Jump to content
BulForum.com

Удоволствие от шофирането...


INCINERATOR

Recommended Posts

И тук съм съгласен с host.Да не говорим за това пък, ако колата ти е с регистрация различна от PB.

Аз карам с различна регистрация (от Пловдив съм и познавам доста добре града,почти бакшиш :lol: ) и просто е някакъв ужас.Всеки те натиска,свири ,пресветва с фарове иска да най-отпред и т.н. Всякакви тъпанарщини за които може да се сети човек.Абе изобщо в Плд. голяма част от шоферите са ********

Само за справка в София успях да направя ляв завой на 4-лентов булевард от втора лента без псуване,свирене и т.н. даже половината автомобили спряха и ме пуснаха да мина,дори и тези отсреща с десния завой ме пропуснаха да мина.Така че тук не става въпрос за нова или стара кола,а за КУЛТУРАТА на задкормилното у-во.

 

Колкото повече трафик става толкова по-зле - да. Но по принцип по-често ме пускат хора с по-новички коли, отколкото с по-стари. Тия с по-старите нещо винаги гледат да са пред мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 806
  • Created
  • Last Reply
Колкото повече трафик става толкова по-зле - да. Но по принцип по-често ме пускат хора с по-новички коли, отколкото с по-стари. Тия с по-старите нещо винаги гледат да са пред мен.

Абе ти си смени номера с не-пловдивски, пък да видя кой ще те пуска...имаш някакъв минимален шанс, само ако си го сменил със софийски... ;)

Карал съм един и същ модел стара кола, но с пловдивски и не-пловдивски номер. Когато бях с пловдивския - години наред нямах никакъв проблем където и да е в града. Да, ама до Военна болница една не спря на стопа и мина през мен като торпедо и цялата кола стана за вторични. Тъй като точно тогава купувах жилище и нямах излишни пари, а кола ми трябваше, отново взех същия модел с тенденция да ползвам останалите части от смачканото купе. Тъй като я взех от друг град и номерът й беше местен и...ела да видиш какви засечки започнаха да ми правят, а аз по принцип си карам доволно добре и бързо из града...в смисъл - не се мотая и бързо се изнасям навсякъде, но явно само наличието на чуждия номер провокира хората да ме пресират, защото си мислят, че не познавам града и ще ги бавя....знам ли...но определено разликата преди и след беше осезаема.

Link to comment
Share on other sites

Ша минааш пред мен.. Къв си ти е? Ае В КАРТОФИТЕ!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

:lol:

:rofl:

 

Абе ти си смени номера с не-пловдивски, пък да видя кой ще те пуска...имаш някакъв минимален шанс, само ако си го сменил със софийски... ;) .....

......но явно само наличието на чуждия номер провокира хората да ме пресират, защото си мислят, че не познавам града и ще ги бавя....знам ли...но определено разликата преди и след беше осезаема.

Нека да опита и тогава да си говорим за нови коли, стари коли,лъскави коли,мръсни коли,спортни коли .....

Направо ми се напукват очилата и ми побеляват косите от изпълненията по улиците.И т'ва само заради един рестрационен номер.Бахти.....

А най-интересното е,че номера не ми започва с PA,X или К,които под дефаулт биват освирвани и прочие..

Link to comment
Share on other sites

Още след 1-2 седмици след книжката вече знаех да гледам да държа дистанция и едно на ум като видя PA пред, зад или около мен.НИКОГА не знаеш какво ще направят тези хора.Случвало ми се е 4 пъти да дават мигач различен от посоката в която тръгват да завиват.Думи нямам.

Link to comment
Share on other sites

Още след 1-2 седмици след книжката вече знаех да гледам да държа дистанция и едно на ум като видя PA пред, зад или около мен.НИКОГА не знаеш какво ще направят тези хора.Случвало ми се е 4 пъти да дават мигач различен от посоката в която тръгват да завиват.Думи нямам.

 

 

Нормално е някой от друг град да кара като шашнат в друг град...

Link to comment
Share on other sites

Нормално е някой от друг град да кара като шашнат в друг град...

Нормално е...но при само при условие, че тоя наистина е от друг град, а не само кара кола с друг номер...а да не говорим, че доста хора вече работят в поне 2 града едовременно, та и двата града си ги познават достатъчно добре.

Проблемът е с "туристите", дето идват за пръв път и нищо не им е ясно....но те обикновено си личат отдалече с бавното си каране и неадекватни реакции. В такива случаи аз никога не се дразня, а ги третирам както третирам и учебните коли (и някои екземпляри от женски пол :bgrin: ) - държа се далече от тях, давам им път....при първа възможност гледам безопасно да ги изпреваря, че не знам какво ще ми поднесат в следващия момент.

Link to comment
Share on other sites

Аз се държа неадекватно само в Тракия :D след малко отивам пак там - към Сани – та, пазете се :D просто всички блокове и кръгови са ми еднакви и все съм в най-дясна лента с 20-30 км/ч и се оглеждам неадекватно.

Link to comment
Share on other sites

....Проблемът е с "туристите", дето идват за пръв път и нищо не им е ясно....но те обикновено си личат отдалече с бавното си каране и неадекватни реакции. В такива случаи аз никога не се дразня, а ги третирам както третирам и учебните коли (и някои екземпляри от женски пол :bgrin: ) - държа се далече от тях, давам им път....при първа възможност гледам безопасно да ги изпреваря, че не знам какво ще ми поднесат в следващия момент.

И аз се държа така, но с номера започващи с PB. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тея с номера РВ сигурно са най-кадърните шофери в България. ;) Така трябва да се държиш с У-тата В-тата и Х-тата и други индивиди, които всеедно не карат автомобил ми тирове. Особено Х-тата много се навъдиха в Пловдив и много са пречкат гадините.

Link to comment
Share on other sites

Другата тема била за lock...ами тази!?

 

Кой ще прави сметка на другиго за това какво може, трябва и има нужда да си купи :D Ебати смеха е тук разговора.

 

Такова нещо като "заслужил" няма в тоя живот.Който си е ИЗРАБОТИЛ паричките може да си харчи както иска.

 

Тия пост комунистически равнявания "тати е крал москве, аз карам москве и ти ще караш" може и да ги считате за правилни ама недейте ги дава за пример на другите.

 

Това да не купиш на детето си колата която иска е пълна глупост ако ги имаш пратите.Това дали то ще кара отговорно и с уважение към другите на пътя е до умствения му багаж.

 

аз не искам сина ми да речем да се превърне в лезльо и да ме гледа като ходещо "ЕВРО"

Link to comment
Share on other sites

аз не искам сина ми да речем да се превърне в лезльо и да ме гледа като ходещо "ЕВРО"

 

 

Все съм си мислел, че това е свързано само с възпитанието, а не с това каква кола ще му купиш, ама карай... :)

Link to comment
Share on other sites

За това подари на сина си тротинетка за 18 със счупено предно колело, изгнила и му кажи "Татювото т'ва е щото та обичам." по твоята логика - е може и айде да не е счупена ама изгнила, надрана и да скърца всичко вътре.

Link to comment
Share on other sites

hahahaha. ей дано след 20 години да го има форума и пак да те чуя.

 

Все съм си мислел, че това е свързано само с възпитанието, а не с това каква кола ще му купиш, ама карай... :)

 

едно ЕВО 10 - да му е лесно на завоите :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

За това подари на сина си тротинетка за 18 със счупено предно колело, изгнила и му кажи "Татювото т'ва е щото та обичам." по твоята логика - е може и айде да не е счупена ама изгнила, надрана и да скърца всичко вътре.
Не подари му БМВ, Мерцедес или Ауди да може да разправя по форумите че кара най-великата марка ;)
Link to comment
Share on other sites

Тея с номера РВ сигурно са най-кадърните шофери в България. ;) Така трябва да се държиш с У-тата В-тата и Х-тата и други индивиди, които всеедно не карат автомобил ми тирове. Особено Х-тата много се навъдиха в Пловдив и много са пречкат гадините.

 

Това показва колко малко струваш като шофъор.

Link to comment
Share on other sites

Не подари му БМВ, Мерцедес или Ауди да може да разправя по форумите че кара най-великата марка ;)

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

недей му секва ентусиазЪма....сега ще каже, че си комуняга

Link to comment
Share on other sites

Не подари му БМВ, Мерцедес или Ауди да може да разправя по форумите че кара най-великата марка ;)

 

 

Не. Живот и здраве, а и парична възможност. Ако имам син и се интересува запалено от коли ще му купя ферари.

Link to comment
Share on other sites

Не подари му БМВ, Мерцедес или Ауди да може да разправя по форумите че кара най-великата марка ;)

:lol:

и преди това трябва да му се набие в глaвата и нагледно да му бъде обяснено с клипчета от youtube на различни класове на отделните марки, че всички останали са боклуци и не струват :punk

Link to comment
Share on other sites

Дано до тогава има забрана за източна Европа. Не трябва да се продават коли на нашите първенюта. Ще идеш на международнна сбирка и до краля на Испания ще се нареди сульо от БГ с Ферари. Ай сиктир. Трябва да си фен(сектант) :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol:

и преди това трябва да му се набие в глaвата и нагледно да му бъде обяснено с клипчета от youtube на различни класове на отделните марки, че всички останали са боклуци и не струват :punk

 

 

С това какво имаше предвид? Че някой е давал клипчета на различни класове автомобили или че някой е давал клипчета как един клас автомобили на различни марки са по-добри в дадени дисциплини?

Link to comment
Share on other sites

С това какво имаше предвид? Че някой е давал клипчета на различни класове автомобили или че някой е давал клипчета как един клас автомобили на различни марки са по-добри в дадени дисциплини?
Че някой е правил сравнение X5 hamman tunung vs stock RAV4 :D
Link to comment
Share on other sites

С това какво имаше предвид? Че някой е давал клипчета на различни класове автомобили или че някой е давал клипчета как един клас автомобили на различни марки са по-добри в дадени дисциплини?

Някой капацитет в съседната тема оня ден беше сравнил тунинговано БМВ X5 hamman с РАВ 4 - нищо че едното е сааамо 5-6 пъти по-скъпо от другото :lol:

Link to comment
Share on other sites

А вие капацитети не усетихте иронията...

 

 

Интересно е човек да ви гледа сеира.

 

 

http://art.bmwpower-bg.net/BMW%20Art/2008....al/DSC03718.JPG

 

Леле, колко е грозно... умирам от ужас като го гледам...

 

 

 

 

Edit:

 

Ето това е удоволствие...

http://www.bulforum.com/index.php?s=&s...mp;p=1495233597

Link to comment
Share on other sites

Гледам тази тема залитнала отново в мерене на органи, та с цел да я подбутна в правилната посока, а именно относно удоволствието от карането, да взема да попитам за какво удоволствие изобщо може да става въпрос в подобна обстановка, дори (и особено) ако човек притежава автомобил мечта (Ферари, Бугати, Ламборгини и т.н.) - справка всички възможни дупки, летящи идиоти опитващи се да оборят законите на физиката и не на последно място пълната липса на каквато и да било адекватна организация и контрол на движението? За тези, които смятат да ми скочат на "патриотична" вълна да спомена, че имам 15 годишен нон-стоп стаж зад волана по българските пътища и изминати стотици хиляди километри. Аз лично удоволствие в България бих изпитал само и единствено някъде доста далече от пътя - с високопроходима талига в гората, там където луд голфаджия не може и да помисли да припари. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...