Jump to content
BulForum.com

Удоволствие от шофирането...


INCINERATOR

Recommended Posts

Има много вярно в тва.

На коледа разбиха моята Вектра (92г.) като до нея имаше чисто нова Вектра С,а от другата страна едно сравнително ново БМВ М5.

Шубе ги е от новите коли крадците ми се струва.

 

относно поста на хХх: Като имаш акъл няма да взимаш завоите със пищене на гуми.Тва е до шофьор,а не до дерт за колата.

 

ми не знаят на къФ ще попаднат. Все пак М5 няма да се кара от някой случаен. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 806
  • Created
  • Last Reply
ми не знаят на къФ ще попаднат. Все пак М5 няма да се кара от някой случаен. ;)

Точно там е работата. Ще ги хване след 2 дена и ще ги сгъне.Докъто аз за тях съм Бай Х*й.

Link to comment
Share on other sites

Точно там е работата. Ще ги хване след 2 дена и ще ги сгъне.Докъто аз за тях съм Бай Х*й.

Колко ще ги хване е относително, също така като патрон едва ли ще му се занимава много за някви дребни суми. Според мен не ги разбиват новите гъзарски коли, защото са с заводска музика и на наркоманчетата им е по трудно да я гепят, не е като да дръпнеш набързо някво mp3 receiver-че за 100-150 лв, които са най масово срещани и после да го продадът за 20-30 кинта.

 

Относно удоволствието от шофирането, за мен такова несъществува по простата причина, че си вадя хляба от шофиране по цял ден и вече съм го възприел като необходимост. При мен по-скоро е удоволствие от возене, умирам си от кеф, когато някой ме вози(изключвам брат ми, който за 20 000 км има 4 ПТП-а, при него возенето е изпитание за психиката).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ох, това го забравих...

 

Много е хубаво когато дадеш път на някой пешеходец, а той не очаква, че ще му дадеш реакциите които съм срещал са... махане с ръка, въздушна целувка, усмивка, псувня...

 

Другото което много ме кефи е като мина покрай деца и те искренно се кефат на колата - без никаква злоба и скрити помисли...

Ето това е удоволствие ...

 

За мен пък, това е удоволствие - http://www.youtube.com/watch?v=XUGDdlId7Dw

Link to comment
Share on other sites

За мен пък, това е удоволствие - http://www.youtube.com/watch?v=XUGDdlId7Dw

За мен това е нищо повече от руска рулетка, съчетана с прилив на адреналин. Да правиш змиорки с над 200 км/ч. между коли, за които нямаш представа в коя какъв шофьор седи, с каква квалификация, с какви рефлекси, с какво ниво на издръжливост на нервите и т.н. - това ако не е простотия....

Правил съм подобни неща на писта, където знаеш, че всички около теб са с твоето ниво на квалификация, подписали са декларация за евентуални последствия, всеки е задължен да кара с каска, дори и да излезе от пистата няма начин да се удари в случаен стълб, да блъсне дете или да се обърне в канавката - просто заорава в тревата и дотам...

Не го разбирам това криволичене с тая скорост между обикновени хора, каращи с доста по-бавна скорост от твоята. Дори и да е на някоя германска магистрала без ограничение - не е това начинът да се мотаеш насам-натам...при 200+ трябва да имаш съвсем друго поведение на пътя - доста по-праволинейно и предсказуемо за всички около теб. Разбирам, че се гонеше с моторите (които също се мотаеха между колите), но за мен това си е един голям риск за всички около тях.

 

Това е мое мнение, кой както иска да го разбира - не че не мога да направя същото на магистралата - нервите ми са достатъчно здрави, но просто няма да го направя. :inqn

Link to comment
Share on other sites

Ако не беше емблемата на Порше на волана , бих го объркал с Пазу :woot :woot :woot

Бая ще му е трудно на Пазу с Голфа да кара наравно с CBR 1000 и R1 :lol: .Иначе тоя пич в Поршето откровенно си се забавляваше!На 2-3 пъти щеше да събори моторист(доста забавно му стана) ама кфо го боли...той нали си е в колата :sick

Link to comment
Share on other sites

Е, разбира се, че с Голфа или с нещо подобно не е рационално да се шофира по този начин. Не е и разумно, да пречиш на другите водачи, но с този автомобил (GT3 RS), на който и ускорението е ускорение и спирачките са спирачки и изобщо всичко си е тип-топ, не смятам че е нещо чаааак толкова нередно...не вярвам, ако имап такъв автомобил, да не го пробваш поне 1 път и ти ;)

Link to comment
Share on other sites

RufF, в теб спи душата на голфаджия :) Никой автомобил не е разумно да се кара по такъв начин. Да се лепнеш с 200км./ч зад мотористи граничи с малоумие. Всичко се случва - дори по немските аутобани. Освен това не можеш да разчиташ, че правейки змиорки между автомобилите всеки ще те види в огледалото и ще седи мирно докато ти преминеш. Впрочем - никой не е длъжен да ти играе по свирката, самото защото ти си решил дас и правиш кефа и си на гребена на вълната. За тези работи си има писти, където всеки е отишъл с ясната цел to act just like you do. Всички останали случаи са си чиста проба селяния.

Link to comment
Share on other sites

То се случва всичко и при 60 км/ч. Не мисля, че разумното каране с 200 е малоумие. Дори по немските аутобани :)

На онова в клипа 'разумно' ли му викат вече?

Link to comment
Share on other sites

RufF, в теб спи душата на голфаджия :) Никой автомобил не е разумно да се кара по такъв начин. Да се лепнеш с 200км./ч зад мотористи граничи с малоумие. Всичко се случва - дори по немските аутобани. Освен това не можеш да разчиташ, че правейки змиорки между автомобилите всеки ще те види в огледалото и ще седи мирно докато ти преминеш. Впрочем - никой не е длъжен да ти играе по свирката, самото защото ти си решил дас и правиш кефа и си на гребена на вълната. За тези работи си има писти, където всеки е отишъл с ясната цел to act just like you do. Всички останали случаи са си чиста проба селяния.

 

Да не се обиждаме само на голфаджии и хора пилотиращи ниско летящи самолети (Fiat Bravo/a).

 

Не съм казал, че е разумно да се кара така. Просто казах, че едно е да караш така с Golf 3 GTI 16v лята джанта, кристални стопове, вежди и т.н., съвсем ама СЪВСЕМ СЪВСЕМ друго е да се движиш с Porsche...риска е доста по-малък, но все пак го има. Не съм казал и че искам някой да ми играе по свирката...просто говорих за нещо екстремно, което вдига адреналина.

 

А ако ти спазваш ограничения от тип "5 км/ч при зимни условия", "жилищна зона - 10 км/ч", "пътя в ремонт - 2 км/ч" тогава можеш да ми кажеш, че си разумен шофьор, но едва ли има човек, който да го прави.

Ако просто не ти харесва или не можеш - недей да го правиш...но си запази изводите относно другите хора само и единствено за себе си :)

Link to comment
Share on other sites

Работата е там че освен теб на пътя има и други хора а когато някой прави глупости и представлява заплаха за моя живот аз обикновено имам много против. Ей тоя с поршето си е за разстрел направо

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какво да ти се кара - в нделя навръщане от Крумово взех решението да стана КАТ-аджия и да отнема книжките на половин България. Мечта моя...

Link to comment
Share on other sites

Само идиоти по пътищата - включително и аз :D

Прав си горе-долу...почти като моето мнение по темата. :laughing:

Аз затова предпочитам Калояново - там идиотите са доста по-малко :D (тази неделя пак съм там, па макар и без предни амортисьори, които вече разбих на предишните обиколки :P ), изхабявам за последно поредните гуми, хвърлям ги, купувам 2 нови амортисьора и нов комплект гуми, връчвам пасата на баща ми да му се радва и....от другата седмица - с нова кола. :punk ...а ако смогна - още следващата събота и неделя пак съм на Калояново с новата макина за първи тестове. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Последно време много ме кефи като ходя рано на лекции или на бачкане и на леееекото завойче преди Шела на Найчо Цанов като почнат да ме изпреварват една сюрия народ...А аз си спя с 55 щото знам, че има "сини таксита" рано рано под моста :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 коли и не си почерпил ......

Ами то да сме се засякли някъде, че да черпя...последно съм ти виждал очите като те бих на еърхокея... :devil ....аааа...не, грешка - последно се видяхме, когато Виден беше в "особено настроение" и на следващия ден не си спомняше, че предишната вечер си му бил на гости. :lol: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Не е имало случай да не помня, че Васко ми е бил на гости. Вярно е обаче, че бях пил повече от всички вас взети заедно :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

В тоя сняг някой ходи ли на някое широко място да се покефи малко? Аз бях по работа навън с колата, ходих до Коматево и на други места, опитах се да превъртя гуми тук-там, но се оказа, че имам доста добро сцепление и трябва да дръпна ръчна, за да постигна завъртане - щом на всеки светофар изтеглях доста напред без превъртане пред разни джипове, определено съм доволен от тия гуми, за разлика от държането им на сухо. На връщане минах да пазаря някои неща от Метро и мислех като си тръгвам да повъртя малко, но на свободното място вече се беше ситуирал някакъв голф, който въртеше доста неуправляемо и се опасявах, че ако и аз тръгна около него, ще се забие в мен по някое време щото определено не беше майстор.

Та...има ли някое място в града, където сравнително безопасно може да потанцуваш? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...