Jump to content
BulForum.com

Удоволствие от шофирането...


INCINERATOR

Recommended Posts

Да се говори/обсъжда с теб по тези въпроси е абсолютно безпредметно! Просто на моменти вадиш убийствена логика.... :punk

 

 

Преместих си го от единия крачол в другия...

 

 

Мисълта ми е, че както вие можете да дадете десетки примери за лекета, така аз мога да дам десетки за свестни хора в това положение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 806
  • Created
  • Last Reply
Не е виновна новата кола, нито старата - ако е техн. изрядна.

в голяма грешка си.

 

някога замислял ли си се защо мутрягите,дупенцата в скъпи возилца и селските рацери в голф гти/бнв320 шпорят като за последно и карат като джигити?

Link to comment
Share on other sites

в голяма грешка си.

 

някога замислял ли си се защо мутрягите,дупенцата в скъпи возилца и селските рацери в голф гти/бнв320 шпорят като за последно и карат като джигити?

 

 

Да не мислиш, че като се качат в друга кола няма да карат по същия начин?

Link to comment
Share on other sites

Преместих си го от единия крачол в другия...

Мисълта ми е, че както вие можете да дадете десетки примери за лекета, така аз мога да дам десетки за свестни хора в това положение.

 

Много силно се съмнявам, а и много добре знам какво е съотношението, но с теб не може да се говори. Така че просто няма какво да говоря...

 

Един съвет от мен - слез малко на земята

Link to comment
Share on other sites

Много силно се съмнявам, а и много добре знам какво е съотношението, но с теб не може да се говори. Така че просто няма какво да говоря...

 

Един съвет от мен - слез малко на земята

 

 

И какво е съотношението? Явно работиш в сферата на маркетинговите проучвания и правиш статистики, или по цял ден се шляеш по улиците да гледаш кой как кара, на кой каква кола са му купили родителите и тн.

Link to comment
Share on other sites

.

 

Това да не купиш на детето си колата която иска е пълна глупост ако ги имаш пратите.

само дето на детето и през ум не му е минало за комфорт ,сигурност и стабилност на съответната кола, за параметрите й да не говорим.Важното е, че дебеловратите баровци карат такива и трябва да се покажем и гъзареем пред връсниците. :punk

 

както казах - за мен си е първенющина...бих следил с интерес бъдещото развитие/упадък на такива мамини детенца...

Link to comment
Share on other sites

Айде обяснете ни как точно новата или старата - изрядна - кола са виновни за поведението на водача пък той не е?!

 

Вие явно попадате под контрол на висша сила като сте в колите си.Аз като карам мога да се контролирам независимо какво карам.

 

Вчера цял ден си карах Пасат 1.8 моно, на газ.Карах си напълно нормално, нито съм се рязал, нито съм правил тъпи изпълнения.Пасата от вън има вид на изтърбушена кошница, вътре тропа - технически обаче и мотора и окачването са му 6+

 

Днес сутринта си се качих на Volvo-то и пак си карах нормално, само на България вдигнах 80 км/ч, но това беше поради факта, че имаше някаква непропорционална колона в средна лента и исках да я заобиколя през лява и после в дясната.Нито съм засичал някой, нито съм принуждавал да намаляват или да се врязвам в колоната.

 

И какво?Понеже съм 20 и карам нормално в каквато и да съм кола( давам само тези давата примера ама има и още ) съм някакво изключение така ли?Всеки качил се в по-нова кола или стара директно изперква и кара като "джигид"?

Или май никой няма елемнтарна култура нито на пътя, нито където и да е - за уважение към другите да не говорим.Ама сигурно не е това причината за многото смъртни случаи.

За това, че младите шофьори правели много ПТП-та със смърт :) я дайте официалната статистика на ПТП-та със смърт с водачи до 25 г. възраст и тези над 25 г. че ще е интересно на всички според мен какви са данните.

 

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 

За горното мнение:

 

Имали смисъл да продължаваме разговора!?

Всяка една кола произведена и пусната на пазара отговоря на някакви изисквания( поне в Европа, в САЩ не е точно така ).Аз още на 16 можех да кажа каква кола искам.Още искам същата кола.Нито е с най-много екстри, нито е най-бързата.Родителите ако си възпитават децата както трябва и оставят в тях поне някакви идеи за това кое е правилно и кое не, даже М5-ца да им купят няма да има проблем.Освен това за това какви умения имат си има Шофьорски книжки.Който има кара, който няма не кара.Не се впускайте в това как се взимал курса - не е това въпроса, важното е кое е изискването за придобиване правото за шофиране, а то си е завършването точно на този курс.

Link to comment
Share on other sites

Истината, че смъртта на пътя се дължи основно само и единствено на ЗАДВОЛННОТО УСТРОЙСТВО!Не е виновна новата кола, нито старата - ако е техн. изрядна.

 

Всичко друго са небивалици.

Да, а те устройствата всичките по стандарт, тати кат ги прай - ги прай със софтуеъра на Сена или Фитипалди..... т.е. могат перфектно да управляват всичко от дюлгерска количка до болид от Ф1. Така, че развивайки твоята логика - няма значение каква ще е първата кола, дали (примерно) С4 или болид. Забележи, не става въпрос за това дали у-вото е леке, а какъв опит има!

 

 

Преместих си го от единия крачол в другия...

Мисълта ми е, че както вие можете да дадете десетки примери за лекета, така аз мога да дам десетки за свестни хора в това положение.

Виж ся! Тебе никой не те е квалифицирал като леке... ;) , а за другото..., след време сигурно ще дойдеш на моя акъл...

Link to comment
Share on other sites

Родителите решават каква кола да купят на децата си. Дали според заслуги, дали според нужди или просто от капризност - това си е тяхно решение. Факт е, че има хора от двата контингента - свястни и темерути. Всеки сам решава какъв ще стане. Моите лични наблюдения са, че който има хубава кола от ранното развитие на шофьорските си умения започва да цени колата и да я пази.

 

 

В България много често се среща принципът "важното е на Вуте да му е зле". Завист има във всякакви отношения. Затова караите си кой каквото може да си позволи, кой каквото са му подарили и тн. Бъдете доволни от каквото имате и не гледаите в чуждите паници.

Link to comment
Share on other sites

Защо пишеш неверни неща!?

Ти можеш ли да вземеш болид?

Защо пишете всички фантасмагории.

 

ВСЯКА ЕДНА КОЛА В ПРОДАЖБА МОЖЕ ДА СЕ КАРА ОТ ВСЕКИ ЕДИН ВОДАЧ С ШОФ. КНИЖКА.

 

Ако това според вас не е вярно здраве да е.Явно имате специални критерии.

Пет пари не давам кой какъв стаж има.Да някои хора по-трудно правят ляв, някой не могат да правят френски от един път( аз ), някой не могат да карат назад, да се спускат по улици, да изкачват наклони със спиране и продължане и т.н.И какво???Не са виновни колите.Ако шофьора, няма желание, време и търпение да усвои тези умения в курса си или да знае, че ги няма и да кара съобразено с това на пътя, докато се научи - на полигон или някъде където не пред. опасност за другите - значи той има проблем с мисленето.

 

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 

Понеже долу се споменава ЕГ-то и разни стимули.

 

Ти възпитател ли искаш да ставаш?Ако да, поздравления вече имаш наченки с тези стимули и разни други приоми.

Ако на един нормално възпитан човек му купиш за 18 кола за 100 бона първо ще ти е благодарен, 2-ро ще я пази страшно много защото ТИ си му я подарил, а НЕ той си я е купил.

Това, че фръцли има няма спор.Ама теб какво точно те дразни?Че не им караш колите, че не им спиш в леглото или нямаш парите на родителите им?

Днес сутринта, на една която сигурно според теб ще да е фръцла( караше Акорд Фул ексри ) й помогнах да направи паралелно, защото въпреки ел. системата за гараж щеше да ми задере вратата.Кротко и спокойно я попитах дали иска помощ обясних й какво да направи и се оправи момичето.Даже искаше аз да й я паркирам само, че ако все има кой да й я паркира никога няма да се научи.

Тоя подход винаги с предрасъдъци води точно до такива заблудени водачи като нея - или ще има кой да ми я паркира, или няма да ми дреме щото имам пари.Това, че имат пари тези хора не трябва да ги прави различни на пътя.

Ако на курса инструктура не я беше претупал - по една или друга причина щеше да има поне някакви знания.

Аз също не мога да правя перфектен френски.Средно с 4-5 намеври го правя.За това избягвам да го правя и винаги когато имам време и възможност си го упражнявам( имам напредък :D ).

 

Никой не трябва да му е криво за това, че са му купили скъпа кола.Всеки обаче трябва да мисли като кара и за другите участници в движението - МПС-та, пешеходци и прочие.Това мислене не се инсталира до колкото знам с влизането в определена марка кола.

 

За Автоматика.

 

И какво за него?Хората с автм. скоростни кутии не могат да карат ли?Ти можеш ли всички годни за движение автомобили да караш още с качването по спешност както казваш?Ще ми влезеш в някой бенц и като объркаш Ракетната с 1-ва( щото им е друга подредбата на някои модели на ръчните ) и какво?И на тебе ли да ти казват флорца?!

Взела ли си е изпита?Взела го е.Трябва ли да има знанията да кара и ръчна.Трябва.Това е.

 

Дали точно това момиче( да е живо и здраво и само безварийни км да кара ) ги има тези качества и знания не съм аз този който ще казва.Има си дирекция пътна полиция.Това са субективни въпроси.

Link to comment
Share on other sites

host,това, че ти си знаел на 16 какво искаш да караш, съвсем не значи. че една 18-годишна фръцла си има и най-бегло понятие от коли.Или не помниш в ЕГ-то как стоеше въпросът?!

 

аз пак питам какъв стимул за развитие по-нататък в живота ще има детето. след като му се задоволя всяка едва прищявка на момента?И как се изгражда като личност с подобно възпитание...чакай че много задълбахме :)

 

п.п а за качването директно на автоматик(визирам въпросното ТТ), какво ще кажеш - без какъвто и да е опит с обикновена кола - директно след курса :wtf: .Недай си Боже да му се наложи да кара НЕавтоматик по спешност някой някъде...

Link to comment
Share on other sites

host,това, че ти си знаел на 16 какво искаш да караш, съвсем не значи. че една 18-годишна фръцла си има и най-бегло понятие от коли.

 

И ся какво, ако нямам познания за коли не мога да си купя хубава кола ли? :)

 

п.п а за качването директно на автоматик(визирам въпросното ТТ), какво ще кажеш - без какъвто и да е опит с обикновена кола - директно след курса :wtf: .Недай си Боже да му се наложи да кара НЕавтоматик по спешност някой някъде...

 

Приятелката ми е изкарала книжка и никога не е карала сама. Карала е повече пъти кола с автоматична скоростна кутия, отколкото с ръчна. Веднъж се наложи да кара с ръчна и загасна веднъж.

 

 

Та това за скоростните кутии си е до човек...

Link to comment
Share on other sites

Родителите решават каква кола да купят на децата си.

 

Има не малко родители, които решават да правят секс с децата си, да продадат децата си или да убият децата си. Това не прави решенията им нито адекватни, нито правилни.

 

Затова караите си кой каквото може да си позволи, кой каквото са му подарили и тн. Бъдете доволни от каквото имате и не гледаите в чуждите паници.

 

С това си изказване мисля че падна в очите на всички...

Link to comment
Share on other sites

Айде обяснете ни как точно новата или старата - изрядна - кола са виновни за поведението на водача пък той не е?!

Ако се качат в по-евтина, няма да я жалят много.

 

И какво?Понеже съм 20 и карам нормално в каквато и да съм кола( давам само тези давата примера ама има и още ) съм някакво изключение така ли?Всеки качил се в по-нова кола или стара директно изперква и кара като "джигид"?

.

.

.

Освен това за това какви умения имат си има Шофьорски книжки.Който има кара, който няма не кара.Не се впускайте в това как се взимал курса - не е това въпроса, важното е кое е изискването за придобиване правото за шофиране, а то си е завършването точно на този курс.

Защо си мислиш, че щом ти можеш да караш добре на 20 в каквато и да е кола, другите в по-скъпите коли не го могат. А пък щом имат пари хората, защо да не си вземат нещо по-добро, вместо първо да вземат нещо по-евтино и след това пак на скъпото. Няма логика.

Иначе за книжката си прав, то за това са шофьорските курсове, за да се покаже, че може да не бъде предпоставка за ПТП на пътя.

Link to comment
Share on other sites

Има не малко родители, които решават да правят секс с децата си, да продадат децата си или да убият децата си. Това не прави решенията им нито адекватни, нито правилни.

С това си изказване мисля че падна в очите на всички...

 

 

Значи е хубаво да гледаш какво правят другите хора и да коментираш или да злорадстваш? Хмм...

Всеки си гледа неговия си живот/кола/умения и тн.

 

Все едно аз да тръгна да разправям, че шкодата ти е селска и си я направил така за да позираш...

Link to comment
Share on other sites

Не си ме разбрал горе ;) исках да кажа, че всеки във всяка кола може да кара както трябва стига да има поне малко култура в него.

 

Проблема е още в отношението на хората преди да се качат в колата, а не в самата им кола.И пасатеца и Volvo-то и една 335d съм ги пазил еднакво.Ако е моя я пазя защото аз си я плащам, ако е чужда я пазя от уважение към човека дал ми автомобила.Елементарно е.

 

Тия приказки и аз ги слушам от приятели "Ебал съм го, ще го натисна тоя нали аз съм в Х кола - евтина някаква.Хич не ми дреме."Това е проблем в мисленето като цяло, не уважаваш себе си, не уважаваш своите неща( та били те и евтини ), не уважаваш другите и някой ден размазваш някого защото "тъкмо" било свършило червеното и защото "на тая отсечака и тоя зявой никога няма трафика"...да ама не.

Link to comment
Share on other sites

Не си ме разбрал горе ;) исках да кажа, че всеки във всяка кола може да кара както трябва стига да има поне малко култура в него.

 

Проблема е още в отношението на хората преди да се качат в колата, а не в самата им кола.И пасатеца и Volvo-то и една 335d съм ги пазил еднакво.Ако е моя я пазя защото аз си я плащам, ако е чужда я пазя от уважение към човека дал ми автомобила.Елементарно е.

 

Тия приказки и аз ги слушам от приятели "Ебал съм го, ще го натисна тоя нали аз съм в Х кола - евтина някаква.Хич не ми дреме."Това е проблем в мисленето като цяло, не уважаваш себе си, не уважаваш своите неща( та били те и евтини ), не уважаваш другите и някой ден размазваш някого защото "тъкмо" било свършило червеното и защото "на тая отсечака и тоя зявой никога няма трафика"...да ама не.

 

 

Интересно ми е как ще се коментира това, че хората с по-евтини коли(малко гадно звучи това :( ) като паркират въобще не ги е*е дали ще ударят някои?

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е как ще се коментира това, че хората с по-евтини коли(малко гадно звучи това :( ) като паркират въобще не ги е*е дали ще ударят някои?

А пример за това можеш ли да дадеш?Защото аз карам евтина кола и изпитвам ужас от мисълта ,че мога да я ударя някъде(макар и леко),да не говорим за друг автомобил.

А host е много прав за начина на мислене и културата на шофьорите.Ако не уважаваш себе си, значи не уважаваш никой друг на пътя.

А относно това,че като им се купи нова,лъскава и скъпа кола пазят повече изобщо не съм съгласен.Защото познавам такива хора и занете ли какво ми казват:"Е***л съм я в кошрата тате ще ми вземе нова".Само ще ви напомня за онзи рацер дето уби двама души (не съм сигурен 100% двама или един беше)в подлеза на пощата с Ауди ТТ.

Link to comment
Share on other sites

А пример за това можеш ли да дадеш?Защото аз карам евтина кола и изпитвам ужас от мисълта ,че мога да я ударя някъде(макар и леко),да не говорим за друг автомобил.

 

Колко пъти си видял CL(примерно) или някое ферари(DON_CHEFO :D) да правят щети докато паркират?

 

Изключваме жените - те са друга категория.

 

 

П.С. И аз изпитвам ужас когато видя, че някой едва паркира до моята кола... и особено като видя следи от брони в мойта...

 

А относно това,че като им се купи нова,лъскава и скъпа кола пазят повече изобщо не съм съгласен.Защото познавам такива хора и занете ли какво ми казват:"Е***л съм я в кошрата тате ще ми вземе нова".Само ще ви напомня за онзи рацер дето уби двама души (не съм сигурен 100% двама или един беше)в подлеза на пощата с Ауди ТТ.

Това, че 1 се държи така - не означава, че всички са така.

 

А за катастрофите - лошите неща винаги се помнят, добрите - не. Няма как да се сравни колко лоши случки има с нови коли и колко добри има с нови коли. А и случая с конкретното ТТ - то не е ново.

 

 

 

Друга тема на размисъл:

Какъв тип кола ви дава по-често път? Нова или стара?

 

 

Едит: Сега се сетих за един пример с някаква нова тойова и един стар рейндж роуъвр каран от чичка. Човекът с тойотата беше спрял както трябва, а тоя с рейндроувъра беше спрял на криво - не му пукаше да задере половината страна ан тойотата и да си тръгне все едно нищо не е станало.

Link to comment
Share on other sites

Колко пъти си видял CL(примерно) или някое ферари(DON_CHEFO :D) да правят щети докато паркират?

 

Изключваме жените - те са друга категория.

Честно казано повечето случаи, когато съм виждал такава кола да паркира някъде то думата паркира е силно казана.По правилно е да се нарече зае***ва си колата както му е удобно и без да му пука дали е запушил някой или е заел целия тротоар и т.н.

Link to comment
Share on other sites

За въпроса за предимството отговроа е "НИКВА" и за съжаление той има изключения.Аз не искам от никого да ми дават предимство което нямам.Това е рецепта за беля.Никога не може да знаеш, кога някой криворазбрано може даде по неговата си логика предимство на някого.Най-добре е да си се спазват правилата дето важат за всички.

Link to comment
Share on other sites

Значи е хубаво да гледаш какво правят другите хора и да коментираш или да злорадстваш? Хмм...

Всеки си гледа неговия си живот/кола/умения и тн.

 

Все едно аз да тръгна да разправям, че шкодата ти е селска и си я направил така за да позираш...

 

Явно не разбираш, или просто не искаш да разбереш какво ти казвам - още одеве споменах, че с теб не може да се говори. Като изключим възрастовата дистанция, която по принцип не е голяма пречка, днес явно има и нещо друго. Затова ти казах още одеве - излишно е. Ако имаш желание - опитай се да вникнеш в това, което ти казвам аз, което ти казва gado и т.н. Ако не - здраве да е - ще дойде време и сам ще стигнеш до същите изводи, да си жив и здрав.

 

Хубаво е да свикнеш още от млад, че хората ВИНАГИ ще коментират, това е тяхно право и не можеш ги спря. Дали ще коментират с добро или лошо, вярно или лъжливо, това не зависи от тебе. Този факт от живота никога няма да се промени. Моята политика е да не има обръщам внимание.

 

И не мисли че някой непременно ти завижда за БМВ-то. ПОне аз не съм такъв тип хора. Никога не завиждам за нищо на никого - това е бесмислена емоция като цяло.

 

Още нещо - не бъркай възможностите с решенията. И аз мога да карам 7-ма серия, но съм преценил, че има много по-жизненоважни неща в живота, на които трябва да се обърне внимание... Въпрос на лична преценка. Ти от всички най-добре би трябвало да знаеш що е туй селско първеню с кола за Х стотин хиляди лева, което на две магарета сламата не може да раздели. В 99% от случаите такива са и родителите му, такива стават и децата му. Ако не са та.нар. "немъчени пари", котио лесно се харчат, такива хора обикновено са малко под средната класа в обществото.

Link to comment
Share on other sites

И не мисли че някой непременно ти завижда за БМВ-то. ПОне аз не съм такъв тип хора. Никога не завиждам за нищо на никого - това е бесмислена емоция като цяло.

 

 

И я сега ми кажи къде съм казал, че някой завижда за моята кола?

 

 

Още нещо - не бъркай възможностите с решенията. И аз мога да карам 7-ма серия, но съм преценил, че има много по-жизненоважни неща в живота, на които трябва да се обърне внимание... Въпрос на лична преценка. Ти от всички най-добре би трябвало да знаеш що е туй селско първеню с кола за Х стотин хиляди лева, което на две магарета сламата не може да раздели. В 99% от случаите такива са и родителите му, такива стават и децата му. Ако не са та.нар. "немъчени пари", котио лесно се харчат, такива хора обикновено са малко под средната класа в обществото.

 

 

Щом даден човек може да си купи кола за ХХХ лева, дори и с мръсни пари - то той има акъл за да ги направи. А не да седи по кафетата и да коментира как на другите им било по-лесно, еди кой си им помогнал и тн...

Link to comment
Share on other sites

Друга тема на размисъл:

Какъв тип кола ви дава по-често път? Нова или стара?

И тук съм съгласен с host.Да не говорим за това пък, ако колата ти е с регистрация различна от PB.

Аз карам с различна регистрация (от Пловдив съм и познавам доста добре града,почти бакшиш :lol: ) и просто е някакъв ужас.Всеки те натиска,свири ,пресветва с фарове иска да най-отпред и т.н. Всякакви тъпанарщини за които може да се сети човек.Абе изобщо в Плд. голяма част от шоферите са ********

Само за справка в София успях да направя ляв завой на 4-лентов булевард от втора лента без псуване,свирене и т.н. даже половината автомобили спряха и ме пуснаха да мина,дори и тези отсреща с десния завой ме пропуснаха да мина.Така че тук не става въпрос за нова или стара кола,а за КУЛТУРАТА на задкормилното у-во.

Link to comment
Share on other sites

И тук съм съгласен с host.Да не говорим за това пък, ако колата ти е с регистрация различна от PB.

Аз карам с различна регистрация (от Пловдив съм и познавам доста добре града,почти бакшиш :lol: ) и просто е някакъв ужас.Всеки те натиска,свири ,пресветва с фарове иска да най-отпред и т.н. Всякакви тъпанарщини за които може да се сети човек.Абе изобщо в Плд. голяма част от шоферите са ********

Само за справка в София успях да направя ляв завой на 4-лентов булевард от втора лента без псуване,свирене и т.н. даже половината автомобили спряха и ме пуснаха да мина,дори и тези отсреща с десния завой ме пропуснаха да мина.Така че тук не става въпрос за нова или стара кола,а за КУЛТУРАТА на задкормилното у-во.

Ша минааш пред мен.. Къв си ти е? Ае В КАРТОФИТЕ!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...