Jump to content
BulForum.com

Употребявали ли сте наркотици?


Какъв наркотик сте употребявали?  

568 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ами Hektik аз и сега си живея,просто съм видял доста неща в този живот,който хората на моята възраст виждат и си казват кво толкова,голяма работа.За теб времето може да е и сега.Аз съм имал това време още преди много години и съм пушил треви и съм се напивал зверски на 14 години,което осъзнах че е голяма простотия.А животът си тече и сам решаваш как да го живееш,какво да правиш и прочие

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply

Някога съм пробвал много неща, но ми дойде акъла и спрях на време.На всички, които не са опитвали - по добре да ви остане "тесен" мирогледа.

Сме 21 век , не сме средновековието или античността, ако толкова искаш да достигнеш бога иди да се помолиш в някоя църква, по здравословно е , а и не е незаконно.От тревата се затъпява, а и идва един момент в който колкото и да изпушиш не те хваща - тогава вече идват другите благинки като хероин и разни успокояващи, или пък който може да си позволи кокаин. Вие където открито ги насърчавате тези неща сте си за трепане, тука има и по-малки, ще вземат да почнат да пушат трева защото са прочели, че "си има време за всичко".Особено Калин с двете дъщерички, на който предполагам няма да му е много приятно ако те пораснат и намери пакет с трева в джобовете им.....Вместо да си убивате телата с наркотици вземете да спортувате, доставя много по-голямо удоволствие.

Link to comment
Share on other sites

Наркотици = НИКОГА !

 

тия наркотици са пълна глупост щото да употребяваш наркотици е се едно да си теглиш ножа. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ползването на наркотици е на ваша отговорност - в българия нищо чудно вместо на това което сте очаквали да попаднете на нещо съвсем друго и да си изпържите мозъка веднъж и завинаги (айде да речем че с марихуаната е малко трудно но с другите - като нищо) - примерно вместо extassy (mdma) някой "добър" дилър ви дава dxm - вещество сходно като ефект с extassy, само че като лапнеш един хап и ще си мислиш че е слабо extassy, а на втория има голяма вероятност да съжаляваш цял живот - и тва само заради едно хапче (екстраполирайте си примера с други вещества вместо dxm)?

Ами хероина - това по принцип е супер шит, така наречения стаф е малък процент хероин а останалото е буквално пълнеж, вътре може да има всичко и следователно кой човек с акъла си ще се друса с подобно нещо.

Ами разните там хапчета от сорта на паркизан или диазепам дето ги ядат някои като бонбони - те не знаят ли че диазепам е мозъчен транквилизатор и може да доведе до трайни увреждания на мозъка, а паркизан влияе на нивото на допамин в мозъка - допамина е много важно вещество с него шега не бива! Екстазито също влияе на нивото на допамина, a допамина е пряко свързан с настроението, координацията на движенията и паметта.

Сега да разнищим и амфетамините (да не забравяме и пико а.к.а. picu)- те като синтетичен аналог на кокаина са много по-силни от него като ефект или поне ефекта е по-продължителен - резултата е че системната употреба на амфетамини води до загуба на тегло (с всички произтичащи от това последствия) и като цяло "изпичане" на мозъка, възможни са и проблеми със сърдечно съдовата система, естествено досещате се че системната употреба на амфетамини води и до психическа и по-лека физическа зависимост.

Специално за LSD - това е едно от най-малко изследваните и непознати вещества, при него ефекта е индивидуален но като цяло - не е ясно дали е положителен или отрицателен, това строго зависи от случая. Възможно е след приемането на LSD нацяло да загубите разсъдъка си така че внимателно (макар че Хофман явно не е бил кретен ама той случайно е открил LSD)...

Айде стига толкова за днес :)

Link to comment
Share on other sites

Само да уточня - паркизан не се произвежда и продава в БГ от години. Дори токсикологична експертиза за отравяне с паркизан се прави вече само в София (разбирайте, че периферните лаборатории не се снабдяват с китове за целта). Оставям с впечатление, че някои хора тук говорят само от "обща култура" (не се знае колко е обща и колко култура...)

Link to comment
Share on other sites

Само да уточня - паркизан не се произвежда и продава в БГ от години. Дори токсикологична експертиза за отравяне с паркизан се прави вече само в София (разбирайте, че периферните лаборатории не се снабдяват с китове за целта). Оставям с впечатление, че някои хора тук говорят само от "обща култура" (не се знае колко е обща и колко култура...)

Правилно точно така е

Link to comment
Share on other sites

Ами Hektik аз и сега си живея,просто съм видял доста неща в този живот,който хората на моята възраст виждат и си казват кво толкова,голяма работа.За теб времето може да е и сега.Аз съм имал това време още преди много години и съм пушил треви и съм се напивал зверски на 14 години,което осъзнах че е голяма простотия.А животът си тече и сам решаваш как да го живееш,какво да правиш и прочие

Ne iskam da izliza,4e se zaqjdam s teb,ama si mi mnogo stranen personaj.Kvo si vidql tolkova,da ne bi da si izrasnal v losha kompania...Bahti,i kato si piel i pushil predi,sega ti e pisnalo,taka li?I pak 4eta Profile ti i se 4udq kak e vuzmojno na mom4e na 19 da mu sa pisnali tezi nesta.Iavno si jivql dosta intenzivno...V koe daskalo si bil...moje bi tova ste obqsni nestata :confused

Link to comment
Share on other sites

Няма аз шoколад да си купя с парите, които мама и тате са ми дали...ами наркотик някъф гаден миризлив...пф :sick

Не съм употребявала и не смятам на дърти години да почна да употребявам. B)

 

Btw...нали валериана не е наркотик? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ne iskam da izliza,4e se zaqjdam s teb,ama si mi mnogo stranen personaj.Kvo si vidql tolkova,da ne bi da si izrasnal v losha kompania...Bahti,i kato si piel i pushil predi,sega ti e pisnalo,taka li?I pak 4eta Profile ti i se 4udq kak e vuzmojno na mom4e na 19 da mu sa pisnali tezi nesta.Iavno si jivql dosta intenzivno...V koe daskalo si bil...moje bi tova ste obqsni nestata  :confused

Не знам velvet_underground, какво е видял, но аз познавах двама човека, които вече не са сред живите, в следствие точно на тези работи. С единия бяхме отраснали заедно...

Link to comment
Share on other sites

hektik,в английската учих.А нещата не са ми омръзнали.Просто не пуша вече или ми се случва много рядко,Вместо това си пия ракийчица/умерено на маса/.А че интензивно съм живял-така е.Просто познавах хора,които си отидоха от този свят именно защото живяха много интензивно и всичко им се виждаше на майтап.Лоши са тези истории с наркотиците,ходил съм на семинари на такива теми и знам за какво става въпрос а и все още познавам хора които се друсат и то не с трева.Не е приятна гледка

Link to comment
Share on other sites

Именно, тези които не се друсат с трева са най неприятната гледка :sick

малко офтопик, ето какво чета днес в Труд на първа страница:

Полицаите спипали прочутия наркотърговец Васко Баничката с близо 15 кила хероин. Съдията Здравко Киров отказал арест с мотива: Затворникът има "непоносимост към уединение".

Сами си правете изводите.

Link to comment
Share on other sites

Най-добре с проблема с наркотиците, както и със самите наркомани се е оправял другаря Йосиф Висарионович Сталин :tongue :lol:

Link to comment
Share on other sites

kak tochno Godfather ? ina4e i az ne sam probval i sa mi stranni hora koito "samo vednaj" imat jelanie da probvat

Link to comment
Share on other sites

Godfather, дай да изтрепем наркоманите ако искаш. После може да продължим и с негрите...

Ти го каза :P

Каква е връзката с негрите обаче не разбрах :confused

Link to comment
Share on other sites

когато стигнете до циганите ме викнете!

 

какво значение има в кое училище учиш? да средата влияе, но самоако си прекалено слаб, за да се ръководиш от другите! а ние тук сме само твърди пичове, предполагам:0

Link to comment
Share on other sites

Ползването на наркотици е на ваша отговорност - в българия нищо чудно вместо на това което сте очаквали да попаднете на нещо съвсем друго и да си изпържите мозъка веднъж и завинаги (айде да речем че с марихуаната е малко трудно но с другите - като нищо) - примерно вместо extassy (mdma) някой "добър" дилър ви дава dxm - вещество сходно като ефект с extassy, само че като лапнеш един хап и ще си мислиш че е слабо extassy, а на втория има голяма вероятност да съжаляваш цял живот - и тва само заради едно хапче (екстраполирайте си примера с други вещества вместо dxm)?

Ами хероина - това по принцип е супер шит, така наречения стаф е малък процент хероин а останалото е буквално пълнеж, вътре може да има всичко и следователно кой човек с акъла си ще се друса с подобно нещо.

Ами разните там хапчета от сорта на паркизан или диазепам дето ги ядат някои като бонбони - те не знаят ли че диазепам е мозъчен транквилизатор и може да доведе до трайни увреждания на мозъка, а паркизан влияе на нивото на допамин в мозъка - допамина е много важно вещество с него шега не бива! Екстазито също влияе на нивото на допамина, a допамина е пряко свързан с настроението, координацията на движенията и паметта.

Сега да разнищим и амфетамините (да не забравяме и пико а.к.а. picu)- те като синтетичен аналог на кокаина са много по-силни от него като ефект или поне ефекта е по-продължителен - резултата е че системната употреба на амфетамини води до загуба на тегло (с всички произтичащи от това последствия) и като цяло "изпичане" на мозъка, възможни са и проблеми със сърдечно съдовата система, естествено досещате се че системната употреба на амфетамини води и до психическа и по-лека физическа зависимост.

Специално за LSD - това е едно от най-малко изследваните и непознати вещества, при него ефекта е индивидуален но като цяло - не е ясно дали е положителен или отрицателен, това строго зависи от случая. Възможно е след приемането на LSD нацяло да загубите разсъдъка си така че внимателно  (макар че Хофман явно не е бил кретен ама той случайно е открил LSD)...

Айде стига толкова за днес :)

много хубава лекция :) само едно допълнение за Екстазито. Екстазито е анфетамин с примеси. от цвета на хапчето се определят примесите. червено = speed, зелено = хероин и т.н. )другите не ги знам точно. само тия двете съм запомнил когато правих проучване. :) ). аз нямам нищо против това хапче... само дето на следващия ден си като парцал и има няколко лоши странични ефекти (психични). не го препоръчвам все пак. не искам да прозвучава като маркетинг кампания. всеки има право да опита от каквото си поиска. все пак живота постепенно ни се изплъзва и някой неща остават невидяни.

 

П.С. Опитвайте каквото си искате, но НИКОГА НЕ ВЗИМАИТЕ ХЕРОИН !!!!!!! това е най-коварния наркотик. ефекта е НИКАКЪВ, но пристрастяването е огромно. нужни са само 2 дози и после няма отърване.

Link to comment
Share on other sites

Е като разбирате толкова много, аре поне да пишете имената им правилно, не е ли добра идея това? Първия път си мислех че е печатна грешка, ама то е грешка от НЕВЕЖЕСТВО. Пише се амфетамин. Като искате да сте фешън и да пишете на английсти имената (то вие на български не можете, та какво остава за английски)-пише се ecstasy, а не която и да от много версии, които видях. Има и много други, но като почна да чета и ме заболява главата.

И като правите такава анкета, не делете възможностите според лична преценка или имената на дроги, които сте чули някаде, а според вида и произхода на дрогата. Така хем ще е по-точно, хем и повече ще се изброят.

Как очаквате да слушам и да вярвам на хора, които дори не могат да изпишат името на това, за което ме "открехват".

(и сега пак ще бъда напсуван за думите си)

Link to comment
Share on other sites

Е като разбирате толкова много, аре поне да пишете имената им правилно, не е ли добра идея това? Първия път си мислех че е печатна грешка, ама то е грешка от НЕВЕЖЕСТВО. Пише се амфетамин. Като искате да сте фешън и да пишете на английсти имената (то вие на български не можете, та какво остава за английски)-пише се ecstasy, а не която и да от много версии, които видях.  Има и много други, но като почна да чета и ме заболява главата.

И като правите такава анкета, не делете възможностите според лична преценка или имената на дроги, които сте чули някаде, а според вида и произхода на дрогата. Така хем ще е по-точно, хем и повече ще се изброят.

Как очаквате да слушам и да вярвам на хора, които дори не могат да изпишат името на това, за което ме "открехват".

(и сега пак ще бъда напсуван за думите си)

ти да не си учител по Български език? тва ли е невежеството за теб? да не се пише правилно името на наркотик? хубаво айде.... ще пишем вече аМфетамин и Ecstasy. ти като си толкова светнат що не напишеш нещо различно от критика за неща който даже не си заслужава да бъдат споменавани? някакъв проблем ли имаш, че 70% от постовете ти в тоя форум са критики за незначителни неща? да не си отхвърлен от някой? данеби да имаш ниско самочувствие? сподели... вместо да си навличаш гнева на много хора като се заяждаш за простотии.

Хората са написали достатъчно за наркотиците.. не виждам защо всичко трябва да се paste-ва тука след като никой няма да го прочете като види колко е дълго. за да си ти доволен? тогава пък сигурно критиката ще е отправена към дължината на поста? Не мисля че някой е чувал други наркотици освен тези споменати тук, а има такива който даже и тези не са чували.

Link to comment
Share on other sites

Най-добре с проблема с наркотиците, както и със самите наркомани се е оправял другаря Йосиф Висарионович Сталин  :tongue  :lol:

Предлагам да направим едно семпло превратче и да върнем социализма.Godfather ще е главен секретар на партията и ще разстрелва наркоманите, аз ще съм му заместник и ще построя фабрика за сапун в Изгрев.

Link to comment
Share on other sites

Предлагам да направим едно семпло превратче и да върнем социализма.Godfather ще е главен секретар на партията и ще разстрелва наркоманите, аз ще съм му заместник и ще построя фабрика за сапун в Изгрев.

Предпочитам да съм шеф на комисията по национализация - кеф ти Нефтохим, кеф ти М-тел, мухахахахаха :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ох...жал ми е за хората, които са писали, че са пробвали кокаин и хероин... :cry Поне да пишат дали още ползавт , че любопитството ми е големо :devil

Link to comment
Share on other sites

Екстазито е амфетамин с примеси. от цвета на хапчето се определят примесите. червено = speed, зелено = хероин и т.н. )другите не ги знам точно. само тия двете съм запомнил когато правих проучване. :)

Ама ти сериозно ли? Да не мислиш че на химика дето го е забъркал в някой гараж му пука какво има вътре и какъв цват има? Ще ти го оцвети както искаш, по цвета нищо не можеш да познаеш тея неща да не произвеждат във фармацевтична фирма под контрол, много ясно че не следователно никога не си сигурен какво точно има вътре може да има каквото се сетиш (и каквото не се сетиш) и да ти прилича на extazy ама да е нещо съвсем друго и ти как ще разбереш тогава разликата като никога не си го опитвал преди това. Все едно аз съм един дилър на бонбони и ти давам едно хапче и ти казвам че е extazy ти го лапаш и казваш "майната му да става квото ще", пък вътре има нещо друго ако щеш и амфетамини ама ти като не си пробвал не знаеш какво е extazy следователно аз те прецаквам и ти изкривявам разбиранията по въпроса ...

@Teddy-King:

Четирите закона на правилното мислене:

1)Закон за тъждеството - всяка мисъл трябва да бъде тъждествена сама на себеси. Мисълта трябва да бъде определена

2)Закон за противоречието - никоя мисъл не е тъждествена на мисъл която я отрича

3)Закон за изключеното трето - всяка мисъл е или тъждествена на друга мисъл или е различна от нея

4)Закон за достатъчното основание - За истина може да се счита мисъл само ако тя се основава на мисли истинноста на които вече е известна.

 

Една мисъл се счита за правилна само ако има достатъчно основание за това.

Link to comment
Share on other sites

По скоро трябва да организирате разстрел на дилърите и на тези които им позволяват безнаказано да действат във България. Освен това организирайте младежта да спортува и да ходи на училище редовно. След това направете така, че майките и бащите им да имат време да се занимават с децата си и да ги възпитат добре. По-нататък можете да изкорените корупцията във съда, във полицията, на митниците. Така и така сте почнали оправете и финансовото състояние на семействата за да не се налага децата употребявайки наркотици да си избиват комплексите и агресията натрупани от мизерното съществуване. Ако не ви е проблем пробвайте да обясните на децата, че наркотиците водят до тежки последствия след като са ги обрали, пребили, изнасилили на улицата и никой не си е мръднал пръста за тях. Ще перефразирам думите на един журналист от едно геймърско списание. " Наркотиците са следствие, а не проблем". Винаги съм се радвал на хората с морални ценности които с лека ръка решават проблемите на обществото ни. Къде е моралът обаче, ако просто махнем с ръка и кажем:" Да ги разстреляме наркоманите". Аз поне морал не виждам в това. Защото е много лесно да се критикува, а е много трудно да се вникне в проблема и да се направи нещо за решаването му. Но тъй като сме свикнали всеки за себе си, няма начин да обърнем внимание на проблемите които другите имат. По лесно е да ги съдим с обърнати настрани глави за да не се заразим. И не ми казвайте че държавата е виновна за всичко, защото държавата представлява точно коипе на говедата които живеят в нея. Държавата е такава каквато си я направим. Казвам го от позицията на човек който не е употребявал наркотици. Не го казвам за да оправдая наркоманите. Казвам го защото отново не се вижда гледната точка на другия срещу теб. По добре да го удариш, унижиш, смачкаш, нагрубиш, пребиеш, и каквито се сетите гадости. Радвам се че моралистите си лягат с чиста съвест и спят спокойно. Дано никога да не се сблъскват с проблема детето им да е наркоман. Щото тогава ще трябва да обърнат лопатата. Или ще си захвърлят детето на улицата а... Не ми се вярва.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...