Jump to content
BulForum.com

82nd Annual Academy Awards


Recommended Posts

7. Март 2010.

 

oscar.png

 

 

Best Picture

  • Avatar
  • The Blind Side
  • District 9
  • An Education
  • The Hurt Locker
  • Inglourious Basterds
  • Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire
  • A Serious Man
  • Up
  • Up in the Air

Actor in a Leading Role

  • Jeff Bridges
  • George Clooney
  • Colin Firth
  • Morgan Freeman
  • Jeremy Renner

Actor in a Supporting Role

  • Woody Harrelson
  • Christopher Plummer
  • Stanley Tucci
  • Christoph Waltz

Actress in a Leading Role

  • Sandra Bullock
  • Helen Mirren
  • Carey Mulligan
  • Gabourey Sidibe
  • Meryl Streep

Actress in a Supporting Role

  • Penelope Cruz
  • Vera Farmiga
  • Maggie Gyllenhaal
  • Anna Kendrick
  • Mo'Nique

Animated Feature Film

  • Coraline
  • Fantastic Mr. Fox
  • The Princess and the Frog
  • The Secret of Kells
  • Up

Art Direction

  • Avatar
  • The Imaginarium of Doctor Parnassus
  • Nine
  • Sherlock Holmes
  • The Young Victoria

Cinematography

  • Avatar
  • Harry Potter and the Half-Blood Prince
  • Inglourious Basterds
  • The White Ribbon

Costume Design

  • Coco Before Chanel
  • The Imaginarium of Doctor Parnassus
  • Nine
  • The Young Victoria

Directing

  • Avatar
  • Inglourious Basterds
  • Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire
  • Up in the Air

Documentary Feature

  • Burma VJ
  • The Cove
  • Food, Inc.
  • The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers
  • Which Way Home

Documentary Short

  • China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province
  • The Last Campaign of Governor Booth Gardner
  • The Last Truck: Closing of a GM Plant
  • Music by Prudence
  • Rabbit à la Berlin

Film Editing

  • Avatar
  • District 9
  • The Hurt Locker
  • Inglourious Basterds
  • Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire

Foreign Language Film

  • Ajami
  • El Secreto de Sus Ojos
  • The Milk of Sorrow
  • Un Prophète
  • The White Ribbon

Makeup

  • Il Divo
  • The Young Victoria

Music (Original Score)

  • Avatar
  • Fantastic Mr. Fox
  • The Hurt Locker
  • Sherlock Holmes
  • Up

Music (Original Song)

  • The Princess and the Frog
  • Paris 36
  • Nine
  • Crazy Heart

Short Film (Animated)

  • French Roast
  • Granny O'Grimm's Sleeping Beauty
  • The Lady and the Reaper (La Dama y la Muerte)
  • Logorama
  • A Matter of Loaf and Death

Short Film (Live Action)

  • The Door
  • Instead of Abracadabra
  • Kavi
  • Miracle Fish
  • The New Tenants

Sound Editing

  • Avatar
  • The Hurt Locker
  • Inglourious Basterds
  • Star Trek
  • Up

Sound Mixing

  • Avatar
  • The Hurt Locker
  • Inglourious Basterds
  • Star Trek
  • Transformers: Revenge of the Fallen

Visual Effects

  • Avatar
  • District 9
  • Star Trek

Writing (Adapted Screenplay)

  • District 9
  • An Education
  • In the Loop
  • Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire
  • Up in the Air

Writing (Original Screenplay)

  • The Hurt Locker
  • Inglourious Basterds
  • The Messenger
  • A Serious Man
  • Up

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Първото, което ми идва наум е, че Аватар ще грабне ефектите, а за другите не съм се замисляла, трябва да си припомня какво излезе през изминалата година.

От анимациите май най-много ми хареса Up.

За най-дбър актьор номинирам немеца от Копилетата.

Най-добра актриса - Мерил Стрийп в Джули и Джулия.

Всъщност имам да изгледам още бая филми от изминалата година, за да си дооформя мнението.

Link to comment
Share on other sites

7. Март 2010.

 

oscar.png

 

Остават два дни до номинациите (ще ги вписвам допълнително). Какви са очакванията ви?

 

 

Най-платените и посрани статуетки - резил - резил - резил - нищо общо с действителността - справка последните 3-4 години....

Link to comment
Share on other sites

Най-платените и посрани статуетки - резил - резил - резил - нищо общо с действителността - справка последните 3-4 години....

Абе и ти си прав. Да вземем да си направим едни форумни Оскари, всеки да си каже какво номинира и накрая едно poll-ченце и сме готови ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе и ти си прав. Да вземем да си направим едни форумни Оскари, всеки да си каже какво номинира и накрая едно poll-ченце и сме готови ;)

 

Това е много добра идея :) Стига да се събере достатъчно народ.

Link to comment
Share on other sites

Слабичка е годината за Холивуд (от към качество), поне според тези филми, които съм изгледал досега. Аватар беше готин, но не мисля че е от категорията на Оскарите. Общо взето от 2006 (Crash) не ми е харесвал и впечатлявал филма взел Оскар за най-добър.

 

Иначе и аз съм навит за едни вътрешни Оскари. :))

Link to comment
Share on other sites

Най-добър филм на 80% ще вземе Аватар...за големите усти на изключителните форумни кинокритици признати в целия свят-направете си справка с другите 2 в ТОП 3 "най-касови филми"...мда и двата са филми на годината .Пък и по-добър от Аватар едва ли има за 2009-та.Крайно време е оскар да вземе някой наистина хубав,високобюджетен филм.Живеем в 2010 и искам да гледам ефекти,а не бременни момичета и дядовци ветерани

Link to comment
Share on other sites

Живеем в 2010 и искам да гледам ефекти,а не бременни момичета и дядовци ветерани

Това ти изказване е толкова абсурдно, че чак не ми се захваща да опонирам. Нека някой, на когото повече му се пише да поспори с теб. Иначе и аз харесвам Аватар;)

Link to comment
Share on other sites

Не съм кинокритик или някакъв друг специалист, но от всички филми, които съм гледал през 2009 година в главата ми има ярки спомени само за два. Единия е разбира се, "Аватар" и вторият е "9", всичко друго попада в Зоната на здрача.

А за мен, като неспециалист, основен критерий за категорията най-добър филм е дълбочината на впечатлението, което е оставил филмът.

 

П.П. Иначе, ако има кой да се занимава ще е интересно форумното класиране.

Link to comment
Share on other sites

Утре - 02.02 ще бъдат обявени номинациите за "Оскар". То май на всеки е ясно, че филмът на Камерън ще ги пообере повечето, както стана и предната му негова лента.

 

От няколко години тръпката, която имах по тези награди е отшумяла - още един глас за твърдението, че наградите на Американската Филмова Академия са най-помпозните нагласени награди, което си е жалко и тъжно.

 

Много ми се иска snejko да излезнеш права с прогнозата, защото мнението ми съвпада с твоето - като имам само един по-голям фаворит: за най-добра анимация бих дал "Оскара" на "9" на Тим Бъртън.

Link to comment
Share on other sites

за най-добра анимация бих дал "Оскара" на "9" на Тим Бъртън.

Ах, съвсем забравих за него... някак си просто не ми е в категория "анимация", а в съвсем друга, която не се обръща към детската аудитория и затова не се сетих. Но анимацията отдавна не се цели в децата, така че нищо чудно и 9 да вземе човека с меча.

Link to comment
Share on other sites

От тази година вече ще има 10 номинирани 'най-добри' филма, а не само 5, както беше досега.

 

На този етап ми се струва, че пет заглавия са сигурни, а именно: 'Avatar', 'The Hurt Locker', 'Inglorious Basterds', 'Up in the Air' и "Precious'. За останалите пет има доста кандидати, сред които 'Crazy Heart', 'Star Trek', 'A serious man', 'A single man', 'Nine', '300 days of summer', 'Up', 'Fantastic Mr Fox', 'Julia and Julia', 'An Education', 'District 9' И "Invictus'. Предполагам, че победителят ще е някой от първите пет. Аз лично ще очаквам с интерес да разбера кои ще са победителите, въпреки че нямам любим от тези филми, а и няколко не съм гледал все още.

 

Хост, тъкмо снощи гледах 'Watchmen' и наистина останах приятно изненадан най-вече от историята и диалозите. Ясно ми беше, че ефектите на Снайдър ще са уникални.

Link to comment
Share on other sites

Дали е възможно да се гледат и онлайн някъде?

 

Ще е възможно, но ще мога да ти дам link най-рано предишния ден примерно.

Link to comment
Share on other sites

В категорията "Най-добър филм" съм гледал едва 4, от тях обаче не ми е ясно как могат да са номинирани: Inglourious Basterds и Up in the Air - не лоши, но клонящи по-скоро към посредственост отколкото към Best.

Другите 2 които съм гледал са Аватар и Район 9 (или както там го превеждат), като за тези двата номинацията е била задължителна, за мен.

Предполагам, че "Най-добър филм" ще е Аватар.

 

При номинациите за "Режисура", и Тарантино и Райтман са напълно неадекватни там, пак според мен. Освен Камерън не виждам къде другаде може да отиде Оскара. Четвъртия филм и съответно режисьор са ми абсолютно непознати, но като гледам си е истинска драма и има шансове във всяка категория в която е номиниран.

 

Техническите Оскари са най-ясни, но да видим.

Link to comment
Share on other sites

За мен филм на годината е Watchmen (2009). Сякаш нищо друго не ми направи впечатление от тази година.

 

Аз пък четох, че тоя филм не се разбира толкова добре и не може да се оцени от хора, които не са чели комиксите.

 

Inglourious Basterds ...... - ....., но клонящи по-скоро към посредственост отколкото към Best.

 

:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък четох, че тоя филм не се разбира толкова добре и не може да се оцени от хора, които не са чели комиксите.

 

:rofl:

 

:) Ако не беше Christoph Waltz и брилянтната му игра, филмът вместо 8,4 щеше да има 0,4 оценка. И може би единствено спрямо него и заради него филмът не е посредствен, но като цяло е мнооого далеч от Best picture.

 

И всъщност ако много искам някой да спечели Оскар, това е именно той.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм безкрайно щастлива, че Up има номинацийки в най-важните за него категории - най-добър филм и най-добра анимация. Филма няма да го спечели, но анимацията е 100% негова. Все пак след Wall-E това е другото миличко и трогателно филмче, което ме разнежи и разплака :blush:

Link to comment
Share on other sites

Има една изненада в тия номинации обаче.

 

Avatar го няма при най-добър оригинален сценарий?!?!??!?!?!?!?! :confused :confused :confused :confused :confused

И при музиките го няма!?!?!?!??!!??!

Link to comment
Share on other sites

Има една изненада в тия номинации обаче.

 

Avatar го няма при най-добър оригинален сценарий?!?!??!?!?!?!?! :confused :confused :confused :confused :confused

И при музиките го няма!?!?!?!??!!??!

 

:) Това е от хорски срам. Не за друго. Че ще му стане неудобно на Камерън.

 

П.П. Аватар ще обере най-важните категории (то всъщност има една най "Best picture") и без твоята реклама.

 

П.П.П. Той даже и в документалните го няма, а ти точно натам го беше засилил... :)

Link to comment
Share on other sites

Най-важните според кой? За мен най-важната категории са тази за сценария, защото аз във филм търся история и преживяване, а не мушички и тревички изпипани с по 10 000 полигона. За подобен тип преживяване, играя компютърни игри. Оставам с впечетлението обаче, че и ти трябва да поиграеш някоя и да се убедиш, че Аватар е просто хубав филм, а не върха на върховете във всичко, което ти дойде на акъла.

 

Като излезне филма World of warcraft ще ти припомня Аватар и тогава ще си говорим за природа и обкръжение отново. Особенно пък ако поверят специалните ефекти на същата дизайнерска къща, която е правила Аватар, LOTR и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Най-важните според кой? За мен най-важната категории са тази за сценария, защото аз във филм търся история и преживяване, а не мушички и тревички изпипани с по 10 000 полигона. За подобен тип преживяване, играя компютърни игри. Оставам с впечетлението обаче, че и ти трябва да поиграеш някоя и да се убедиш, че Аватар е просто хубав филм, а не върха на върховете във всичко, което ти дойде на акъла.

 

Като излезне филма World of warcraft ще ти припомня Аватар и тогава ще си говорим за природа и обкръжение отново. Особенно пък ако поверят специалните ефекти на същата дизайнерска къща, която е правила Аватар, LOTR и т.н.

 

Игрички даже в повече играя, според някой хора... И не твърдя, че Аватар е върхът във всичко, твърдя че е просто един пипнат до съвършенство продукт. То ако се хванем по твоята логика, всяка стойностна драма (излизат по доста на година) е много по-по- от филми като Аватар. Но истината, е че ти се опитваш да го поставиш в твоите рамки (оригинален да е сценария, необикновен сюжет, драма и т.н.), а той е просто един красив филм, балансиран във всяко отношение - пак казвам, все едно игра на Близард.

 

И кажи си твоят Best picture, може и класация на 3-те "Най-добри филма" за 2009.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз ще ти ги кажа от номинираните, защото ги гледам размесено и не ми се занимава да проверявам сега кой филм през коя година е пуснат. За съжаление обаче, повечето не съм ги гледал.

 

District 9

Up

Inglorious Basterds.

 

Самоче, това са 3 от 4-те, които съм гледал от 10-те филма в номинациите, та оценката ми не е особенно обективна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...