Jump to content
BulForum.com

Кое за вас е отживелица?


Recommended Posts

Кое спокойно можете да наречете отживелица?

С риск отново да поспорим,но в крайна сметка за това сме хора и можем да говорим и пишем тук.

 

Прецених,че тук е добре да я направя тази тема.

Ако някой мисли друго-да я мести.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply
Брака.
И създаването на потомство като единствена и основна цел в живота.

 

Като отживелица също така намирам патиоризма, ксенофобията, расизма, физическата сила като метод за постигане на цели и надмощие, мачовщината, силния и слабия пол...

 

 

Ае почвайте да ме ядете.

Link to comment
Share on other sites

Брех, като никога ще се съгляся с теб на 110%(както е "модерно" да се казва). Като срещу първите две се боря със зъби и нокти.

Link to comment
Share on other sites

Казармата :rolleyes:

Eй за тва нашето поколение мирише , щото я няма нея ... климатици ше ми искат в колите , не стига че не ходят пеша , ми и претенции , вчерашни дрисльовци ... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
Брака.

Не съм съгласен. Бракът си има много хубави страни.

Най-хубавата е когато жената замине сама на почивка и ти поръча да поливаш редовно цветята и да не трупаш мръсни чинии в мивката....ама аз смятам да ползвам тарелки за еднократна употреба :P

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен. Бракът си има много хубави страни.

Най-хубавата е когато жената замине сама на почивка и ти поръча да поливаш редовно цветята и да не трупаш мръсни чинии в мивката....ама аз смятам да ползвам тарелки за еднократна употреба :P

И до като ги ползваш тез тарелки , да се навеждаш като минаваш през вратата , за да не ти опират рогата в касата :)

 

Вица , нали го знаеш ..

 

Ловци сядат да обядват. Разпалили огъня, сложили скарата, завъртели шишето с виното, подкефили се.

-Ееех какво ли правят сега жените ни?-попитал някой.

-Ами.., или плетат или се е..т.-отговорил друг.

Най-младия ловец си събрал нещата и хукнал към селото.

-Стоой, къде бе? -провикнали се колегите му.

-В къщи. Моята не може да плете!!!

Link to comment
Share on other sites

Отживелица е идеята, че младежта ще оправи България някой ден.
Ооооо ще я "Оправи" и още как.
Link to comment
Share on other sites

И създаването на потомство като единствена и основна цел в живота.

 

Като отживелица също така намирам патиоризма, ксенофобията, расизма, физическата сила като метод за постигане на цели и надмощие, мачовщината, силния и слабия пол...

 

 

Ае почвайте да ме ядете.

Напълно съм съгласна с теб. Особено пък метода за постигане на цели,или вечният безмислен спор м/у силния и слабия пол,и важната приказка "Еървели хората,а след тях жените..". Тъпа работа.

 

Апък,Rumba, тарелките и тия за еднократна употреба са страшно вредни,по-добре се научи да миеш :)

 

И това,че младите ще оправят държавата наистина са глупости :) Всеки гледа как да избяга,пък някой постоянно дърдори че ние сме бъдещето. Някъде другаде обаче.

Link to comment
Share on other sites

То с такова мислене естествено, че няма да сте бъдещето. Добре че аз ще си направя деца, а не вие. Те ще си следват "отживелите" идеи, които са им заложени първично и вторично, пък вие си стойте мекотели, за които следването на цели е "отживелица".

Link to comment
Share on other sites

Отживелица е идеята, че младежта ще оправи България някой ден.

Отживелица е да се твърди че младите не струват, отживелица е да поставяш всички под един показател....

Link to comment
Share on other sites

Предразсъдъците.

 

 

Harlem, една лястовица пролет не прави.

Link to comment
Share on other sites

Интересно как сте визирали неща които ги има откакто човечеството съществува и изведнъж те стават "отживелица" :) Отживелица е да речем уолкмена с компакт касета, но не и

патиоризма, ксенофобията, расизма, физическата сила като метод за постигане на цели и надмощие, мачовщината, силния и слабия пол...

 

за жалост тях винаги ще ги има и не са отживелица

Link to comment
Share on other sites

Дайте да не бъркаме отживелиците с нещата, които ни дразнят. За тях си има друга тема.

го казва човекът, който пръв започна.

Нито едно от нещата, които каза не е отживелица. Наблюдава се навсякъде. Виж ако те дразнят или пък се надяваш да отминат по-става.

 

Религията е една отживелица. Малко са хората, които ходят на църква повече от 3-4 пъти в годината и празнуват повече от 2-3 празника. Особено пък младите.

Link to comment
Share on other sites

Да религията е най-голямата отживелица за мен, и се надявам да продължи във този дух... Чесно казано ми се струва глупаво интелигентни хора живеещи в 21 век да вярват в такива работи

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...