Jump to content
BulForum.com

Максимална скорост


PSYCHOSIS

Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Недей да бъдещ толкова скиптичен, двигатела е много разтегливо понятие, в едно добро състояние си е напълно във възможностите, плюс тва ти си много лек, още по съм склонен да вярвам, има и други фактори, малко попътен вятър и лек наклон също са от голямо значение :).

Ако максималната ти скорост е дават 177 защо ще слагат табла на които пише 200 или 220? Едно логично обяснение?

 

Аз имам и чип, бях и с друг филтър тогава, не бях още член на топлофикация и май само 1 път бяхме отваряли мотора :D ...мда ама свършиха оборотите, освен на свободно падане стрелката след 190 няма да мръдне. Ааа да, температурата тръгна да се качва като глист по буца(доста видимо и доста бързо)...чудя се как не я прегрях тогава :D

 

С риск да ми скочат 100 човека и да почнат да ми обясняват колко съм крив, аз не съм карал кола с 90 к.с. двигател, която да развие повече от 180-185 км.ч. Сигурно не съм карал всичките подобни коли на света, но пък имам достатъчно опит. До сега съм сменил 12 коли и това е от моите наблюдения. Фиестата на жена ми я тествах до 195 км.ч. и до края на хода на педала оставаше съвсем мъничко, може би щеше да стигне до 200. А тя е 130 к.с. и е доста по - лека от Фокуса.

не всичко е конски сили, ако са ти къси предавките да речем :)

Link to comment
Share on other sites

не всичко е конски сили, ако са ти къси предавките да речем :)

 

Голям резон има тук, аз лично 5та много рядко включвам в града, гледам да е над 65

Link to comment
Share on other sites

По каталог служебните коли дигат 168 км., що на километража им пише 200?

Иначе колега го е карал със 180 по данни на гпс-а.

 

Едит: А какво е чуството със 150 км. на мост изпреварвайки тир да ти се пръсне гума(стана на парцали докато спра), добре че беше задна.

 

По темата:

около 170

Магистрала Тракия

Говорещ по телефона и незабелязващ километража, малко след това ме спряха със слънчогледа.

Link to comment
Share on other sites

По каталог служебните коли дигат 168 км., що на километража им пише 200?

Иначе колега го е карал със 180 по данни на гпс-а.

Това мисля, че го обяснихме вече, на даден модел, независимо от модификацията на двигателя се слага един и същ километраж на таблото. Най-малкото финансово не е изгодно на производителя, на всеки двигател да слага различен километраж. След като данните му 168 км.ч., значи толкова му е максималната скорост, 180 би ги вдигнал само на доста дълго нанадолнище. Пример, една от служебните ми коли е Пежо Партнер 1,9 Д. Данни по каталог 142 км.ч. и на нормален равен път колата върви с точно толкова!!! По магистралата от София към Пловдив си има един доста сериозен наклон на долу и там е достигала до 160 км.ч. Предишната ми кола Субару Импреса 2,0i бензин, по каталог 193 км.ч. и тя наистина развиваше точно толкова на равен път.

Изключвам моделите които имат някакъв чип за ограничение на скоростта и съответно махнат, там вече наистина се развиват доста по-големи скорости.

Link to comment
Share on other sites

на даден модел, независимо от модификацията на двигателя се слага един и същ километраж на таблото. Най-малкото финансово не е изгодно на производителя, на всеки двигател да слага различен километраж.

АПСУРТ! Кък мое да си помислиш такоа нещо! Румене - кажи му, че е абсурдно! Трябва на всяка кола километража да отговаря на истината! Край!

 

Да им пикам на тия инженери... Пари щели да спестяват.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...