Jump to content
BulForum.com

Закона за 'младите шофьори'


po_taka

Recommended Posts

В едно 95%от ситуациите коланите помагат. Да, на задната седалка също помагат най-вече, ако колата тръгне да се обръща във въздуха да не изхвърчиш от нея. Има обаче и едни останали 5%, за които ще дам и един не чак толкова весел пример. Преди няколко години на наши познати катастрофира сина им с още едно момче. Резултатът беше, че водачът С колан почина, а момчето на шофьорската седалка благодарение на това, че не си е сложил колана при удара изхвърчал извън колата и това го спасило. Така че най-добре да не дава господ да се стига до такива ситуации без значение със или без колан :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Нормално е колана е нож с 2 остриета ..... но по добре чупени ребра от колкото чупена глава .....

Всичко зависи от ситуацията .... ако коланите бяха толкова опасни колкото без колан нямаше да ги има ....

Link to comment
Share on other sites

коланите са много важни при страничен удар, защото без колан настрани нямаш никаква опора, никъде

Link to comment
Share on other sites

...................

 

Коланите не са магически съоръжения, които да избавят всеки от всяка ситуация! Същото важи и за възглавниците. Има удари, от които няма спасение. Коланите са ПРЕДПАЗНА МЯРКА, като са предвидени да опазят пътниците при определени условия. Няма как да се гръмнеш някъде със 180-200 км в час и да чакаш да те спасят тези първични предпазни средства.

 

Излишно е да навлизаме в подробности. Разбира се че има и частни случаи. На мой близък един приятел изгоря в колата си, понеже не могъл да се откопчае след удара (запалване на газова уредба). Но пък след като се замислихме ако не е бил колана, той е нямало изобщо да преживее сблъсъка и търкалянето... Едно е ясно и пак ще го повторя - коланите в автомобила са сложени там с цел. Практиката отдавна е доказала, че са ефективни в почти 100% от случаите. Разбира се, че ще има изключения.

 

Отново ще кажа - няма по-големи малоумници от тези, които шофират без колани. Разбира се не ангажирам "героите" с мнението си - правете кавото знаете...

Link to comment
Share on other sites

Аве помагат коланите,пък каквото щете говорете.Нашите ги удариха със около 70км/ч и бяха с колани.Живи и здрави са си,но ако нямаше колани татко щеше да има счупени ребра със сигурност.

 

П.П. Рапторе,искам малко да се изкажа и по горния ти пост.

За старите коли наистина са стабилни и устойчиви що годе.Но при нова имаш много по-голям шанс да оцелееш.Незнам що всички си мислят,че и Трабантче е по-здраво от новите коли.Ина наистина някои смотани,където купето е от пластмаса,ама са "наколко".

Link to comment
Share on other sites

коланите са много важни при страничен удар, защото без колан настрани нямаш никаква опора, никъде

Коланите са най-ефектвни при челен удар - не може да излетиш от колата или да си разбиеш главата в стъклото. При страничен удар пораженията ще са доста по-големи било с колан или без.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро ми разказаха за една катастрофа, на някакъв междуселски път колата изхвърча от пътя и се обръща с тавана надолу в крайпътен канал. Човекът оживява, но коланът му пречи да се освободи и се дави във водата. Така че не говорете фанатично за коланите.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро ми разказаха за една катастрофа, на някакъв междуселски път колата изхвърча от пътя и се обръща с тавана надолу в крайпътен канал. Човекът оживява, но коланът му пречи да се освободи и се дави във водата. Така че не говорете фанатично за коланите.

И как по-точно се доказа че човека е оживял , преди да се удави ? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Наскоро ми разказаха за една катастрофа, на някакъв междуселски път колата изхвърча от пътя и се обръща с тавана надолу в крайпътен канал. Човекът оживява, но коланът му пречи да се освободи и се дави във водата. Така че не говорете фанатично за коланите.

Ти нещо прочете ли на предишната страница преди да го напишеш това мнение... :confused

Link to comment
Share on other sites

Наскоро ми разказаха за една катастрофа, на някакъв междуселски път колата изхвърча от пътя и се обръща с тавана надолу в крайпътен канал. Човекът оживява, но коланът му пречи да се освободи и се дави във водата. Така че не говорете фанатично за коланите.

 

 

А докато се обръща колата и ти си без колан дали не можеш да си чупиш врата примерно?

Link to comment
Share on other sites

Остави ги специалистите да се 'изходят' по темата.Ние си знаем, влизаш - слагаш колана.Те и ония във Ф1 са идиоти, 6-точкови си слагат, мани бегай пущиняци.Ако срещнат един БГ голфър веднага ще им обясни колко са прости.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Наистина тия в КАТ са се побъркали .... това просто е неприемливо и без почти ниакъв смисъл.Първо ами ако колата ти е по мощна какво правиме ? Продаваме я и копуваме някаква по-малумощна само заради претенциите им така ли ? Или пък да не мога да излезна вечер ? Това пък е още по-глупаво и малумно ?!? Ако караш извънградско вечер ДОБРЕ - с това наистина бих се съгласил и аз лично много мразя , но в града извинявай ... с тия цени доколкото разбрах са ги дигнали бая ... и да отидеш да пиеш едно кафе ти излиза бензина за 2-3 дена.Мисля , че все още не са приети , но ако някой има информация дали изобщо ще се приемат да споделя :)

Link to comment
Share on other sites

Ако са го приели тряа да имаме 26 контролни точки

Аз преди 2 седмици си взех книжката и тогава обарнах внимание на талона, и имам 39 контролни точки

Link to comment
Share on other sites

Ако са го приели тряа да имаме 26 контролни точки

Аз преди 2 седмици си взех книжката и тогава обарнах внимание на талона, и имам 39 контролни точки

Когато аз си взимах книжката преди няколко години на талона пишеше 39 и върху тях поправиха с химикал да станат 27. Такъв беше законът тогава. Не се учудвай ако в техният компютър пише различен брой от тези които имаш в талона. Важното е при тях какво излиза. Имай и на предвид, че от приемането на даден закон до влизането му в сила минава известно време. Колко точно време минава е относително да се каже. Варира в доста широки граници. Когато се публикува в Държавен вестник тогава вече е в сила.

Link to comment
Share on other sites

Прав е колегата преди мене. Когато и аз взимах книжка на талона си пишеше 39т а на някой познати им ги драскаха с маркер отгоре и пишеше 27. Та защото имам познат полицай и му звъннах да питам и ми обясни че просто няма значение какво пише на талона важното е в комп-а как е вкарано а те ги вкарват като 27 за първите 2 години.

Link to comment
Share on other sites

Прав е колегата преди мене. Когато и аз взимах книжка на талона си пишеше 39т а на някой познати им ги драскаха с маркер отгоре и пишеше 27. Та защото имам познат полицай и му звъннах да питам и ми обясни че просто няма значение какво пише на талона важното е в комп-а как е вкарано а те ги вкарват като 27 за първите 2 години.

 

 

Това важеше ли за март месец?!?

Link to comment
Share on other sites

Когато аз си взимах книжката преди няколко години на талона пишеше 39 и върху тях поправиха с химикал да станат 27. Такъв беше законът тогава. Не се учудвай ако в техният компютър пише различен брой от тези които имаш в талона. Важното е при тях какво излиза. Имай и на предвид, че от приемането на даден закон до влизането му в сила минава известно време. Колко точно време минава е относително да се каже. Варира в доста широки граници. Когато се публикува в Държавен вестник тогава вече е в сила.

 

Аз мойта е взех преди година и половина и на талона си пишеше 39. Преди 4 месеца ми взеха цели 4 точки за неспазване на знак В2 и после в "доклада" пишеше че са ми останали 35. Явно си дават 27 на който си искат.

Link to comment
Share on other sites

Аз мойта е взех преди година и половина и на талона си пишеше 39. Преди 4 месеца ми взеха цели 4 точки за неспазване на знак В2 и после в "доклада" пишеше че са ми останали 35. Явно си дават 27 на който си искат.

Не си дават на който искат. Когато аз взимах книжка бяха въвели този закон и даваха по 27, след това го отмениха и пак почнаха да им дават по 39 и сега пак искат да го въведат :lol:

Link to comment
Share on other sites

Подобни закони има и другаде по света, но много силно се съмнявам нашите прасета в парламента да успеят да не го изродят в нещо безмислено и тъпо.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Малко предизборно,да отчетат дейност пак гласуваха недомислени закони,закоето даже някои си го признават пред камерите.Някаде да има където да се побликуват приетите закони за шофъорите и тези които са внесени за 1-во и 2-ро четене?

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам, сега погледнах и аз наистина не работи.Освен там не знам къде може да ги има законопроектите.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...