Jump to content
BulForum.com

Need For Speed: Shift


liquid

Recommended Posts

Developer: Slightly Mad Studios

Publisher: Electronic Arts

Platform: PlayStation 3, Microsoft Windows, Xbox 360

Release date: EU September 17, 2009, UK September 18, 2009, NA September 22, 2009

Genre: Sim racing

Media: Blu-ray Disc, DVD, UMD

Website: http://shift.needforspeed.com/home.action

Trailers, Interview, Gameplay: First Look Intervew, Producer Intervew, Debut Teaser, 2 gameplay videos

 

Изглежда най-после някой ще направи добра НФС игра, само дето ще е малко късно. И все пак изглежда добра, а от интервютата и целите, които са си поставили все хубави неща ще има. Дано успеят. Ако не друго то поне ще имаме Грид 1.5 :д

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

От това, което съм гледал до сега, ми се струва, че ще е малко по-зле от ГРИД. Иначе тотален клонинг.

Link to comment
Share on other sites

Връщат се малко към старите части на поредицата (говоря за старите). само че с нещо новичко вътре. Ще има тръпка в играта, макар клиповете да не показват кой знае колко. Не очаквам нещо много готино обаче! Изглежда ми като аркадна игра с повечко детайли от към начина на шофиране, пак избягват да внедрят по-добро държане на колата върху пътя като при симулация на състезание. Смесеният стил между аркадна игра и симулация не ми харесва много, макар винаги да е присъствал в поредиците и производителите все повече наблягат точно на това. Според мен пак избързват с пускането на нова част, като нямат кой знае какви идеи за нещо много добро.

Link to comment
Share on other sites

Ся...НФС НИКОГА не е бил поредица за симулиране на състезания.Той е поредица за аркейд-фън-рейсинг така да се каже.През последните години забавата я нямаше НИКАКВА.Това което аз видях е прекрасно реализиран автомобил( звука ме отвя на Зондата рязък, отчетлив, плътен като трябва ), много добра физика на сцеплението при превключване ( 1-ва, 2-ра, 3-та ).Почти пълна липса на наказуемост при влизане в тревата( почти няма във видеото загуба на контрол в тревните площи и пясъка, нито пък голяма загуба на скорост ), което е изкл. добро според мен.Така мултиплеъра ще стане свръх агресивен.Не видях система за увреждане на автомобила във видеото( това от PS3 ), дано да включат пълноправна система за повреди, защото ще е много тъпо да се блъскат всички като луди on-line по стените като в последните да взимат завоите.Забелязах що-годе реализъм в поведението при завиване - недозавиване при прекомерна входяща скорост в завой и презавиване при прекалено агресивно ползване на газта при изхода и разтоварване ).Аз лично точно това очаквам от NFS само да добавят и повреди.

Grid не знам какво мислят за продължението си, но ако завият по-посока на GT ще е най-добре, в този си вид GRID по-скоро е клонинг на идеята на NFS ако си говорим кой от кого, но като цяло Codemaster да се сравняват с EA е несериозно.

 

Като излезе с удоволствие ще я пробвам играта.

Link to comment
Share on other sites

Не знам... принципно първоначалната идея беше Шифт да е за хардкор рейсинг фенове, с реалистично управление и т.н. Абе точно нещо като ГРИД. И не мога да се съглася, че от Codemasters са завили в посока NFS. Според мен от ЕА видяха, че грид се хареса на много хора (и на много не се хареса по едни и същи причини) и затова решиха да направят и един такъв NFS. Аз много бих се радвал ако играта стане поне като добре модифицирана версия на грид, защото там пък точно ми липсваше това, че не мога много да си доизкосуря колата.

Link to comment
Share on other sites

Абе тея пумаци нямали да се стегнат малко и да направят играта както трябва

в смисъл 2-3 години work progres а не всяка година да заребяват хората с едно и също и накрая продукта им се оценява както от хората така и от сайтовете с слаба работа !!!

не случайно има игри които се бават но поне се знае че производителите се трудат да направят нещо много по добро

за пример давам Max Payne 3, MAfia 2 и още сумати игри както е и при конзолите God of War 3, Mass Effext 2 Gears of War и др.

Май тея от ЕА няма да се осъзнаят скоро и ще продължават всяка година да тъпчат на едно и също място !

Link to comment
Share on other sites

Аз искам в едно NFS да видя добре организирани улични състезания. С адски дълга кариера и много добре измислена история. Имаща смисъл и даваща някакъв стимул и обяснение абе защо аджеба караш. Винаги съм си падал по игри с история направо като филм. Искам много възможности за тунинг и главно от марки с закупен лиценз, а не Kit 1, Kit 2, Kiit 3 и т.н. Искам различни времеви условия. Ден, нощ, дъжда, бури, мъгли и т.н. Искам огромна бройка превозни средства. Искам да се понапънат малко тия от EA. Не може да им хрумват 2 нови идеи и да правят нова игра. Стария енджин с 2-3 подобрения. Всяка година едно и също. 7-8 месеца зарибявки, клипчета а-у и накрая като дойде времето да излезе играта ти дават една посредствена игра, която изиграваш за 2-3 дена просто защото е NFS или защото няма нищо друго на пазара в момента. От това, което написах горе мисля, че става ясно, че не си падам по тия законни състезания с оръфани интериори, с точно определени писти, без никаква свобода, грозни коли, за да може да са с по-добри статистики и т.н. Аз не очаквам нищо от тази игра и съм почети сигурен, че няма да ми хареса. Въпреки това ще и отделя нужното внимание пък да видим. Туко виж ме изненадала...

Link to comment
Share on other sites

не я очаквам вече тая игра... от ънърграунд 2 съм ги играл за по 1 час максимум... развалиха я :/

Link to comment
Share on other sites

Дано да е къто про стреет или ъндърковър тогава направо няма да си ограя да я инсталирам или свалям. Сериозно как може от повече от 5 години да изкарват неиграеми боклуци. Никога няма да се научат да правят игри в колите на вървят като по релса. Не казвам да са като симолатор, но някакво елементарно подхлъзване на колата щеше добре да има. Има хиляди други игри в които например Лансер Ево присъства като кола във всички тях колата е бърза защото може да прави Power slide и Fish tail по завойте и по този начин да се взимат по контрулируемо защото реално така трябва тази кола конкретно да се управлява и в реалния живот. Незнам защо то ЕА са решили че трябва да върви като по релса без да приплъзва и сантиметър. И с други автомобили има подобни несъответствия. В крайна сметка общото с колите в НФС е само външния вид и името. Взимаш си например зонда и очакваш да е Таil happy но получаваш нещо което никога не може да се движи както би следвало. Тогава какъв е смисъла да изсипват списък с тонове коли не знам след като никоя от тях си няма характер и реално целия кеф от играта се губи.

Link to comment
Share on other sites

Дано да е къто про стреет или ъндърковър тогава направо няма да си ограя да я инсталирам или свалям. Сериозно как може от повече от 5 години да изкарват неиграеми боклуци. Никога няма да се научат да правят игри в колите на вървят като по релса. Не казвам да са като симолатор, но някакво елементарно подхлъзване на колата щеше добре да има. Има хиляди други игри в които например Лансер Ево присъства като кола във всички тях колата е бърза защото може да прави Power slide и Fish tail по завойте и по този начин да се взимат по контрулируемо защото реално така трябва тази кола конкретно да се управлява и в реалния живот. Незнам защо то ЕА са решили че трябва да върви като по релса без да приплъзва и сантиметър. И с други автомобили има подобни несъответствия. В крайна сметка общото с колите в НФС е само външния вид и името. Взимаш си например зонда и очакваш да е Таil happy но получаваш нещо което никога не може да се движи както би следвало. Тогава какъв е смисъла да изсипват списък с тонове коли не знам след като никоя от тях си няма характер и реално целия кеф от играта се губи.

Те не могат да направят всеки автомобил в играта да има различно управление. Има него като предаване, мощност, окачване и системи за сигурност, които следят и ги правят г/д на класове. А и не разбрах какъв slide очакваш от Evo, което е 4x4?! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Аз принципно говорех за 9-ката но важното е че трудните завой се взимат имено с приплъзване. Както казах не очаквам симулатор, но поне да не убиват характера на колите. Иначе какво като е с задвижване на 4-те колела. Според теб не може да е по-бърза чрез взимане на завойте с поднасяне ли? Сугурно рали през живота си не си гледал http://vbox7.com/play:7a4eee2c ето тук пистата е суха наблюдавай внимателно.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно не си си адресирал поста към мен, но все пак...само на чакъл, сняг и кал минава номера с поднасянето( изкл. обратните завои за ръчна ).На асфалт НИКОГА не е по-бърз пилота който приплъзва ;) Инак сме на едно мнение за Ево-тата, че си требе да мирише на гума в завоите с тях, така е и за М3-ките и за М5 ... ся...не върви те да са със същите характеристики на сцепление като Зонда.Как да е, дано играта да е забавна.

Link to comment
Share on other sites

Имам предвид аркадните рейсъри са направени човек да си прави кефа това означава ако искам да си карам колата с приплъзване да мога. Не е да кажем симулатор за са цели да се влезне и излезне максимално ефективно в завоя. В крайна сметка играта нито е фън нито е симулатор което е доста глупаво. Иначе дано да прекъснат най-после линия на боклуците които правят. Поршето, Хот пърсуит 2 и Ъндърграун 1 са единствените НФС-та които съм превъртал с кеф.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От скрииновете гледам че и тази ще е някакъв Шит или може би ПРО ШИТ

изведнъж да скочат на някакви състезания като в играта Evolution GT

 

а като говорим за ЕВО и сух асфалт:

 

BTW ако искате реализъм и дрифт.. LFS - makar i alfa versiq

Ако искате размита боза - НФС!

Наистина искам страхотна игра от тях, но като гледам братовчедите ми как едва превъртат боклуците(undercover,prostreet,carbon.....) и се чудя пък как да правиш игра трудна за другите...

Link to comment
Share on other sites

Аз искам в едно NFS да видя добре организирани улични състезания. С адски дълга кариера и много добре измислена история. Имаща смисъл и даваща някакъв стимул и обяснение абе защо аджеба караш. Винаги съм си падал по игри с история направо като филм. Искам много възможности за тунинг и главно от марки с закупен лиценз, а не Kit 1, Kit 2, Kiit 3 и т.н. Искам различни времеви условия. Ден, нощ, дъжда, бури, мъгли и т.н. Искам огромна бройка превозни средства. Искам да се понапънат малко тия от EA. Не може да им хрумват 2 нови идеи и да правят нова игра. Стария енджин с 2-3 подобрения. Всяка година едно и също. 7-8 месеца зарибявки, клипчета а-у и накрая като дойде времето да излезе играта ти дават една посредствена игра, която изиграваш за 2-3 дена просто защото е NFS или защото няма нищо друго на пазара в момента. От това, което написах горе мисля, че става ясно, че не си падам по тия законни състезания с оръфани интериори, с точно определени писти, без никаква свобода, грозни коли, за да може да са с по-добри статистики и т.н. Аз не очаквам нищо от тази игра и съм почети сигурен, че няма да ми хареса. Въпреки това ще и отделя нужното внимание пък да видим. Туко виж ме изненадала...

 

Напълно съм съгласен с поста на нерокс.

Последните 2 заглавия даже не съм ги и дърпал поради простата причина, че само от филмчетата който гледам си личи, че това не е НФС-то на което съм играл нощна след нощна ( Need for Speed II и любимото ми отровно зелено El Nino :bgrin: ), поради динамиката и разнообразието на пистите.

Същото е и с купища нови номера на мн мн добри стари заглавия ( Tomb Raider, Resident Evil и т.н.) .Набляга се на графиката и леснотията за да може повече хлапития да я играе, но никой не се замисля, че са станали такива хитови заглавия именно заради нещата които са харесали геймърите в старите им версий.

Link to comment
Share on other sites

Какво да си говорим, те количките в ре-волт се държат по-добре на различните настилки по картата от колкото колите в продуктите на ЕА.

А, НФСУ1/2 беше забавно, защото там можеше да си тунинговаш коли, ся в новите к'во да тунинговам на порше карера гт, дайте ми едно пежо 206 да си барна или пък полски фиат да го превърна в дрифт машина!

В мост уантед преследванията с полицията бяха яки (все едно гледам продължение на хот пърсуит) ама от там всичко на Електронк Артс замря напълно.

Сега к'во ще лепят... нищо! Нещо? Нова посредтвена история и няколко дърпачки по глупави състезания на фона на гадна музика! Да метнат нещо Д'н'Б да се къртя докато карам на състезание!

Поста пак ми прилича на бъркани яйца с доматен сос ама какво да направя.

:)

Link to comment
Share on other sites

Какво да си говорим, те количките в ре-волт се държат по-добре на различните настилки по картата от колкото колите в продуктите на ЕА.

А, НФСУ1/2 беше забавно, защото там можеше да си тунинговаш коли, ся в новите к'во да тунинговам на порше карера гт, дайте ми едно пежо 206 да си барна или пък полски фиат да го превърна в дрифт машина!

В мост уантед преследванията с полицията бяха яки (все едно гледам продължение на хот пърсуит) ама от там всичко на Електронк Артс замря напълно.

Сега к'во ще лепят... нищо! Нещо? Нова посредтвена история и няколко дърпачки по глупави състезания на фона на гадна музика! Да метнат нещо Д'н'Б да се къртя докато карам на състезание!

Поста пак ми прилича на бъркани яйца с доматен сос ама какво да направя.

:)

Те ако трябваше да угаждат навсеки играта трябва да е 40гб само музика ... Мисля че в предишните версии имаше по 1-2 трака от днб(пък и кво ти пречи да си спреш музиката от играта и да си пуснеш любимата музика със синхрон от звуците в играта така се прави то за тва като влезнеш в настройки на аудио си имаш всичко но както и да е) .....

Иначе и на мен любимата ми поредица завърши с Мост уантед ....

 

А за новата от тея мизерни секунди нищо не може да се разбере(както говорят повечето хора всеедно гледаш GRID) ..... ама ще ги видим какво ще измислят ....

Link to comment
Share on other sites

За играта всичко е ясно засега. Нищо не сме видели, нищо не можем да говорим. Всички се надяваме да е добра, но дали??? Що се отнася до AWD-а или 4x4-то. Никога не можеш да очакваш качествен дрифт от него. Винаги ще има недозавиване и т'ва добре го знаете. Най-много някакви неконтролируеми плъзгания в/у мокър асфалт или някакви чакъли, пясъци и т.н. Докат не видя колата с вратите напред на сух асфалт с пушилки зад нея мерси съм...

Link to comment
Share on other sites

Те ако трябваше да угаждат навсеки играта трябва да е 40гб само музика ... Мисля че в предишните версии имаше по 1-2 трака от днб(пък и кво ти пречи да си спреш музиката от играта и да си пуснеш любимата музика със синхрон от звуците в играта така се прави то за тва като влезнеш в настройки на аудио си имаш всичко но както и да е) .....

Иначе и на мен любимата ми поредица завърши с Мост уантед ....

 

А за новата от тея мизерни секунди нищо не може да се разбере(както говорят повечето хора всеедно гледаш GRID) ..... ама ще ги видим какво ще измислят ....

 

Абе 20тина парчета с добро качество не са повече от 600Мб.Примерно аз може и да не се кефя на всичките поредици, но с нетърпение чакам да видя/чуя саундтрака към тях, защото определено винаги има по 1,2 запомнящи се парчета.

Да не говорим как ти действат като седнеш сутрин в колата и си ги пуснеш бързайки за работа :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Абе 20тина парчета с добро качество не са повече от 600Мб.Примерно аз може и да не се кефя на всичките поредици, но с нетърпение чакам да видя/чуя саундтрака към тях, защото определено винаги има по 1,2 запомнящи се парчета.

Да не говорим как ти действат като седнеш сутрин в колата и си ги пуснеш бързайки за работа :bgrin:

В отделни случаи действат "катастрофално" понякога! :)

Абе дори и един гига музика да има в листа на играта, ще е добре да са ги разделили по стил. Защото те слагат по 2 или 3 песни от стил които да стават за кола и трябва да ги прослушвам за да разбера кое какво е.

А, в про стриит имаше само няколко добри соундтрака, другите бяха меко казано дразнещи и разсейващи.

Някои запомнящи се песни... Asian Dub Foundation - Fortress Europe и Enemy Of The Enemy които много ме радват за такава игра! Не знам дали и двата са от поредицата ама са доста енергични за съзтезания в подобен тип.

:)

Link to comment
Share on other sites

Аз ако някога пак играя игра ша права катко правех едно време - Media Player-a с любими тракове и музиката от играта на MUTE :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...