Jump to content
BulForum.com

Гумите втора употреба


бат Ицо

Recommended Posts

Гъзарията цена няма :) С джанти за 2000лв , но гуми за 100лв общо ;)

Но в случая с джипа... там наистина стоят малко по различно нещата ( от към цени ).

Но нали знаете за поговорката за гребенчето и брадата....

 

AMG63 - на метан :) :) :) FOREVER !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

В Бг всичко може да се види. Няма да се очудя ако видя и Яхта на метанче ебаси. Продали картофите за кола, ама после бензина....как да е. Те за тва ни ебават на всякъде

Link to comment
Share on other sites

В Бг всичко може да се види. Няма да се очудя ако видя и Яхта на метанче ебаси. Продали картофите за кола, ама после бензина....как да е. Те за тва ни ебават на всякъде

 

Това е, да. Отиваш в Австрия и виждаш малки но много спретнати и поддържани къщички... връщаш се у нас и виждаш поне 3но по-големи къщи на 2-3 етажа но неизмазани, покрива покрит с найлони тук-там... абе циганска история... е същото ми изглежда и това с гумите на мен (и десния волан който не знам защо не е забранен у нас). Далече съм от мисълта "като не можеш да си поддържаш колата защо я караш" но селските тарикатлъци в повечето случаи носят повече негативи

Link to comment
Share on other sites

Вие винаги чисто нови части ли купувате за автомобилите си? Както има менте части, така има и менте гуми, така има и качствени втора употреба фарове, калници, така има и качествени втора употреба гуми.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Колкото по-малък грайфер, толкова повече контактна площ, нали сликовете имат най-добро сцепление :P

Link to comment
Share on other sites

Вие винаги чисто нови части ли купувате за автомобилите си? Както има менте части, така има и менте гуми, така има и качствени втора употреба фарове, калници, така има и качествени втора употреба гуми.

С тази разлика, че едните са опасни за околните!

Link to comment
Share on other sites

Цялата работа е в това, да се съобразяваш с възможностите на автомобила, който караш.

От това зависи можеш ли да си позволиш голяма скорост, близка дистанция, резки маневри, и ако не можеш, правиш необходимото да караш по нужния начин.

Само веднъж съм карал колата си с чисто нови гуми и то защото я купих с такива. Признавам си, разлика има, но пък нямам нито едно произшествие с гуми втора ръка след това. Нито спукани, пръснати и т.н. И жигула карам като се наложи, като знаеш какво може колата, проблеми няма.

Link to comment
Share on other sites

Това е, да. Отиваш в Австрия и виждаш малки но много спретнати и поддържани къщички... връщаш се у нас и виждаш поне 3но по-големи къщи на 2-3 етажа но неизмазани, покрива покрит с найлони тук-там... абе циганска история... е същото ми изглежда и това с гумите на мен (и десния волан който не знам защо не е забранен у нас). Далече съм от мисълта "като не можеш да си поддържаш колата защо я караш" но селските тарикатлъци в повечето случаи носят повече негативи

To i xenon-a slojen na halogenni farove trqbva da e zabranen v BG ama na... i da go zabranqt pak nqma da ima kontrol. Vajnoto e turgoviqta da vurvi pa koj go vulnuva za zaslepqvaniq i t.n.

 

Вие винаги чисто нови части ли купувате за автомобилите си? Както има менте части, така има и менте гуми, така има и качствени втора употреба фарове, калници, така има и качествени втора употреба гуми.

Az vtora upotreba chasti nqma da kupq nikoga, nito gumi. Ako govorim za chast ot sorta na kora pod dvigatel, nqkakuv buton i t.n. koito ne sa jiznenovajni i moje da se napravi kompromis zaradi bezbojni ceni ili lipsa na predlagane - okay. Primer, 620lv kora pod dvigatelq Laguna II, mente - 105lv. Imam golqmoto jelanie da si kupq originalna - ako beshe 200-250 leva da sum q vzel. No primerno far Depo nikoga nqma da si kupq - originalen Hella ili Valeo - tova sa neshta, s koito ne trqbva da se pestqt pari. Osobeno shto se otnasq do vidimostta i sigurnostta na putq.

 

Ako govorim za originalni chasti - ne e kato da ne sum kupuval, no primerno ne vijdam problem s chitavite zamestiteli ili praveni ot sushtite proizvoditeli, na koito se poruchvat chastite ot Renault. Posledno kupuvah tamponi Sasik. Vchera si zaruchah sporten filtar K&N... Kupil sum si predvidlivo dve xenon krushki Philips D2R 4200/4300 za da imam da gi smenq kato se naloji, a ne nqkakvi mentaci deto svetqt ne znam si kakuv si cvqt.

 

Guma bih si vzel samo na novo i tochno kakvato az resha - t.e. vuzmojno nai-dobrata ot markovite. Tiq dni sum se poburkal da gledam ratings napravo... GY OptiGrip ili Efficient Grip, Continental PremiumContact II ili Michelin Primacy HP - tova e vaprosat.

 

Ot druga strana razbiram, che ako imah tarataika za 1-2 hilqdi leva prosto nqma kak da dam za neq 700lv za gumi, no puk tam ne sa tolkova gumi tui kato starite koli sa dalech ot moite 16"-ki, koito sa minimum kato razmer. Ama vseki s problemite si. Koito iska da se ubiva, samo da ne ubiva i drugite... to tova mai poveche prilqga na drugata tema ama kak da e.

Link to comment
Share on other sites

To i xenon-a slojen na halogenni farove trqbva da e zabranen v BG ama na... i da go zabranqt pak nqma da ima kontrol. Vajnoto e turgoviqta da vurvi pa koj go vulnuva za zaslepqvaniq i t.n.

 

Идвало ми е да застрелям някой от тези, честно. Като мине някой дарак с "ксенони" после 5 минути виждам тъмни кръгове... На моменти се нервирам на егоизма на въпросните хора друг път не ми пука но определено не мисля че е особено колегиално това. Присветвал съм и с изненада съм установявал че дългите им заслепяват по-малко от късите...

 

Иначе как да не ги разбера - оригинални ксенони струват над 1000 кинта... а за 100лв по бензиностанциите се продават турски ментета...

 

 

 

Ot druga strana razbiram, che ako imah tarataika za 1-2 hilqdi leva prosto nqma kak da dam za neq 700lv za gumi

 

Само дето нови bridgestone (за VW Polo) бяха 320лв и 4те хем са "маркови гуми" ужким не като за тойотата толкова да ми струва едната...

 

За не-оригинални или ментета и аз съм взимал естествено и половината пъти съм съжалявал. Само за чистачките не успях да прежаля да взема оригинални за 200+ лева от ХААС след като champion-ките бяха около 20-30 и за задната се приспособи лесно една гумичка. Мръсниците само за задната ми искаха 60лв а задната е колкото 1/3та нормална чистачка...

Link to comment
Share on other sites

Само дето нови bridgestone (за VW Polo) бяха 320лв и 4те хем са "маркови гуми" ужким не като за тойотата толкова да ми струва едната...

I tova e verno, pri tiq koli gumi 13"-ki sa napravo bez pari. I to ako se kara samo gradsko moje i ne tolkova markovi gumi da se vzimat. Edni novi debica (ili ot toq rod) i rumji dvigatel :)

Link to comment
Share on other sites

Всеки се разпростира според джоба, възможностите си и мисленето. Аз лично имам 2 комплекта гуми - зимни и летни, всеки с отделен комплект джанти - 14 и 15-цолови съответно. Зимните си ги купих чисто нови и ще ги карам до 4-тата им година и ще ги продам, ако не продам колата преди това. Летни нови няма да си купя, на няколко пъти изхвърлих чисто нови гуми, поради появата на балони и кривини след близки срещи с ръбове и павета. Е не, мерси... не съм спонсор. Купувам си запазени, не твърде стари (до 2 максимум 3 години) и подчертавам - ненапукани гуми. С тях карам до 2 години и изхвърлям или продавам, в зависимост от състоянието им. Не виждам каква е разликата да си купиш чисто нови гуми и да ги караш 5-6 години или а си купиш стари на 3-4 години и да ги караш 2, примерно. Естествено трябва да се има едно на ум, че не си с чисто нови гуми и не можеш да разчиташ на тях 100%, но това е абсолютно същото като да си ги карал 1-2 години - вече не са нови - стари са.

 

Примерът с фарове Депо е изключително подходящ - нов фар Депо е по-опасен от стар фар Валео. Нов фар Депо за моята кола е 110 лв, нов Валео е 360 лв, старо Валео е 110-120 лв. Вие какво бихте купили, а?

Link to comment
Share on other sites

Аз някак си съм готов да разбера купуването на гуми втора употреба в определени случаи - не ми е работа да броя парите на хората... Обаче - мисля, че е доста глупаво хора, които знаят че не могат да си позволят да си купуват свестни гуми да карат на 17 и нагоре цола, примерно... Аз също си правя сметка за парите, които давам на година за гуми - и въпреки, че само на едната кола гумите струват повече от 400 лева бройката не съм взимал втора употреба. И тъй като ми се струва много, още миналата година реших, че щом свърша този комплект (това лято) ще сменя размера - това е правилният начин за пестене на пари от гуми, а не като се купуват разни 10 годишни изпечени и напукани пластмаси... Между другото купуването на най-евтините Tiger Miger и от тоя род също може да изиграе лоша шега... (За да съм напълно честен - един-два пъти и аз съм купувал гуми втора употреба, но винаги са били на по няколко месеца)

 

...Чувал съм (не знам доколко е вярно), че в белите държави е забранено да се поставят aftermarket ксенонови kit-ове на фарове, предназначени за халогенни крушки... Това определено си е доста добра идея...

Link to comment
Share on other sites

...Чувал съм (не знам доколко е вярно), че в белите държави е забранено да се поставят aftermarket ксенонови kit-ове на фарове, предназначени за халогенни крушки... Това определено си е доста добра идея...

 

Доколкото аз знам, може да се сложи всичко, но се минава задължително през някаква комисия, която трябва да одобри сложеното.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото аз знам, може да се сложи всичко, но се минава задължително през някаква комисия, която трябва да одобри сложеното.

 

Да, ама не виждам как ще го одобри - ксеноновите крушки светят както трябва, само ако са поставени във фар със рефлектор специално предназначен за тях - 99% от колите със заводски ксенонови фарове са с лупи на фаровете. Освен това всички заводски ксенонови фарове са с автоматично нивелиране и система за измиване: DSC02554_ed.JPG

 

Айде - системата за измиване иде-дойде (поне при мен не забелязвам никаква файда), обаче с правилно нивелиране и фокусиране на светлината няма как да заслепиш никого...

Link to comment
Share on other sites

Айде - системата за измиване иде-дойде (поне при мен не забелязвам никаква файда), обаче с правилно нивелиране и фокусиране на светлината няма как да заслепиш никого...

 

Нямат общо. На моята мога да сложа ксенони а мога и измиването на фаровете но то е отделно (т.е. мога да сложа само пръскалката или само ксеноните) иначе по-луксозния модел идваше комплект с 2те + кожени седалки.

Link to comment
Share on other sites

Мога да ви пусна снимки на един и същи модел фарове с лупи с ксенон и без ксенон, както и рефлекторни такива с ксенон, снимани на едно и също място.

Link to comment
Share on other sites

Тука стана адският offtopic и ще ни дърпат ушите...

Мисля, че бъркаш - можеш да си поръчаш само миене на фаровете, но не можеш само xenon-и. Кажи за каква кола става въпрос!

 

Мога да ви пусна снимки на един и същи модел фарове с лупи с ксенон и без ксенон, както и рефлекторни такива с ксенон, снимани на едно и също място.

 

Това какво ще докаже?

Link to comment
Share on other sites

Бая се отплеснахте от гумите втора употреба. Не ме карайте пак да си гупя времето да пресявам офтопици...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за гумите 2-ра ръка.

Никога няма да си купя нови най много да си купя Парада-пак 2-ра ръка.

Вие си карайте с квито искате-слагайте си на 13-ките балони нови гуми за по 45лв 1-та нова от кауфланд.

Link to comment
Share on other sites

Бая се отплеснахте от гумите втора употреба. Не ме карайте пак да си гупя времето да пресявам офтопици...

 

Що бе? По скоро аз ще допълня темата с отзиви за гъзетата с ксенони 10000К Удивително е, че не съм видял гъзе с 6000К нагоре ксенон турнат на рефлектор, да не е с поне 16" джанти и гуми амнайста употреба, Та темата си е точна и без офтопици

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че бъркаш - можеш да си поръчаш само миене на фаровете, но не можеш само xenon-и. Кажи за каква кола става въпрос!

 

Авенсис 2008 Elegance. Мога като екстра да си сложа ксенон, чистенето е за Luxury модела...

 

Що бе? По скоро аз ще допълня темата с отзиви за гъзетата с ксенони 10000К Удивително е, че не съм видял гъзе с 6000К нагоре ксенон турнат на рефлектор, да не е с поне 16" джанти и гуми амнайста употреба, Та темата си е точна и без офтопици

 

'пцолютно верно

Link to comment
Share on other sites

Авенсис 2008 Elegance. Мога като екстра да си сложа ксенон, чистенето е за Luxury модела...

 

 

 

'пцолютно верно

 

 

Мисля си, че си объркал нещо. До сега не съм видял някъде да се предлага само ксенон без системата за чистене на фаровете.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за гумите 2-ра ръка.

Никога няма да си купя нови най много да си купя Парада-пак 2-ра ръка.

Вие си карайте с квито искате-слагайте си на 13-ките балони нови гуми за по 45лв 1-та нова от кауфланд.

Ако беше попрочел по-горе, щеше да разбереш, че темата не е срещу гумите втора употреба по принцип, а срещу "боклуците" втора употреба!

Иначе и аз не си купувам нови гуми. И накладките си ги сменям, чак като застърже желязото в диска, но изчаквам да чуя "музиката" и от ляво и от дясно, щото нали се сменят чифт! Спирачните дискове, пък, ги карам докато не станат прозрачни! Щото, кажете ми, ква е идеята да се набутвам със скъпи глупости, дето да ми помогнат да спра пред някаква опасност на пътя, при положение, че келешът зад мен (принципен човек, който си цени парите), ще ме отнесе като бръмбар сламка? По същата причина сега чета книжки и събирам акъл как да си изключа ABS-а (мамка им френска, що не са турили копче на таблото!?!), че да не ми докара някоя беля на главата!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...