Jump to content
BulForum.com

Кое за вас е отживелица?


Recommended Posts

Леко...не си наш'та честота ;)

 

Като говорим за глупоста в частните й проявления, тя като цялост все повече се налага вместо да става отживелица.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

@Vetim, като се позамисля си прав за доста от изброените неща. Но за религията и брака продължавам да твърдя, че са отживелица. Което не изключва възможността някой ден да сключа такъв...

Link to comment
Share on other sites

То с такова мислене естествено, че няма да сте бъдещето. Добре че аз ще си направя деца, а не вие. Те ще си следват "отживелите" идеи, които са им заложени първично и вторично, пък вие си стойте мекотели, за които следването на цели е "отживелица".

 

Абсолютно !!!

Link to comment
Share on other sites

Май май, отживелица за повечето хора са тия неща, които изискват някакво напъване. Религия, брак, казарма, патриотизъм и т.н. Така де, що да се напъва човек. Има и по-лесно. Дайте да отебем всичко, така по-лесно се живее. Дано пораснете и да разберете колко са важни повечето от работите дето ги описвате като отживелици :) Ся предполагам ще кажете че сте големи хора, ама нещо не си личи поне от това дето го пишете :)

Link to comment
Share on other sites

Май май, отживелица за повечето хора са тия неща, които изискват някакво напъване. Религия, брак, казарма, патриотизъм и т.н. Така де, що да се напъва човек. Има и по-лесно. Дайте да отебем всичко, така по-лесно се живее. Дано пораснете и да разберете колко са важни повечето от работите дето ги описвате като отживелици :) Ся предполагам ще кажете че сте големи хора, ама нещо не си личи поне от това дето го пишете :)

 

+ това да нямаш мисловна дейност

Link to comment
Share on other sites

Писането на шльокавица. Килъра е живото доказателство. Сега като се замислих, се сетих за едно нещо, което според мноооооооооооооооооооого съвременни хора е отживелица - моралните ценности.

Link to comment
Share on other sites

Май май, отживелица за повечето хора са тия неща, които изискват някакво напъване. Религия, брак, казарма, патриотизъм и т.н. Така де, що да се напъва човек. Има и по-лесно. Дайте да отебем всичко, така по-лесно се живее. Дано пораснете и да разберете колко са важни повечето от работите дето ги описвате като отживелици :) Ся предполагам ще кажете че сте големи хора, ама нещо не си личи поне от това дето го пишете :)
И кое по-точно изисква напъване или каквото и да е различно от липса на здрав разум и акъл?

 

Без да броим казармата, която няма да коментирам.

Link to comment
Share on other sites

Вярваш ли в себе си? Вярваш ли в нещо, което е над теб? Вярваш ли във вярата? Иска ли се усилие да повярваш? Къде е тук мястото за здравия разум?.Не вярваш в брака.Защото бракът е труден, само с "акъл" брак не се прави. Не вярваш и в патриотизма, за теб той е празна дума, защото си празен човек. Не вярваш и в религията, защото тя е над "здравия разум". А това, което не разбираш - отричаш, опошляваш и оплюваш.

Link to comment
Share on other sites

Някъде да съм казал нещо за вярата? Бъркаш нещо.

Отживелица е залъгалката за масите наречена религия. Отживелица е останката от първобитния обществен строй, крепяща се все още само на купчина наследствено предавани предрасъдъци, наречена брак. А патриотизма... да се трепя, или да почитам тези които са се трепали за да има някое парче земя, някакво име, без да е било тяхно и без никога да бъде ничие... ми не мерси, предпочитам да съм "празен".

 

 

Общо взето дъра бъра беше твоето, със заучени фразички, които съм чувал стотици пъти.

 

 

ПП подобни сорт спорове са напълно излишни и безмислени. Нито аз ще променя възгледите ви (не че съм преритал да правя това, с който и да е), нито вие моите. Подобни теми са по-скоро, да се види "общественото мнение", а не бойно поле за безпочвени караници.

Link to comment
Share on other sites

За всяко едно от изброените от мен неща се иска вяра ;) А да повярваш е да направиш върхувно усилие. И къде, моля, сте чували заучените фразички?

Link to comment
Share on other sites

Да наистина ще ми е необходимо неистово усилие и компромиси, за да повярвам в бабини девитини. Със същия успех мога да стана върл креационист. И общо взето резултата ще е същия, вяра в безсмислени и нелогични брътвежи.

 

От почти всеки малко по-начетен, с който съм водил тези "спорове". Ако се разровя дори мога да ти ги покажа.

Link to comment
Share on other sites

За да повярваш истински се иска "известно" напъване - факт! Почти всички големи съвременни физици в даден етап от животът си са ставали религиозни - защо ли !? За брака също се иска не малко напъване (в смисъл да се задържи семейството стабилно... и не, нямам предвид подписът), изобщо пък не ми се споменава с колко отговорности и напъване е свързана привилегията да имаш дете/ца. За казармата - лично аз се почуствах наистина порастнал когато си отслужих. Когато говорим за патриотизъм, бай Ганьо разбира или лют шовинизъм, или си казва - Е**л съм им майката... кво съм видял от тази държава.... А гламавите американци си имат една много правилна приказка..... - Не питай какво САЩ са направили за тебе, а кажи какво ти си направил за САЩ.... Мисля, че няма смисъл да тълкувам какво се има предвид с това, защото пак ще опрем до напъването....

 

В този ред на мисли, май наистина излиза, че всичко свързано с поемането на отговорност или напъване (извън тоалетната) е отживелица.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

"физици в даден етап от животът си са ставали религиозни - защо ли"

 

Иди се запознай малко по-сериозно с исляма и християнството като цялости и после пак, ок?

За репликата за САЩ...това е върхово познание на основите на държавата от г-н Кенеди, което вероятно има нещо свързано със връзките му в предишни периоди с определени изолирани от обществото престъпни групи.

 

Тук въобще никой не е говорил за отговорност, всички които ви сърби някъде за ОТГОВОРНОСТ като цяло ревнахте с глас.Защо, вие ще кажете.

Link to comment
Share on other sites

Я чакай бре, Галински! Какво ми пречи на мен да имам семейство и деца без да се разписвам на безсмислени листове хартия, създаващи куп проблеми в бъдещ план? Я ми го обясни това? На Наско не му е ясно, защото освен казармени, пещерни и рафтинг листове други не е подписвал.

 

В целия цивилизован свят тази "манипулация" наистина вече е отживелица. Едва ли са толкова глупави и безотговорни хората. Между другото и аз гарантирам, че няма да ме видите в "райсъвета" да подписвам лайнарщини, за което съм уведомил и жена ми. Църковен брак по-съм съгласен да сключа някой ден. Административен - никога.

Link to comment
Share on other sites

А кой говори за подписване? Аз имам предвид постъпката "брак". И много добре знам, повярвай ми. И за дете съм се грижил, и за жена, решавал съм семейни проблеми. Това, че не се хваля с тях, не значи, че не са ми минали през главата, нали? И ако съдите за мен само по казармените, пещерняшките и други екстремни занимания - пичове, извадете си главите от гъзовете. И да се спрем с офтопика.

Link to comment
Share on other sites

Осираме темата ама... >

 

Еми в действителност не виждам къде е проблема.Жена ми като ме иска като човек, нищо не виждам да й пречи да вярва на думата ми и любовта ми.Като иска децата да имат гаранции за отглеждане, нищо не пречи в деня на раждане още да ги призная за свои.Като иска обаче да си направи застраховка "мъж" ... ами НьЕ.

Като искаш общо начинание, отиваме правим договорче за фирмичка - кой колко парички ще внесе, какви отговорности ще носи, кой ще подписва договори и т.н.Тая ПЕСЕВДО ФИРМА т.н. БРАК e изкривяване на обществото.

 

Давал сигурност...т.е. нямаш НИКАКВО доверие в партньора...хеле пък ако си мислиш, че с една хартия може да накраш някой, който вече не те обича да започне тепърва...късмет.

 

___________________________

 

Сега видях горния пост, явно се разибраме и под "постъпката "брак"" имаш предвид "отговорен семеен живот".Ако е така сме 99% на едно мнение.

Link to comment
Share on other sites

Еми в действителност не виждам къде е проблема.Жена ми като ме иска като човек, нищо не виждам да й пречи да вярва на думата ми и любовта ми.Като иска децата да имат гаранции за отглеждане, нищо не пречи в деня на раждане още да ги призная за свои.Като иска обаче да си направи застраховка "мъж" ... ами НьЕ.

Като искаш общо начинание, отиваме правим договорче за фирмичка - кой колко парички ще внесе, какви отговорности ще носи, кой ще подписва договори и т.н.Тая ПЕСЕВДО ФИРМА т.н. БРАК e изкривяване на обществото.

 

Давал сигурност...т.е. нямаш НИКАКВО доверие в партньора...хеле пък ако си мислиш, че с една хартия може да накраш някой, който вече не те обича да започне тепърва...късмет.

 

Хахахах - браво, момък!

 

---------------------------------

 

Атанасе, не подскачай като настъпан, не ти е в стила. За да те разбират се изразявай правилно - брак и съжителство НЕ е едно и също. Поне аз не ги разбирам така нещата. Освен да греша някъде...

Link to comment
Share on other sites

Мда, моя грешка. Ок, аре аз отивам да си направя малко пържолки от врат. За мен също така отживелица е да се смята, че българите са умни.

Link to comment
Share on other sites

Осираме темата ама... >

 

Еми в действителност не виждам къде е проблема.Жена ми като ме иска като човек, нищо не виждам да й пречи да вярва на думата ми и любовта ми.Като иска децата да имат гаранции за отглеждане, нищо не пречи в деня на раждане още да ги призная за свои.Като иска обаче да си направи застраховка "мъж" ... ами НьЕ.

Като искаш общо начинание, отиваме правим договорче за фирмичка - кой колко парички ще внесе, какви отговорности ще носи, кой ще подписва договори и т.н.Тая ПЕСЕВДО ФИРМА т.н. БРАК e изкривяване на обществото.

 

Давал сигурност...т.е. нямаш НИКАКВО доверие в партньора...хеле пък ако си мислиш, че с една хартия може да накраш някой, който вече не те обича да започне тепърва...късмет.

 

___________________________

 

Сега видях горния пост, явно се разибраме и под "постъпката "брак"" имаш предвид "отговорен семеен живот".Ако е така сме 99% на едно мнение.

 

Брей, че кой е казал че ще се жениш за човек който не обичаш или той не те обича с цел да постигнеш любов? Това си е един момент от живота и едно преживяване което си струва да се изживее, а който го е страх от по-нататъчни административни проблеми хората са си измислили предбрачни договори...

Link to comment
Share on other sites

Не вярваш и в патриотизма, за теб той е празна дума, защото си празен човек.
А ся де. К'во излиза - че патриотизма е единственото нещо, което изпълва даден човек? Нацистите също са били доста силни патриоти. Толкова не-празни, че чак препълнени...
А да повярваш е да направиш върхувно усилие.
Вярата и религията с свързани колкото щафета камчия и ножа.

 

...
С някои неща съм съгласен, с други не. Патриотизма за мен е сляпата любов по дадена идея, без да се възприемат обективно нещата. Защото аз обичам частта от географската карта, която някой е казал, че е собственост на българите ие решил да се нарича България. Но това далеч не означава, че ще се мъча сляпо да доказвам на целия свят, че ние сме най-великите, или че имаме най-великата история. Не бих си дал живота за нечии интереси облечени в думите "за благото на България". Което ни най-малко не означава, че живея като щрауса заровил глава в пясъка. Опитвам се да съм част от обществото и да изпълнявам нещо, което би могло да се нарече граждански дълг, но мотива ми далеч не е слепия патриотизъм, тласнал нацистите да пратят сума народ в концлагерите. Вярвам в нещо отвъд възприятията ми и отвъд границите на науката ни, но това не означава, че притежавам слепия фанатизъм, изстрелял няколко кръвопролитни кръстоносни походи.

 

А кой говори за подписване? Аз имам предвид постъпката "брак".
Аз говорих за онзи безмислен подпис, с който уж доказваш безкрайната си обич към някой човек.

И като казах, че стремежа към семейство и поколение е отживелица, далеч не съм смятал, че не искам семейство и не искам деца. Просто не смятам, че целия ми живот, всичките ми "ресурси" трябва да се впрегнат и на всяка цена да имам жена и деца.

 

 

@host, на моменти ми е трудно да повярвам, че си наистина само на 20 :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...