк ми е главния фаворит за "Златната топка" - най-добрия играч на катарските храненици днес.

Относно Оскарите, също имам фаворит :

За главна мъжка роля във филма "Умиращ лебед" номинирам Бускетс

За главна женска роля във филма "Съдбата на една крутизанка" номинирам Педрито

За сценарий във филма "Циганско лято" номинирам Даниел Алвеш

 

 

 

Смъртно ранения Алвеш след 1 минута стана и започна да търчи като кон.

Объркхаме тактиката, играхме калпаво. Загубихме, победиха ни, хубаво, ма го направете с 11 човека.

Меси, Меси, Меси, Меси. Еби го малкия Мук. Той обикновено блесва, когато около него разчистят тоя-ония ненужен противник и респекtirat още двама-трима с по един жълт картон.

 

Не знам за владеенето на топката и брилянтната красота на това да доминираш по този показател, обаче едно е процентите ти да са от наитина владеене на играта, нападение, атаки и т.н. друго е като правиш отзад тригълничета с вратаря 10 минути.

 

Купата на Краля може да е незначителна, смешна,без значение, лесна за пренебрехване и куп други сравнениея, но с тази картона купа преди време Барса направиха требъл. Ма сега не виждам да им се обезценява това постижение, защото едната купа е маловажна.

Link to comment
Share on other sites

Роналдо, Кристияно, чадооо - Къде си вееее, прическа ?! Ай ходете с Големия Мо да се утешавате в джакузито на Митьо Пищова и да се черпите с газиииирана вода! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Без да съм привърженик на който и да е от двата отбора - смятам, че червения картон на Пепе беше пресилен. Игра за топката, доколкото знам, директен червен се дава за умишлен фал. Точно Пепе обезличи Меси и в мача за купата и в този. Ясно се видя, колко разстрои тактиката и играта на Реал това изгонване. Да, друг момент е, че Парис Хилтън освен да се лакоми и да стреля от всяка позиция с друго няма да го запомним, а Адебайор гледаше мача на аванта, не знам що не пусна я Бензема, я ако щеш Парис Хилтън на върха на атаката... Отделно, че Меси наистина навърза 5 човека за втория гол, дали с пепе, дали без... Определено Реал играха по-агресивно и в епизоди пресираха сериозно противника си, когато бяха наравно. Но отново - пресиления картон реши мача. Наистина, при подобни обстоятелства няма как Барса да не стане съдийски отбор в очите на хората.

Link to comment
Share on other sites

Нека само си припомним какво може Пепе:

 

Случаят снощи не беше толкова брутален, но според мен си заслужаваше картона. Дори и да се разглежда като "борба за топката", такива елементи от каратето не трябва да се допускат. Че даже и лек подскок имаше. Коментаторът спомена "it was with good intention" - силно се съмнявам.

Link to comment
Share on other sites

Ех, да вземем само и Матераци... и тогава малкия сопол Меси ще трепери :D

 

Няма майтап, безличен мач на Реал. 2рата част след картона 2рия гол беше вече очеваден за всеки гледал малко повече футбол. Аз мразя малкия Вуц, но е прав... вклинчиха се в тая зонова все едно удавник за сламка след картона и тогава Барса показа това което може... да си експлоатира името и почнаха разхожданията между колчета на 2ен пас.

 

Честито на Барса и привържениците им. Дано видим повече футбол на Кам Ноу - без оглед резултата.

 

Моу трябва да разгони тия келеши - Албиол беше зрител след 1вия гол, Пепе не е за тоя отбор просто, Ласана също, ДиМария ако няма да подава и той да хваща пътя.

И да почва да налага един таран или да признае, че няма нищо сериозно да прави с тоя отбор.

Не може Адебайор, Бензема и Игуаин винаги да се чудят кой ще е титуляр. Пълни тъпотии са това за ротациите и равния шанс, и който бил по-старателен на тренировки, че ще играе. Един нападател го правят велик онези последни 20% до 100, а те не зависят от техниката му, желанието му и физиката му. Всичко идва от самочувствието. Без него дори най-добрия технически играч е дупка на терена. А така като нямаме титулярен нападател, който да знае, че се ползва с подкрепата на треньора нищо няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

За такова влизане какво искате да даде? Чист червен картон по всички параграфи. Миналата сряда точно на същия изрод му спестиха картона. Ако искат да играят 11 на 11 да не влизат постоянно с краката напред. Като и двата мача "случайно" смешниците настъпваха някой легнал и за ударите без топка не ви дадоха нищо. Ревете за реален картон, а не виждате другите ситуации?

Link to comment
Share on other sites

Т'ва Барца, е няма такъв нареден отбор от п**ки !

Един път да бият с 11 човека не е било!

Слапаняци! Същото съдийско отборче като Ман Ю. !

Сукачев ще им врътне по една на всички! Безпристрастен коментатор е на 100% :D !

 

П.П. Въобще не симпатизирам на Реал! Даже се радвам като ги бият, ама така....

Link to comment
Share on other sites

Стига с тея съдии. Пепе дори не оспори отсъждането. Какво значи един път да бият с 11 човека не е било? Ми като Реал играят като хамали и ритат насам и натам ще ги гонят. Футбола си има правила. Съдията беше перфектен. Стига ревете. Реал няма как да вземат ШЛ с тоя отбор. Интересното е как Гуардиола надхитри Реал с тактиката на самия Мориньо!

Link to comment
Share on other sites

Стига.. стига, ама защо все те се набиват на очи...

Извинявам се на всички фенове на Ман Ю и на Барса, но редовно има издънки там...

 

Вярно, че мачовете са с голям "заряд", но крайно време е да мислят нещо по въпроса.

Челси, Арсенал , Реал - колко пъти срещу Барса все едно и също ?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ето колко е съдийско, съдийското отборче на Барса:

 

Това са червените картони на отбори на Моуриньо

 

 

No.1: Didier Drogba (Barcelona 2-1 Chelsea)

February 23, 2005 - Champions League last-16, first-leg

 

No.2: Asier del Horno (Chelsea 1-2 Barcelona)

February 26, 2006 - Champions League last-16, first-leg

 

No.3: Thiago Motta (Barcelona 1-0 Inter)

April 28, 2010 - Champions League semi-final, second-leg

 

No.4: Sergio Ramos (Barcelona 5-0 Real Madrid)

November 29, 2010 - La Liga, Matchday 13

 

No.5: Raul Albiol (Real Madrid 1-1 Barcelona)

April 16, 2011 - La Liga, Matchday 32

 

No.6: Angel Di Maria (Barcelona 0-1 Real Madrid AET.)

April 20, 2011 - Copa del Rey final

 

No.7: Pepe (Real Madrid 0-2 Barcelona)

April 27, 2011 - Champions League semi-final, first leg

 

По-лесно е да се види в кои мачове няма червен картон. Срамота!

 

Injusta_expulsion_Pepe.jpg

 

За това нарушение червен картон? Ясно се вижда, че се играе за топката. Не го рита отзад или в лицето, или някъкво намерение да го осакати. Не жълт, директен червен.

Някой е почерпил съдията пак. Тъп швабски бо*лук!

Link to comment
Share on other sites

Убеден съм, че съдията е виновен и за това

 

Комично: Валдес с повече точни паса от най-добрия подавач на Мадрид

 

 

:tongue

Link to comment
Share on other sites

аз пак да питам................ откога футболът стана игра на пасове ?

 

винаги съм мислел, че само головете са важни---

Link to comment
Share on other sites

Ето колко е съдийско, съдийското отборче на Барса:

 

Injusta_expulsion_Pepe.jpg

 

За това нарушение червен картон? Ясно се вижда, че се играе за топката. Не го рита отзад или в лицето, или някъкво намерение да го осакати. Не жълт, директен червен.

Някой е почерпил съдията пак. Тъп швабски бо*лук!

 

Така се играе за топка, ама ако си футболист на "Брестник". На снимката си се вижда чудесно къде отиват бутоните на тва ренде Пепе.

Link to comment
Share on other sites

аз пак да питам................ откога футболът стана игра на пасове ?

 

винаги съм мислел, че само головете са важни---

 

В такъв случай забравяте съдията, приливите и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е сега, след като се видя, че няма контакт между Пепе и Алвеш, дали последният ще бъде наказан за симулация? Крайно време е да се въведат строги мерки и срещу симулирането.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...