Jump to content
BulForum.com

Има ли мъж САМО приятел на момиче?


Има ли мъж Само приятел на момиче?  

163 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Според вас има ли такова животно?

 

Моята гледна точка е, че мъж ПРОСТО приятел към едно момиче не може да бъде. Винаги има интерес към момичето, дали само физически, дали с цел връзка, изгода и тн.

Особено когато някое момиче твърди, че един мъж и е много добър приятел, много я уважавал, винаги би и помогнал... Защо за всички е очевадно, че мъжът иска нещо, а жената си мисли, че той е просто приятел? Нима един мъж не е готов да направи всичко за една жена само за да я спечели? Дори и да знае, че тя има връзка, дори и сериозна връзка?

Случайно пишел по скайп и звънял? - да, да...

 

Един пример който ми хрумна:

Момче и момиче израстнали заедно - момичето винаги възприема момчето като брат когото не е имала, а момчето винаги възприема момичето с възможност за връзка(гаджета).

 

 

Ако дадете отговор - моля обосновете се.

 

 

 

 

"Sprite има нещо да ти каже - твоят най-добър приятел те желае..."

 

 

 

Edit: пуснах един search, но не намерих подобна тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

а всъщност въпроса само към мъжете ли е насочен или питаш и жените, щото вече има равноправие, феминизъм и други дълги думички....

междуполовото само приятелство е винаги с компромис от поне едната страна.

Link to comment
Share on other sites

а всъщност въпроса само към мъжете ли е насочен или питаш и жените, щото вече има равноправие, феминизъм и други дълги думички....

междуполовото само приятелство е винаги с компромис от поне едната страна.

 

 

Интересно ми е да чуя и мъжката, и женската гледна точка.

 

 

Колкото мъже съм питал всички казват, че няма само приятелство между мъж и жена(от тяхната гледна точка), докато всички жени твърдят, че имат мъже САМО приятели които не искат нищо повече от прияелство от тях... И че тия мъже много ги уважавали, винаги биха помогнали и тн.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам много приятелки жени, към които нямам други отношения освен приятелски и не искам да имам. Сега, те как възприемат нещата - не знам... Друг е въпроса, че имам и приятелки жени, на които гледам с по-друго око, ама тихо, че ще ям бой!

Link to comment
Share on other sites

Аз имам много приятелки жени, към които нямам други отношения освен приятелски и не искам да имам. Сега, те как възприемат нещата - не знам... Друг е въпроса, че имам и приятелки жени, на които гледам с по-друго око, ама тихо, че ще ям бой!

Да и аз съм така- и според мен тва е нормално да не гледаш към всички твои приятелки само като на приятелки все ще има една или втора на която да гледаш по по различен начин с по- друго око и да мислиш по различни неща

Link to comment
Share on other sites

Аз също имам доста приятелки жени.Към някои изпитвам чисто приятелски чувства и нямам никъкви задни мисли,но към други... :bgrin: .И каза злобил...след второто уиски приятелството изчезва :P .Аз имам 2-3 познати,които непрекъснато ми повтарят как съм им като брат и т.н. и т.н. .... едва ли с брат си биха правили такива неща каквито правим с тях като пийнем малко :devil

 

Моя прост извод:всичко зависи от количеството алкохол и външността на двамата индивиди.Все пак никой мъж не може да ме убеди,че момичето с него е само приятелка,при положение че мацката е някоя миска с гръдна обиколка 110 :bgrin: (примерно)

 

П.П.По-хубаво нещо от приятелския секс няма :D

Link to comment
Share on other sites

Има мъже, който се "водят" приятели просто защото не могат да казват не на момиче - wussbags. Така момичето после живее с илюзията, че всички са много мили и приятелски настроени.

Link to comment
Share on other sites

На мен мисълта ми е, че женското твърдение "той ми е само приятел...много ме уважава... винаги би ми помогнал..." и тн е пълна илюзия. Момичето може да вярва, че даденото момче е само приятелче, докато той винаги ще и помага и "уважава" с идеята, че може да я има.

 

 

 

 

Нека оставим алкохола настрана?

Link to comment
Share on other sites

Аз имам много приятелки жени, към които нямам други отношения освен приятелски и не искам да имам. Сега, те как възприемат нещата - не знам... Друг е въпроса, че имам и приятелки жени, на които гледам с по-друго око, ама тихо, че ще ям бой!

Абсолютно споделям, като има някои доуточнения, които съм забелязал при себе си:

 

1. Подсъзнателно по-добре и по-приятно ми е да съм с такива, с които бих имал нещо повече, дори и да знам, че е невъзможно (всъщност тука май важи "надеждата умира последна"). Тези с които не искам да имам нещо повече обикновено просто не ме привличат сексуално....с тях май е най-лесно.

 

2. Винаги важат принципите "Жената на моя приятел не е жена, а когато жената е достатъчно "привлекателна" приятеля не ми е приятел" и "В любовта и във войната няма правила". Пропорциите и границите винаги са размити и зависят от ситуацията и хората.

 

Моят съвет е, ако те притеснява нещо конкрето - дръпни малко юздите, че последните месеци явно има някакво лъчение, заради което хормоните на жените са станали на крем супа и се държат още по-неадекватно...до колкото е възможно изобщо да става въпрос за адекватност при тях :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

последните месеци явно има някакво лъчение, заради което хормоните на жените са станали на крем супа и се държат още по-неадекватно...до колкото е възможно да става въпрос за адекватност при тях :bgrin:

 

Аз точно затова я пуснах тая тема. Защото напоследък много приятели биват зарязани по тоя начин, разни изневери, чудесии и тн. И исках малко да си сверя часовника с мисленето на другите ;)

 

 

Интересно ми е някое момиче да си каже гледната точка по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно споделям, като има някои доуточнения, които съм забелязал при себе си:

 

1. Подсъзнателно по-добре и по-приятно ми е да съм с такива, с които бих имал нещо повече, дори и да знам, че е невъзможно (всъщност тука май важи "надеждата умира последна"). Тези с които не искам да имам нещо повече обикновено просто не ме привличат сексуално....с тях май е най-лесно.

 

2. Винаги важат принципите "Жената на моя приятел не е жена, а когато жената е достатъчно "привлекателна" приятеля не ми е приятел" и "В любовта и във войната няма правила". Пропорциите и границите винаги са размити и зависят от ситуацията и хората.

 

Моят съвет е, ако те притеснява нещо конкрето - дръпни малко юздите, че последните месеци явно има някакво лъчение, заради което хормоните на жените са станали на крем супа и се държат още по-неадекватно...до колкото е възможно изобщо да става въпрос за адекватност при тях :bgrin:

По точка едно...абсолютно съгласен.Някак си не ми е "интересно" да излизам с момичета,които не ме привличат по никакъв начин.Излезнеш ли с някоя по-красива жена винаги я има заигравката и флирта...колкото и добри приятели да сте и колкото и жената да те убеждава че си и като брат.Аз съм си говорил с момичета на тази тема и те същото ми казват-винаги има "нещо повече" .И ВСЕ пак...жените си имат приятелки жени,мъжете приятели мъже.Едно момиче колкото и добра приятелка да ми е,никога няма да и кажа нещата които казвам на приятелите си.За това-истинско,без задни мисли приятелство между мъж и жена според мен няма(или е в някакъв много малък процент от случаите)-винаги в един момент се намесва природата ;)

Link to comment
Share on other sites

.....

 

Колкото мъже съм питал всички казват, че няма само приятелство между мъж и жена(от тяхната гледна точка), докато всички жени твърдят, че имат мъже САМО приятели които не искат нищо повече от прияелство от тях... И че тия мъже много ги уважавали, винаги биха помогнали и тн.

точно в това твърдение те подкрепям безрезервно. и моите наблюдения са такива: ако мъж твърди, че иска да е "само приятел" означава, че просто го е страх да пожелае нещо повече или има някакъв друг интерес (вижте злобила как си взима изпитите примерно :lol: - чрез присветване+мигачи към поддатливи колежки).

 

а пък жените предпочитат да живеят със заблудата, че мъж може да им угажда на прищевките и настроенията само заради едната усмивка.... лафчето "га яди кифтетъта, що ни рива, ма?" винаги им идва изневиделица и все не били разбрали. ама ги ядът кифтетата и ушите им плющът.

Link to comment
Share on other sites

Ей го някоето момиче. Много хубава тема :)

Досега съм имала само 1 добър "само приятел" - такъв, с когото се напивахме, обсъждахме жени и мъже, обикаляхме насам-натам...и никога не е имало желание за нещо повече, в това съм абсолютно сигурна. И той ме мислеше за хубаво момиче, и аз него за хубаво момче, и дотолкова. Гледаш отстрани и правиш обективна оценка, защото липсва каквато и да е химия. Ама пък неговите момичета се скъсваха от ревност и не можеха да разберат, че когато излизаме заедно, всеки търси у другия това, което не намира във връзката си (но това не значи, че не държи на нея). Все едно аз излизам с приятелки, а той с приятели.

 

Иначе при мен е адски дразнещо, ако някой, с когото имаме изцяло приятелски отношения, започне да се натиска, да обяснява колко е закъснял с преценката си и т.н. Има моменти, в които нещо има става и на мъжките хормони, и за отрицателно време доста хора решават, че искат нещо повече от това "досега". Винаги съм си го обяснявала с моментно хормонално умопомрачение (или алкохолно), не с някакво перманентно привличане.

 

Един бивш приятел обясняваше болезнената си ревност точно с тезата, че всеки мъж искал нещо от мен, а аз съм твърде наивна, за да го призная. Истината е, че съм съвсем наясно как ме възприема всеки един от познатите ми от мъжки пол. Не е възможно да общуваме само с хора, които са ни абсолютно безразлични. Но е възможно една част от тях просто да са ни сексуално безразлични. Или пък да ни станат с времето. Мисля, че и при мъжете се случва понякога :)

Link to comment
Share on other sites

Категорично съм на мнение , че момче не може да е приятел с момиче , но са възможни следните изключения :

1. В по-развитите страни (западна Европа) - където момичетата имат по-развита ценностна система (да се ебат за 1 возене в хубава кола+ фреш в Бачи + подарък парфюмче).

2. Ако момчето е с обратни наклонности е напълно възможно да е приятел с момиче.

3. Ако момчето има за цел някаква друга изгода (не сексуална от момичето).

Link to comment
Share on other sites

Чаааааакайте сега. Дайте да стесним понятието "приятел", защото това е много важно.

 

Да, аз съм бил приятел с няколко момичета без да искам абсолютно нищо от тях откъм секс или връзка. Обаче съм им бил от най-леката категория приятел, с много по-слаба приятелска връзка от тази, която съм имал с другите си приятели. Това дето мъжете правят с наистина САМО приятелките си жени е по-скоро познанство.

 

Разбира се, че не искам да слушам излияния или да угаждам на кефа или прищявките на приятелка за двете и хубави очи. А ако е приятел, него и ще го търпя, и ще понеса много повече простотии от негова страна преди да се ядосам.

 

Да обобщим простичко - ако момче е приятел на момиче просто защото пият кафе заедно 2 пъти в месеца и си разправят вицове или си говорят за музика, това е от лекия вид и е възможно.

 

Ако обаче момче е приятел на момиче и си жертва свободното време заради нея, плаща и сметки тук-там, търпи сърцераздерателни излияния и подобни, значи там младежа иска да опиня въпросната девойка.

Link to comment
Share on other sites

Да ми бъде приятелка само е възможно ,ако е нещо по бизнес иначе изобщо не си губя времето ,няма такъв филм "мъж САМО приятел на момиче" освен ако не е някой шапшал, има ги всякакви.

Link to comment
Share on other sites

Абе нещата се променят с възрастта. Може би в една по-ранна възраст не е възможно момче и момиче да са само приятели, но тези неща отминават и след време между мъж и жена си е напълно възможно да си има едно съвсем нормално приятелство. Естествено аз гледам от моята си камбанария, така че може и да не съм права, ама като се поогледам и общо взето така се променят нещата с времето.

Link to comment
Share on other sites

2. Винаги важат принципите "Жената на моя приятел не е жена, а когато жената е достатъчно "привлекателна" приятеля не ми е приятел" и "В любовта и във войната няма правила". Пропорциите и границите винаги са размити и зависят от ситуацията и хората.

Значи за мен тогава ти не си никакъв приятел ;) Никога не бих направил нещо с момиче на приятел или дори с момиче към което приятел има още чувства... Имало е такива ситуации и винаги съм ценял приятелството пред някоя кифла, колкото и да е хубава и да ме привлича...

Абе нещата се променят с възрастта. Може би в една по-ранна възраст не е възможно момче и момиче да са само приятели, но тези неща отминават и след време между мъж и жена си е напълно възможно да си има едно съвсем нормално приятелство. Естествено аз гледам от моята си камбанария, така че може и да не съм права, ама като се поогледам и общо взето така се променят нещата с времето.
Ако говориш за бизнес приятелство, примерно човек с който имате някакви пресечни точки в работата и освен това сте си и приятели и излизате понякога може, ама ако е човек с който едиственото място където се чувате и виждате е когато си излизате в свободното време, колкото и невероятно да ти изглежда и колкото и да си мислиш, че познаваш този човек, никога не може да си сигурна какви мисли и желания има той :)
Link to comment
Share on other sites

Ей го някоето момиче. Много хубава тема :)

Досега съм имала само 1 добър "само приятел" - такъв, с когото се напивахме, обсъждахме жени и мъже, обикаляхме насам-натам...и никога не е имало желание за нещо повече, в това съм абсолютно сигурна. И той ме мислеше за хубаво момиче, и аз него за хубаво момче, и дотолкова. Гледаш отстрани и правиш обективна оценка, защото липсва каквато и да е химия. Ама пък неговите момичета се скъсваха от ревност и не можеха да разберат, че когато излизаме заедно, всеки търси у другия това, което не намира във връзката си (но това не значи, че не държи на нея). Все едно аз излизам с приятелки, а той с приятели.

 

Иначе при мен е адски дразнещо, ако някой, с когото имаме изцяло приятелски отношения, започне да се натиска, да обяснява колко е закъснял с преценката си и т.н. Има моменти, в които нещо има става и на мъжките хормони, и за отрицателно време доста хора решават, че искат нещо повече от това "досега". Винаги съм си го обяснявала с моментно хормонално умопомрачение (или алкохолно), не с някакво перманентно привличане.

 

Един бивш приятел обясняваше болезнената си ревност точно с тезата, че всеки мъж искал нещо от мен, а аз съм твърде наивна, за да го призная. Истината е, че съм съвсем наясно как ме възприема всеки един от познатите ми от мъжки пол. Не е възможно да общуваме само с хора, които са ни абсолютно безразлични. Но е възможно една част от тях просто да са ни сексуално безразлични. Или пък да ни станат с времето. Мисля, че и при мъжете се случва понякога :)

Хайде сега си прочети отново тези неща които съм ги одебелил и подчертал! Няма такъв филм в който нормален мъж да е просто приятел на една нормална жена. Обикновено пичът или не знае как да си поиска или в един по-ранен етап от познанството нещо е бил секнат, но продължава да се прави на това което не е именно защото - Надеждата умира последна! Сексът (или идеята за него) винаги присъства във връзката между мъж и жена (срещу майката природа не се върви)

Link to comment
Share on other sites

Е, аз ясно казвам, че съм имала само един такъв приятел, а това, че него са го ревнували, съвсем не значи, че той е имал каквито и да е желания към мен. Имахме еднакви идеи за приятно прекарване на времето и ни беше добре, без да си мислим да правим секс. Възможности е имало, откритост в отношенията също.

Може да се случва много рядко, но се случва. Неопетнено приятелство :)

Link to comment
Share on other sites

Оф, не ми се чете цялата тема и не ми се влиза в спорове - аз имам една приятелка, към която нямам никакви мръснишки помисли. Може би е определящо, че сме били гаджета за известно време (първата ми връзка), достатъчно, за да си дадем сметка, че между нас друго освен приятелство не може да вирее. И много пъти ми е била упора в тежки моменти - за нея знам, че е човек, на когото мога да разчитам на 100%.

Link to comment
Share on other sites

Е, аз ясно казвам, че съм имала само един такъв приятел, а това, че него са го ревнували, съвсем не значи, че той е имал каквито и да е желания към мен. Имахме еднакви идеи за приятно прекарване на времето и ни беше добре, без да си мислим да правим секс. Възможности е имало, откритост в отношенията също.

Може да се случва много рядко, но се случва. Неопетнено приятелство :)

 

 

Малко по-интимен въпрос... А защо казваш "имала". Той е решил, че вече на 100% не може да има нищо между вас и се е отказал?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...