Jump to content
BulForum.com

82nd Annual Academy Awards


Recommended Posts

А ако излезе WOW филм, дори и най-доброто студио за ефекти във Вселената да го направи, ако зад него няма режисьор от класата на Камерън, ще си остане само красиви картинки, а няма да се получи шедьовър като Аватар.

 

Ами аз ще ти ги кажа от номинираните, защото ги гледам размесено и не ми се занимава да проверявам сега кой филм през коя година е пуснат. За съжаление обаче, повечето не съм ги гледал.

 

District 9

Up

Inglorious Basterds.

 

Самоче, това са 3 от 4-те, които съм гледал от 10-те филма в номинациите, та оценката ми не е особенно обективна.

 

Признай си, че Inglorious Basterds го слагаш само заради Кристоф В. District 9 е много хубав филм, но е далеч от шедьовър. За Up - просто не съм го гледал, но явно е нещо което си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

За World of Warcraft се говори като режисьор Sam Raimi.

 

Spider-Man 3

Spider-Man 2

Spider-Man

The Gift

Darkman

 

И като сценарист Robert Rodat

 

Saving Private Ryan

The Patriot

 

Та на мен не ми изглежда като лиготийка филма, а по-скоро нещо по-сериозно. Ще видим другата година евентуално.

Link to comment
Share on other sites

Има една изненада в тия номинации обаче.

 

Avatar го няма при най-добър оригинален сценарий?!?!??!?!?!?!?! :confused :confused :confused :confused :confused

И при музиките го няма!?!?!?!??!!??!

 

Не може да бъде... Този феноменален, уникален сценарий мислен от гения Камерън 12 години да го няма :lol::rofl:

 

А за режисьор щом е правил Спайдър мен трябва да го е срам да си каже - това за мен са най-малоумните и провалени анимации направени във филм! Сериала Спайдър мен ми беше любим, а игралните филми са направо подигравка с него...:wacko:

Също така според мен Watchmen заслужаваше поне номинация, ако не награда... Не съм чел комиксите, но въпреки това ми хареса филма;)

Link to comment
Share on other sites

Ама се съдрахте да го обсъждате тоя Аватар да му се не види... баси, само аз ли смятам, че е една много ефектна приказка? Толкова по-хубави филми е имало и ще има, а заради ефектите не слиза от устите на хората. Ако и за Титаник преди години е била такава драмата се радвам, че не съм го гледала, защото всички тия приказки развалят цялото впечатление от филма и сега като чуя Аватар и ми се драйфа :angry1

Link to comment
Share on other sites

На последното отговорът е - да.

 

А пък на номинациите имам няколко отговора. Първо, много приятно съм изненадан от номинираните актьори. Това от части е, защото не съм гледал повечето филми. Обаче има много готини и вярвам, че заслужават. То Jeff Bridges ли не щеш, Christoper Plummer ли, или пък Woody Harrelson. Да се чуди човек за кого да е...или по-скоро да гледа човек филмите и да реши...

 

Второ, гледам доста неща има които са ми интересни - адаптация на Nick Hornby, всичките изброени филми от първата точка...няма да е била толкова лоша тая година, колкото се опитвате да я изкарате.

 

Трето, изненадан съм от единствената номинация на Sherlock Holmes. Не защото е толкова невероятен филм и заслужава много награди, а защото подобни неща обикновено имат доста повече номинации. Справка: Inglorious Basterds. Не съм го гледал, но имам определени предразсъдъци, тъй като особено недолюбвам Tarantino. Академията обаче го долюбва твърде и явно английското присъствие е надделяло и ще избираме американското и родното в битката между hip продукциите. И все пак си мисля, че Robert Downey Jr. заслужава номинация...

 

Колкото до Avatar - нека печели всякакви награди за костюми, грим и ефекти, в крайна сметка тия награди са запазени за подобни приказки, в които визуалната естетика е основна, но не му давайте най-добър филм, режисьор или нещо от сорта...някак си не бива.

Link to comment
Share on other sites

...

Колкото до Avatar - нека печели всякакви награди за костюми, грим и ефекти, в крайна сметка тия награди са запазени за подобни приказки, в които визуалната естетика е основна, но не му давайте най-добър филм, режисьор или нещо от сорта...някак си не бива.

 

Почти изцяло съм съгласен с теб. Ама пък и повечето Оскари за "Най-добър филм" да отиват все в разни тежки драми - някак не е справедливо, и е малко клиширано.

 

За 2009 очевидно няма по-отличил се от (и над) другите филм. Така, че ако спечели ще е напълно справедливо, въпреки че не е типичната социално ангажирана драма.

 

За това последното, стига само нашия форум да погледне човек, за да се убеди.

Link to comment
Share on other sites

Ама се съдрахте да го обсъждате тоя Аватар да му се не види... баси, само аз ли смятам, че е една много ефектна приказка? Толкова по-хубави филми е имало и ще има, а заради ефектите не слиза от устите на хората. Ако и за Титаник преди години е била такава драмата се радвам, че не съм го гледала, защото всички тия приказки развалят цялото впечатление от филма и сега като чуя Аватар и ми се драйфа :angry1

 

Не, не си само ти. И аз съм на същото мнение.

Link to comment
Share on other sites

Avatar го няма при най-добър оригинален сценарий?!?!??!?!?!?!?!

И при музиките го няма!?!?!?!??!!??!

 

Напълно разбираемо е - сценария не е нов. При "музиките" като гледам си го има навсякъде освен при Original Song, което е напълно разбираемо - на този филм не са му нужни патици като Селин Дион примерно. Ама нали треа се лае...

 

Като излезне филма World of warcraft ще ти припомня Аватар и тогава ще си говорим за природа и обкръжение отново. Особенно пък ако поверят специалните ефекти на същата дизайнерска къща, която е правила Аватар, LOTR и т.н.

 

Като излезне ще се посмеем съществено ми се струва като гледам кой ще го прави. Освен ако не измолят технологиите на Аватар ще е резил за комикса най-вероятно...

 

Ще видим и кое и колко ще му оригиналното и по-важно - на какво ще ни научи. Защото да се бием с орки не е особено важен приоритет на обществото ми се струва.

 

Не може да бъде... Този феноменален, уникален сценарий мислен от гения Камерън 12 години да го няма

 

Ти сериозно ли си въобразяваш, че сценария е мислен 12 години? laughing.gif

 

Ама се съдрахте да го обсъждате тоя Аватар да му се не види... баси, само аз ли смятам, че е една много ефектна приказка?

 

Снежи, префектна приказки бяха EXCALIBUR, NEVERENDING STORY, перфектнаТА - WILLOW. AVATAR е доста повече от това. Показват се изцяло реални проблеми - погледни Южна Америка, Африка, Индия, Китай - същото нещо се случва. Спомни си навремето друга уникална лента на Камерън - THE ABYSS. Отново тематично ориентирана точно към най-наболелия за времето проблем. Сигурен съм за сметка на това че ще се намери умник тука да я определи като лоша продукция. Въпреки е повечето професори тук са били с биберони в устата по онова време.

 

Вероятно АВАТАР като събитието на годината (а и не само на тази година) в киното ще отнесе повече от един Оскар. На фона на останалите лично аз считам, че ще е заслужено. Клуни заслужава награда за мъжка роля в отличния Up in the air. Up заслужава наградата за анимация. District 9 също е достоен за Оскар. Като знам обаче какви наредби са тия награди едва ли ще са на 100% обективни както обикновено се случва.

Link to comment
Share on other sites

Напълно разбираемо е - сценария не е нов. При "музиките" като гледам си го има навсякъде освен при Original Song, което е напълно разбираемо - на този филм не са му нужни патици като Селин Дион примерно. Ама нали треа се лае...

 

Като излезне ще се посмеем съществено ми се струва като гледам кой ще го прави. Освен ако не измолят технологиите на Аватар ще е резил за комикса най-вероятно...

 

Ще видим и кое и колко ще му оригиналното и по-важно - на какво ще ни научи. Защото да се бием с орки не е особено важен приоритет на обществото ми се струва.

 

Ти сериозно ли си въобразяваш, че сценария е мислен 12 години? laughing.gif

 

Сценария е ясно какъв е, но нали точно това е спора на тема Аватар в нашия форум?! Че ти пробутват нещо, което не е такова за каквото ти го пробутват.

 

Колкото до Warcraft, не съм сигурен за какви поуки говориш точно във филм от подобен тип. На какво те научи LOTR? Или пък Chronicles of Narnia?

 

А дали е правен 12 години, може да се поразровиш малко и да видиш, макар че има толкова много измислена информация вече относно този филм, че най-много да осъмнеш в уикипедия, която от своя страна е възможно най-достоверния източник.

Link to comment
Share on other sites

Като излезне филма World of warcraft ще ти припомня Аватар и тогава ще си говорим за природа и обкръжение отново. Особенно пък ако поверят специалните ефекти на същата дизайнерска къща, която е правила Аватар, LOTR и т.н.

 

Жалко че Близард няма да се захванат със специалните ефекти и компютърната анимация. Щото са поне няколко класи по-добри от тия дето са правили Аватар.

Link to comment
Share on other sites

Сценария е ясно какъв е, но нали точно това е спора на тема Аватар в нашия форум?! Че ти пробутват нещо, което не е такова за каквото ти го пробутват.

 

Колкото до Warcraft, не съм сигурен за какви поуки говориш точно във филм от подобен тип. На какво те научи LOTR? Или пък Chronicles of Narnia?

 

А дали е правен 12 години, може да се поразровиш малко и да видиш, макар че има толкова много измислена информация вече относно този филм, че най-много да осъмнеш в уикипедия, която от своя страна е възможно най-достоверния източник.

 

Какво точно ми пробутват, което не е това което е?

 

Втори абзац - именно затова те са само приказки, с типичните за приказките особености. Аватар е малко повече от това.

 

За 12-те години и ти ли не включваш мисловния модул, та пишеш такива глупости? Сценарият викаш е писан 12 години? Ай стига бе. Аз пък си мислех че нещо друго е отнело 12 години...

 

Жалко че Близард няма да се захванат със специалните ефекти и компютърната анимация. Щото са поне няколко класи по-добри от тия дето са правили Аватар.

 

Весо, ти гледа ли Аватар? Че е смешно така да се говори. По-скоро аз се чудя защо Близард, които далеч не страдат от липса на възможности, не организират сериозен екип за създаването на такъв филм. Защото има идея в тази работа. Може би отговора се крие във факта, че са достатъчно заети с разработките на игри, не им дреме особено за кино и са прибрали пари от някой, за да направи филм по играта им. Нали се сещате за Уве Бол? Представяте ли си да се получи нещо подобно?laughing.gif

 

Ако някой има изобщо подробна информация за този проект и ако действително се подготвя такъв филм, съветвам да се направи една тема и там го дискутираме. Че не е тук мястото.

Link to comment
Share on other sites

Весо, ти гледа ли Аватар? Че е смешно така да се говори. По-скоро аз се чудя защо Близард, които далеч не страдат от липса на възможности, не организират сериозен екип за създаването на такъв филм. Защото има идея в тази работа. Може би отговора се крие във факта, че са достатъчно заети с разработките на игри, не им дреме особено за кино и са прибрали пари от някой, за да направи филм по играта им. Нали се сещате за Уве Бол? Представяте ли си да се получи нещо подобно?laughing.gif

 

 

Уве Бол няма да прави филма по Уаркрафт. Аватар го гледах, но не виждам кое точно ти е смешно. Що не вземеш да погледаш малко анимации правени от Близард и тогава ми кажи кое точно е смешното. Аман от фенове ей. Аватар та Аватар. Друго няма, само тия дето са правили Аватар могат да правят 3D анимация. Разширете си мирогледа малко и тогава може би ще видите какво точно е Аватар. В момента има игри с по-добра 3D анимация. И като детайл и като движения и т.н.

Link to comment
Share on other sites

И как и защо ми сравняваш игри с кино не мога да разбера? Откъде накъде това? Прати ми да видя някой филм на Близард, че не съм ги видял филми да правят. Да нямаш предвид разни трейлъри?

 

За Бол нарочно преувеличих, смятам е пределно ясно. Но е напълно възможно някой некадърник да осере филма. Като гледам Ангел какво инфо е дал май е силна възможността.

 

Аватар е първият филм с подобни техологии. Оттук нататък съм сигурен, че всички ще се приентират в тази посока. Лукас е първият, ще последват и много други. Нормално е. Аватар обаче винаги ще си остане първия. И да ми обясняваш сега, че някой бил правил по-добро 3Д от това, създадено с най-добрата технология до момента - айде моля ти се. Няма как да стане просто. Завбъдеще - съгласен съм, все по-добри ще има.

Link to comment
Share on other sites

За мен след MassEffect трилогията (като излезе и последната част) ще стане вече пределно ясно, че бъдещето на компютърно генерираните сюжети не е нито само в киното, нито само в игрите - по-скоро симбиоза. BioWare много сериозно вдигат летвата с тази си трилогия и като сценарий и като изживяване. Това поставя и въпроса дали вече не е нужно наистина добрите action мотивирани сценарии не трябва да са насочени към персонално 1-1 с екрана + взимане на решения от гледащия, вместо към обикновения подход на поглъщане решенията на сценариста.

Това за мен е голямото ново нещо в бизнеса със забавленията въобще.

 

Далеч не отричам филмите с сегашната им форма. Удоволствието да споделиш гледането на нещо ново и хубаво с друг човек и после да си говорите за него - да ахката и ихкате, да го псувате и прочие - си е напълно отделно нещо, но има сценарии които могат много повече да завладеят ако гледащия има контрол над ставащото (естествено тук говорим и за проблема с това просто да се размажеш пред телевизора ядейки нещо, но има и гласов контрол, контрол с движение - да не прекалявам).

 

Та, на кратко, не пасивното 3d, а активното участие в сюжета и развитието му за мен са по-важното.

Link to comment
Share on other sites

Та, на кратко, не пасивното 3d, а активното участие в сюжета и развитието му за мен са по-важното.

 

А според мен не са.

 

Всичко започва да се ориентира към възможно най-малко усилия.

 

Книгите игри дойдоха и си заминаха. Никой няма да направи смесица между игра и филм, по простата причина, че за това ще е нужно да се разработят не 1, а поне 20 сценария.

 

П.П. На мен Mass Effect не ми хареса. Изтрих я почти в началото. Виж Lost World е друга история. Devil May Cry също.

Link to comment
Share on other sites

Няма ли най-сетне да ви стане ясно,че 3D анимация и CGI не е едно и също.

 

А колкото до прсловутите филмчета на близард дето Весо само ги подхвърля те наистина са с впечетляваща 3D анимация...и толкова ако ми покажеш изражения в областа на лицето мимики усмивки и тн в някое тяхно клипче ОК.Ако направят уоркрафт филми той е по-красив,по-сложен,хубав,оригинален от Аватар - евала.Дано го направят аз лично ще напиша,че е по-красив от него.Ако филма който замисля Лукас е по-красив - ОК нп.ТРЯБВА /и ще/ следващият филм от ранга на Аватар да е по-изпиан няма как да не е.А и в момента който излезе уоркрафт филм лично ще напиша от къде кое е откраднато и тн :)

 

Ама стига с тоя уоркрафт вече,че направо се излагате то верно сте маняци ама чак :)

Link to comment
Share on other sites

Тичай в тубата да гледаш на 3-ката филмчетата и после ела пак ми говори че съм маниак. Иди и виж на краля на хората лицевите анимации, иди и виж как един келяв гарван е по-жив отколкото сините аватарчета. И тея работи са правени преди 9 години. Айде разбирачи, не ми се спори повече :)

Link to comment
Share on other sites

Това няма как да бъде истина просто. Филмчетата покрай игрите на Близард съм ги гледал повечето. Вярно по-новите не съм, но Весо, мойте уважения, няма какво да си говорим. Да не говорим че Павлин гледа Аватар в IMAX-a. Няма никакво място за сравнение.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се защо Жерард Бътлър го няма в номинациите за главна роля.В доста филми се снима през изминалата година и в LAC наистина показва какво може.

Link to comment
Share on other sites

Това няма как да бъде истина просто. Филмчетата покрай игрите на Близард съм ги гледал повечето. Вярно по-новите не съм, но Весо, мойте уважения, няма какво да си говорим. Да не говорим че Павлин гледа Аватар в IMAX-a. Няма никакво място за сравнение.

 

Говориш точно наизуст, колкото да отговориш нещо. Но в крайна сметка, на мене наистина не ми се спори повече, а и не ми пука особено.

 

Аватар е най-великия и най-гениалния и най-революционния филм. Евала Джеймс, евала Камерън, ти баща, ти майка. Най-големия си. Ще чакаме още 12 години със затаен дъх, да изсереш още едно касово говно и да те превъзнасяме пак, колко си велик.

Link to comment
Share on other sites

Говориш точно наизуст, колкото да отговориш нещо. Но в крайна сметка, на мене наистина не ми се спори повече, а и не ми пука особено.

 

Аватар е най-великия и най-гениалния и най-революционния филм. Евала Джеймс, евала Камерън, ти баща, ти майка. Най-големия си. Ще чакаме още 12 години със затаен дъх, да изсереш още едно касово говно и да те превъзнасяме пак, колко си велик.

 

Евала и аз съм на същото мнение! Доповъща ми се вече и на мен да слушам за величието на тоя Аватар...

Link to comment
Share on other sites

Честно, само развалихте темата за Оскар-ите.

 

А моя фаворит Watchmen защо е така отритнат? Аз да не би да бъркам коя година е? Имам спомен, че 2009-та го гледах - даже май есента беше.

Link to comment
Share on other sites

аз 2009 мога да я запомня с "Новая Земля", "Лошият Лейтенант" и филма за оня, дето

в затвора го вкараха и той пак не спря да ги избива от вътре

- май Обществен Враг бешe.

 

Относно Blizzard - защо да не направят филм? И без т'ва до колкото аз знам те си правят trailer-ите и филмчетата в игрите. Като хванеш няколко филмчета между нивата и ги свържеш в едно - то си е цял филм, само дето в повечето случаи има САМО разказвач. Колко му е да направят филм? Последното, което гледах на Star Craft II - процеса на маринката - ебати реалистичното, извинявам се, ама т'ва е едно от най-готиното, което съм гледал... него номинирам за Оскар :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...