Jump to content
BulForum.com

82nd Annual Academy Awards


Recommended Posts

Филма го гледах още като излезе и ми се видя добър, но не предполагах, че ще овършее така на оскарите. Сега си го пуснах пак, гледайки го напълно критично за да се заям и да бъда честен...нищо в този филм не е дразнещо, не е преекспонирано, не е излишно. За мен наистина академията направи добър избор. За звукообработка и смесване...ами има логика и в този оскар дори - за мен.

 

Но като цяло съм недоволен от това, че Watchman сякаш го зачеркнаха отвсякъде - някои има ли инфо защо?

 

И аз това се питам... Може би защото масата слабоумни зрители го зачеркнаха като тъп/прост и така нататък, защото не е поредната пуцалка е много ефекти и без кой знае какъв смисъл...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Смисъла на сляпо-пренебрежително-подигравателното ти отношение като цяло или друг ще търсим?

 

(не се сдържах просто)

 

_____________________

 

А все пак, "Up" който също не беше кой знае какво взе номинация в "Writing (Adapted Screenplay)" и

"Writing (Original Screenplay)"? Това не те ли притеснява поне колкото, че (за теб) смотания и безличен "The Hurt Locker" отнесе 5 оскара?

 

А на Сандра Бълок (аз направо забраих, че съм й гледал изпълнението, та сега да отбележа) сега да печели за ролята си в "The Bling Side"? Стига, бе.

Link to comment
Share on other sites

Смисъла на сляпо-пренебрежително-подигравателното ти отношение като цяло или друг ще търсим?

 

(не се сдържах просто)

 

_____________________

 

А все пак, "Up" който също не беше кой знае какво взе номинация в "Writing (Adapted Screenplay)" и

"Writing (Original Screenplay)"? Това не те ли притеснява поне колкото, че (за теб) смотания и безличен "The Hurt Locker" отнесе 5 оскара?

 

Абе младежо блед, кой те излъга че си способен да даваш оценки на чуждите мнения? Аз вече неколкократно заявих, че филма не е лош, но няма място сред наградените с Оскар. Че чукчите са много из Форума знаем и сме свикнали с факта. Ама няколко пъти подканям феновете да кажат нещо значимо с подробности за тоя филм и нито един не го прави. Вместо това получавам предимно малоумни контра въпроси. Това допълнително показва, че и тия дето твърдят, че този филм заслужава 6 Оскара, сами не знаят защо.

 

За UР също казах какво мисля по-назад, ама па си пил от обед и не си чел явно. beer.gif

 

И не забравяй, че никого не задължавам с мнението си. Просто задавам така нЕкои въпроси.

Link to comment
Share on other sites

Ама моля ти се - дай някакъв смисъл. Дай да видим какъв изобщо е смисъла? И в какво се изразява?

 

 

Абе младежо блед, кой те излъга че си способен да даваш оценки на чуждите мнения? Аз вече неколкократно заявих, че филма не е лош, но няма място сред наградените с Оскар. Че чукчите са много из Форума знаем и сме свикнали с факта. Ама няколко пъти подканям феновете да кажат нещо значимо с подробности за тоя филм и нито един не го прави. Вместо това получавам предимно малоумни контра въпроси. Това допълнително показва, че и тия дето твърдят, че този филм заслужава 6 Оскара, сами не знаят защо.

 

За UР също казах какво мисля по-назад, ама па си пил от обед и не си чел явно. beer.gif

 

И не забравяй, че никого не задължавам с мнението си. Просто задавам така нЕкои въпроси.

Значи си гледал филма, не е лош според теб, но не си намерил никакъв смисъл в него, нито в какво се изразява... Просто ти харесаха картинките дето се движеха?!?! Смисъла е разкриването на насилствената природа на човека, към склонността му да мрази различните и тези които не разбира, в това че трябваше да преживеят ужаса от загубата на милиони и да се обединят срещу общ враг за да си подадат ръка и да спрат ядреното унищожение на света. И всичко това беше представено по блестящ начин, не по баналната линия добрите бият лошите, накрая получават/тряскат/женят се за най-яките мадами и заживяват щастливо...

Link to comment
Share on other sites

Абе младежо блед, ... ама па си пил от обед и не си чел явно. beer.gif

:beerchug

Добре, дори да съм прекалил със "смотан", то "безличен" си е баш в контекста на преждеизказаното от теб. За Up не помня конкретно какво си казал ама май ти харесваше, ако не ме поправи.

 

Та Up (само на него ще се спра) е толкова банално, безлично, изтъркано и жалко напомпано с парички клише, че рядко се среща чак такъв пример. Знаеш какъв трябва да е крайния резултат (вече е постиган), нямаш свежи идеи и решаваш лееееко да взаимства в различен контекст и накрая едно нищо.

 

Този филм около, който се върти цялата ни препирня в отделните си елементи и като цяло няма новаторство. Но трябва ли да има за да вземе толкова оскари? Не. Цялата спойка и подход към всеки един от елементите му е добра. Добра като го гледах първия път, добра като го гледах и втория. Рядко има филми заснети така. Режисьорската работа (по-скромното ми мнение) е много, много добра, за разлика от това което виждам напоследък - много движение, нестабилни кадри и пълно заблуждение на зрителя за акцента в сцената. Режисьорката я подозирам, че е европейка. На мен много ми прилича (приятно) работата й на класическото европейско кино от миналия век.

 

Това е, на мен ми допада филма. Но и аз не бих му дал 5те оскара. Най-вече този за "Writing (Adapted Screenplay)" и

"Writing (Original Screenplay)"

Link to comment
Share on other sites

Който не е харесал UP, е безсърдечно изчадие от ада и заслужава всяка вечер да го тормозят глисти и да не може да заспи. Лично мнение :)

Link to comment
Share on other sites

Най-после двама души се престрашиха да кажат по нещо относно декорирания филм - имаме напредък. Прочетете по-назад кои заглавия споменах (и заявих че е срамота че ги споменавам редом с този) като подобни на тазгодишния платен/поръчан фаворит. Ако сте ги гледали как ви се струват в сравнение с него? И изобщо има ли смисъл да обяснявам колко по-стойностни, съществени и смислени са тези филми? И изобщо какво ли си губя времето да се занимавам...

 

----------------------

 

Миглена, прости им, те са просто деца laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

UP, Up in the Air ли ще трябва да значи ? Щото ако е така, не е лошо филмчето ама чак пък за Оскар. Клуни игра добре, спор няма, но тая роля си е типична за него. Повечето му роли са герои с общо взето, сходно поведение. И ги играе перфектно, но се повтаря доста. Нещо като Ал Пачино. Не мисля че този филм има място при Оскарите. Не че миналата година излезнаха някакви кой знае колко смислени филми. Но в крайна сметка, минало бешело. Раздадоха Оскарите, а ние тука се плюнчим кое трябвало и как трябвали и що така трябвало. Кервана си върви, кучетата си лаят. Big fuckin deal ... :D

Link to comment
Share on other sites

UP няма нищо общо с филма с Клуни и е награден с Оскар за анимация. Горещо ти препоръчвам да го гледаш.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ами The Hurt Locker аз го слагам на едно ниво точно с Black Hawk Down, като го гледах ми напомни именно на него. И двата филма залагат предимно на визията, реализма и т.н. Като изключим, че си е типичния военен филм с цел да покаже гадните реалности на войната, така търсения смисъл си е казан още в началото на филма - "The rush of battle is often a potent and lethal addiction, for war is a drug.". Aз лично ще го запомня именно с това, както и свързания с този цитат финал.

 

И тези, които говорят за платен/поръчан победител поне ясно да кажат кой е трябвало да спечели. Но нека преди това да се запознаят с особеностите на Оскарите, като това че Академията не награждава sci-fi филми, филми по комикси, анимации, както и такива които са със сценарий на вече печелил филм през 1991г.

Link to comment
Share on other sites

Аз не бих предпочел 'The Hurt Locker' пред Аватар, въпреки че и двата ми харесаха. Но ми се струва, че Аватар повече заслужаваше наградата предвид мащабността на проекта и иновативните му специални ефекти и разпространение в киносалоните. Не е случайно, че оценката му в imdb е по-висока, а са го оценили много повече хора. Тази оценка съвпада и с моето мнение. Всеки филм си има слаби места в общи линии и няма как да се хареса на всеки. Аз винаги съм предпочитал филми с по-дълбоки послания и по-малко специални ефекти, но тази година нямаше чак толкова добър от тази категория, който да засенчи с посланието си аудиовизуалните предимства на Аватар. Поне за мен е така. И да не забравяме, че доста непретенциозни филмчета са взимали "Оскар', като например 'Влюбеният Шекспир', който за мен е супер слаб филм. След няколкото престижни награди, които грабна 'Тhe Hurt Locker' по света между Златния Глобус на Аватар и Оскарите ми стана ясно, че това ще са двата претендента за най-голямата награда. Според мен голяма роля изигра и фактът, че режисъор на 'Войната е опиат' е жена и много от гласуващите и затова са предпочели нейният филм, тъй като май никога в историята на Оскарите не бе печелил филм, режисиран от жена.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не го намирам, но не е голям проблем. Трудно може да ми хареса анимация. Тоя жанр не ми понася. Рядко мога да харесам анимация.

Ето ти 1 линкче от замунда

http://zamunda.net/details.php?id=193293&hit=1

гледай го, няма да съжаляваш :)

Link to comment
Share on other sites

Та Up (само на него ще се спра) е толкова банално, безлично, изтъркано и жалко напомпано с парички клише, че рядко се среща чак такъв пример. Знаеш какъв трябва да е крайния резултат (вече е постиган), нямаш свежи идеи и решаваш лееееко да взаимства в различен контекст и накрая едно нищо.

 

?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!??!?!?!?!

 

Силно се надявам да говориш за различен филм.

Link to comment
Share on other sites

хмм не знам кое е заслужено и кое не ама тва дебелото черното беше много гнусно животно отвратително кой знае колко години ще сънувам кошмари а забелязахте ли като пляска как се тресе цялата като желе и облякла няква рокля за да и се виждат черните мръвки още повече опитах се да не я гледам ама моя монитор е  22" и го заема целия ебаси не съм и гледал филма ама нямам и желание ще е най-страшния и ужасяващ филм който съм гледал то хубаво да има черни актриси не на расизма тва онва ама пък такъв мамут може ли да бъде актриса наистина не мога да си представя колко извратен трябва да си да гледаш филм с нея даже не знам дали трябва да е в женски род то не прелича нито на жена нито на свиня по принцип нямам нищо против "печките" стига да преличат на хора а тези дебелите гнусните ме отвращават адски много не знам нямам думи да изразя колко ме беше гнус като я видях черен желиран сопол с размерите на слон 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...