Jump to content
BulForum.com

Принудителното отнемане на двете асеновградски деца


Sothbiss

Recommended Posts

нещата са много сложни, някой ще ми обясни ли защо тогава майката си би камшика към полша с едното дете без изобщо да си вземе второто?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply
Като ги постваш тези спамажийски "писма" би ли ми казал на кой точно клип видя майката на децата?

"Бабо, помогни ми, помогни и на Павчето", пищи Николета и моли баща си да я свали от колата. Едра рускиня обаче грабва момичето през кръста и го повлича към автомобила заедно с Барбара. През това време полицаи хващат Тодор под мишниците и притискат главата му надолу. Всичко това е документирано на видеозапис, който се излъчва от вчера по националните ни телевизии и в интернет."

източник: plovdiv24[точка]com

Link to comment
Share on other sites

Абе, Бънди, как до сега коментираш с такава сигурност, какво щяло да стане ако останат при майка си, а да не разбереш, че тва животно, което дърпаше момичето всъщност е майка му...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си мислих, че това е приятелката на майката.

 

Вижте сега! Много съм против, че някой от вас въобще има право да се меши там дето не му е работата, т.е. да решава кой от двамата ще бъде родител на децата. Това са го решили компетентните органи в държава по развита от нашата и с по дълбоки традиции в семейството. Потвърдено е и от българския съд.

 

Въпроса е; Кой е виновника за тази грозна сцена? (Жокер: Който извика медиите)

Link to comment
Share on other sites

а в друга тема, тук пишещите възмутени граждани, ще се възмущавате също толкова шумно и разпалено как в България виждаш ли никой не спазвал закона, а си правел каквото си иска...

 

кога ще разберете, че закона е закон - не може когато ти харесва да викаш за него, а когато не ти харесва - да викаш против него. закона се спазва не зависимо дали ви харсева или не.

 

Бащата на тия деца е типичен български малоумник. Как може да си помислиш, че ще грабнеш две деца и ще ги отведеш през граница без съответните законови разпоредби да са спазени, и ще ти се размине?! Колко трябва да си тъп или просто нагъл? Знаете ли какво е това - отвличане. Както и да го гледаш. Ако е мислил за децата си и е добър родител - никога не би го направил така. Защото е повече от естествено, че след подобна постъпка майката с едно оплакване в полицията ще получи цялата закрила на закона, без значение каква жена и майка е. Не може да отвличаш деца когато ти прецениш. И после да правиш панаири като те застигне закона.

 

Има един много стар английски израз, който гласи:

 

Когато фактите са с теб - позови се на закона. Когато фактите са против теб - вдигни шум до бога.

 

е така действа тоя асеновградски идиот, дето си е помислил, че може да му се размине отвличане на дете. и сега цялата вина за травмите на тия деца е само негова.

 

Със сигурност не помните, но преди десетина години имаше подобен случай и в България. Не съм сигурен дали беше сириец или от друга близкоизточна държава, но мъжа задигна с кола детето от майка му, буквално пред детската му градина. И си го отвлече през границата в родината си. Кажете ми сега, че той е бил прав и е имал пълното право да постъпи така спрямо детето и майката... Няма да го кажете, нали? Ще ревнете какъв престъпник е, и ще пишете отворени писма до папата, против това престъпление.

 

А къде е разликата между двата случая? В единия бащата е сириец - начи е виновен и престъпник, в другия бащата е българин - ооо, той е светец, горкия човечец...

 

Е това сме българите, Ганьовци, за които закона не значи абсолютно нищо, според това кога как им оттърва... После чудите ли се защо чужденците имат такова ниско мнение за нас и не ни смятат за европейци?

Link to comment
Share on other sites

А къде е разликата между двата случая?

ov3rm4n, разликата е, че отношението на закона трябва първостепенно да е фокусирано върху децата. Безумие е в този случай нещата да се разглеждат от страната на единия или другия родител, тъй като и двамата очевидно са за панделата, без значение кой в каква степен. Спазването на какъв закон позволява упражняването на физическо и психическо насилие в присъствието на официални власти? Макар и кашата да е забъркана от двамата родители, българската държава показа нагледно как не й пука за съдбата на невръстните и че всички закони за защита на детето са само някакви хартийки. По същата тази причина има хиляди деца, живеещи в рискови условия и подложени на домашно насилие, които виждат закрилата на закона през крив макарон. Та би трябвало точно това да е основния фокус, защото за какво спазване на закони можем да говорим, когато държавни органи наблюдават съвсем кротко и спокойно упражняването на насилие върху невръстни деца.

Link to comment
Share on other sites

След като е имало дело и влязла в силла присъда, имало е покана за доброволно изпълнение - имало е поне десетина момента и възможности в които асеновградския пекан пич да подаде молба за обжалване, да подаде насрещен иск и прочие - десетна, ако не и повече възможности ЗАКОНОВО да се атакува позицията на майката и да се спре изпълнението на присъдата на поляците. Без да се стига до принудително изпълнение. Но тоя е пич, той е българин, той смята че е над законите и от нищо не му пука... и като му е станало ясно дори и на него, с неговия пилешки мозък, че няма да стане, че ще му вземат децата - без изобщо да се замисли за това как ще им се отрази на тях, забележи - без изобщо да се замисли за това - се обажда на медии, събира махалата и прави панаир. Ти ми кажи кой е виновен за сълзите и преживения стрес на тия дечица. И дали баща им е проявил бащнска загриженост за психичното им здраве или за собствения си интерес?

 

Знаеш от къде произлиза израза "Соломоновско решение", нали? Известна ти е сторията зад него - именно един подобен спор за дете стои в основата му. Припомни си как Соломон се е произнесъл и как истинската майка на детето реагирала на присъдата му. Открий десетте разлики в поведението на асеновградския "баща" и майката от историята за цар Соломон...

 

Полякинята не я коментирам, защото никой от нас няма обективна иформация за тая жена - имаме само думите на асеновградския Ганьо, който едва ли има интерес да говори безпристрастно и обективно за нея, точно обратното...

Link to comment
Share on other sites

Добре, прав си, обаче защо коментарът ти винаги трябва да е толкова краен?

Полицията дърпа едни, други се дърпат, децата пищят и полицията не е виновна, а единствено майката и бащата.

Няма кой прав, кой крив, те видимо не знаят какво искат децата им и да се съобразят с тяхният начин на живот.

Децата лесно се манипулирали и може да им насъдиш нещо в главата, да ама като гледах ми се струваше че това дете не искаше да ходи при майка си.

Медии, социялни, полиция, майки, бащи, та цял град въвлекоха в тая история.

Мога да си взема едно пакетче пуканки и където и да седна из България все ще гледам цирк, голяма забава се получава.

Link to comment
Share on other sites

След като е имало дело и влязла в силла присъда, имало е покана за доброволно изпълнение - имало е поне десетина момента и възможности в които асеновградския пекан пич да подаде молба за обжалване, да подаде насрещен иск и прочие - десетна, ако не и повече възможности ЗАКОНОВО да се атакува позицията на майката и да се спре изпълнението на присъдата на поляците. Без да се стига до принудително изпълнение. Но тоя е пич, той е българин, той смята че е над законите и от нищо не му пука... и като му е станало ясно дори и на него, с неговия пилешки мозък, че няма да стане, че ще му вземат децата - без изобщо да се замисли за това как ще им се отрази на тях, забележи - без изобщо да се замисли за това - се обажда на медии, събира махалата и прави панаир. Ти ми кажи кой е виновен за сълзите и преживения стрес на тия дечица. И дали баща им е проявил бащнска загриженост за психичното им здраве или за собствения си интерес?

 

Знаеш от къде произлиза израза "Соломоновско решение", нали? Известна ти е сторията зад него - именно един подобен спор за дете стои в основата му. Припомни си как Соломон се е произнесъл и как истинската майка на детето реагирала на присъдата му. Открий десетте разлики в поведението на асеновградския "баща" и майката от историята за цар Соломон...

 

Полякинята не я коментирам, защото никой от нас няма обективна иформация за тая жена - имаме само думите на асеновградския Ганьо, който едва ли има интерес да говори безпристрастно и обективно за нея, точно обратното...

 

Преди да продължим безмислено да съдим когото и да било,предлагам минута мълчание в памет на българското законодателство.....

 

Иначе съм съгласен и аз със този пост,но не съди бащата толкова крайно,той просто като почти всеки българин не си знае правата.Всичко идва от вечното всезнайсто и компетентност по всички въпроси на българина.Той ако беше малко по да не казвам хитър,а по-точно гъвкаво мислещ,щеше да се допитва до адвокат и той да го просветли какви права има в съответната ситуация и как да действа с въпроса за обжалването.

Когато и моите родители мислеха да се развеждат изживях лек стрес,но на сестра ми като много по малка тогава,се оказа солиден удар,за радост се разбраха на дърти години,ТА това което помня от думите на един от юристите е,че последната дума е ан децата с кого искат да живеят

 

Вечно много знаем,дървим се и то само зад монитора,вечно имаме решение на въпросите и затова сме на този хал,радвам се,че все още има хора,като тези които легнаха с бащата на тротоара!

Link to comment
Share on other sites

Радваш се, че има все още глупаци!?!?! Този български баща, ако се беше отърсил от турските си табиети във времето прекарано в Русия и Полша, щеше да си се разведе нормално, щеше да изкара жена си алкохоличка и неспособна да се грижи за децата си и щеше да си ги прибере при себе си, в Полша, България или където му се иска. Сега, ако майката наистина е алкохоличка, децата ще и ги отнемат и приберат в детски дом, а всички дето лягахте с бащата може да пролееете огромни крокодилски сълзи за несправидливоста на закона.

 

Всъщност развода им предстои, поне да се сети, че парите дето му броиха Нова ТВ може да си ги даде на адвоката да го разведе, ако не го съдят за отвличане

Link to comment
Share on other sites

Полякинята не я коментирам, защото никой от нас няма обективна иформация за тая жена - имаме само думите на асеновградския Ганьо, който едва ли има интерес да говори безпристрастно и обективно за нея, точно обратното...

Точно тук допускаш фаталната грешка. Както бащата може да се коментира за идиотщините, които е надробил, така съвсем ясно се вижда безпардонното физическо насилие, което майката осъществява в присъстието на държавни органи, чиято първа грижа трябва да е закрилата на детето. ov3rm4n, човечеството е изминало дълъг път от времето на Соломон, досега. Ако ние трябва да приемем, че сме все още на нивото на онази епоха, то съм съгласен с аналогията, макар и в момента да има закони, които да отреждат ролята на държавата именно като защитник на малолетните във всякакви ситуации. Аз лично държавата не я видях в тази случка или по-точно видях я в ролята на сеирджия, не знам за теб.

 

ПП. ov3rm4n, накрая винаги излиза, че совите не са това, което са. Макар и важната тема да е съвсем друга, все пак интересно е тепърва какво ще изкочи покрай разплитането на тази история. Като например следното:

Бащата на Никоета и Павел твърди, че преди да изведе децата от Полша, е получил декларация от Барбара, подписана в Българското консулство във Варшава. Документът е бил написан на български език и самата Барбара го е подписала. Ето какво каза още той: "Лично с нея се явихме в българското посолство във Варшава през 2007 година, при г-н Бойчо Гюров, който тогава беше консул на България. Тя подписа декларацията за разрешаване на пътуване на децата Николета и Павел до България и обратно с баща им. Документът е без срок, в момента е при адвокатите ми и аз мога да го представя по всяко време.

Далеч съм от идеята да бъда адвокат на когото и да било в случая, но какво излиза, че всъщност за отвличане на децата от бащата май изобщо не може да става дума. То ако беше така би трябвало да предположим, че трябва да има най-малкото заповед за арестуването му. Може и други неща да излязат наяве, та затова крайни изказвания като твоето са несериозни. Изобщо твърде свободни интерпретации тръгнаха във всички възможни посоки - та отвличане, та не знам какво още. За мен има един единствен неоспорим факт - извършването на психическо и физическо насилие срещу деца в изпълнение на някакво решение за попечителство, при това с овчедушното странично наблюдение на държавни органи. Подобно поведение може да е съвсем нормално за епохата на цар Соломон, но в 21-ви век е меко казано варварско.

Link to comment
Share on other sites

Ако полицията и социалните работници се бяха намесили по-адекватно, а не да се дърпат и бият едни други като говеда можеше да се избегне тая грозна гледка поне. Не коментирам кой е крив и кой прав, защото и бащата и майката като ги гледам не са цвете за мирисане, но най ме хваня яд на полицайте и на социалните работници, може ли това да са интелигентни хора които поне докато си изпълняват служебните задължения да се дължат подобаващо, направо ме и срам, че съм българин като видях как полицайте в България пред 21 век се държат като чобани хванати от село да разтървават говедата. И тоя фабшим запис, че момичето е много щастливо в Полша и си играе с куклите в стаята, все едно да гледам човек хванат от терористична групировка с опрян пистолет в главата да се усмихва докато терористите го записват за искане на откуп. Съвсем не беше нагласено, ама никак. Смее ли да каже нещо против майка си пред камерите като после ще яде големия тупаник, аз лично не мисля.

Link to comment
Share on other sites

....

 

 

Нали се сещаш каква правна стойност имат декларации подписани на чужд език в посолството на чужда държава?

Сигурно същата правна стойност, каквато имат декларации подписани от български гражаднин на фарси в посолството на Иран в България...

 

Повери какви документи се изискват от един иранец-родител, ако реши да напусне БГ с детето си. Сред тях едва ли е декларация на фарси подпсана от другия родител в посолството на Иран... Но твърде вероятно е да се изисква декларация за съгласие подписана пред съответните български органи. Не ирански посланници. Дали има такаа декларация нашия? Дето се вика в оня виц - а дано, ама надали... щото ако имаше, решенето на съда можеше да е друго, а то не е.

Link to comment
Share on other sites

Дето се вика в оня виц - а дано, ама надали... щото ако имаше, решенето на съда можеше да е друго, а то не е.

Решението на съда е за присъждане на родителски права, а не за отвличане или за каквито и да било други фантастични ситауации. Проблемът, който доста хора неизвестно защо не могат да забележат е, че това съдебно решение по гражданско дело се допуска да се изпълнява с физическо насилие върху деца с безучастното присъствие на държавни органи. Ако смяташ, че това е нормално и че тук няма нарушение на закони, че и конституция, това е друг въпрос. Аз лично не мога да възприема държавата и съответните служби в ролята на сеирджии.

Link to comment
Share on other sites

Видяхте ли колко сияеща, усмихната беше Николета в скута на майка си в Полша?

И това идва да оправдае физическото насилие извършени преди това? Освен това как се чувства наистина детето може да го каже със сигурност единствено опитен детски психолог. Изобщо отсъствието на тази професионална фигура в цялата история лично на мен ми оставя изключително горчив вкус в устата.

Защото именно държавата и подвластния й апарат имат най-вече вина за този грозен цирк.

Аз се опитвам да намеря отговор на следните въпроси:

  • Защо след толкова разговори на съответните служители с бащата на никой не му прищрака в умната глава, че е твърде вероятно да се развие подобен сценарий?
  • На кой кретен в държавния апарат му хрумна идеята, че е съвсем нормално майката да отиде директно да си прибере децата, заедно с руската си приятелка, вместо това да стане от детски психолог и съответните социални служители, ангажирани със случая?
  • Изобщо държавният апарат направил ли си е труда да ангажира опитен детски психолог, който да разговаря с децата (дори в отсъствието на бащата), да спечели доверието им и да ги подготви за неизбежното?
  • След като се стига до насилието над децата, вследствие на безхаберието по горните три точки, защо съответните държавни органи не направиха абсолютно нищо ако не да го предотвратят, то поне да се опитат да смекчат ситуацията и да потърсят отговорност от виновниците?

Обаче на държавата очевидно й е най-лесно в подобни изключително деликатни казуси да я кара през просото, здраво криейки се зад съдебно решение по гражданско дело, независимо, че се нарушава конституцията и една камара закони, свързани със защитата на децата.

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, прав си по принцип, но в конкретния случай не е така.

В предварителните разговори на социалните в Асеновград с бащата, се споразумяли децата да бъдат доброволно предадени на майката. Именно затова идва и тя заедно с приятелката си, макар, че това не е практика в белите страни именно за да го няма момента на тържество на единия родител над другия. Но... нашия си наел оператор да снима за личния му архив, обадил се на няколко тв и медии, събрал махалата и по нататък се вижда какво става. Що за баща трябва да си да спретнеш този ужас на собствените си деца? Що за изрод трябва да си да отхапеш като бясно куче плът от бузата на майката пред очите на децата?

Та на нашите институции този път им спретнаха курт капан, не че принципно не си прав.

Link to comment
Share on other sites

Аз се опитвам да намеря отговор на следните въпроси:

  • Защо след толкова разговори на съответните служители с бащата на никой не му прищрака в умната глава, че е твърде вероятно да се развие подобен сценарий?
  • На кой кретен в държавния апарат му хрумна идеята, че е съвсем нормално майката да отиде директно да си прибере децата, заедно с руската си приятелка, вместо това да стане от детски психолог и съответните социални служители, ангажирани със случая?
  • Изобщо държавният апарат направил ли си е труда да ангажира опитен детски психолог, който да разговаря с децата (дори в отсъствието на бащата), да спечели доверието им и да ги подготви за неизбежното?
  • След като се стига до насилието над децата, вследствие на безхаберието по горните три точки, защо съответните държавни органи не направиха абсолютно нищо ако не да го предотвратят, то поне да се опитат да смекчат ситуацията и да потърсят отговорност от виновниците?

Обаче на държавата очевидно й е най-лесно в подобни изключително деликатни казуси да я кара през просото, здраво криейки се зад съдебно решение по гражданско дело, независимо, че се нарушава конституцията и една камара закони, свързани със защитата на децата.

 

1. Защо бащата, виждайки, че закона поне в момента е срещу него, не седна да поговори с децата, че трябва да заминат временно при мама, че няма от какво да се притесняват и т.н. Вместо това, събра медии, за да направи сеир, и то възможно най-голям!

2. Това пак си е наш, български проблем. Напрежението възникна от комшии и медии.

3. Не мисля, че това е практика. Бащата най-добре би могъл да ги подготви, но не го направи! Не, на него му трябваха сълзите и виковете им, сякаш като легнат 100 асеновградчани и ние ще се отречем от Европейските закони.

4. Не знам какво определяш като насилие? Теб баща ти шамаросвал ли те е? Ако утре детето ми започне да пищи на Главната както си го разкарвам, задето сне съм му взел сладолед, примерно и се хване за някой стълб, аз какво да направя? Имам ли право насилствено да си го прибера вкъщи или трябва да го оставя там и да звъня за психолог, който да дойде и да разбере какъв е проблема?

 

В заключение, мислех, че ти си един от хората, които разбират, че Закона трябва да се спазва. Влязохме в един клуб, в който съда е СЪД и ПРАВОСЪДИЕТО стъпва на доказателства и факти. Ако нашия човек не се е подготвил добре - вината си е негова. Законът трябва да се спазва ВИНАГИ, а не само когато ни е изгодно, приятно и ни кара да се чувстваме добре. Не мога да разбера как не разбирате, че от НТВ на децата пръсти ще режат, само и само да си вдигнат рейтинга. Много лесно се манипулира тоя народ, мамка му...

Link to comment
Share on other sites

А между другото, защо по нашите медии не показаха момента когато бащата отхапва бузата на майката, а само показваха ужаса на децата?

Link to comment
Share on other sites

В заключение, мислех, че ти си един от хората, които разбират, че Закона трябва да се спазва. Влязохме в един клуб, в който съда е СЪД и ПРАВОСЪДИЕТО стъпва на доказателства и факти. Ако нашия човек не се е подготвил добре - вината си е негова. Законът трябва да се спазва ВИНАГИ, а не само когато ни е изгодно, приятно и ни кара да се чувстваме добре. Не мога да разбера как не разбирате, че от НТВ на децата пръсти ще режат, само и само да си вдигнат рейтинга. Много лесно се манипулира тоя народ, мамка му...

Ти нещо май не можеш да прочетеш това, което съм написал. След като държиш на спазването на закона, трябва да направиш така, че то да не доведе до нарушаването на други закони, както и на конституцията. Четете бе хора и най-важното, разсъждавайте, щото се уморих да повтарям едно и също нещо. Държавата с безхаберието и некадърността на служителите си довежда до въпросния грозен цирк, който изобщо можеше да се избегне, ако някой в съответните органи беше се замислил над горните въпроси. И не забравяйте, че потърпевши в случая са децата, а не откачените възрастни.

 

4. Не знам какво определяш като насилие? Теб баща ти шамаросвал ли те е? Ако утре детето ми започне да пищи на Главната както си го разкарвам, задето сне съм му взел сладолед, примерно и се хване за някой стълб, аз какво да направя? Имам ли право насилствено да си го прибера вкъщи или трябва да го оставя там и да звъня за психолог, който да дойде и да разбере какъв е проблема?

Виждам, че си привърженик на насилието спрямо децата, затова май разговора става излишен. Ако ти имаш подобни проблеми с детето си, най-безумното нещо е да търсиш вината в него. Хубаво е да запомниш това.

Link to comment
Share on other sites

Виждам, че си привърженик на насилието спрямо децата, затова май разговора става излишен. Ако ти имаш подобни проблеми с детето си, най-безумното нещо е да търсиш вината в него. Хубаво е да запомниш това.

 

Това беше направо обидно! Категорично съм против насилието над децата! Хубаво е да запомниш това! Казвам само, че ако всеки път, когато майката отвежда детето нанякъде се квалифицира като насилие, съдебната система трябваше само с това да се занимава. И аз съм се възмущавал как разни майки мъкнат ревящи деца из градинките, но това е малко деликатна, субективна сфера, та да си вра носа. Естествено, че не е виновно детето - всичко е въпрос на подход. Затова казах, че бащата можеше да ги подготви, за да приемат по-спокойно нещата. Той обаче, искаше да излезе жертва, искаше сълзите на децата и целия този сеир.

Link to comment
Share on other sites

Това беше направо обидно! Категорично съм против насилието над децата! Хубаво е да запомниш това! Казвам само, че ако всеки път, когато майката отвежда детето нанякъде се квалифицира като насилие, съдебната система трябваше само с това да се занимава. И аз съм се възмущавал как разни майки мъкнат ревящи деца из градинките, но това е малко деликатна, субективна сфера, та да си вра носа. Естествено, че не е виновно детето - всичко е въпрос на подход. Затова казах, че бащата можеше да ги подготви, за да приемат по-спокойно нещата. Той обаче, искаше да излезе жертва, искаше сълзите на децата и целия този сеир.

Изобщо не е субективна сферата, защото точно в конретния случай става въпрос за изпълнение на съдебно решение с участието на властите, което задължава тяхното адекватно поведение, а не просто сеирджйско наблюдение.

Link to comment
Share on other sites

Факт е, че винаги когато има търкане между родителите страдат децата им! Единствените виновмни в случая са те (майката и бащата) как..., питам се нашият Ганьо си позволява пред децата (и изобщо) да токати майка им, или "майката" си позволява да дърпа момиченцето си като добиче !? И дали изобщо тези "хора" заслужават отговорноста и честта да бъдат родители.....

Link to comment
Share on other sites

Факт е, че винаги когато има търкане между родителите страдат децата им! Единствените виновмни в случая са те (майката и бащата) как..., питам се нашият Ганьо си позволява пред децата (и изобщо) да токати майка им, или "майката" си позволява да дърпа момиченцето си като добиче !? И дали изобщо тези "хора" заслужават отговорноста и честта да бъдат родители.....

Именно. Затова тук ролята на държавата е от изключително важно значение - да защитава децата, а не да взима страната на единия или другия родител. Аз лично не виждам абсолютно никъде адекватното отношение на държавата, дори напротив. Всички, включително до правосъдния министър се оправдават с това, че родителите трябвало да постъпват едикак си. Никой не си задава въпроса какво правим, след като родителите са идиоти? То е ясно, че никой няма право да стреля по хора с оръжие, ама има идиоти, дето го правят. Затова подобни "оправдания" звучат твърде кухо. За съжаление не виждам много хора да се замислят по този въпрос. Всички го обръщат на спор коя страна имала право и кой какво бил направил. Затова защитата на децата ще продължава да е загубена кауза.

Link to comment
Share on other sites

Абе то е ясно, че всеки си има вина. Ама защо все държавата ни е крива? В такива дела винаги има грозни сцени. Държавата ли е виновна, че родителите се нараняват един друг чрез децата. Това, от което децата имат нужда е спокойствие. Затова съда взима решение в нечия полза. В случая, някои хора, доста пристрастно взимат страна, без да са запознати с целия случай. Доста по-правилно постъпват поляците "Същевременно информираме, че Посолството на Република Полша няма да води публичен диспут по въпроса за влязло в законна сила решение на българският съд." Защо ли? Защото съдът е независим и неговите решения подлежат на обжалване САМО по установения ред. Бащата обаче, превръща всичко в панаир. Той е този, който въвлича и институциите в този безвкусен театър. А народа седи, чопли семки, пие бира и плюе Полша. Както каза Overman, пак малко по байганьовски се подхожда към ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...