Jump to content
BulForum.com

Гумите втора употреба


бат Ицо

Recommended Posts

Първо да поясня - не съм срещу гумите втора употреба въобще. Но гуми на един сезон и поне 6 мм грайфер. Трайността на гумите е макс 4 години. След това губят (не рязко, а постепенно с времето) губят качествата си - смеските им прегарят, стават "пластмасови" гумата вече няма сцепление с асфалта дори и да има грайфер. При грайфер с височина 5 мм, на мокро гумата работи вече на 50%, а при височина 1.6 мм (според допустимото по правилник) гумата отдавна става единствено за боклука или ако е с дот до 2 години - да и скъсаш плата на Калояново.

Практиката да се продават гуми над 5 години, а и да се намират будали да ги купуват за по 30-40 лв, говори много зле за водачите у нас.

Затова започвам да си събирам тоалетната хартия. Мисля ако се изпере може да се ползва поне още 2-3 пъти, стига да се внимава да не се накъса

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Взимат се втора употреба, защото хората нямат пари.Едва ли човек, който има кинти доволно ще се стиска да си купи нови гуми.

 

Има хора, които не въртят кой знае колко километра за 4 години.Дори и да са купили нови гумите, невярвам ако имат грайфер да ги хвърлят за да си купят нови, защото видеш ли вече им е "минал срока".

 

Или примерно като си купи някой втора ръка автомобил едва ли си гледа ДОТ-а на гумите.Гледа има ли грайфер и кара докато може.

Link to comment
Share on other sites

Първо да поясня - не съм срещу гумите втора употреба въобще. Но гуми на един сезон и поне 6 мм грайфер. Трайността на гумите е макс 4 години. След това губят (не рязко, а постепенно с времето) губят качествата си - смеските им прегарят, стават "пластмасови" гумата вече няма сцепление с асфалта дори и да има грайфер. При грайфер с височина 5 мм, на мокро гумата работи вече на 50%, а при височина 1.6 мм (според допустимото по правилник) гумата отдавна става единствено за боклука или ако е с дот до 2 години - да и скъсаш плата на Калояново.

Практиката да се продават гуми над 5 години, а и да се намират будали да ги купуват за по 30-40 лв, говори много зле за водачите у нас.

Затова започвам да си събирам тоалетната хартия. Мисля ако се изпере може да се ползва поне още 2-3 пъти, стига да се внимава да не се накъса

:)

Разбирам гледната ти точка, но на някои хора колите им струват по-малко от 2 нови гуми, камоли за 4 :)

Link to comment
Share on other sites

Верно е кинтонемия, но има и една приказка, че "маймунката преди да глътне маслинката цяла, си я мери на дупето дали ще изака костилката"

Link to comment
Share on other sites

Взимат се втора употреба, защото хората нямат пари.Едва ли човек, който има кинти доволно ще се стиска да си купи нови гуми.

 

Има хора, които не въртят кой знае колко километра за 4 години.Дори и да са купили нови гумите, невярвам ако имат грайфер да ги хвърлят за да си купят нови, защото видеш ли вече им е "минал срока".

 

Или примерно като си купи някой втора ръка автомобил едва ли си гледа ДОТ-а на гумите.Гледа има ли грайфер и кара докато може.

 

Абсолютно съм съгласен с теб.

Link to comment
Share on other sites

Аз винаги съм си мислел че от гуми ,спирачки и окачване не се пести ама никога. Ако караш някой дарак до 100км макс сложи му джапанки ,ама другото вече си е лотария с живота ти и другите около теб.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера защо автора на темата се меси във всяка тема за продажба на гуми втора употреба.

В р-л купува продава се наказват хора за едно ъпване,а Albundy си предлага тоалетната хартия във всяка тема за втора употреба гуми.

 

AlBundy,като имаш пари да си купуваш нови гуми си ги купувай.Ние ,които нямаме си купуваме и продаваме втора,трета употреба и това няма да ни спре да си караме колите наравно с теб и супер новата ти кола с гуми в "срок на годност".

При положение,че една хубава гума(не говоря за рециклиран корморан или трайгър)струва повече от 4 гуми втора употреба няма как да си я позволим.

Още повече,че се намира и някой недобросъвестен съсед,който си мисли,че 5 кв. метра пред блока са негова собственост поради факта,че е заживял по рано в апартаментчето си и реже гумите на всеки ,който наруши личното му тротоарно право.

Тогава ще те питам как ще идеш да си купиш пак нови гуми за 160лв бройката и да спиш спокойно.

 

 

Ael,в България максималната разрешена скорост е 120км и то само на автомагистрала,за останалите извън населени пътища - 90км/ч.,така,че ако трябва да бъдем коректни не само дараците трябва да се карат с 90км/ч. а и всички останали возила.

Link to comment
Share on other sites

Оф, ама си един въз коректен...ходи разправяй на гаджето си как караш с 5 км/ч щото си пич и как спираш на 5 санта от тротоара, как не правиш непозволени маневри и винаги пускаш мигач, как никога не си влизал на жълто в кръстовище и никога не си засичал някой.

 

_________________________________________

 

Точно един път натискаш спирачката до долу със стари или изхабени гуми и разбираш, че като нямаш пари за нови, не карай кола.Толкоз.Който не може да поддържа кола да не си я е купувал, стига самоубийци на тоя път.Гума втора ръка няма нищо лошо да си вземе човек.Има тоталки с чисто нови гуми, има хора дето карат един сезон и сменят( да и такива има ).Такава гума няма нищо лошо, както казва Бънди.

Link to comment
Share on other sites

Ael,в България максималната разрешена скорост е 120км и то само на автомагистрала,за останалите извън населени пътища - 90км/ч.,така,че ако трябва да бъдем коректни не само дараците трябва да се карат с 90км/ч. а и всички останали возила.

 

120 може да е било преди 10 (да се чете десет) години , но вече е 130км/ч. на автомагистрала. Инак за другите неща мога да се съгласа с теб ,мисля че имаш право въпреки че повечето "спортисти" в града карат именно с онези изпечени с времето ,шупнали, найлонени, криви "сликове". Предполагам че автора на темата говори точно за тази част от шофьорите.

Link to comment
Share on other sites

Оф, ама си един въз коректен...ходи разправяй на гаджето си как караш с 5 км/ч щото си пич и как спираш на 5 санта от тротоара, как не правиш непозволени маневри и винаги пускаш мигач, как никога не си влизал на жълто в кръстовище и никога не си засичал някой.

 

_________________________________________

 

Точно един път натискаш спирачката до долу със стари или изхабени гуми и разбираш, че като нямаш пари за нови, не карай кола.Толкоз.Който не може да поддържа кола да не си я е купувал, стига самоубийци на тоя път.Гума втора ръка няма нищо лошо да си вземе човек.Има тоталки с чисто нови гуми, има хора дето карат един сезон и сменят( да и такива има ).Такава гума няма нищо лошо, както казва Бънди.

 

Айде молим, а? Да не ни се налага да влизаме в ситуации да си тестваме гумите. Другото е Божа работа. Нови та нови гуми....Знаеш ли колко % от всички нови гуми са някви марки дето не можеш да им запомниш името. Днеска съседа гледаше нови 17-ки. Йокохамата ако не се лъжа беше 360 лв парчето, а...Марангони ли ква беше другата марка 80 лева на долу? Е?

Link to comment
Share on other sites

Карам BMW но не мога да си позволя гуми за 1000 лева колкото и да ми се иска... за това си взимам втора употреба. Но не мисля, че е някакъв проблем. Преди 3 седмици си купих гуми TOYO PROXIES с дата на производство 8ми месец 2007 година, грайфер над 7мм за 40 лева парчето. Мястото е локалното платно до ТРОМПЕТА. Това е цена с демонтаж, баланс, монтаж.

Link to comment
Share on other sites

Първо да поясня - не съм срещу гумите втора употреба въобще. Но гуми на един сезон и поне 6 мм грайфер.

 

Това значи ли, че всяка година или по-често ако намалее грайфера сменяш гуми?

 

Наскоро един рейсър със дърто Рено ме нацепи отзад, тъй като не успя да спре и съм сигурен, че главната причина бяха калпавите му гуми, така че разбирам какво искаш да кажеш и подкрепям мнението ти за остаряването, но мисля че малко прекаляваш със 6те мм грайфер и 1та година.

До някъде ги разбирам такива хора - ако караш барака на 20 години, която струва 500лв, а ти вземаш 200лв дали ще ти се дават изобщо пари за гуми (дори и без грайфер да са сегашните)?

Само не мога да разбера защо си мислят, че могат да карат със 100 из града с такива гуми...

 

Ако имаш стара евтина кола и не си самоубиец има 2 варианта - качествени 2ра употреба или нови китайски/турски мега ментета.

Тъй като моята кола е точно такава мисля че варианта със 2ра употреба на 2-3години, които да се карат максимум още 2-3 е по-добър.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината едната кола си я обувам с гуми на един сезон. Идва ми добре финансово - на една трета от цената при все още добро качество, Аз това искам да подчертая в темата - не съм против гумите "на старо", против съм да се купуват над 4-ри годишни гуми, дето са станали вече на кокал. И още повече да се предлагат на безумни цени!

 

Карам BMW но не мога да си позволя гуми за 1000 лева колкото и да ми се иска... за това си взимам втора употреба. Но не мисля, че е някакъв проблем. Преди 3 седмици си купих гуми TOYO PROXIES с дата на производство 8ми месец 2007 година, грайфер над 7мм за 40 лева парчето. Мястото е локалното платно до ТРОМПЕТА. Това е цена с демонтаж, баланс, монтаж.

 

:) Същия модел гуми със същия дот продадох по 30 лв на мой приятел, след като ги карах един сезон втора употреба. Малко трудно стоплят, но като стоплят си държат асфалта :)

Link to comment
Share on other sites

В случая подкрепям напълно AlBundy. Не са чак толкова скъпи гумите за да се купуват ем-найсет годишни. След като разкарах първите мишелинки на старата ми кола и сложих нови (верно пак относително хубави гуми - май Bridgestone бяха - към 80 кинта едната беше) останах направо смаян от разликата. А с гумите не беше карано много и имаха над 7мм грайфер но бяха на поне 5 години да не са били 8 не знам. Като казвам разлика - буквално при 50км/час с "невъоръжено око" се усещаше разликата.

 

Кинтонемията е само оправдание а такова всички знаем че ако търсиш ще намериш - то е като задника - всеки си го има. Гуми на 1 или 2 години да речем че е приемливо особено са запазени но където се е обадил AlBundy по обявите си е било чиста проба ловене на будали. Малко като както zlobil се обажда при продажбите на менте телефони :) Нямам против всеки да прави каквото му е кеф и както му е кеф стига да не ме засяга мен това, сега ако могат защитниците на "минаването тънко" да ми обяснят как няма от какво да се притеснявам и че те знаят как да си карат колите и завали ли дъжд или сняг те не се качват и ще се успокоя...

Link to comment
Share on other sites

:) Същия модел гуми със същия дот продадох по 30 лв на мой приятел, след като ги карах един сезон втора употреба.

 

Al,догодина искам да пуснеш във форума купува продава новите ти гуми,които този сезон си купил за 250лв бройката на 30лв....това сериозно. :laughing:

Само тогава можеш да докажеш приказките си,които според мен са пълни измислици.

 

Всички очакваме вече да мине 1г. и да се вредим за твоите гуми на един сезон за 30-40лв парчето.

Link to comment
Share on other sites

Ako не продам гумите с колата - нямаш проблем. Това, че теб те стискат 100 лева не значи, че всички ги стискат. А новите гуми ги карам зимните по 2 години, летните по 3. Но купувам Континентал, Мишелин и Гудиър. А Тойо-то бяха 2-ра употреба на половин лято (от тоталка), но не ми допаднаха като гуми.

Link to comment
Share on other sites

Както се казва всичко идва от КИНТОНЕМИЯТА :)

Ама карат с 16-ки - 17-ки :) където една гума втора ръка е равна на нова но 13-14 цола....

ако бях с 14ки но проблемо ама над 400лв за една гума няма да дам :)

Link to comment
Share on other sites

ако бях с 14ки но проблемо ама над 400лв за една гума няма да дам :)

А защо караш с по-големи? По-големите семейни коли са стандартно със 15ки, останалото си е чиста проба гъзария на гол гръб. Ми като нямате пари да си поддържате колите, купете си такива, които ще са ви по възможностите!

Link to comment
Share on other sites

защото е джип. просто ми се вижда доста 1600-1700лв за гуми, предполагам защото преди като сам взимал на 14 е далеч по-евтино и съм останал с такава нагласа :)

Ако е и с десен волан ще те призная :)

не е, това какво общо има :confused

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...