Jump to content
BulForum.com

Шампионска лига сезон 2010-2011


Stenli

Recommended Posts

Да бе, така е, ама не върви човек, който се е издънил и публично е бил изобличен в нещо да върви да се изказва критично за нещо, при положение, че и той не е много стока.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Барса и Ман Юнайтед ли са грандовете на Европа?

 

 

 

 

Още при тегленето на жребия за четвъртфиналите на Шампионската лига мнозина специалисти предрекоха финал Барселона-Манчестър Юнайтед. И познаха! Така беше и през 2009, когато цяла Европа очакваше точно този финал и той се случи.

 

Реал и Жозе Моуриньо протестират не без основание срещу съдийството в двата им мача с каталунците. Но в крайна сметка резултатът е категоричен в полза на Барса,а и смазващата им преднина в Примера дивизион доказва,че те са по-стойностния отбор в момента.Манчестър Юнайтед пък,за разлика от домашното първенство и купа, този сезон е повече от убедителен в Шампионската лига.

 

Фактът,че това е трети финал в последните шест години и за каталунците, и за червените дяволи и втори помежду им в последните три, говори красноречиво за това,че именно те са най-силните отбори в Европа поне за това футболно поколение. И двата тима са още далеч от титлите на Реал, Милан и Ливърпул,но в изминалите няколко сезона категорично са над останалите на Стария континент, а и в света.

 

Барса и Ман Юнайтед може би са повече мразени,отколкото обичани и у дома, и в Европа, но безспорен факт е,че и двата клуба са пример за правилна политика в съвременния футбол. Школа, база, треньори, управление, трансфери, финанси,маркетинг-и Барселона, и Манчестър Юнайтед са отличници в това отношение.Затова и отговорът на въпроса в заглавието е по-скоро да!

Link to comment
Share on other sites

според мен Манчестър ще е един от най-слабите финалисти послдно време. Отборът е трагичен (Сравнено с нивото, което поддържаха предните години), но много пъти съм казвал, че историята помни победителите, така че ги поздравявам, но все пак съм за Барса и смятам, че ще бият с лекота!

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм на мнение, че Манчестър в момента са по-силни от предния финал срещу Барса и имат по-голям шанс. Все пак очаквам любимия отбор да бие и да натрием носа на Моуриньо хаохаоах :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Жалки Манчестър Юнайтед, а "стратегията" на сър Алекс е абсолютна мъгла за мен. Отлично представяне на Барселона и напълно заслужена шампионска титла! Меси блестящ както винаги, а защитата на Манчестър като че ли беше инструктирана нарочно да не го закача.

Link to comment
Share on other sites

Не знам тоя дъртак какво е очаквал - очевидно вече е изкуфял да очаква, че с дървото Карик и пенсията Гигс ще вземе халфовата линия на Барса, ааааааа човека дето може заедно с Рууни да задържа топката - извън групата. Екстра... ама щом толкова време не може да се усети, че има проблем в халфовете явно всичко е наред. Ама то като става шампион със късметлийски мачове и съдийски бонуси така е :D Трагедия :)

Link to comment
Share on other sites

Честито на всички почитатели на каталунския клуб!

 

Напълно заслужена четвърта титла. Тотално надиграха Юнайтед по всички показатели. Нито за съдии, нито за реверанси може да се говори, напротив, дори може да се оплакват от спестени картони на Валенсия и спорна ситуация около гола. Какво доведе до този резултат няма да коментирам. Дали Юнайтед са имали дори теоритичен шанс да спечелят мача - също. Никой от нас никога няма да разбере. След 10 години ще се помни играта на феноменалния Меси и изразителната победа.

 

Отново - честито!

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Не съм предполагал, че ще го кажа, камоли да го напиша, но силно се надявам Ман Ю. да спукат от е**не тея женички Барца!

Смях пълен са! Ако изиграят един сезон в Англия, ще им мине мерака за симулации!

Арсенал и тотнъм направиха по хубав мач, от гледна точка на игра!

 

edit:

 

www.blitz.bg

 

 

За да се случи това, нещо трябва да се е променило от 2009 насам..

Кое?

Барца ли са станали по-слаби, или Ман Ю по-силни???

 

 

 

 

Най-добре да замълчим и да се радваме, че цар ФУТБОЛ спечелиbeer.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Относно финала очаквам победа за испанския отбор (без значение кой ще е), всъщност очаквам не просто победа, а убедителна победа. Просто в момента испанският футбол е много класи над английския:tongue

 

Взех, че пак се оказах прав, мамицата му :laughing:

 

 

 

Честито на всички фенове на Барса, време е за каталунска фиеста:beer:

 

 

 

едит: междуд ругото изключително се радвам, че мачът беше чист и надиграхме на 100% Ман, за да няма после ама съдията тва, ама съдията онва:music

 

 

 

Не съм предполагал, че ще го кажа, камоли да го напиша, но силно се надявам Ман Ю. да спукат от е**не тея женички Барца!

Смях пълен са! Ако изиграят един сезон в Англия, ще им мине мерака за симулации!

Арсенал и тотнъм направиха по хубав мач, от гледна точка на игра!

 

edit:

 

www.blitz.bg

 

 

ко речи?! lmao

Link to comment
Share on other sites

Аз футбол не гледам въобще, но този финал специално го гледах, и без да съм фен на какъвто и да било отбор мога да кажа: два много силни отбора наистина, но разликата беше поне една класа.

А и се радвам, че Бербатов не игра, защото не мисля, че щеше да направи някаква голяма разлика, при тази в пъти по-добра Барса, но поне така винаги ще стои неизвестната: ами ако беше играл Бербатов ?

 

Иначе голям мач и от мен честито на победителите... и техните фенове !

Link to comment
Share on other sites

Сега има и друга неизвестна - дали Берба е изиграл последния си мач за Man UTD? Конкретен отговор липсва, засега.

Link to comment
Share on other sites

Сега има и друга неизвестна - дали Берба е изиграл последния си мач за Man UTD? Конкретен отговор липсва, засега.

При такова безумно отношение на въпросния 'сър', играч като Бербатов няма място в отбора. Абсолютна идиотщина е да не включиш голмайстора на Висшата лига дори в резервите на "мачът на мачовете". Никаква футболна логика и никакви "сложни тактики" не могат да оправдаят подобно решение. Затова съра напълно си заслужи унижението на новия Уембли. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Аз футбол не гледам въобще, но този финал специално го гледах, и без да съм фен на какъвто и да било отбор мога да кажа: два много силни отбора наистина, но разликата беше поне една класа.

А и се радвам, че Бербатов не игра, защото не мисля, че щеше да направи някаква голяма разлика, при тази в пъти по-добра Барса, но поне така винаги ще стои неизвестната: ами ако беше играл Бербатов ?

 

Иначе голям мач и от мен честито на победителите... и техните фенове !

 

Колко пъти чу името на Чичарито и от тези пъти колко от тях бяха заради негова засада.

Link to comment
Share on other sites

Честити на всички фенове на Барселона,които снощи крещяха пред телевизорите при 4-те гола(честито и на тези които не крещяха :laughing: )

Съра избра тактика ,при която 1 гол решава мача,но срещу 3-те на Барса не сполучи.И нека продължава да ни радва със странните смени,още дълги години.

Link to comment
Share on other sites

Обиден финал за всеки фен на футбола. Срещу Барса бе изправен един безидеен съперник, предвидим и обезверен.

А това, че Берба е извън групата... всеки мисля го намира за неуважително. Дано си намери нов клуб или Алекс да има малко съвест и да се оттегли и новия мениджър да оцени невероятните качества на Бербатов.

Link to comment
Share on other sites

едит: междуд ругото изключително се радвам, че мачът беше чист и надиграхме на 100% Ман, за да няма после ама съдията тва, ама съдията онва
Съдията отсъди доста ситуации облагодетелствайки Юнайтед. Валенсия цял мач си проси картони, накрая само жълт. Гола на Юнайтед беше почти сигурна засада. Гадно ми е за загубата но не заслужавахме друго. Много се радвам, че на съра му го начукаха отзад, много се радвам, че го наказаха за всичките гаври с Бербо, показвайки му кой е по-добрия стратег. Много се радвам, че един прям, честен и изключително благороден 40 годишен треньор тотално надигра тактически наглата, арогантна и лицемерна шотландска лисица!

 

 

След този мач Гуардиола става най-младия треньор, печелил две шампионски лиги. Става един от шестимата, печелили ШЛ и като играч и като треньор. И като гледам какво прави с Барса - напълно го заслужава. А за Меси нямам какво да кажа. Феноменален играч. Просто е кеф да го гледаш. През цялата кампания на ШЛ бях против Барса (трудно ми е да формулирам защо), но не мога да си изкривя душата и да кажа, че не я заслужаваха...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Съдията отсъди доста ситуации облагодетелствайки Юнайтед. Валенсия цял мач си проси картони, накрая само жълт. Гола на Юнайтед беше почти сигурна засадашотландска лисица!

Това е така, но за мен беше по-важно, че не беше свирено нещо важно в полза на Барса, защото пак щеше да започне едно умаловажаване на успеха. Не че и сега някои хора не го правят, като чета разни спортни сайтове и форуми:angry:

Link to comment
Share on other sites

Голям финал :) Никъде в медиите никога няма да се напише как съдията се опита да побутне Юнайтед, но ако беше свирено нещо за Барса щеше да се пише до следващия финал. Все тая, важното е че отбора продължава да ни радва с игра и победи

Link to comment
Share on other sites

Кладес, разбираемо е! Отбор, който няколко години прегазва всеки, опитал се да играе нещо различно от хипер-дефанзивен футбол, започва да става неприятен и почва да му се търси и под вола теле. Не казвам, че според мен не се е случвало да ги побутнат. Същото стана и с "ел Галактико" преди години - всички ги бяха кръстили съдийски отбор, а реално нямаше кой какво да им каже...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...