Jump to content
BulForum.com

Максимална скорост


PSYCHOSIS

Recommended Posts

С радар са, но на честота за която все още няма детектор на пазара ;).

 

Хах! Туй трябва да го видя, че да го повярвам :laughing:

 

Между другото аз вече някак си все повече се закротвам в зоната на 140-150. Като изключим очевадната причина от безсмислени минути разлика между това да съм със 170-180, както карах редовно преди, много по-спокойно и сигурно се движа. И много по-неизморен пристигам. Да не говорим за доволно по-ниския разход. Последно се прибрах от София с осреднено 5.7/100, което си е приятно както и да го погледнеш.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

1. Колко - 210 км/ч

2. Къде - Магистралата от Бургас към Пловдив

3. С какво - Honda Civic 1.6 110 к.с. vtec

4. Защо само толкова - притеснение за полицай, а и се съмнявам да може да дигне до 220 (макар, че беше с гуми със скоростен индекс 240 км/ч)

 

1. Колко - 230-35 км/ч

2. Къде - магристрала Тракия - след летището

3. С Какво - Range Rover sport (мотора не съм сигурен какъв е, но колата е 2004-та година)..

4. Защо само толкова - е ми толкова можеше.

Link to comment
Share on other sites

Бях забравил тази тема, докато не я ъпнаха и макар, че съм се разписал още на първата страница, сега ще добавя малко ъпдейт, понеже тогава карах други коли...

 

1. 240 км/ч (по скоростомер и GPS)

2. В началото на годината по магистралата, когато закъснявах за една форум-сбирка към селото на Виден (Раптора)...онзи, дето е писал малко по-горе...:bgrin:

4. Нямаше коли, натиснах просто за проба и като чукна 240 се усетих, че карам със зимните си гуми със скоростен индекс 190 км/ч....но вероятно имам не повече от още 5-6 км аванс, когато съм сам в колата.

3. С това, дето си карам в момента:

 

fbb5f754bc23589e.jpg

Link to comment
Share on other sites

1.Колко?-135км/ч

2.Где?-Междуградски път

3.С какво аджеба?-Раздрънканият Ford Fiesta 1.1i CLX

4.Защо само толкова?-Ми защото толкова си може!!! Педала беше практически до дъно, а аз бързах много...

п.п Като цяло не съм почитател на безразсъдното каране и високата скорост...Обикновено съм в ограниченията..."Кусур" ми е и глоби да плащам...А да не говорим за по-сериозни неща...

Link to comment
Share on other sites

Още едно ентри от мен:

 

1. Колко - 130 км на 3та (от 4 скорости)

2. Къде - околностите на Шумен

3. С какво - BMW 1602 - 1.6 карбуратор, 85 коня, 1974та

4. Защо само толкова - защото е с гуми 165 произведени около 90та и оригиналното окачване :lol:

По-нататък след смяна на горните и добавяне на 5 степенна кутия ще се пробвам пак, като гледам

Link to comment
Share on other sites

1.Колко- 140км/ч

2.Къде: На магистралата до летището

3.С какво- Skoda 120l

4.Защо само толкова-Защото толкова може на газ пък и не ми се рискуваше да пробвам дали може още.Все пак е 20+ годишна кола.

Link to comment
Share on other sites

 

Почти толкова...само дето на 190 си удрям прекъсвача......дето се вика: гледам и невярвам на ушите си :D

 

Двигателя е еднакъв ама скоростните кутии са бая различни.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Помислил си че клипа е твой, не е прочел че ти си със същата кола но по-къси скорости и на тия километри биеш прекъсвач :)

Link to comment
Share on other sites

Помислил си че клипа е твой, не е прочел че ти си със същата кола но по-къси скорости и на тия километри биеш прекъсвач :)

 

Възможно е... На мен ми стана интересно щото тва е следващия модел със 6-те скорости. Мойто е предния модел с 5 скорости(двигателите са еднакви). Ама да ми седи на 5000 оборота и на тия километри...Да не е с 12-ки гуми :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

1. Колко-195км/ч

2. Къде - Автомагистрала Тракия по пътя за Стара Загора

З. С какво - Ford Fiesta xr2i 1.8 16v 130 PS

4. Защо само толкова - По каталог и дават 202 км.ч, но все пак е малка кола и ме достраша да опра педала до тенекията.

 

http://ford.testdrive.bg/modification/4020/Fiesta-III-GFJ-1.8XR2i16V130Hp.html

Link to comment
Share on other sites

1. Колко - 210км/ч

2. Къде - АM Тракия; София - Пловдив, отсечката малко преди Пазарджик

З. С какво - Focus 1.8 90k Дизел

4. Защо само толкова - Хвана ме шубето, то и тва му е :)

Link to comment
Share on other sites

1. Колко - 210км/ч

2. Къде - АM Тракия; София - Пловдив, отсечката малко преди Пазарджик

З. С какво - Focus 1.8 90k Дизел

4. Защо само толкова - Хвана ме шубето, то и тва му е :)

Прости ми, че леко се усъмнявам в думите ти, но аз карах Форд Фокус 1,8 ТД 90 к.с. 2003 г. и максималната скорост която достигнах с него беше 184 км.ч., а в сервизната му книжка и в каталозите толкова му дават като максимална скорост.

 

http://ford.testdrive.bg/modification/3565/Focus-Hatchback-I-1.8TurboDI90Hp.html

 

Разбира се, твоя може да е някаква друга и подобрена версия и ако е така,, искрено се извинявам за съмнението.

Link to comment
Share on other sites

Прости ми, че леко се усъмнявам в думите ти, но аз карах Форд Фокус 1,8 ТД 90 к.с. 2003 г. и максималната скорост която достигнах с него беше 184 км.ч., а в сервизната му книжка и в каталозите толкова му дават като максимална скорост.

 

http://ford.testdrive.bg/modification/3565/Focus-Hatchback-I-1.8TurboDI90Hp.html

 

Разбира се, твоя може да е някаква друга и подобрена версия и ако е така,, искрено се извинявам за съмнението.

 

Не са верни данни на километража просто.. Мойта по книга е 177, на стрелка 190. Значи имам грешка в килеметража. И на ГПС съм го засичал и грешката е бая голяма. При 130 на километраж съм с 11, 12 км по-ниска скорост на ГПС.

Link to comment
Share on other sites

Не са верни данни бре. Мойта по книга е 177, на стрелка 190. Значи просто имам грешка в килеметража. И на ГПС съм го засичал и грешката е бая голяма. При 130 на километраж съм с 11, 12 км по-ниска скорост на ГПС.

Таблото с километража на даден модел е един и същ при всички модификации на двигателя. Например при една Фиеста 1400 кубика и една 1800 кубика като моята, на километража показва макс. скорост 200 км.ч, но това съвсем не значи, че ще ги вдигне. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Таблото с километража на даден модел е един и същ при всички модификации на двигателя. Например при една Фиеста 1400 кубика и една 1800 кубика като моята, на километража показва макс. скорост 200 км.ч, но това съвсем не значи, че ще ги вдигне. :rolleyes:

 

А от де знаеш дали в момента не е бил със 17-ки или с 14-ки. Не казвам, че това ще повиши максималната скорост, а само показанията на стрелката.

 

едит: все тая. :)

Link to comment
Share on other sites

Няма проблем, ще ви направя видео и снимков матрял. Стефчо бе в колата, когато съм вдигъл 170+ за отрицателно време. А тия 184, няма да ги коментирам :). Доколкото за километража и аз имам GPS..според него има 1-3 км/ч разлика. Но пък имам на Фокуса и електронен скоростомер, ще ги сравня и там :). С едно изречение - каквато и разлика да има в показанията няма начин да е 30 км. Няма как в града да се движа с 50 по показания, а де факто да карам с 20...:D В тубата има доста клипове на тоя мотор с над 200..не мисля, че е проблем. Стоковия двигател е 123 коня, ограничен на 90, което го прави толкова здрав. А турбо пътищата са ми прелестни - да не забравяме и това, а да, ЕГР клапана съм го изключил.

 

пс. Всяка една кола вдига повече от това, което й дават по книга..тва пък да гледаш каталога е не сериозно :)

Link to comment
Share on other sites

Няма проблем, ще ви направя видео и снимков матрял. Стефчо бе в колата, когато съм вдигъл 170+ за отрицателно време. А тия 184, няма да ги коментирам :). Доколкото за километража и аз имам GPS..според него има 1-3 км/ч разлика. Но пък имам на Фокуса и електронен скоростомер, ще ги сравня и там :). С едно изречение - каквато и разлика да има в показанията няма начин да е 30 км. Няма как в града да се движа с 50 по показания, а де факто да карам с 20...:D В тубата има доста клипове на тоя мотор с над 200..не мисля, че е проблем. Стоковия двигател е 123 коня, ограничен на 90, което го прави толкова здрав. А турбо пътищата са ми прелестни - да не забравяме и това, а да, ЕГР клапана съм го изключил.

 

пс. Всяка една кола вдига повече от това, което й дават по книга..тва пък да гледаш каталога е не сериозно :)

 

Румба, мойта грешка при 60 км в час е от рода на, 4 км в час. С увеличаване на скоростта грешката се увеличава ;). В никой случай не вярвам, че моята бангия ще се движи със 180 по прав път(5-та и идва къса) :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Румба, мойта грешка при 60 км в час е от рода на, 4 км в час. С увеличаване на скоростта грешката се увеличава ;). В никой случай не вярвам, че моята бангия ще се движи със 180 по прав път(5-та и идва къса) :D :D :D

Недей да бъдещ толкова скиптичен, двигатела е много разтегливо понятие, в едно добро състояние си е напълно във възможностите, плюс тва ти си много лек, още по съм склонен да вярвам, има и други фактори, малко попътен вятър и лек наклон също са от голямо значение :).

Ако максималната ти скорост е дават 177 защо ще слагат табла на които пише 200 или 220? Едно логично обяснение?

Link to comment
Share on other sites

С риск да ми скочат 100 човека и да почнат да ми обясняват колко съм крив, аз не съм карал кола с 90 к.с. двигател, която да развие повече от 180-185 км.ч. Сигурно не съм карал всичките подобни коли на света, но пък имам достатъчно опит. До сега съм сменил 12 коли и това е от моите наблюдения. Фиестата на жена ми я тествах до 195 км.ч. и до края на хода на педала оставаше съвсем мъничко, може би щеше да стигне до 200. А тя е 130 к.с. и е доста по - лека от Фокуса.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...