Jump to content
BulForum.com

"крадени" парфюми!!!


exabyte

Recommended Posts

Не знам дали е за тука тая тема, но все пак ще я пусна

 

Днес както си спирам колата и идва един мургав "приател" и вика:

 

-Бате бате продавам парфюми.

-Не ща - викам аз :)

-Абе вижи ги поне бе бате, виж ги.

 

Почна да вади от една чанта разни модели единия от който беше този

Разгледах аз опаковката, беше отварян и имаше леки дефекти по "топката" като си личеше, че са още при направата и ( при производството й ).Гледам аз беше пръснато макс. 3,4 пъти.Мн се замислих, но тъй като бързах:

 

-Колко пари - питам аз.

-Ами... абе дай 30лв и го взимай.

( а аз знам, че върят от 50-60лв на горе ).

-Ми от къде ги взимате бе?

-Крадени бе бате, крадени.Спокойно :) ( и тука като каза спокойно, си викам: к'во му е спокойното, че са крадени... ама пак не зацепих)

 

Та бъркам аз доволен и му давам 30лв, и супер доволен.

Прибирам се в офиса да видя какви пари точно вървят и колко ми е далаверата, гледам 56лв.Викам си сУпеР ;)

Хваля се тука на колежката, и тя тъкмо взе да ме мъмри защо не съм взел и за нея, и по едно време като се загледа...

 

- Я, я прочети ми тука кво пише :)

Гледам аз... налях си една чаша студена вода и така :)

Та гледайте и вие да не сте на "далавера" като мене

Link to comment
Share on other sites

И какво пишеше? Защо оставяш така историята с отворен край? Само да гадаем?

 

Иначе майка ми се хвана също на такива "крадени" парфюми със залепени цени даже по тях.

 

Цял ден ме беше после яд, че не звъни като има такива неща, да попита, да и кажа да не се занимава. Че и 4 беше взела.

 

П.П. Tия дето аз говоря за тях, бяха със запечатани опаковки, с истинските имена и много евтино подобие на оригиналната опаковка.

Link to comment
Share on other sites

По 10 кинта ги дават "крадените", но за Хюгото съм 100% сигурен, че не е Хюго. И какво пишеше?

Ако съдя по заглавието - "boos". :P

Link to comment
Share on other sites

И аз така миналата седмица един ми вкарваше филмите вика колкот имаш накрая искаше за 10 лева да го взимам ....

Ама не ми се занимаваше .... и вечерта разпправям на майка ми че изпуснах далаверата и тя ми вика че са супер зле нищо общо с марковите имало някви нейни приателки са се фантазирали и разбрали всъщност че е булшит цялата история ....

Link to comment
Share on other sites

Покрай ТУ-то се въртят 1-2-ма. По 10-15 бройката. Повечето знаят, че са си ментаци, но той твърди, че прави добър оборот.

Link to comment
Share on other sites

сега оправих линк-а и праща директно към този който взех.На пръв поглед абсолютно по нищо не се различава ( освен големия надпис BOOS по средата на кутийката :) ).Гледах да не пише някъде с дребни букви, я тестер или нещо такова, а то важното този път било с големите букви :)

Иначе ми показа и такива с етикет с цена, като от магазин ( запечатани и лепенката с цената е напечатана, а не писана на ръка ).

Пръснах си на ръката към 14ч и все още се усеща.Тъй като имам познат който ползва само този парфюм определено аромата е почти ако не и на 95% като на оригинала, единствено трайноста ще е 95 пъти по-малка ;)

Като за 10лв бих дал определено, но за тези който дадох бая чаши студена вода ще си изпия ;)

 

П.С. като гледам и някой от хорат който писаха също явно се заблудиха, тук в офиса без проблем щях да го продам на 2пъти, но преди да ми дадат $ им казах за какво става въпрос, така че... бая заблудени ще има определено.

Link to comment
Share on other sites

тия "парфюми"ромите сами си ги бутилират.носят им празни шишенца(незнам откъде ги взимат),налифен парфюм от РЕФАН или някакви други,разреждат ги и после ги бутилират и опаковат.слагат им после цени по 60-65 лева и викат че са крадени :laughing: един приятел миналата седмица си купи 7 боса по 4 лева.сега гледа да ги пробута на познати по 15-20 лева :laughing: :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Чесно казано тва с тия ментета модата беше в пиков момент преди 2 години да не кажа 3 .... незнам как още има хора които се хващат след като даже и във форума са изписани хиляда страници..... кво да ви кажа вие сте си виновни , добре че мангалите са предприемчиви пък нали и българина винаги търси "изгодната" оферта ..... та затва......

Link to comment
Share on other sites

по принцип държат поне още две оригинални кутии в ръката и ти набутват ментака

 

 

дам, определено от всичките който ми показа ( 4 бяха ), единия който беше за 128лв си беше като от витрина ( или имат машини за опаковане и с нещо печатат цените. )

 

@zlobil лошото е, че познавам хора ( но от София ), който само такива купуват на цени 60% от реалната, и от там се залъгах и аз.

НО... сам съм си виновен.Поне да се поднови темата за да се знае, че явно пак са набрали скорост :pirate

 

@vinyl_master не го ли бушонира поне? :angry:

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 години като бях в Турция на закрития пазар беше пълно с такива парфюми.Даже с опаковка отгоре и всичко запечатани.Предполагам, че мургавите събратя от там ги взимат някъде.

 

Тогава по спомен пазарлъка започваше от 15 евро за един брой и приключи на 5 евро за 3 бройки :laughing: Тъй че си правете сметката ква им е стойността :)

Link to comment
Share on other sites

Българинът много обича да купува крадена стока и така да помага на крадците да си пласират стоката, ама такива са ни законите и почти никой няма наказан за това.

Link to comment
Share on other sites

Българинът много обича да купува крадена стока и така да помага на крадците да си пласират стоката, ама такива са ни законите и почти никой няма наказан за това.

Не само законите, ами и манталитета. Бетер циганите сме...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...