Jump to content
BulForum.com

Need For Speed: Shift


liquid

Recommended Posts

Този дрифт е калпава работа. Издумках 9999999999 $ за коли и пак нищо. Явно не ставам за дрифтър. :( Да направят трудност ЛАМЕР и да върви играта, а не само нерви да се хабят. И не е измислено като хората събирането на звездите, защото съм на TIER 2, а събрах за да отключа всичко. Какъв смисъл да карам повече освен за $$$ и за да си купя нова/нови коли?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

btw при мен проблема се реши като пуснах екзето на играта в режим win98 !?!??! видях го в някакъв форум и от отчаяние пробвах, то пък взе, че стана :)

 

Леко ме нерви понякога как противника в гонките 1 на 1 те завърта, ебати и тъпото е. 4 сек като направи водещия на 2-рия и губиш. Едно състезание с Лансери ( IX & X ;) ) го пусках 5 пъти докато го мина.

Link to comment
Share on other sites

Този дрифт е калпава работа. Издумках 9999999999 $ за коли и пак нищо. Явно не ставам за дрифтър. :( Да направят трудност ЛАМЕР и да върви играта, а не само нерви да се хабят. И не е измислено като хората събирането на звездите, защото съм на TIER 2, а събрах за да отключа всичко. Какъв смисъл да карам повече освен за $$ и за да си купя нова/нови коли?

 

Ами то и аз ги отключих. На Tier 1, бях отключил Tier 3 без играно състезание на Tier 2, но кола за Tier 3 трудно можех да си позволя, а какво остава за Tier 4, дето са над 600 000.

 

@host: Ами завъртай го и ти де. :) Аз ако не го завъртя, после не мога да го хвана. Особенно тия по-мощните коли са си направо неуправляеми.

Link to comment
Share on other sites

Изиграх я на последна трудност почти цялата. Накрая ми стана скучна и я изтрих. Играх и онлайн. GRID ми беше по-лесна от SHIFT. Като тръгнах с BMW-то, 3 пъти излезнах от пистата, 1 път се забих в гумите и 1 път даже на финалната права щях да изтърва колата в мантинелата, защото дадох повече газ на излизането от завоя и тя стана нестабилна. Кола почти 2 тона със 180 не може да вземе завой, пък каквото ще да става. 90градуса завой на GRID го взимах с около 100-110. Ако случайно се забиех с тая скорост в стената, стига да не беше челно, давах на задна и си продължавах състезанието.

След още малко игра,впечатленията ми се затвърдиха.Едно доста добро NFS.Най сетне нещо свястно.Дано продължават в тоя дух и изоставят цялата тая дивотия за неончетата и неграта с джантоците.Управлението наистина е предизвикателство.wook,управлението е трудничко(което в случая е голям плюс) обаче в никакъв случай не може да се нарече реалистично.Имам чувтвото че колата я кара някаква флегма и си навива волана все едно отива на кафе в града.Мудно,мудно,мудно.Корекциите със волана на което и да е спортно състезание са резки,бързи,енергични.А тука пичагата си го върти тоя волан едно лежерно,все едно отива в Мола на пазар.И другото,колата ти губи сцепление дори и при най малката корекция при скорости над 120.И дори когато колата ти се плъзга настрани,пак някак си влиза в кривата на завоя дори и по диагонал,дори и при лек ъгъл.Верно е,че спортна кола едва ли се кара лесно с 200 км/ч обаче спазвайки законите на физиката.Ако спортните коли губеха сцепление и се суркаха настрани при 20 градусови завои-има нещо сбъркано в законите на физиката тогава.Играта е добра.Сравнително трудна.Обаче трудноста не е реализъм.

Link to comment
Share on other sites

А пробва ли да си настроиш чувствителността на управлението? От Control Adjustment. Ще започне да ти върти волана по-бързо, а ако пипнеш и тунинга, сигурно ще спре и да занася.

 

Аз за Tier 2 си купих едно Porsche и се държи много по-добре по завоите от Tier 1 Шевролета с пълен ъпграйд. Пробвай. И ако имаш PAD/Волан - още по-добре, както съм написал в по-горният си пост.

Link to comment
Share on other sites

btw при мен проблема се реши като пуснах екзето на играта в режим win98 !?!??! видях го в някакъв форум и от отчаяние пробвах, то пък взе, че стана :)

 

Леко ме нерви понякога как противника в гонките 1 на 1 те завърта, ебати и тъпото е. 4 сек като направи водещия на 2-рия и губиш. Едно състезание с Лансери ( IX & X ;) ) го пусках 5 пъти докато го мина.

Как точно се пуска екзето в режим wind98?Разясни ако може, че проблема продължава да го има :unsure:

Link to comment
Share on other sites

За всички с проблема с черния екран където се виждат само стоповете на колите - отваряте панела на нВидия и от там настройките намирате екзето на играта и махате глобалните настройки. Така ще ви върви идеално с всяка версия драйвер на Нвидия. Просто играта се омазва от глобал сетингите за антиалаизниг.

Link to comment
Share on other sites

Как точно се пуска екзето в режим wind98?Разясни ако може, че проблема продължава да го има :unsure:

 

 

На мен Xpто ми е на български затова и на бг ще ти го напиша.Даваш с дясното копче на екзето най долу на свойства.От там отиваш на съвместимост и там пише СТАРТИРАЙ ТАЗИ ПРОГРАМА В СЪВМЕСТИМОСТ ЗА- и ти дава да избираш.

Link to comment
Share on other sites

Най-тъпата НФС Евър! Подобен евтин бълвоч отдавна никой не беше пускал!

Няма киут да й се незнае...

А уж казаха ние...така и така няма да пускаме всяка година НФС-та, за да не са боклуци! Дрън-дрън тази я правиха дори по-малко от година!'

Много съм ядосан начи!

Link to comment
Share on other sites

^дано да е така за геймплея, защото на предните беше пълна БОЗА. Навихте ме да я пробвам, по-късно ще си редактирам поста да си кажа мнението

Link to comment
Share on other sites

Незнам...всичко съм пуснал на МАКС и нещо не съм очарован.Факт е,че скриийншота показва добра графика...обаче при мен не е баш така :)И загледай се в кръглите детайли и виж как имат ъгли...не са идеално кръгли...това всъщност ми прави най-силно впечетление.

Link to comment
Share on other sites

Като цяло доста скептично настроен от момента в който разбрах за разработката си. Фен съм на поредицата, с нея съм израснал дето се вика, но ми писна от предишните бълвочи и за тази вече нямах очаквания, за да не се разочаровам отново. Дори се колебаех дали да я драсна докато не видях оценката от GameTrailrs - 9.1. "WTF" казах си нали и изчаках с нетърпение до вчера когато успях да си я пусна. Все още не мога да повярвам, че играя NFS. Играта според мен е страхотна. Наляли са им мозък на явно на момчетата, които са я правили. Много добри точки в поредицата са запазени. Доста от претенциите на играчите като цяло мисля, че са оправени и резултата е страхотен. Набарали са сладката среда на аркадността и симулацията. С изключение на малката подробност, която разясни Krank. По-точно за това, че губи сцепление при по-високо скорост. И то губи тонове сцепление. Пързаля си се се едно си на лед. Това е доста нереално и същевременно стабилно дразнещо. Иначе като цяло управлението ми харесва. Доста приятно и бързо му свикнах. Колата си се държи стабилно на пъти и реакциите мисля, че са коректни. НЕ потвърждавам мудността ала "спортна сканиика". Графиката според мен е страхотна компетативна с другите подобни игри в момента на пазара. Така чаканата вътрешна камера е най-сетне на лице и е изпълнена перфектно. Много точно движение на измервателните уреди и дигиталните циферблатчета. Работата с педалите е налице и предавките влизат точно така както трябва. Не като в TD: U - само от 3-та на 4-та и обратното. Управлението от кокпита е доста приятно и спокойно. Колите са перфектно детайлизирани и добре изглеждащи. Бройката им също е задоволяваща. Най-после реални писти в NFS и най-вече - Nurburgring. Най-после реално използване на течни азот. Край на ненормалното презареждане на бутилката по-време на състезание и "излитането по филмите" при подаването му. Колата си се държи напълно нормално, просто ускорява доооста по-бързо и подкрепено с подходящия звук картинката е запълнена. Като казах звук мисля, че той също е много добър. Колите звучат доста реално и определено мога да кажа, че е достатъчен, за да напълни душичката. Не толкова точен като при Project Gotham Racing 4, но все пак задоволяващ. Пушеците са страхотни също. Може би едни от най-добрите, които съм виждал някога. Изключително достоверни и добре изглеждащи. Тунинга е умерен и приятен и доста добре изглеждащ. Без излишни глупости. Наистина дразни това, че лепенката от лявата страна на колата не може да се копира на дясната, което от своя страна води до почети невъзможност за постигане на симетричност. Харесваше ми едно време по Undeground-ите готовите лепенки. Т'ва рисуване по колата с часове, за да заприлича на нещо не ми допада особено. Дано напускат някакви гайдове из нета, за да можем и ние простосмъртните да караме красиви коли в играта. Мултиплеъра също успях да пробвам. Доста редовен и приятен е и той. При сбор на 5-6 маймуни ще стане голям жмел и съм сигурен, че ще е доста забавно. Идеята с тия всички точки значки и т.н. също е много добра. Имам приятели, които са маняци на тема изпълняване на такива работи и ще задържи доста такива хора с тези мини мисийки. Прави ми впечатление също, че е и доста дългичка, което е задължителен фактор за една хубава игра. Определено смятам, че направиха хубава игра най-накрая. Най-малкото ще има какво да ме задържи на излизането на Forza Motorsport 3.

Link to comment
Share on other sites

Незнам...всичко съм пуснал на МАКС и нещо не съм очарован.Факт е,че скриийншота показва добра графика...обаче при мен не е баш така :) И загледай се в кръглите детайли и виж как имат ъгли...не са идеално кръгли...това всъщност ми прави най-силно впечетление.

 

Ами можеби проблема е при теб, защото моята графика е като тази от скрийншота. Ъглите на кръглите детайли малко се оправят като се вдигне AA (Може и напълно да се оправят), но тогава трябва някаква зверска видеокарта, защото при мен ще започне да сече. Не съм го и пробвал даже.

 

На мен ми харесва как като хванеш мантинелата с висока скорост, всичко се замазва и става черно бяло. А като се удариш прекалено силно, се чува сърцебиенето на шофьора и някакви пъшкания. Страшна работа.

Link to comment
Share on other sites

Не ми харесва защото:

1.графиакта е неоптимизирана, все едно играеш демо. Имам не лоша машина на която всичко досега е вървяло ОК, а НФС-то сече на 800х600 с medium ефекти. Това говори за едно, недостатъчно време за развитие и тестове

2.Колите се управлават нереалистично глупаво и правят каквото си поискат. Никак не бих нарекъл реално онова, което ти се случва със 160 км/ч на правите!

3.Играта копира, ГРИД и още 3-4 други подобни симулатори, което дразни!

4.Никоя игра не си позволява да няма шибан куит независимо къде в геймплея се намирам!!!НИКОЯ! Аз управлявам тъпата пуцалка!

5.Забива си доволно, а понякога дори и не тръгва...необяснимо. Пак липса на тестове според мене.

6.Вижте логата, интротата и тн. преди бяха интересни, а на този и предишния НФС са колкото да не е без хич!

Link to comment
Share on other sites

Не ми харесва защото:

1.графиакта е неоптимизирана, все едно играеш демо. Имам не лоша машина на която всичко досега е вървяло ОК, а НФС-то сече на 800х600 с medium ефекти. Това говори за едно, недостатъчно време за развитие и тестове

4.Никоя игра не си позволява да няма шибан куит независимо къде в геймплея се намирам!!!НИКОЯ! Аз управлявам тъпата пуцалка!

5.Забива си доволно, а понякога дори и не тръгва...необяснимо. Пак липса на тестове според мене.

 

1. При мен графиката е доста добре, както вече казах. Върви ми по-добре от GRID, а графиката дори е малко по-добра.

4. Не съм сигурен какво точно искаш да кажеш, защото аз мога да излезна от играта на всеки един етап.

5. Нито един път не ми е забила до сега.

Link to comment
Share on other sites

Играта много се доближава до GRID и това коя е по-добра мисля,че си опира до лична преценка.Обаче щеше да се получи още по-добре ако се бяха постарали да направят и катастрофалния демидж на GRID.Да фъркат врати,да се търколят гуми,веднъж така си бях разкрасил един astоn на GRID,че беше трудно разпознаваем каква кола аджеба е това.Ако се бяха постарали и за това детайлче,играта щеше да е още по-приятна.

Link to comment
Share on other sites

Нов видео-шофьор и всичко работи :punk

Първи впечатления (карам с Logitech MOMO):

1.Твърде лъскава графика - намалих умишлено детайлите, защото изглежда нереално омазано.

2.Много яки коли - има любимите ми AE86, 200SX от всички поколения, че дори и скайлайн от първия го R35 :)

3.По-реална от грид и колите по се различават по хендлинг.

4.Трябва да се настроят контролите - с дефолтна чувствителност 20% все едно карам трактор.

5.С чувствителност 100% волана пак има гаден лаг - все едно карам катафалка или волга от старите :bgrin: , тоест управлението е "спортна сканиика" със луфт във волана.

6.Много по-добра от всяко нфс до сега, но все пак е игра, така че е далеко по реализъм от симулатор.

 

едит: да добавя, понеже пробвах дрифта, мисля че е отвратителен - аз съм на мнение че в нормално състезание и дрифт колата трябва да се държи еднакво - както е в лфс - кеф ти грип, кеф ти дрифт-ти решаваш как да вземеш всеки завой. Тук обаче нямат нищо общо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...