Jump to content
BulForum.com

Предвижда се либерализиране на режима на ГМО!


second.life.syndrome

Recommended Posts

Чубрицата на боба, играй си там куейка и не се обаждай в политическите проблеми, щото си прекалено задръстен да умуваш над каквото и да е било друго, освен как с фотошоп да увеличиш бюста на .jpg изгората ти .Кво като си около Божията възраст - тва не те прави по-умен , даже по-зле .. за всичките тея години да не си се оправил :( .Като отлепиш лично от пс-то, и отидеш да си купиш лично домати от пазара, може да благоволя да ми говориш на "Вие", до тогава акъл от пациенти не приемам .

 

Единственото което можеш да направиш е да ми дадеш информация черно на бяло от достоверен източник, относно казаното от теб по-горе. Не го ли направиш ще те смятам за един от многото заблудени с тва ГМО.Щото тая практика се нарича насочване на пазара.

 

Ако по телевизията кажат че от червеното вино се мре, нормално че хората ще почнат да си купуват бяло и въобще всичко друго освен червено,щото всеобщата заблуда ще вземе превес.И тука някой от играчите няма сметка да съществува ГМО, щото някой губи много.Но вие си мислите, че едно лято консумация на ГМО = всички натръшкани на есента. Такива да сте ми .. .русички :)

 

Адвокат вчера ми изнася малоумни лекции относно колите, информатик днеска ми говори за икономика... малоценни ли се чувствате ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply
Чубрицата на боба, играй си там куейка и не се обаждай в политическите проблеми, щото си прекалено задръстен да умуваш над каквото и да е било друго, освен как с фотошоп да увеличиш бюста на .jpg изгората ти .Кво като си около Божията възраст - тва не те прави по-умен , даже по-зле .. за всичките тея години да не си се оправил .Като отлепиш лично от пс-то, и отидеш да си купиш лично домати от пазара, може да благоволя да ми говориш на "Вие", до тогава акъл от пациенти не приемам .

 

Единственото което можеш да направиш е да ми дадеш информация черно на бяло от достоверен източник, относно казаното от теб по-горе. Не го ли направиш ще те смятам за един от многото заблудени с тва ГМО.Щото тая практика се нарича насочване на пазара.

 

Информация има предостатъчно тук, в тази тема - цитирани са научни изследвания на сериозни институти. Направи ли си труда да я прегледаш? Не. Реши директно да ни сведеш собственото си, изсмукано от пръстите или от други органи, профанско мнение. Приеха те студент по... макроикономика :) в един от най-леснодостъпните университети и вече си повярва, че си светило в науката ли?! Не си. Ще го завършиш с преписване, плащане и прочие и ще си все така тъп както си влязъл в него, ако не и по-тъп.

 

Но понеже си изключително тъп и дори инстинкта ти за самосъхранение е нефункциониращ от тъпота, та си позволяваш да пускаш непремерени коментари - какво ще кажеш да си направя труда да ти отлепя няколко шамара, следващия път като съм в Бургас или Пловдив? Лично. Лесен си за намиране. Пък аз не съм Ванчо Психара и в определени ситуации не се хабя с приказки, та не разчитай, че ще минеш с това. И в двата града съм достатъчно често, не се притеснявай.

Link to comment
Share on other sites

производството на ГМО НЕ е по-евтино и по-изгодно за производителя. Хайде върни се и си напиши домашното преди да дрънкаш. Точно обратното е. Излиза доста по-скъпо и в крайна сметка може да разори производителя, ообено дребните.

 

Всъщност така се представят нещата че все едно е МНОГО по-изгодно...

 

А за спора - аз говорех не толкова за ГМО колкото за прекаляването с изкуствени торове и пестициди.

 

 

 

Аз пък трябва да ти кажа, че ако доживея една преклонна възраст, ще ми дреме на тогава смарангясаното махало дали зеленчуците са заразени, увредени или прочие , при положение че аз самия вече мириша на пръст ...

 

Да така е... то живота е до 30 максимум 40... това по-нататък живот ли е, а? Въобще за какво си говорим?

 

 

 

Адвокат вчера ми изнася малоумни лекции относно колите, информатик днеска ми говори за икономика... малоценни ли се чувствате ?

 

А ти по тази логика следваше да направиш какво ........ ? Защото нито си някакво светило в областта на автомобилостроенето или поне ремонтирането им, нито си икономист. То и като завършиш ще си тепърва прохождаш без грам опит и кой знае колко знания та какво говорим за току-що приет студент. Та я да чуя какво следваше по тази логика да направиш конкретно ти? Отговори ми моля те поне на това.

Link to comment
Share on other sites

овъре, шамарите е по-практично да се залепят, а не да се отлепят. или имаш идея да си намажеш дланите с кола-маска, за да е най-забавно при възвратното движение?

пазу е тролче. в пубертет.

а икономиката не е наука, а теория, защото няма база с емпирични доказателства. а като не им изнася как работи простата математика например икономистите нагласят природните закони спрямо теориите си, вместо обратното.

и нито едно от тези неща не ги квалифицира в областта на земеделието или биотехнологиите.

 

 

 

 

относно ГМО-тата основния въпрос е дали искаме да участваме в експеримент с неясни продукти с неясни последствия? желаем ли ние да сме контролната група, която ще служи за описване на страничните ефекти от новите продукти?

аз предпочитам да съм от групата с плацебото и да си ям доматите от двора с разссад от миналогодишната реколта.

Link to comment
Share on other sites

Чубрицата на боба, играй си там куейка и не се обаждай в политическите проблеми, щото си прекалено задръстен да умуваш над каквото и да е било друго, освен как с фотошоп да увеличиш бюста на .jpg изгората ти .Кво като си около Божията възраст - тва не те прави по-умен , даже по-зле .. за всичките тея години да не си се оправил :( .Като отлепиш лично от пс-то, и отидеш да си купиш лично домати от пазара, може да благоволя да ми говориш на "Вие", до тогава акъл от пациенти не приемам .

 

Единственото което можеш да направиш е да ми дадеш информация черно на бяло от достоверен източник, относно казаното от теб по-горе. Не го ли направиш ще те смятам за един от многото заблудени с тва ГМО.Щото тая практика се нарича насочване на пазара.

 

Ако по телевизията кажат че от червеното вино се мре, нормално че хората ще почнат да си купуват бяло и въобще всичко друго освен червено,щото всеобщата заблуда ще вземе превес.И тука някой от играчите няма сметка да съществува ГМО, щото някой губи много.Но вие си мислите, че едно лято консумация на ГМО = всички натръшкани на есента. Такива да сте ми .. .русички :)

 

Адвокат вчера ми изнася малоумни лекции относно колите, информатик днеска ми говори за икономика... малоценни ли се чувствате ?

 

Смазу, аз и пия и пуша, ама не искам като изям една голяма шопска салата да ме трови колкото едно ходене на бар... Плодовете и зеленчуците трябва да са полезни за здравето, не да го увреждат. Ти естествено не прочете, че произвеждането на тази "евтина" продукция боклуци, ще възпрепятства и произвеждането на качествената! Колкото за малоумитето мойто момче тука говорим за микробиология така че неизмеримите ти икономически познания може познай къде да си ги пъхнеш

Link to comment
Share on other sites

Поради многото раздадени шамари и така нататък, не ми се изрежда, темата я затварям. Двамата с шамарите излизат в почивка за един месец. Прекалихте го, съжалявам. Останалите мога само да ви кажа, че нито един от вас не е прав и никога няма да е прав, докато не започне да разсъждава как стоят нещата и от гледната точка на останалите около него. За съжаление, това упражнение е направо непосилно за повечето българи. Поредната тема тип Аватар отива в архива, да ви е честита.

 

 

П.С. Реших, че след като двамата дето са изакали акото са наказани, ще оставя темата засега отворена. Валентина, или както ти е там името, ще реша че си се изпуснала без да искаш. Другия път пробвай да не показваш пръсти ей така, колкото да се направиш на интересна. Може и на лично да ми пишеш. Както и да е.

 

За останалите. Карайте по темата, Другия път като почнете с меренето на инструменти, ще я махна нацяло темата. Идеята е да се информират хората от нея, а не да четат мозъчните диарии на няколко човека, които по някаква причина са решили че разбират от всичко. Заради такива хора, има огромен процен други хора из форума, които не желаят да пиша и да споделят информация с останалите.

Link to comment
Share on other sites

Поради многото раздадени шамари и така нататък, не ми се изрежда, темата я затварям. Двамата с шамарите излизат в почивка за един месец. Прекалихте го, съжалявам. Останалите мога само да ви кажа, че нито един от вас не е прав и никога няма да е прав, докато не започне да разсъждава как стоят нещата и от гледната точка на останалите около него. За съжаление, това упражнение е направо непосилно за повечето българи. Поредната тема тип Аватар отива в архива, да ви е честита.

В случая по-скоро беше голфаджия в тема за Мерцедес... "Виждате ли аз за 3000лв си взимам по-добър Голф, отколкото вие за 20000лв Мерцедес. Пълни идиоти сте. "

За всеки малко по-осведомен е ясно, че от тези промени, нито ще помогнат на малките производители, нито ще се подобри каквото и да било. По-скоро ще е потъпкване на малките фермери, разваляне на хранителните и вкусови качества - цената естествено може и да се повиши, все пак при нас всичко е обратно...

Link to comment
Share on other sites

Най-новото е това http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/26/848188_zakonut_za_gmo_se_prekroiava_pod_natiska_na/

Интересното, което казва Караджова е, че :

"Процедурите за одобряване на подобни заявления са изключително тежки, те са разписани в закона и аз заявявам открито, че докато съм министър, в страната няма да бъде одобрено нито едно подобно заявление"

И целта на закона е един вид да се замажат очите пред ЕС. Колко е вярно ще разберем...

Link to comment
Share on other sites

За това й изявление

 

"Процедурите за одобряване на подобни заявления са изключително тежки, те са разписани в закона и аз заявявам открито, че докато съм министър, в страната няма да бъде одобрено нито едно подобно заявление"

 

спокойно ще я съдят. Тя дефакто твърди създаване на квази закон, чиито изисквания са невъзможни за реализация на заложените в него хипотези - т.е. реално се достига до фигурата "Заобикаляне на закона" която е наказуема.

 

А тези Евро норми с които само се оправдават не бяха ли - съжалявам, че не съм прочел цялата тема (сигурно сте споменали - само пожелателни, а не задължителни?

 

________________

 

Дам, сега видях, че сте я дали директивата от ЕС. Ами ако драснем на медиите (възможно по-голяма част от тях) дали няма да има ефект? С точен цитат на директивата. Ама имам предвид да пишем повечко хора, защото не вярвам в БТВ, Нова или БНТ да обръщат внимание на 1-2 мейла по даден въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Тайните на генното инженерство - в bTV Репортерите

 

Тази събота в bTV Репортерите от 19.30 часа зрителите ще научат повече за генното инженерство, което през последните години напредна до създаването на организми „мутанти” и преминаване границата на видовете – смесването на растение с животно. Въпреки противоречивото развитие на науката в тази сфера генномодифицираните организми вече са факт на пазара през последните 15 години. Включително в България.

 

С какво се храним и в какво ще се превърнем? Информирани ли сме в магазина, когато купуваме генномодифицирана храна? Ще изчезнат ли природните видове след няколко години? Отговори на тези въпроси ще търси репортерката на bTV Мария Савкова.

 

Също и http://news.plovdiv24.com/134868.html

Link to comment
Share on other sites

http://novinitepro.bg/novinite/stolitsata/protestirashchi-kreshchyat-ne-shchem-gmo.html

 

Това е от днес: По отношение на протестите срещу Закона за генно-модифицираните организми премиерът обеща, че правителството няма да прави ГМО. Това е наше задължение към Европейската комисия и Европейския съюз.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ГМО са опасни. Доказано е от учени, че влияят на отрицателно на репродуктивната система.

ГМО не дават повече добиви от конвенционалните култури.

Появи ли се ГМО в природата, след известен период от време всичко малко или много от същият вид ще е ГМО.

ГМО не ни е нужно-Около 1/3 от Българските земи пустеят!!!!!

Според мен ГМО трябва да се развива, но под изключително строг контрол в лаболаториите.

Трябва да се развива от УЧЕНИ, не от компании като Монсанто и Co.

Никога НЕ ТРЯБВА Да позволяваме печалбаратвото да надделее над здравият разум и истинската наука!

Науката е като нож-Можеш да режеш хляб, а можеш и да убиваш хора с нея.

Не науката, а алчността и човешкото безочие ще погуби света.

Докато не се докаже многократно безопасността на ГМО и това, че НЕ нарушават никоя екосистема, ще съм ПРОТИВ това, да се появят в околната среда, не защото съм против прогреса и науката, а защото невниманието и безочието може да нанесе катастрофални поражения. Хранителните връзки и вериги, понятия като "Екосистема" не са без значение и смисъл.Те се опитват да опишат сложните връзки между организмните в природата. Не трябва да ги нарушаваме, защото може да се получи Ефекта на Доминото и ние да сме следващите. Нека подобряваме, не да вредим и унищожаваме.

П.П Нека УБИЕМ Монсанто и подобните на него и оставим само истинските учени и наука да работят за нашето благо

 

http://www.youtube.com/watch?v=kJakVLbnVKU&feature=player_embeddedВнимание: ТРАНСГЕНЫ!

Health Risks of Genetically Modified Foods http://www.saynotogmos.org/ud2009/docs/health_risks.pdf

Влияние ГМО на млекопитающих и их потомство (И.В. Ермакова) http://www.oagb.ru/research.php?txt_id=3756

Който иска, може да си намери още.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...